Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Czy to moze być oznaką godów ?  (Przeczytany 14415 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« : 2005-02-18, 14:08 »
Witam !

Dwa tygodnie temu kupiłem 2 chomiki Dżungarskie. Po jakimś czasie z pomocą innych osob rozpoznalem ze chomiki to samiec i samica, czyli tak jak planowałem  :o  Od jakiegos czasu czesto obserwuje ze samczyk czyści samicy futerko, chomiki przewracaja sie, wyglada jakby delikatnie walczyły ze sobą. Wczoraj udalo mi sie uchwycic jeden moment ich zabaw ktory dla mnie wyglada jak kopulacja, lecz trwało to zdecydowanie za krótko. Ponizej zamieszczam link do tego filmiku ... zajmuje 5 MB i spokmresowany jest w formacie DIVX 5.2. Jak myslicie, czy to są chomicze gody ?  ;)

http://s24.yousendit.com/d.aspx?id=3B9BZA685QY7M21TPGRQPOWWO0

ps. Po nacisnieciu na likn nalezy wybrac opcje nr 1.

Pozdrawiam !
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #1 : 2005-02-18, 14:42 »
samiec włazi na samice walka zazwyczaj jest po kpulacjpiero sciagam plik jak obejrze dpopisze stwierdzenie :)

Tak to jest 100% kopulacja :P
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #2 : 2005-02-18, 14:46 »
Dodam ze wczoraj praktycznie samiec caly czas gonił ją po akwarium .... ona czasami mu uciekała. Wczesniej takie zachowanie nie miało moejsca. Do tego teraz bardzo czesto piszczy ta samica kiedy samiec podchodzi. Mam nadzieje ze wszystko jest ok. Teraz np. śpią razem ze sobą, wiec wnioskuje że sie lubią. Pozatym caly czas bawia sie tez ze sobą. OK, to czekam na odpowiedz.  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedz #2 : 2005-02-18, 14:46 »

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #3 : 2005-02-18, 15:01 »
ale uwazaj bo samiczka jak bedze wzaawansowanej ciazy moze dotkliwie poranic samca :roll: Moja Cośka poraniłaokropnie Ktoska a teraz wyglada na to ze to 3 i ostatnie  ojcostwo ktośka  :( a samiec  został przez samice zostal wykastrowany przez samice :cry: i juz ojcem niezostanie teraz sie wyleczyl ale juz doCoski go nie dopuszcze zwracajna to uwage  bo samiczki sa w ciazy agresywnieale zdae=rzaja sie te ktore toleruja samca nawet poporodzie i wczasie odchowu młodych ale  nalezy obserwowac bo smaiczki maja chumory imoga zmienic zdanie :?
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #4 : 2005-02-18, 15:04 »
MC-Maxim, a co masz zamiar zrobić z małymi? Masz już nowych opiekunów?
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #5 : 2005-02-18, 15:06 »
Maxim  mopszukaj  opiekunow a w ostatecznosci zoologicznego gdize przyjma maluchy tylko nie na pokarm dla wezy :(
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #6 : 2005-02-18, 15:09 »
Hehe ... no spoko. Cos wymysle. Ale wogole ogladałyście ten filmik ? To wyglada na kopulacje ?  :o
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #7 : 2005-02-18, 15:10 »
A masz drugą klatke do rozdzielenia dżungarów bo samiczka nei moze bez przerwy zachodzić w ciąze.
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #8 : 2005-02-18, 15:11 »
Tak ogladałam nie nabijaj postow :)  wyglada biegaja   w kolowrotku i  samc włazi na samice i to jest krótkie ale  moze byc kika nascie razy powtarzane  ;)  prze  kilka godzin  :roll:
Cytuj
samiec włazi na samice walka zazwyczaj jest po kpulacjpiero sciagam plik jak obejrze dpopisze stwierdzenie  

Tak to jest 100% kopulacja


Mojo Maxi trzyma w  klatce Habritraila Safari  o ile oczy mnie niemylą :o  kolowrotejk na to wskazuje :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedz #8 : 2005-02-18, 15:11 »

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #9 : 2005-02-18, 15:13 »
A ja mam inne pytanie. Czy to brat i siostra?
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #10 : 2005-02-18, 15:19 »
Noo .... co Wy macie z tym nabijaniem postów ? :) Chyba od tego jest forum mi sie wydaje  :D Pytam bo nie napislaas czy ogladalas ten filmik, wiec nie robie tego bezpodstawnie.

