Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: DOBERMAN  (Przeczytany 619 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
DOBERMAN
« : 2005-01-22, 14:36 »
Moja koleżanka z Warszawy chce sobie kupic  dobermana .. jak wygląda zycie z takim psem .. pielengnaca    , szkolenie i akcesoria .....?
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
DOBERMAN
« Odpowiedź #1 : 2005-01-22, 14:38 »
alaska po co ten topik?? Poszukaj w necie pojedz na wystawy zresztą uzyskanie info o psach lezy w obowiązku koleżanki nie Twoim...  :roll:
Znów wracasz do walenia postów??  :roll:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
DOBERMAN
« Odpowiedź #2 : 2005-01-22, 14:56 »
Ja bym proponowała żeby koleżanka wzięła się za jakąś porządną lekturę, a później oceniła swoje możliwości i zastanowiła się też czego oczekuje od psa (a może raczej jej rodzice...). Doberman to pies, którego TRZEBA 'trzymac krótko' i trzeba być Alfa... Inaczej mogą być bardzo duże problemy. Na pewno ten pies nie nadaje się dla dziecka! Żebym nie była źle zrozumiana, nie chodzi mi o to, że dobki to psy 'mordercy' i mogą dziecko zaatakować tylko o to, że dziecko absolutnie nie może się brać za szkolenie psa tej rasy... Pies wyczuje jego słabość i po prostu nie da sobie rządzić... Obawiałabym się potem kontaktu z takim psem... Naprawdę znam kilka dobków, które są posłuszne i nie stwarzają dużego zagrożenia dla otoczenia, ale w KAŻDYM z tych przypadków psy te były szkolone przez dorosłego mężczyznę, który mógł się pochwalić tzw. 'mocną ręką', która jest w tym przypadku niezbędna. Dlatego przestrzegam przed tym żeby koleżanka przypadkiem nie wzięła w swoje ręce wychowania takiego psa i żeby przed ewentualnym jego kupnem nastawiła rodziców na to, że to na nich będzie musiał spoczywać trud wychowania...
Inaczej pies może naprawdę stwarzać niebezpieczeństwo... :roll: Poza tym wychowany musi być konsekwentnie (to na pewno!), ale nie może to być wychowanie agresją... tak niczego się nie zdziała, a nawet odniesie to odwrotny skutek.

A jak dokładnie wygląda życie z dobermankiem...? O tym cała rodzina przekona się, gdy psa kupi......

Dalma & Maja
Zapisane

Forum Zwierzaki

DOBERMAN
« Odpowiedz #2 : 2005-01-22, 14:56 »

NaNcY

  • Gość
DOBERMAN
« Odpowiedź #3 : 2005-01-22, 14:58 »
ja radziłabym porozmawiać z wieloma hodowcami i włascicielami psów tej rasy... książki niestety nie są najlepszym źródłem wiedzy...
Zapisane

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
DOBERMAN
« Odpowiedź #4 : 2005-01-22, 14:59 »
Goldenka .... moja koleżanka prosila mnie żeby poszukala infa w necie na temat dobermanow .. dalam jej każde możiwe linki do stron o rasie ! chcialabym usłyszeć opinie osób które mają , maialy , znają kogoś kto ma dobermana .........
czy to coś złego że staram sie pomuc koleżance ?
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Dalmafreciak

  • Gość
DOBERMAN
« Odpowiedź #5 : 2005-01-22, 15:07 »
Alaska... więc ja znam osoby, które mają dobermany... I napisałam Ci co o tym sądzę, mając nadzieję, że weźmiesz to do siebie i przekażasz koleżance, a ona rodzicom... :)
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
DOBERMAN
« Odpowiedź #6 : 2005-01-22, 16:10 »
Według mnie nie jest to za łatwy piesek.
Przedewszystkim potrzebuje konserwatywnego właściciela bo wiadomo że nie jest to rasa zaliczana do łagodnych.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

mafinia

  • Gość
DOBERMAN
« Odpowiedź #7 : 2005-01-22, 17:29 »
zgadzam sie z toba
u mnie na ulicy sa 3
jednego mam za plotem moj donek go nie zdzierzy
pies bez dobrej reki wlasciciela marnuje sie
zamiast ustawiac go on to zrobi za ciebie zupelnie odwrotnie....
Zapisane

zakla

  • Gość
DOBERMAN
« Odpowiedź #8 : 2005-01-22, 17:39 »
Trudne, bardzo inteligentne psy z tego co wiem... Wiecej nie moge powiedziec, bo nie wiem:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

DOBERMAN
« Odpowiedz #8 : 2005-01-22, 17:39 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.118 sekund z 24 zapytaniami.