Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: Fretka  (Przeczytany 14576 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Fretka
« Odpowiedź #150 : 2004-12-26, 19:25 »
Cytat: *~Cathy~*
Macie rację, to jest bezsensowne. Niektórzy są tak zatwardzeni w swoim przekonaniu, że idą po trupach. Zabijajcie zwierzęta dalej... mam nadzieję że się kiedyś odwdzięczą i to z nawiazką...


Boże, ile razy mam to powtarzać!!! To nie ja tak zabijam zwierzęta!!! A gdyby człowiek w ogóle nie potrzebował mięsa, to pewnie by miał cztery żołądki i jadł trawę z pastwiska jak krowa  :grr:  :?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Fretka
« Odpowiedź #151 : 2004-12-26, 19:47 »
Cytuj

Macie rację, to jest bezsensowne. Niektórzy są tak zatwardzeni w swoim przekonaniu, że idą po trupach.

Matko jedyna wreszcie, ufff...

Cytuj

Zabijajcie zwierzęta dalej... mam nadzieję że się kiedyś odwdzięczą i to z nawiazką...

A co mi zrobią, kaczka bez głowy będzie starszyć po nocach? :lol:

Cytuj

Umieszczanie takich zdjęć jest w bardzo złym guście.

No popatrz, czyli wszystkie czasopisma kucharskie, forum, strony, grupy, grona o tematyce kuchennej sa w złym guście?
Cytuj

I świadczy o bardzo niskim poziomie osoby zamieszczające takie coś w miejscu(czyt. Ty), gdzie jest wielu ludzi wrażliwych na krzywdę zwierząt.

Taa jasne, potrafisz zasłaniac się pięknym językiem, nic poza.
W jakim miejscu? Tu nie wolno a kilka działów niżej jak najbardziej?
Zapisane

Kira

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #152 : 2004-12-26, 19:54 »
mieso  tanie nie jest - ale u mnie  nie przekonasz rodziców by nie kupowali miesa!!
 tak Cathy ty nie jesz ale twoi  rodzice i tak kupuja bo dla  nich i ta piers z kurczaka która miła byc dla ciebie albo zostaniew sklepie alb o rodzce twoi kupia +1  i zjedza nastepnego  dnia :o spoko uratujesz kurczaka :lol:
Ekoteczko piszesz ze2lata temu a ile masz lat i co cie skłonilo  do przrejscia na wege???
moze  sa zdrowsia nie maja  nie maja pewnych skł. do budowy kości...spoko zdrowsi
aby Wege cos zdzałalo to musiało by przekonac rodzine o bycia wege a sam jeen wege to uratuje 1 kurczaka na 2 tygodnie"zostanie dłuxzej przemroozony w  chlodni i pozniej dotrze do odbiorcy"populacja LUBI mieso  zauwaz ze warzywa i roslinki sa czeto uzywane w krajach jako zapychacze ale bez  miesa   dieta nie zawiera odp. ilosci kalori dziennej :roll: a juz nie mowic ze osoby ktre jedza same zieleninki sa słabsze od tych któe jedza mieso :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Fretka
« Odpowiedz #152 : 2004-12-26, 19:54 »

Cathycash

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #153 : 2004-12-26, 20:26 »
Kira, to że wege są chorowici, słabi i egzystują jak żywe trupy to przeżytek. Radzę zasięgnąć fachowej literatury a nie snuć własne, błedne jak widać wnioski.

A co do tego, że nie ratuję zwierząt BZDURA.

ile można to pisać? nie ma popytu, nie ma podazy. Ja nie kupuję, automatycznie zmniejsza się produkcja. Jedna osoba to nic. Ale coraz wiecej ludzi przechodzi na WEGE (i oby tak dalej!) i produkcja sie zmniejsza....

