Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania  (Przeczytany 5595 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agakosz

  • Gość
Trzy tygodnie temu oszczeniła się u mnie (w niewykończonym domu) bezpańska suka podobna do dobermana, ale raczej nie rasowa. Ma 5 szczeniąt. Byłam przerażona bo nie mam żadnego doświadczenia z psami, ale cóż ... nie jestem egoistką i postanowiłam ją dokarmiać. Pomyślałam, że jak suka odhoduje dzieciaki to je komuś oddam, ją też. Jest dla nas bardzo przyjazna, ale nie mogę jej zostawić bo mam nieogrodzoną działkę i firmę w domu.
Okazało się, że nie wystarczy karmic sukę, ale trzeba było zmienic jej legowisko, bo strasznie tam śmierdziało ale to już inna historia.  Teraz szczeniaki mają 3 tygodnie, wynoszę je codziennie na dwór żeby posiedziały na trawce. Ale mam wiele pytań:
- czy powinnam je dokarmiać, bo coś dzisiaj bardzo piszczą?
- jeżeli tak to czym?
-kiedy ona je odstawi od cycka?
-kiedy można je oddac? czy tuż po odstawieniu?
-jak ona będzie się zachowywać jak pooddaję szczeniaki?
-przez dwa dni suka nie chciała jeść, czy to normalne, czy może jest chora, a może to tylko upał?
O rany, przeżywam chyba bardziej niż własny poród.
Bardzo proszę o pomoc.
Aga
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #1 : 2005-07-31, 19:59 »
-Kiedy mozna je oddac?

 W 6 tygodniu życia.   Najlepiej, żebyś je socjalizowała by się przjeły do nowego domu i nie były płochliwe, ale to w ok. 4 tygodniu.
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #2 : 2005-07-31, 20:03 »
1. Jeśli masz nieogrodzona działkę to szczeniaki nie bierz na pole ponieważ moga one zachorować na nosówkę.
2. Szczeniaki powinnaś dokarmiac mięsem kiedy juz skończyły 2 tygodnie...
3. Suka odstawi szczeniaki kidy one już będą potrafiły jeść stały pokarm
4. Szczenieta powinnaś dokarmiać surowym mięskiem lub białym serkiem
5. Szczeniaki powinnas oddać po odstawieniu kiedy będa miały ponad 2 miesiące.
6. Suka nie powinna tęsknic za szczeniakami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedz #2 : 2005-07-31, 20:03 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #3 : 2005-07-31, 20:17 »
podan dwa miesiące? przecież można już spokojnie  w 7 tygodniu...
Kola 6 tygodni to zawczesniej
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Nanami

  • Gość
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #4 : 2005-07-31, 20:22 »
- czy powinnam je dokarmiać, bo coś dzisiaj bardzo piszczą?
Nie, jeszcze nie bo są za małe. Ale sprawdz tez, czy sunia ma duzo pokarmu - nacisnij lekko sutek. Jesli pocieknie mleko, to ok. Sprawdz tez inne sutki dla pewnosci.

- jeżeli tak to czym?
http://www.psy.pl/forum/?A=view&C=19358
A od około 4-5 tygodnia zycia powoli zaczac dokarmiac kleikiem z kaszy jeczmiennej, rozgotowany przetarty ryz, marchew, szpinak, skrobane mieso, a w koncu małe kawałeczki miesa. Początkowo dokarmia sie, gdy szczeniaki są juz najedzone mlekiem w takiej ilosci by nie przeciazac zoładka. Zaczyna sie od małych porcji 5 razy dziennie, pokarm ma miec postac papki.

-kiedy ona je odstawi od cycka?
Od 5 tygodnia zacznie stopniowo je dokarmiac pozywieniem stałym, na pół przetrawionym z zołądka, zwracając je. No i pokarm zacznie stopniowo zanikac a ona stopniowo odstawiac.

-kiedy można je oddac? czy tuż po odstawieniu?
Mozna szukac im nowych domków w wyjątkowych sytuacjach od 6 a najlepiej od 7-8 tygodnia zycia.

-jak ona będzie się zachowywać jak pooddaję szczeniaki?
Moze troche tesknic, ale na pewno to bedzie dla niej ulga.

