Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Modne rasy  (Przeczytany 16705 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golden

  • Gość
Modne rasy
« Odpowiedź #60 : 2004-03-03, 20:09 »
Cytat: Onka
no goldena tez mam

Ciekawe... ;)
Zapisane

onka

  • Gość
Modne rasy
« Odpowiedź #61 : 2004-03-03, 20:26 »
Cytuj

Ciekawe...

nie rozumiem?
Zapisane

golden

  • Gość
Modne rasy
« Odpowiedź #62 : 2004-03-03, 21:01 »
Cytat: onka
Cytuj

Ciekawe...

nie rozumiem?

popatrz sobie na moj nick 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Modne rasy
« Odpowiedz #62 : 2004-03-03, 21:01 »

onka

  • Gość
Modne rasy
« Odpowiedź #63 : 2004-03-03, 21:39 »
no własnie i dlatego nie rozumiem  ;)
Zapisane

golden

  • Gość
Modne rasy
« Odpowiedź #64 : 2004-03-04, 21:40 »
dobra, koniec tematu... mozna pomyslec, ze masz mnie ;) Dziekuje, kurtyna.
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Modne rasy
« Odpowiedź #65 : 2004-03-07, 01:11 »
oprocz ras,ktore do tej pory wymieniliscie-bardzo modne sa westie,yorki i jamniki,a przynajmniej ja je widuje najczesciej na ulicy.Ja mam owczarka niemieckiego i szczerze mowiac wzbudzamy sensacje ;) bo to nie jest modny w tej chwili(na szczescie)pies.Owszem widuje je,ale przewaznie sa to juz "bardzo dorosle"pieski,a mlody dawno nie byl tu widziany...Jesli chodzi o intaligencje,to wiem,ze pudle sa bardzo madrymi psami,ale niestety panuje powszechna opinia,ze sa glupie,a to tylko dlatego,ze wlasciciele strzyga je komicznie i przez to te pieski sa tak postrzegane.Szkoda.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

olc!a

  • Gość
Modne rasy
« Odpowiedź #66 : 2004-03-07, 11:13 »
Myślę, że większa połowa w tych 'jamników' które widzisz to zwykłe parówki - jamniki z dziada pradziada :roll: Niestety, owczarki niemieckie i jamniory to najłatwiejsze do 'podrobienia' rasy :( A wszystko przez niewiedzę ludzi :roll:
Zapisane

juliadog

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #67 : 2011-07-20, 11:26 »
ja biorę border collie:)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #68 : 2011-07-20, 13:32 »
a ja uważam,że modna powinna być torebka , a nie pies .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Modne rasy
« Odpowiedz #68 : 2011-07-20, 13:32 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #69 : 2011-07-20, 17:49 »
Ale niestety tak już jest.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #70 : 2011-07-20, 18:04 »
Rasy wyhodowane zostaly po to aby spelnialy okreslone zadania / w tym takze funkcje domowego pupila/ i byly bardziej przewidywalne jesli chodzi o charakter i wyglad , a nie do szpanowania , ale niestety , czesto jest inaczej .
Dla mnie pies , ktorym się mozna pochwalic to pies zadbany i szczęsliwy , a rasę nalezy dobrac do swojego trybu zycia i warunkow mieszkaniowych. A nie dlatego,ze bogaty sasiad ma yorka , albo komuś wydaje się ,ze labek to kanapowiec.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #71 : 2011-07-20, 18:09 »
Mam jamnika i wcale nie jest zwykła parówka tak jak przeczytałam kilka postów wyżej. Nie ma rodowodu, bo to pies ze schroniska. Nie zamieniłabym go na żadnego "modnego" psa. Jest bardziej czuły niż niejeden człowiek. Codziennie rano gdy tylko otworze oczy, tuli się do mojej szyi tak, jakby dziękował że zmieniłam jego życie. Kiedy płacze,on wyje. Jest bardzo posłuszny. Ludzie jaka "moda"? To nie jest ciuszek tylko zwierzę,które ma uczucia. Niekiedy silniejsze niż niejeden człowiek
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #72 : 2011-07-20, 18:57 »
Cytuj
Nie ma rodowodu, bo to pies ze schroniska
to nie jest związek przyczynowo-skutkowy, błękitną krew też w schronisku utrafić można, niestety.


Pamiętam niegdysiejszą modę na rottweilery i dobermany, która później przerodziła się w modę na TTB, następnie psy ras północnych, obecnie goldeny i labradory - kiedyś byłoby nie do pomyślenia, żeby husky czy inny zaprzęgowiec może się znaleźć w schronisku, ale teraz jest ich sporo... Przebieg "mody" można śledzić poprzez obserwowanie jakie pojawiają się fundacje pomagające określonego typu psom: prosperują już fundacje zajmujące się rottkami, dobermanami, TTB, bokserami, bernardynami, dogami niemieckimi, spanielami...


