Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?  (Przeczytany 12392 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alette

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #60 : 2011-04-04, 12:08 »
Lolla

Bardziej zależy ci na zadowoleniu swoich sąsiadów, niż na zdrowiu twoich psów?

Sądzę, że to dobre dla jej zdrowia i samopoczucia

Źle sądzisz.

Cytuj
2. Przed zabiegiem suka musi mieć choć raz szczenięta z powodów zdrowotnych

Jest to stary przesąd. Urodzenie szczeniąt przez sukę nie zmniejsza ryzyka chorób układu rozrodczego, nie liwiduje także problemów ciąży urojonej. Z medycznego, etycznego i faktycznego punktu widzenia, nie ma powodów, dla których suka musiałaby odchować choć jeden miot w swoim życiu. Wiele osób uważa, iż pozbawiając swoje zwierzę "uciech seksualnych" albo "radości macierzyństwa" czyni mu krzywdę. Jest to całkowicie błędne przekonanie, gdyż zwierzęta nie uprawiają seksu dla przyjemności, a jedynie kierowane instynktem nakazującym im dążyć do przedłużania gatunku.
  Suka czy kotka nie "realizuje się" poprzez swoją seksualność czy posiadanie potomstwa. Wręcz przeciwnie - niedopuszczona do samca meczy się, zaś odchowanie młodych wyczerpuje fizycznie jej organizm. Samice, które wychowywały młode żyją krócej i mają gorszą kondycję, zwłaszcza jeśli rodziły młode zanim jeszcze same stały się w pełni dorosłe (tzn. zaszły w ciążę już podczas po pierwszej czy drugiej rui).

Nie ma czegoś takiego jak więzi rodzinne pomiędzy zwierzętami. Po odchowaniu młodych matka zazwyczaj przegania je, bo od tej chwili są one konkurencją dla niej i jej kolejnego potomstwa, które może być już w drodze na świat. Jeśli spotka je po jakimś czasie nie rozpozna nawet, ze to jej dzieci. Zanim dopuścisz do tego, by Twoja suka/kotka miała "przynajmniej jeden miot", popracuj jako ochotnik przez jakiś czas w lokalnym schronisku dla bezdomnych zwierząt. Zobaczysz tam mnóstwo młodych i dorosłych psów i kotów, które co dzień są zabijane. Rozmnażając swoje zwierzę zwiększasz liczbę niepotrzebnych śmierci. Ludzi, którym chciałbyś oddać przychówek swojej pupilki lepiej namów na adopcję kociaka lub szczenięcia ze schroniska...

Cytuj
6. Tylko jeden miot, a potem wysterylizujemy naszą "Pusię"


Sukom do szczęścia wcale nie trzeba szczeniąt. Badania wykazują, że prawie cała nadwyżka populacji psów pochodzi właśnie od takiego "tylko jednego miotu".


Zdajemy! :) Jednak ja wiem, że ludzie w mojej okolicy nigdy nie wezmą psa ze schronu.

Nigdy nie mów  nigdy. Mogłabyś z nimi porozmawiać, pomóc im znaleźć odpowiedniego psa w schronisku. Na pewno w schronisku jest wiele psów które nadają się do stróżowania.


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #61 : 2011-04-04, 19:04 »
Grzesiek, dawno u nas nie byłeś i chyba nie pamiętasz, że należy edytować posty, a nie pisać jeden po drugim...

A poza tym... Bardzo proszę, pisz grzeczniej, ok? Coś Ty taki zgredowaty?
Zapisane
IBDG Wrocław

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #62 : 2011-04-05, 13:27 »
Grzesiek, dawno u nas nie byłeś i chyba nie pamiętasz, że należy edytować posty, a nie pisać jeden po drugim...

A poza tym... Bardzo proszę, pisz grzeczniej, ok? Coś Ty taki zgredowaty?