-przez dwa dni suka nie chciała jeść, czy to normalne, czy może jest chora, a może to tylko upał?
Raczej nie jest normalne, choc w upały psy jedzą mniej, czasem robią krótkie głodówki, spróbuj obserwowac czy nie ma innych objawów chorobowych.
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #5 : 2005-07-31, 20:27 »
podan dwa miesiące? przecież można już spokojnie  w 7 tygodniu...
Kola 6 tygodni to zawczesniej
Aha, to przepraszam. pomyliłam się
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #6 : 2005-07-31, 20:42 »
Cytuj
Szczenieta powinnaś dokarmiać surowym mięskiem

dlaczego surowym? ja, jak już coś proponuję odparzane. W surowych można się natknąć na wirusy, szczególnie w wieprzowym.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #7 : 2005-07-31, 20:46 »
nanami - dokarmiac mozna szczeniaki juz od momentu kiedy staja na lapkach, jesli suka ma zbyt malo pokarmu, w przypadku tej jest to bardzo mozliwe ze wzgledu na to ze prawdopodobnie nie byla przygotowana na to zeby rodzic i pewnie dlugo nie miala dla siebie samej dosyc zarcia, oddawac mozna juz od 6 tygodnia - zalecane jest w wieku okolo 2 miesiecy, jednak te szczeniaki nie maja domu i lepiej by jak najszybciej trafily do kogos i zostaly zaszczepione i odrobaczone (agakosz - jesli masz możliwość odrobaczenia ich to zrob to 3 tygodnie to akurat pierwszy termin odrobaczania)

rachela - na samym poczatku powinno sie dawac surowe mieso ze wzgledu na to ze jest to bardziej naturalne - poza tym gotowanie zabija wiekszosc skladnikow odzywczych ktore szczeniaki potrzebuja...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #8 : 2005-07-31, 21:00 »
Nie pomyślałam o tym...
Ale wieprzowe mimo wszystko odradzam, nie dość że za tłuste dla szczeniaków to jeszcze można się natknąć na chorobę aujeszky..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedz #8 : 2005-07-31, 21:00 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #9 : 2005-07-31, 21:02 »
rzeczywiscie - wieprzowe nie jest wskazane, jakas wolowina (koniecznie zmielona) bo przypuszczam ze cieleciny nie bedziesz dawac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #10 : 2005-07-31, 22:05 »
Napisałam że 2 miesiące ponieważ możliwe że wcześniej sie nie będzie dało bo suka juz długo karmi samym mlekiem a odstawienie nie jest takie łatwe...

Chciałam jeszcze napisać że szczeniaki powinny być już dawno temu odrobaczone i niewyprowadzane na pole!
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #11 : 2005-07-31, 22:18 »
Moja Lassie oszczeniła się jakieś 4 razy jej zachowanie:
- czy powinnam je dokarmiać, bo coś dzisiaj bardzo piszczą? Może piszczą bo np. jest im gorąco? Z dokarmianiem trzeba poczekać, a suka powinna sobie poradzić ;)
-kiedy można je oddac? czy tuż po odstawieniu? Psiaki muszą się usamodzielnić, tzn samemu radzić z jedzeniem, myciem się i opuszczać mamę np. na przechadzki. Więcej czasu spędzają wtedy poza opieką matki
-jak ona będzie się zachowywać jak pooddaję szczeniaki? Moja np. nie tęskni (nie piszczy itp.) przed oddaniem wie że są samodzielne i gotowe do samodzielnego życia i nie pomaga im w niczym, wtedy wiadomo że psy są do oddania. Jest to w wielku 5-8 tygodni
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #12 : 2005-07-31, 22:57 »
Moja Lassie oszczeniła się jakieś 4 razy

4 razy??
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #13 : 2005-07-31, 23:09 »
mona, wiesz jaka to eksploatacja suki? poza tym nie można porównywać suki kktóra jest u koggoś i ma wszystko zapewnoiene do takiej która nie ma nic...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #14 : 2005-07-31, 23:27 »
Co to znaczy eksploatacja?? Proszę, wytłumacz mi :;d:

A jako smutna "ciekawostke" powiem, ze jakies 15 lat temu na osiedlu mojego dziadka pewna genialna rodzina kupila jamniczke bez papierow ktora co cieczke byla w ciazy zaplanowana... chcieli sie na piesku dorobic, chyab nie musze mowić, że pies był w okropnym stanie psychuicznym i fizycznynm.../
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedz #14 : 2005-07-31, 23:27 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #15 : 2005-07-31, 23:30 »
labradorka - to wlasnie o czym napisalas to eksploatacja, co do wczesniejszej mojej wypiowiedzi - zapomnialam spytac sie o wiek... bylo to pochopne stwierdzenie, ktore jednak popre jesli suka ma mniej niz 7 lat...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #16 : 2005-08-01, 12:14 »
- czy powinnam je dokarmiać, bo coś dzisiaj bardzo piszczą?
Tak można je już powoli dokarmiać. Najlepiej jak napisała Iras jakims kleikiem. Możesz zagotować ryż dodać mięso wołowe, mielone, warzywa, a wszystko to zmielić w jakims mikseże czy coś, żeby wyszła papka Możesz dodawać do jedzenia gotowanego, mleko zastępcze, ale to niekonieczne. Ale pamiętaj, że nie możesz teraz zabronić szczeniakom jeść od matki. Suczkę teraz także warto dokarmiać. Przedewszystkim dużo wołowiny.
- jeżeli tak to czym?
Wyżej dałam przykłady ;)
-kiedy ona je odstawi od cycka?
To już od niej zalezy. Ale postaraj się aby w ok 6 tygodniu już nie jadły od niej, więcej niż 2 razy dziennie.
-kiedy można je oddac? czy tuż po odstawieniu?
Od 7 tygodnia, ale z racji, że psiaki sa bezdomne warto to zrobić nie wcześnie niż w 6 tygodniu. Jeżeli będziesz miała mozliwość to odrobacz je
-jak ona będzie się zachowywać jak pooddaję szczeniaki?
Normalnie.Nie powinna tesknić.
-przez dwa dni suka nie chciała jeść, czy to normalne, czy może jest chora, a może to tylko upał?
Być może upał ;)
Zapisane