Tak, chomiki trzymam w klatce Safari :)

http://www.mc-maxim.webpark.pl/cage.jpg

Odnośnie rodzielania czytalem ze nie koniecznie trzeba to robic, jezeli samica bedzie tolerowała samca oczywiscie. Ale jak by co to mam jeszcze akwarium.

A czy to brat i siostra nie wiem na 100% ... sprzedawca powiedzial ze są z jednego miotu wiec pewnie tak.
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #11 : 2005-02-18, 15:24 »
Cytat: Kira
samiec włazi na samice walka zazwyczaj jest po kopulacj dopiero sciagam plik jak obejrze dpopisze stwierdzenie :)
((STWIERDZENIE po obejrzeniu  filmiku dpoisane   poł minuty pózniej))
Tak to jest 100% kopulacja :P

 tak pisłam ze obejrzałma masz druga klatke dla samca i  masz zamiar kupic 3 dla odchwanych młodych?????
brat i sistra moga byc nie powinno sie krzyzowac ojciec-córka matka-syn ...
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #12 : 2005-02-18, 15:26 »
Aha, nie zauwazyłem ze odpisałaś:) Mam tą klatke i akwarium. Samca moge odlozyc do akwarium ale nie wiem zabardzo kiedy to mam zrobic, i czy wogole mam go odseperowac. Trzeciej klatki niestety nie mam. A Ty Kira mialas kiedys mlode Dzungary ?  ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #13 : 2005-02-18, 15:33 »
;) cóz stale mam  :) Teraz Coska  samicka białma ostani bo juz 3 mioti dosyc pozatymmilam juz mlode syryjki  cambele mandzurki   ;)  i mam mlode chińskie (15)a nie dochowałam sie mlodych roborowskiego  bo sa trudnie w hodowli :wink:
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #14 : 2005-02-18, 15:52 »
No czytałem juz gdzies przegladajac forum ze masz niezłą chodowle  :P  To co radzisz, narazie moze pozostawie je razem w klatce ?

Aha ... i jeszcze mam pytanko czy mam im dać jakis mateirał do budowy gniazdka (jezeli faktycznie ona jest w ciazy) ? Mam taka specjalna kołderke z Hahena, ale slyszalem tez opinie ze nie jest to za dobre  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedz #14 : 2005-02-18, 15:52 »

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #15 : 2005-02-18, 15:59 »
narazie zostaw za okolo  14 dni  do 20  nalezy oddzelic samca od samiczki :P
koluderka hagena jest dobra
to klasycznej waty nie nalezy bo  ona zabija  :roll:
 daj równiez    chusteczki  higieniczne   siano   :wink:
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #16 : 2005-02-18, 16:21 »
OK. Dałem :) Wlasnie przed momentem nagrałem te ich 'walki'. Nie wiem co to oznacza, bo wyglada jak by sie gryzły, ale po chwili siadaja obok siebie i spią albo jedzą .... dziwne to jest dla mnie troche, ale moze sie poprostu nie znam :) Co Ty na to Kira ?