W moim mieście obecnie prym wiodą labradory i beagle - przeważnie zapasione, bo tryb życia nie ten.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #73 : 2011-07-20, 19:32 »
I właśnie tak kończy się ta "moda" ludzie kupują psy, którym nie potrafią zapewnić odpowiednich warunków. Dlatego w schroniskach jest tak dużo huskych. Wszystkim podoba się piękny wygląd tych psów, a o ich wymaganiach mało kto myśli   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #74 : 2011-07-21, 00:26 »
A ile labkow i labkopodobnych ląduje w schronach bo ludzie ,mysla ,ze to taka nakanapowa bułeczka , a potem zdziwienie ,ze nudzacy się , temperamentny pracus pracowicie demoluje chalupę :( Ale to też wina i mody i bzdur, ktore wypisuja hodowcy aby tylko zachecic do kupna psa .
Jak kieys przeczytalam ,ze chow chow to pies doskonaly dla dzieci to za glowe sie zlapalam. Fakt - to pies piękny i dośc niezalezny, wymagajacy ogromnej konsekwencji w wychowaniu a nie pluszak do tulenia i ciagniecia za ogon bo na to sobie nie pozwoli.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Modne rasy
« Odpowiedz #74 : 2011-07-21, 00:26 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #75 : 2011-07-21, 08:55 »
No ale tak to jest jak kupuje się psa, ponieważ sąsiad takiego ma. Wydaje mi się, że żyjemy w takich czasach, że ludzie bez problemu mogą znaleźć informacje na temat wszystkich ras. Hodowca powie nam wszystko co chcemy usłyszeć. No a konsekwencji złego wyboru zwierzaka, nie ponoszą ludzie, tylko psy, które lądują na ulicy. Dlatego zanim zdecydujemy się na kupno jakiegokolwiek pupila należy wszystko przemyśleć kilka razy, zgromadzić informacje na temat rasy. I naprawdę warto zaadoptować psa ze schroniska. Jego wdzięczność i przywiązanie do "właściciela-wybawcy" naprawdę nie ma żadnych granic.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #76 : 2011-07-21, 10:11 »
Wydaje mi się, że żyjemy w takich czasach, że ludzie bez problemu mogą znaleźć informacje na temat wszystkich ras.
Czasy takie są, ale ludzie niekoniecznie... Niektórzy mają mentalność rodem ze średniowiecza i gdzie im tam w głowie zastanawiać się nad potrzebami psa... Ważne, żeby dzieci miały modnego zwierzaka i szpanowały przed rówieśnikami... I cała rodzinka szczęśliwa, a że pies cierpi... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #77 : 2011-07-21, 10:35 »
No ja nie jestem matka i w najbliższym czasie nie planuje nia  zostać, ale nigdy w życiu nie kupiłabym dziecku amstaffa ani rottweilera. Psy, które mają cechy dominatorskie nie nadają się dla dzieci, a w moim mieście często widzę jak takie rasy ciągają dzieci, które nie potrafią utrzymać ich przy nodze. Gdzie jest zdrowy rozsądek tych rodziców? Przecież takie psy+dziecko=nieszczęście gwarantowane
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #78 : 2011-07-21, 13:00 »
To co będzie z Twoim rotkiem jak urodzisz dziecko ? ;p
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #79 : 2011-07-21, 13:27 »
Mój killer ma 4 lata. Jest wychowany. Przekonałam go do dzieci, ale nie zostawiam go samego z żadnym dzieckiem, ponieważ nie ufam mu aż tak. Wiem że to nie jest rasa dla dziecka. Spokojnie kiedy będę miała dziecko napewno go nie wyrzuce na ulice. Dorosły pies to inna sprawa. Wie co mu wolno, a czego nie. Wychowałam go sama. Jest posłuszny i wie że nie pozwolę mu na to żeby wziął nade mną górę. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji że rodzice kilkuletniemu dziecku kupują rottweilera i to dziecko ma wychować psa. Niestety dziecko nie poradzi sobie z psem o takim charakterze. Nie wychowa go tak żeby nie był agresywny i żeby był posłuszny.     żeby był posłuszny.   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #80 : 2011-07-21, 16:28 »
Co do mody, niestety niekoniecznie kończy się to na powstawaniu pseudohodowli, często też rasa 'psuje się' w świecie kynologicznym. :/ Poprzez wyostrzanie tych charakterystycznych cech pożądanych u danej rasy, wystarczy popatrzeć na ONki, yorki itd.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Modne rasy
« Odpowiedz #80 : 2011-07-21, 16:28 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #81 : 2011-07-21, 18:42 »
O , z tym bym się zgodzila , ale to nie chodzi już o modę , ale o nierozsądne przerysowywanie niektorych cech do stopnia prawie uniemozliwiajacego normalne zycie . Np. buldog angielski. Nie nalezy do ras modnych , a jest psem , ktory zyje krotko i nie rozmnaza sie w sposob naturalny - inseminacja , cesarki- sa w tej rasie nagminne .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #82 : 2011-07-21, 20:02 »
Diuna wracając do naszej rozmowy o psach dla dzieci z ciekawości poczytalam na  ten temat i wyczytalam że bullmustiff w 90%spełnia wymagania. I wyczytalam wiele sprzecznych informacji. W jednym miejscu pisali że jest spokojny,zrównoważony. W drugim że agresywny, dawniej pracował z wojskowymi. No i sam jego wygląd mnie odstrasza. Nie potrafię wyobrazić sobie że dziecko ciągnie go np za uszy. Dla mnie do roli psa towarzysza pasuje mops
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #83 : 2011-07-21, 23:26 »
Mops to sybaryta , watpię czy bedzie się komfortowo czuł w towazrystwie upierdliwego dziecka . Ale to juz rola rodzicow pilnowac żeby potomek nie przesadzal z "pieszczotami" :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #84 : 2011-07-22, 10:18 »
to też zależy od dziecka - ono wcale nie musi zaprzyjaźnić się z psiakiem :) Chociaż... to mało prawdopodobne ;)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #85 : 2011-07-22, 12:52 »
nie rozumiem co chciales konkretnie powiedziec.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #86 : 2011-07-22, 14:23 »
Myślę, że chodziło o to, że nie każde dziecko pragnie kontaktu z psem :) Widuję na ulicy zarówno takie dzieci, które lecą głaskać każdego psa jakiego widzą jak i takie, które psy totalnie nie interesują (oczywiście zdarzają się też dzieci pośrednie - "o jaki ładny piesek" ale nie biegną żeby pogłaskać).
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #87 : 2011-07-22, 14:50 »
Myślę, że chodziło o to, że nie każde dziecko pragnie kontaktu z psem :) Widuję na ulicy zarówno takie dzieci, które lecą głaskać każdego psa jakiego widzą jak i takie, które psy totalnie nie interesują (oczywiście zdarzają się też dzieci pośrednie - "o jaki ładny piesek" ale nie biegną żeby pogłaskać).