agakosz

  • Gość
teraz jestem jeszcze bardziej przerażona
« Odpowiedź #17 : 2005-08-01, 20:14 »
Dziękuję wszystkim za porady, ale wcale nie czuję się lepiej. Jestem jeszcze bardziej przerażona odpowiedzialnością jaka na mnie spadła. Trzymajcie za mnie kciuki może sobie jakoś poradzę.

Mam jeszcze parę pytań:
1. A jak często powinnam suczce dawac jeść? Pytam bo coś ostatnio znowu jej żebra wystają, może powinnam ją karmić częściej?
2. Dlaczego maluchów nie można wyprowadzac na dwór? Ta nosówka to przyplątuje się od innych psów czy z powietrza? Przyznam się, że od paru dni wynosze maluchy na dwór na jakieś dwie godzinki bo zmieniam jej legowisko na nieśmierdzące i na dworze mogę je poobserowawać, jak wyglądają, czy już człapią itp. Moge też poobserować suczkę czy je karmi. Jeżeli chodzi o jej cycki to czynne ma 5 reszta chyba już nie ma mleka.
3. Na czym polega to odrobaczanie, czy konieczna jest wizyta całej czeredki u weterynarza? I czy to kosztowne?

Aga
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #18 : 2005-08-01, 20:32 »
jeść powinnaś jej dawać jakieś trzy razy dziennie (przez szczeniaki ma większe zapotrzebowania)
 nosówka , parwowiroza, lepstospiroza choroba rubartha - sa to choroby które zagrażają psom - nie przenoszą się wprawdzie przez powietrze, jednak wystarczy że pies który jest nosicielem (nie musi być na tp chory) przeszedł tamtędy - i już szczeniaki mogą zachorować (choroby te odznaczaja się bardzo wysoką śmiertelnościa, dodatkowo nawet jeśli się psa wyleczy ma się duże szanse na powikłania) czyli wystarczy że chory /zarażony pies był na tym terenie nawet 5 lat temu (dawno...) to szczeniaki mogą zachorować, skoro wynosisz je tam żeby zmienić legowsiko a nie masz możliwosci umieścić ich gdzie indziej na ten czas to raczej nie widze możliwosci by uniknąć ryzykowania.
odrobaczanie, kosztuje bardzo różnie, nie musisz targać stadka do weta - możesz sama iść powiedzieć co i jak - wet może doradzić jakis tańszy środek, który będzie odpowiedni... ogólnie - zalezy co uważasz za kosztowne - nie pamietam dokładnie, ale zdaje się ze już za około 20 zł. można kupić skuteczny srodek dla maluchów.jednak u różnych wet ów różnie takie środki kosztują... więc najlepiej się samemu dowiedzieć (po prostu wybierz się, opowiedz co i jak, że suka jest bezdomna itp. w jakim wieku są szczeniaki, ile mniej więcej ważą - wet powinien sprzedać ci to po cenie hurtowej - powinien, ale są różni...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #19 : 2005-08-01, 21:32 »
ja także proponuje wizytę u weta ;) popytaj się znajomych/sąsiadów, może znają jakiegoś takiego wporządku, który Ci pomoże i dla siebie ze sprzedaży leków do odrobaczania nie bedzie miał nic...może też sprzeda Ci w takie promocji specjalną pastę (moja suka taką dostawała, aby nie straciła mleka) co prawda jest ona dość droga, moim zdaniem.

szczeniaki moim zdaniem można oddać ok 7-8 tygodnia, ale domu możesz im szukać przecież wcześniej ;) rozwiesić ogłoszenia, "roznieść" wieść wśród znajomych, w zoologikach, u weterynarza ;) ja miałam domki dla piesków praktycznie po ich urodzeniu :) bo ludzie sie zgłaszali z  ogłoszeń ;)

to cudownie ze postanowiłaś pomóc ;) trzymam za Ciebie mocno kciuki a moje psiaki zaciskają wszystkie cztery łapki ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Nanami

  • Gość
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #20 : 2005-08-01, 22:43 »
>> 1. A jak często powinnam suczce dawac jeść? Pytam bo coś ostatnio znowu jej żebra wystają, może powinnam ją karmić częściej?

