Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Odgłosy psie przeznaczone tylko dla Ciebie  (Przeczytany 631 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Niektóre psy wydają specjalne odgłosy zarezerwowane wyłącznie dla jednej osoby. Mój Mohruś również tak czynił. Podczas lizania mojej twarzy można było usłyszeć Jego charakterystyczne pomruki. Wstyd się przyznać ale wpadłem na to całkiem niedawno.
A jak sprawa się przedstawia z Waszymi psami?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Odgłosy psie przeznaczone tylko dla Ciebie
« Odpowiedź #1 : 2008-09-14, 10:37 »
Owszem, Toffiś wydaje specjalne dźwięki, kiedy do niego zagaduję, ale nie jestem pewna, czy tylko do mnie tak "mówi" ;) Choć cudzysłów chyba nie jest tu potrzebny, bo to przecież jego mowa jakby :) Muszę stwierdzić, czy do innych bliskich mu osób też się tak samo zwraca... Bo do obcych na pewno nie :D No, ale obcy do niego nie gadają tak, jak ja... ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Odgłosy psie przeznaczone tylko dla Ciebie
« Odpowiedź #2 : 2008-09-15, 10:45 »
Czarek ogólnie komunikował się z nami pomrukiwaniem, chrumkaniem, chrząkaniem. Inaczej pomrukiwał gdy chciał aby zwrócić na niego uwagę(to był jakby pomruk zakończony powiedzeniem:  "Eeeee" :P ), inaczej gdy coś zobaczył(np. na spacerze, a niewtajemniczeni ludzie często brali to za warkot) i wzmagała się u niego czujność, jeszcze inaczej gdy się go drapało(wtedy był to pomruk połączony z "ble,ble,ble"... :lol: ), albo gdy żebrał o jedzenie .

Giziek z kolei, jest bardzo cichym psiakiem przez większość czasu, ale gdy przyjdzie co do czego to gada.;) Szczególnie gdy chce zwrócić na siebie uwagę, wtedy wydaje z siebie dźwięki od niskiego 'jęczenia ' do skomlenia... gdy zaczyna prz tym jeszcze ruszać paszczą, wychodzą coraz ciekawsze efekty dżwiękowe.
Do powitania z moim tatą ma zarezerwowany inny repertuar dźwieków, to brzmi trochę jak stękanie ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Odgłosy psie przeznaczone tylko dla Ciebie
« Odpowiedz #2 : 2008-09-15, 10:45 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 23 zapytaniami.