Harpia, mnie rażą takie zdjęcia. A że wyrażam się jak wyrażam.... dopóki mozna mnie zrozumieć - mogę to tak robić.
Zapisane

Kira

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #154 : 2004-12-26, 20:28 »
jesli jedna osobaw rodzinie w  mieszkamnu  zrezygnuje to  wiele nir uratujesz bo itak  reszt anapocnzie kurczaki czy  swinki  ktrych ty nie zjadłas... :P
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #155 : 2004-12-26, 20:57 »
i nie wiem z czego jesteś tak zadowolona Kira... jeszcze niedawno szkoda było Ci tych zwierzaków...
Zapisane

Kira

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #156 : 2004-12-26, 21:04 »
szkoda ale wiem ze mnic sama nie zdałam babcia itak kupi kilo miesa a  tak czy inaczej  jesli nie zjem to  dzadek zje wiecej :lol:
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #157 : 2004-12-26, 21:12 »
ja takze - jak pisalam juz wczesniej - uwazam, ze kazdy powinien robic to, co lubi i nie narzucac swojej woli .. nikt nikogo nie przekona.. kazdy nauczony i wychowany jest inaczej ..

i tez uwazam, ze dieta wege jest drozsza.. poniewaz trzeba jesc bardzo roznorodnie.. owoce tez nie sa tanie ... a na samej marchwi.. nikt nie wyzyje ...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Fretka
« Odpowiedź #158 : 2004-12-26, 21:30 »
Dlaczego uważacie że dieta wegetariańska to same owoce i warzywa? To wszystko oprócz mięsa !!
A kości są budowane z wapnia, a mleko i ser i jajka nie są zakazane w tej diecie. Zbieranie jajek od kur nie jest dla kur szkodliwe (oczywiście wyłączam z tego kury z hodowli fermowych)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Fretka
« Odpowiedz #158 : 2004-12-26, 21:30 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Fretka
« Odpowiedź #159 : 2004-12-26, 21:35 »
Ekoteczko mleko to pokarm cielaka więc statystycznie pijąc je glodzisz zwierzaka.
A ser robiony jest przy pomocy podpuszczki, to enzym trawinny znajdujący się w żołądku cielaka, trzeba go zabić...
No i jajka, najzdrowsze wsiowe, czyli znów morderstwo? Zabieranie jajek kurom to odbieranie im dzieci, a to, że z tego jaja nic nie będzie to już nie kury zmartwienie...

Nie ma strony złej i dobrej...
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #160 : 2004-12-26, 21:37 »
ja nie uwazam, ze wegotarianie jedza tylko owoce i warzywa .. jednak wszystko jest drogie i mieszanie skladnikow musi byc z glowa .. nie kazdego na to stac i nie kazdy ma czas .. a przede wszystkim nie kazdy moze na taka diete przejsc ..

nie zarzucam ani wege .. ani miesozercom takiej diety, jaka maja .. wy tez tego nie robcie .. i tak przez taka gadke nie przekonacie sie nawzajem ...

poza tym to nie ten temat ... zalozcie sobie taki i tam sie kloccie ...

zabierasz pokarm cielaka .. bo w oborach odstawiaja cielaka juz kilkudniowego, by brac duza ilosc mleka od krowy ( bylam na takiej wycieczce szkolnej ...)

co slychac u Waszych FRETEK ??
Zapisane

Kira

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #161 : 2004-12-26, 21:38 »
nabiał tez jest zabijaniem zwiewrzat,.. na roslinkach  czlowiek nie wyzyje :roll:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Fretka
« Odpowiedź #162 : 2004-12-26, 21:38 »
Krowa ma jednego cielaka, a mleczna jest PO cielaku, przez wiekszość zycia - poczytaj sobie dobrze !!
Sery podpuszczkowe !! A mi chodzi o ser biały który produkuja bakterie kwasu mlekowego !!
Jajka niezalężone to nie są dzieci kury tylko komórki jajowe !! Na wsi są gospodarstwa bez koguta !!

