Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rodowód, umowa hodowlana. Od samego początku.  (Przeczytany 619 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Witam.

Od paru tygodni męczy mnie jedno pytanie, dla mnie w niedalekiej przyszłość bardzo ważne.

Jak sie wyrabia rodowód? Ale żeby było śmieszniej chodzi mi o rodowód zwierzęcia (nie metryka) czyli swoiste drzewo genelaogiczne. Czy tylko trzeba znać przodków, czy coś jeszcze?

W przyszłosci (rok do 3 lat) chce założyć hodowle, ale nie psów a fretek, chciałabym aby moje zwierzęta miały rodowody, tylko łatwiej mówić a gorzej zrobić.
Niemam możliwości sprowadzać zwierząt amerykańskich, będzie trzeba zrobić prowizorke naszych Polskich fret.
Różnica polega na tym, że psy są weyfikowane podłóg ras, fretki nie mają ras a tylko (albo aż?) odmiany barwne.

No i drugie pytanie, też wazne, chodzi mi o umowe hodowlaną, co grozi za zerwanie tejże umowy (dla przykładu sprzedam młode z umowa, ze po 7 miesiącach opiekun wykastruje Ogona, on jednak olewa i rozmnaża go)

Pomożecie?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Rodowód, umowa hodowlana. Od samego początku.
« Odpowiedź #1 : 2004-10-24, 11:27 »
Nie wiem, ale moze w Polsce jest jakas organizacja rodowodowych fretek, tj. dla psów polski ZKwP? Bo tam są tabele z przodkami etc.

U psów rodowód wyrabia sie tak:

Zapisujesz sie do ZKwP, oplacasz skladke czlonkowska, otrzymujesz oczywiscie Statut ZKwP, z ktorym sie zapoznajesz oraz Regulamin Hodowli Psów Rasowych, do przestrzegania ktorego czlonkostwo w Zwiazku obliguje. Przekazujesz metryczke psa (lepiej zrob sobie wczesniej kserokopie, bo oryginal musisz zdac w ZKwP), dokonujesz wplaty za wyrobienie rodowodu (wszystkie oplaty mozna uiscic na miejscu w Oddziale) i czekasz. Kiedy rodowod zostanie przyslany przez Zarzad z Wawy, dostaniesz pisemne zawiadomienie ze swojego Oddzialu, ze mozesz zglosic sie juz po odbior. Po odbior rodowodu bedziesz poproszony razem z pieskiem na dyzur sekcji rasy. Kierownik sekcji obejrzy pieska, zapyta z jakiej jest hodowli, po jakich rodzicach itp, itd.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rodowód, umowa hodowlana. Od samego początku.
« Odpowiedź #2 : 2004-10-24, 12:16 »
Nanami nie o to chodzi, za łatwo :lol:

Chodzi mi o sam poczatek, tak łopatologicznie, jak to jest że pies rasowy jest rasowy, czyli ma rodowód, nie chodzi mi o metryke.

Niema w Polsce takiej organizacji Stowarzyszenie Hodowców Fretek "Fretka" jest w tej chwili na etapie sądowym (rejestracja) dopiero potem zabieramy sie do roboty.

Czyli jednak trzeba wpierw opisać odmiany, zarejstrować je jako "rase" a przy rozmnażaniu wyrabiać "domowe" rofdowody aż do poznania kilku pokoleń w stecz aby móć uznać rodowód zwierzecia za papier "urzędowy" ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rodowód, umowa hodowlana. Od samego początku.
« Odpowiedz #2 : 2004-10-24, 12:16 »

whiper

  • Gość
Rodowód, umowa hodowlana. Od samego początku.
« Odpowiedź #3 : 2004-10-24, 12:30 »
Pies dostaje metryke, jesli hodowla, z której pochodzi jest zrzeszona z ZK, rodzice mają uprawnienia hodowlane, miot był zarejestrowany itp. Jesli stowarzyszenie hodowli Fretek w PL jescze nie istnieje to myślę, że musisz hodować "na lewo" - prowadzic domowe rodowoady, calą dokumentacje... a gdy już Stowarzyszenie powstanie przekazać im całą swoją dokumentacje.

Cytuj

 Po odbior rodowodu bedziesz poproszony razem z pieskiem na dyzur sekcji rasy.

To akurat nie jest reguła.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 23 zapytaniami.