Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: pies i zima  (Przeczytany 3981 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
pies i zima
« : 2003-10-30, 16:43 »
Witam! Niedługo zima, dlatego też mam pytanie...chodzi mi o łapy psa, a dokładnie poduszki. Jak je chronić przed solą, która jest na chodnikach?? W zeszłym roku Beta miała dość mocno zranioną poduszke właśnie od soli - chodziła w buciku:) ale nie będzie przecież w bucikach chodzić przez zime - zresztą nie mam 4 :) Czy ktoś wie jak zaradzić??
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #1 : 2003-10-30, 19:01 »
Agnes.... te buciki to chyab jedyne wyjscie... :( Hmm mi sie jeszcze nie zdarzylo zebym miala w zime z tym jakies problemy... ale wlasnie ostatnio slysze ze psiaki maja takie problemy jak twoj - sól w poduszeczce! Buciki nie sa takim zlym pomyslem...
A apropo dyskusja na ten temat sie toczy w poscie BEAGLE ;)
Zapisane

Agnes

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #2 : 2003-10-30, 19:04 »
dzieki...ale to bez sensu zeby pies chodzil cala zime w bucikach:) niestety rok temu beta mocno sobe zranila, kulala, nie chciala stawacna ta lape. Wsciekla jestem ze sypia ta glupia sola...jak zwykle maja gdzies zwierzeta...lukne na ten temat beagla ale tam duzo postow jest:) moze sie polapie:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies i zima
« Odpowiedz #2 : 2003-10-30, 19:04 »

Apiska

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #3 : 2003-10-30, 19:21 »
Agnes a jakiego masz psaka? wiesz jak wracasz z drowku z psiakiem do jej dokładnie lapki obmyj :)
Zapisane

Kalusia

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #4 : 2003-10-30, 19:33 »
Hmmm... co tu poradzić nic nie poradze, zapyjam tych co najlepiej wiedzą! A właśnie jakiej rasy masz psiaka? ta twoja sunia jest chyba bardzo delikatna :wink: !
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
pies i zima
« Odpowiedź #5 : 2003-10-30, 19:34 »
ja nie wiem do czego to służy, chyba bardziej do tego żeby było cieplej w poduszki, ale zawsze w zimie przed spacerem smarujemy je wazeliną, i z solą nigdy nie było problemów choć to może po prostu szczęście. A sunia ma krótką sierść, nie ma szans żeby sierść ochraniała jej poduszki chociaż trochę. Możesz spróbować, może to faktycznie służy m.in. do tego, a jak nie, to chociaż pieskowi będzie cieplej w poduszki :). Albo chodź z nią po czystym śniegu...
Zapisane

carragan

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #6 : 2003-10-30, 20:05 »
nie da sie NIE chodzic po soli Norris.....
Zapisane

Weronyka

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #7 : 2003-10-30, 20:21 »
Cytuj
W zeszłym roku Beta miała dość mocno zranioną poduszke właśnie od soli

Agnes w jaki sposób pies może zranić łapę solą????
Wiem że sól drażni zranione miejsce (szczypie), ale że można zranić łapę czy inną część ciała solą to pierwsze słyszę.
Jedyny sposób na sól to mycie łap po spacerze, a jeżeli łapa jest zraniona to tylko buciki pomogą.
Cytuj
ale zawsze w zimie przed spacerem smarujemy je wazeliną, i z solą nigdy nie było problemów choć to może po prostu szczęście.

Z tego co wiem to wazelina chroni psie łapy przed mrozem, sól raczej się do niej przykleja, ale moge się mylić.
Zapisane

Agnes

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #8 : 2003-10-30, 20:36 »
hm...sunia to owczarkowaty kundelek...jakieś 30 kg o ile to ważne.
nie mam oczywiście 100% pewności, że to było od soli, ale od czego innego? Cięzko mi to opisać, jak to wyglądało. Była starta poduszka, ale nie mocno, tzn nie była to głęboka rana - po prostu starte, ale Beta na spacerach, na chodnikach nie stawała na tej łapie. Dlatego moim zdaniem to było od soli - trzeba by zobaczyć:) W każdym razie tak czy siak warto wiedzieć jak zapobiegać. Będę próbowała z wodą...dzieki:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies i zima
« Odpowiedz #8 : 2003-10-30, 20:36 »

Mlody

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #9 : 2003-10-30, 20:46 »
Cytuj
tego co wiem to wazelina chroni psie łapy przed mrozem

Tez o tmy slyszalem przed spacerem sie smaruje i gitara ;-) Maczowi sie w zimie nic nie działo wiec poki co nie interweniuje. Jedyna rzecz ktora go denerwowala to zapewno to ze snieg wlazil mu miedzy opuszki ale coz poradzic :P
Zapisane

Agnes

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #10 : 2003-10-30, 21:27 »
może być i wazelina:) co do samego sniego to kiedy sunia miała już nabite między palcami stawała i podnosiła łape:) ja do niej podchodziłam i wyjmowałam snieg...z drugiej strony nie moge sie doczekac jak znowu spadnie śnieg, Beta w zesłym roku superowo się w nim bawiła - szalała jak głupia:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
pies i zima
« Odpowiedź #11 : 2003-10-30, 21:28 »
Cytat: carragan
nie da sie NIE chodzic po soli Norris.....


da się, da, ja nie chodzę tam gdzie jest sól, a jak już muszę, to staram się omijać a jak nie ja, to przynajmniej pies omija i chodzi po śniegu :mrgreen:.
Zapisane