Poza tym ja pasuję na tym temacie bo widze że to awantura na całego :) Powodzenia
Zapisane
BC + koci podrostek

MrówkA

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #163 : 2004-12-26, 21:40 »
Ekoteczka .. po cielaku .. trzy- pieciodniowym !!

zabierasz pokarm cielaka .. bo w oborach odstawiaja cielaka juz kilkudniowego, by brac duza ilosc mleka od krowy ( bylam na takiej wycieczce szkolnej ...)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Fretka
« Odpowiedź #164 : 2004-12-26, 21:47 »
Rany ludzie w jakiej ty rzeźni byłaś !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Fretka
« Odpowiedz #164 : 2004-12-26, 21:47 »

MrówkA

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #165 : 2004-12-26, 22:14 »
nie rzezni ..

a w oborze, gdzie cielaki na rzez albo matki a matki na mleko ... tak jest w sumie wszedzie... poczytajcie sobie .. pozwiedzajcie ...
Zapisane

Kira

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #166 : 2004-12-26, 23:42 »
tak a w gospodarspwach najczsxciejjestkogut bo jest niezbedny :roll:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #167 : 2004-12-27, 09:11 »
Cytuj

A ser robiony jest przy pomocy podpuszczki, to enzym trawinny znajdujący się w żołądku cielaka, trzeba go zabić...
Harpio, tego się już nie stosuje. Byłoby nieopłacalne, teraz produkowana jest syntetyczna podpuszczka, na 100 wyprodukowanych serów może 1 jest na naturalnej podpuszczce  :wink:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Fretka
« Odpowiedź #168 : 2004-12-27, 13:05 »
Wtrącę się na chwile...

...w Polsce wsie są tak bogate, i mają tyle kasy, że jak najbardziej robią wszystko żeby ich zwierzętom było dobrze... ten kogut co lata bez głowy bo mu ją na żywca obcięto, te krowy stojące we własnych odchodach, wychudzone konie, 10 świn zgromadzonych w niewielkiej zagrodzie, dziurawe obory i stodoły... ach, i pełnowartościowy pokarm... To tylko moje wyobrażenie... prawda?

Widział ktoś jakąś polską wieś, która w całości zapewniałaby swoim podopiecznym jak najlepsze warunki?

I te wygłodzone pieski na ogromnych łańcuchach...

Nie sądzicie, że dla nich lepsza jest w tym wypadku śmierć niż życie w malutkiej zagrodzie, bez jedzenia, bez przestrzeni? W tym wypadku, zanim cały świat stanie się vege, musimy poczekać, aż zwierzęta będę mieć lepsze warunki bytu... bo teraz, zostawiając je przy życiu, skazujemy je na jeszcze większe cierpienie, niż by miały w czasie kilku sekund/minut śmierci.

CO TAM U WASZYCH FRETEK??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Fretka
« Odpowiedź #169 : 2004-12-27, 13:46 »
Cytuj

CO TAM U WASZYCH FRETEK??

Poza spacerkiem ze strażą miejską po parku nic ciekawego  :lol:
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #170 : 2004-12-27, 15:48 »
harpia.. czy Ty jestes moze na forum fretki.org ?? jako harpia tez ?? :>

moje fredzie zaraz beda buszowac po pokoju, tylko sprzatne rzeczy, ktore sa dla nich zabronione .. :mrgreen: :;d:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Fretka
« Odpowiedz #170 : 2004-12-27, 15:48 »

Kamaq

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #171 : 2004-12-27, 15:52 »
jako Harpija  ;)
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #172 : 2004-12-27, 15:54 »
no wlasnie tez sie zapytalam na fretkorum .. :P

spoko .. fajnie ..  :) :) :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Fretka
« Odpowiedź #173 : 2004-12-27, 16:27 »
Jestem jestem, to mój drugi dom ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #174 : 2004-12-27, 21:22 »
mrówka zerknij na podpis :lol:  u harpi
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Fretka
« Odpowiedź #175 : 2004-12-27, 21:26 »
tak .. juz wiem :)
Zapisane

FrEciSzOnEk_angel

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #176 : 2005-04-30, 06:18 »
No przepraszam że sie wtracę, ale harpia ma racje

a tak odemnie: masz 24 lat,a zachowujesz się jak dziecko, wogóle zadajesz pytania jak dziecko cytuje :

""1. Ile to cudo kosztuje, gdzie mozna nabyc. ( jak ktos chce sprzedac to chetnie kupie ).
2. Ile zyje
3. Czy gryzie kable ?
4. Gdzie to trzymacie ? W klatce ? czy normalnie tak jak psa ?""