Też zauważyłem takie zjawisko,najczęściej są to dzieci z tej drugiej grupy lub z tej pośredniej - najgorzej jest chyba wtedy,gdy dziecko od razu leci do każdego psa i chce go głaskać,nie wiedząc że pies może się przestraszyć,niepokoić - a potem to pies jest winny ...
 :roll:
a co do " mody " - mam kundelka i nie zamieniłbym go na żadną "modną " rasę
ogólnie,do psów rasowych mam pewien uraz podyktowany zapewne stereotypami,że psy rasowe krótko żyją i dużo chorują,zwykle na choroby dziedziczne ... :roll:

Forum Zwierzaki

Odp: Modne rasy
« Odpowiedz #87 : 2011-07-22, 14:50 »

Jira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 99
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #88 : 2011-07-22, 16:07 »
Parę lat temu po bajce 101 dalmatyńczyków mocno wzrosła moda na dalmatyńczyki. Ludzie zauroczeni filmowymi bohaterami brali szczeniaka oczekując, że będzie tak samo grzeczny, miły i ułożony jak te z bajki.
Poważniejsi hodowcy zawiesili wtedy rozmnażanie dalmatyńczyków, widząc w tym jedyny ratunek dla psów. I chwała im za to!
Niestety są też mniej poważni hodowcy, dzięki którym wiele z tych psów męczyło się i trafiało do schronisk.


Moda na owczarki szkockie (po filmie lassie) nie wyszła psom na dobre. Collie mają teraz dużo więcej futra niż kiedyś. I pytanie - czy widział ktoś ostatnio takiego psa przy zaganianiu owiec? Nadmiar futra przeszkadza w pracy. Przy owcach używane są krótkowłose collie.


Labradorom moda też nie służy. Psy robią się coraz cięższe. Nastąpił rozłam na dwie linie - użytkowe i wystawowe. Widzieliście może użytkowego laba? Jest dużo lżejszy, ma węższą klatkę piersiową i nie aż tak kwadratowy łeb - krótko mówiąc - wygląda jak na psa pracującego przystało. A te co widzi się na spacerach - nie dość że masywne bardziej od rotków to jeszcze zapasione. Szkoda mi tych psów.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Modne rasy
« Odpowiedź #89 : 2011-07-22, 16:19 »
Też pamiętam modę na dalmatyńczyki,nie wiem tylko czy nastała ona po klasycznej animacji Disneya z 1961 roku,czy raczej po przeciętnej wersji aktorskiej,bodajże z 1997 roku - klasyczny film bardzo fajny,podobnie jak książka Doddie Smith na której podstawie powstał,niestety,ludzi zauroczyli bohaterowie i kierowali się tylko wrażeniami z filmu,bez znajomości rasy i bez wiedzy i sporo psów wylądowała w schroniskach ...
Niestety,nie jest to kwestia tylko filmów,lecz ludzkiej mentalności - często kupują oni zwierzęta na prezent a potem taki " prezent ' jest wyrzucany,bo podrósł,nie jest już potrzebny,nie bawi tak jak kiedyś ... niestety,nie dotyczy to tylko psów,kiedyś w tv słyszałem,ile królików kończy w śmietniku po świętach Wielkiej nocy,bo okazały się nietrafionym prezentem.
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 27 zapytaniami.