_Karolina_

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #12 : 2003-10-30, 21:39 »
Sól to może jest dobra bo się przynajmniej nie ślizgamy na chodniku...ja z moim pieskiem chodzę w ziemie na spacerki tam gdzie sól nie występuje :) Przcież po trawniku jej sypać nie będą :) .A moja sunia to już się chyba nie może doczekać tego śniegu...uwielbia poprostu i zawsze...go je, nie da się jej tego oduczyć choć to już stateczna pani i powinna zachowywać się jak na damę przystało  :lol:
Zapisane

_Karolina_

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #13 : 2003-10-30, 21:40 »
wow udało mi się zdjęcie wysłać!!! :)  to zdjęcie zrobione zostało miesiąc temu :)
Zapisane

carragan

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #14 : 2003-10-31, 11:12 »
Norris idziesz przez miasto to idziesz po soli.........nie ma szans aby po niej nie isc........
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies i zima
« Odpowiedz #14 : 2003-10-31, 11:12 »

sylwka_garfisia

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #15 : 2003-10-31, 12:51 »
Karolino masz fajnego pieska...Jakiej jest rasy?
Zapisane

carragan

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #16 : 2003-10-31, 13:22 »
pittka lub amstaff........ZE wzgledu na to ze czarnych amstaffow sie nie widuje (jest to umaszczenie we wzorcu....?ja sie jeszcze nigdy nie natknelam)to pittka..
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
pies i zima
« Odpowiedź #17 : 2003-10-31, 14:21 »
Cytat: carragan
Norris idziesz przez miasto to idziesz po soli.........nie ma szans aby po niej nie isc........


no chyba że się już nie ma wyboru i trzeba tak iść, ja na szczęście mam możliwość ominięcia soli jak chodzę z psem na spacer...
Zapisane

Emilka

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #18 : 2003-10-31, 16:17 »
Karolina piekny piesek :)
Zapisane

_Karolina_

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #19 : 2003-10-31, 17:23 »
Pitek Pitek :) a dokładnie Pit Bull Red Nose z Amstaffem i patrzcie jaka ładna psinka wyszła :) Dziekuję bardzo :)
Zapisane

_Karolina_

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #20 : 2003-10-31, 17:24 »
Carragan masz rację czarnych amstaffów nie ma (przyajmniej nie rodowodowych)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies i zima
« Odpowiedz #20 : 2003-10-31, 17:24 »

Kalusia

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #21 : 2003-10-31, 20:13 »
Ładny psiak! Trochę się oczy zaświeciły! :wink:
Zapisane

Agnes

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #22 : 2003-10-31, 20:55 »
Karolina niestety nie zmusze suni, aby szła tylko po trawie - bo jak? Ona chodzi jak chce, czyli i po chodniku....co do jedzenia śniego to Beta tez go uwielbia :)
Zapisane

Magda K.

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #23 : 2003-10-31, 22:12 »
najlepszy sposób- mycie lapek po spacerze. u mojego pieska zawsze skutkuje.
Zapisane

zielonooka

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #24 : 2003-10-31, 22:15 »
Moja sunia skaleczyła kiedyś łape na lodzie, wiadomo jak pies jest spuszczony ze smyczy to nie upilnuje sie gdzie chodzi i na co staje :? rozcieła kacik łapy troche to potrwało zanim ranka dokładnie się zrosła, ale weterynarz poradzil coś w rodzaju ciepłych kapieli łapy z szarym mydłem i musze przyznać że to pomogło :)
A co do smarowania wazeliną to też o tym słyszałam i wcale nie jest to taki zły pomysł :wink:
Zapisane

awangarda

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #25 : 2003-10-31, 22:53 »
heh a moj wielmozny psiur w zime wychodzi na sile niekiedy trza go wynosic... tak nielubi zimy, i lodu snieg lubi jak mu sie zyca w niego kulkami albo jak jest taka duuuuuza kupa sniegu po odgarnaniu chodnika to luboi jak mu sie tam wrzyci pilke tak zeby ona w srodku tej gory byla i wtedy ma zabawe na kilka minut gorzej gdy jej nieznajduje to kto pozniej musi szukac?? oczywiscie ja :P
Zapisane

twipsy7

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #26 : 2003-11-01, 07:32 »
Po pierwsze: przed każdym spacerem smaruj wazeliną kosmetyczną, albo parafiną.
Po drugie: wycieraj łapy po spacerze.
a po trzecie: staraj się spychać psa na pobocze, gdzie soli nie ma i ma możliwość "wytarcia" łap z soli w czasie spaceru.   8)
Zapisane

Agnes

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #27 : 2003-11-01, 09:16 »
ok dzieki za wszystkie odpowiedzi:) Co do ostatniego postu - pkt 1 i 2...napewno będę tak robiła:) Co do pkt 3 to dalej się upieram, że to nie do wykonania:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies i zima
« Odpowiedz #27 : 2003-11-01, 09:16 »

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
pies i zima
« Odpowiedź #28 : 2003-11-01, 13:05 »
Moja suczka często próbuje wykopać dziurę w lodzie :( jest na to jakaś rada?
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Mlody

  • Gość
pies i zima
« Odpowiedź #29 : 2003-11-01, 15:51 »
Nie chodzić po lodzie ? :P
Mi tam nie przeszkadza jak Maczo drapie lód, niech sobie drapie, pazurki mu sie tepia i dobrze :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.