Nie będziesz odpowiednim właścicielem dla freciszonka, bo nawet ne wiesz ile żyją a to oznacza że nie miałeś fretki i nie wiesz co cię moze czekać .

Czas wyjść z wieku dziecinnego i wejść w brutlną dorosłaść, bez kaprysów i zachcianek,PO CO CI TYLE ZWIERZAT, JESTEŚ ZBIERACZEM JAKIMŚ CZY CO, FRETKI POTZREBUJĄ RUCHU PZRESTRZENI A W KALTCE JEJ TEGO NEI ZAPEWNISZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moim skromnym zakończeneim, NIE WYSTARCZY TYLKO jakąś stronke w internecie POCZYTAĆ !!!!!!!
Zapisane

orime

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #177 : 2005-05-03, 18:48 »
widze że tu kolejny miłośnik zoo w domu.. który nie zwarza czy zwierzatka pasują do siebie.. taa..
ale widze że ludzie z forum fretki.org sie już tym zajeli.. to może wypowiadać sie nie bede.. w każdym razie.. sądze to co oni ;) :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Fretka
« Odpowiedz #177 : 2005-05-03, 18:48 »

iwa

  • Gość
Odp: Fretka
« Odpowiedź #178 : 2005-05-26, 23:12 »
No przepraszam że sie wtracę, ale harpia ma racje

a tak odemnie: masz 24 lat,a zachowujesz się jak dziecko, wogóle zadajesz pytania jak dziecko cytuje :

""1. Ile to cudo kosztuje, gdzie mozna nabyc. ( jak ktos chce sprzedac to chetnie kupie ).
2. Ile zyje
3. Czy gryzie kable ?
4. Gdzie to trzymacie ? W klatce ? czy normalnie tak jak psa ?""

Nie będziesz odpowiednim wła¶cicielem dla freciszonka, bo nawet ne wiesz ile żyj± a to oznacza że nie miałe¶ fretki i nie wiesz co cię moze czekać .

Czas wyj¶ć z wieku dziecinnego i wej¶ć w brutln± dorosła¶ć, bez kaprysów i zachcianek,PO CO CI TYLE ZWIERZAT, JESTE¦ ZBIERACZEM JAKIM¦ CZY CO, FRETKI POTZREBUJˇ RUCHU PZRESTRZENI A W KALTCE JEJ TEGO NEI ZAPEWNISZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moim skromnym zakończeneim, NIE WYSTARCZY TYLKO jak±¶ stronke w internecie POCZYTAĆ !!!!!!!


jej no to chyba po to te pytania,żeby się człowiek dowiedział co i jak. ja tez chcialabym miec fretke,ale jak narazie zbieram info i jak sie spytam ile fretka zyje to chyba znaczy ze nie znam sie na tych zwierzakach i chcialabym cos wiecej wiedziec i przede wszystkim miec fretke. majac jakies zwierze caly czas sie o nim uczymy. ja wczesniej nie wiedzialam ile zyje fretka a tym bardziej nie wiem no co je!!!! ale to juz chyba nie powod zeby oskarzac kogos o dziecinade,bo pytania sa takie a nie inne! atmosfera sie zaczyna robic jak na forum fretkowym. tez byle kogos bardziej ochrzanic!!!! ludzie! kultury troche!!!! chyba tu chodzi o onfo na dany temat,a nie pisanie o kims kogo sie nie widzialo na oczy a dumanie tylko z teog co sie napisalo i to tez nie za bardzo trafnie!!!!
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Fretka
« Odpowiedź #179 : 2005-05-27, 15:14 »
Zgadzam się.
Jednak tutaj nastąpiła prowokacja i autor tematu wyraźnie pokazał, że wyraz odpowiedzialność nie istnieje w jego słowniku.

(jak nie wierzysz to poczytaj sobie wątek od początku ;) )
« Ostatnia zmiana: 2005-05-27, 15:17 autor Karooola »
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.161 sekund z 28 zapytaniami.