Powinna dostawac produkty o wiekszej zawartosci białka, np. przetwory mleczne, mieso. Dawac jesc czesciej, ale w mniejszych porcjach.

>> 2. Dlaczego maluchów nie można wyprowadzac na dwór? Ta nosówka to przyplątuje się od innych psów czy z powietrza? Przyznam się, że od paru dni wynosze maluchy na dwór na jakieś dwie godzinki bo zmieniam jej legowisko na nieśmierdzące i na dworze mogę je poobserowawać, jak wyglądają, czy już człapią itp. Moge też poobserować suczkę czy je karmi. Jeżeli chodzi o jej cycki to czynne ma 5 reszta chyba już nie ma mleka.

Poniewaz mogłyby sie zarazic psimi chorobami - no chyba ze masz 100% pewnosci, ze zaden pies obcy przez Twój teren nie przechodzi. Bakterie są roznoszone na psich łapach, kłakach, zostają na ziemi. A cucuszki co jakis czas sprawdzaj, czy jeszcze i ile jest czynnych, zeby kazdy maluch mógł sie najesc. Te słabsze maluszki czasem przystawiaj do najbardziej mlecznych sutków, zeby i one sie najadły - są to zazwyczaj suczki na podbrzuszu przy tylnych łapach suni.

>> 3. Na czym polega to odrobaczanie, czy konieczna jest wizyta całej czeredki u weterynarza? I czy to kosztowne?

Odrobaczanie jest stosunkowo tanie, wet poleci czym odrobaczyc, moga to byc kropelki a mogą to byc doustne tabletki. Zalecałabym wizyte całej gromadki, zeby przy okazji lekarz je zbadał. Nie wstydz sie przyznac, ze opiekujesz sie nimi i ze są bezdomne, powiedz ze bedziesz szukac im domku, mysle ze lekarz powinien wtedy troche spuscic na cenie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedz #20 : 2005-08-01, 22:43 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #21 : 2005-08-02, 10:16 »
a jeśli chodzi o odrobaczanie, to proponuje wtedy wynieść psiaki na dwór żęby sie pozałatwiały. Moge sie założyć że będą miały robaki, a sama wiem z doświaczenia ile może sie ich zmieścić w malutkim piesku :| no chyba że potem chcesz sprzątać te robactwo fuuuj :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Nanami

  • Gość
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #22 : 2005-08-02, 16:32 »
Agnes, ale wtedy bedzie musiała je z dworu sprzatac, no chyba ze chce zeby jakis inny pies sie nimi zaraził :P
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #23 : 2005-08-02, 16:41 »
ja bym wolała sprzątać z dworu :P wykopać, przekopać czy cuś :P

sama sprzątałam z domu po pierwszym odrobaczeniu psiaczka i powiem szczerze że taka ruszająca się kupa nie jest fajna :P tym bardziej że w tej którą sprzątałam było tyle robaków że hoho. Nie wiedziałam że tyle tego ochydstwa może sie zmieścić w 0,5 kg szczeniaczku
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #24 : 2005-08-02, 19:47 »
oj może się tego zmieścić, może - a i tak trzeba to usunąć i tak, obojętnie skąd.

nanami - tabletki odpadają w przypadku szczeniąt w tym wieku - najrdziej prawdopodobna jest pasta (np. fenbendazol)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #25 : 2005-08-03, 14:23 »
szukałam, kopałam i znalazłam :) karteczkę z zaleceniami które napisał mi wet jak moja sunie się oszczeniła :) Więc pasta o której wspominałam pomagająca na wytwarzanie mleczka u suki nazywa się "Calo-Pet" (o ile dobrze rozczytuje te bazgroły weta :P ). Musze powiedzieć że ta pasta jest naprawde swietna ;) Zastępuje mleko na które moja suka jest uczulona i pomaga w prosukcji mleczka do cycuszków ;)

Napisał mi także że do wody można dodać glukoze ;)

napisz jak tam maluchy i ich mamusia i jak postępy ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Nanami

  • Gość
Odp: oszczeniła się u mnie bezpańska suka-pytania
« Odpowiedź #26 : 2005-08-03, 19:05 »
Glukoza to woda + cukier :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.144 sekund z 27 zapytaniami.