Mi również miło powitać Panią po długiej przerwie. Oczywiście rozumiem, że diune za pisanie jednego posta pod drugim upominałaś na PW. Posłusznie melduję Pani modelator, iż postaram się być grzeczny oraz wyedytować posta w najbliższym wolnym terminie. Ja zgredowaty? Brońcie Panie Boże! Czytają takie pierdoły nóż w kieszeni sam się otwiera.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedz #62 : 2011-04-05, 13:27 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #63 : 2011-04-05, 18:40 »
Mi również miło powitać Panią po długiej przerwie.
Mnie było miło Cię powitać, dopóki nie zobaczyłam Twoich tutejszych postów... Minęło kilka lat, a Ty nadal piszesz w podobnym, kąśliwo-napastliwym stylu... :roll: To już lepiej wymyśl ciekawą ankietę, coś a la 'picie taniego wina pod mostem'...Przynajmniej wesołe to było :D I nie 'paniuj' mi, nie ma potrzeby :P
Cytat: Grzesiek89
Oczywiście rozumiem, że diune za pisanie jednego posta pod drugim upominałaś na PW.
Zwykle tak właśnie robię, mając do czynienia z nowym userem.  Ale Ty nowy tu nie jesteś, a skoro piszę tu do Ciebie, to i Diuna to przeczyta... Czyli PW niepotrzebne...
Cytat: Grzesiek89
Posłusznie melduję Pani modelator, iż postaram się być grzeczny oraz wyedytować posta w najbliższym wolnym terminie.
Taaa... już się starasz... :roll:
Cytat: Grzesiek89
Ja zgredowaty? Brońcie Panie Boże! Czytają takie pierdoły nóż w kieszeni sam się otwiera.
Pozbądź się noża, albo nie czytaj.
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #64 : 2011-04-05, 18:45 »
Dla mnie natomiast nie zgadzanie się z Tobą jest totalną porażką. Jest również dowodem na to, że moje edukowanie  kynologiczne czasami zdąża na manowce. Nie przejmuję się jednak tym pracując dalej w pocie czoła dla dobra psów.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #65 : 2011-04-06, 18:26 »
ale może jest szczęśliwa?
No i bardzo szczęsliwe sa te wszystkie dzieci tych szczęśliwych suk , ktore patrza blagalnie zza schroniskowych krat....Byles tam kiedyś czy tylko teoretyzujesz ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #66 : 2011-04-06, 21:09 »
Lolla to fajnie znasz się na psach, skoro po suce husky chcesz oddać szczeniaki do pilnowania posesji... powodzenia życzę nowym właścicielom.. współczuje psom.
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #68 : 2011-04-07, 15:54 »
Dziewczyno załóż sobie taki łańcuch na szyje i zobacz czy ci fajnie.

Czy ta suczka z rodowodem u której planujecie szczenięta będzie miała zaliczone wystawy ?

Forum Zwierzaki

Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedz #68 : 2011-04-07, 15:54 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #69 : 2011-04-07, 19:54 »
A po co jej wystawy skoro jej dzieci są juz przed urodzeniem przeznaczone na łańcuch....Cóż z tego ,ze to husky i woli biegac niż cokolwiek pilnowac .Sa tacy co to i yorka wrzuca na lancuch zeby mial kto poszczekac bez sensu  :/
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #70 : 2011-04-17, 11:11 »
A po co jej wystawy skoro jej dzieci są juz przed urodzeniem przeznaczone na łańcuch....Cóż z tego ,ze to husky i woli biegac niż cokolwiek pilnowac .Sa tacy co to i yorka wrzuca na lancuch zeby mial kto poszczekac bez sensu  :/

teraz to wogole mieszance beda. oni planuja dodatkowa rozmnazalnie shihtsu bodajze.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #71 : 2011-04-22, 15:29 »
shih tzu na pewno w chlewiku i w zimie - sukcesy hodowlane gwarantowane  :D
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.172 sekund z 25 zapytaniami.