http://s4.yousendit.com/d.aspx?id=1PK3B3CSH2M791Y4QMYT2REICR
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #17 : 2005-02-18, 16:28 »
Sciągam własnie :?  obejzyj samczyka czy nie jest pogryziony  :P
 Obejrzółam naszczeście temn był krótszy :lol:  filmik
 widac ze juz samiczxka ma go dosyc obserwuj  jerzeli sie dalej beda gryzc to dla bezpieczenstw a juz na noc oddziel samvca moze ta kopulacja i w nocy trwala bo samiczce chyba sie ruja skonczyla i juz samca nie toleruje  :roll:  i go gryzie ;) a on sie broni
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #18 : 2005-02-18, 16:28 »
chomiki z jednego miotu krzyzowac..? :/
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #19 : 2005-02-18, 16:31 »
z miotu  tak nie ma to    zewnetrzynych konsekwencji   :roll:
natomiast  ojciec z córka i matka z synem moga miec powazne wady genetyczne
 młode bez nóg
 krótkie życie  i
 bez oczu :roll:
 słabe serce :roll: itp.
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #20 : 2005-02-18, 16:37 »
OK. Ale jezeli samiczce skonczyła sie ruja, czy to znaczy ze samiec teraz przez czały czas bedzie ja probowal zapłodnic, nawet jezeli juz to zrobił ?? I jezeli chodzi Ci o rozdzielenie to tylko na samą noc czy juz na stałe ?  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedz #20 : 2005-02-18, 16:37 »

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #21 : 2005-02-18, 16:52 »
No może i zewnętrzynch konsekwencji niema. Ale dla mnie to paranoja. i wenętrzne konsekwencje napewno mieć będzie.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #22 : 2005-02-18, 16:54 »
na stałe dp odchowania młodych niesety jezeli doszło  juz do zapłodnienia to samiczka samca moze juz na stałe przestac tolerowac
 na noc bo  w nocy jak beda sie bic nie usłyszysz a jak tak sie tłuka juz to to  sie dobrze nie zapowiada
Samiec chce koniecznie byc ojcem samiczka  :roll:  po pewnym czasie moze miec dosyc i natretność samca juz nie ttraktuje jako zaloty i go  gryzie
dlat ego pobserwuj jesli  beda ciagle takie piski i tak sie beda gonic to rozdziel  juz na noc by nie gryzły sie w nocy :?
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #23 : 2005-02-18, 18:51 »
Ja też uważam że najlepszy rozwiązaniem było by oddzielenie samca do innej klatki i widze tam jedzenie animalsa - czy tylko takie dla nich używasz??

Ja bym preferował Vitapola.
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #24 : 2005-02-18, 19:04 »
OK ... zobacze jak beda sie zachowywały i jezeli beda sie gryzły wieczorem to oddziele samca. Jak narazie wszystko jest OK i nie slysza zadnych pisków :) Jezeli chodzi o jedzenie to mam BUBU formy Daphina, nie jest chyba najlepsze bo zostaje duzo ziarek ntorych nie zjadaja. Ale oprocz tego karmie je codziennie marchewką albo ryżem.
Zapisane

mafinia

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #25 : 2005-02-18, 19:27 »
nie znam tej firmy lecz jezeli chodzi o jedzenie kupowane gotowe polecam vitapolu lecz wole kupowac na wage poniewaz ostatnio kupilam w pudelku 1kg i bylo prawie same zboze. daje takze przysmak megana  do tych karm maja moje gryzonie zawsze dostep
mozesz daeac jeszcze soki przecieorwe gerberki jogurty
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #26 : 2005-02-18, 20:09 »
To nastepnym razem kupie z innej firmy, moze z tego vitapolu :) Teraz mam jeszcze pytanko czy okres godowy moze miec w pływ na zapach moczu ktoregoś z chomików. Ostatnio, wlasnie w czasie tych szaleństw, czułem brzydki zapach z klatki. Woczraj wymieniłem wszystkie trociny, wymyłem klatke i juz czuje ten zapach  :o
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #27 : 2005-02-18, 20:38 »
Zaraz przyjdzie Cathy i powie, że trociny szkodzą i uzywaj żwirku albo wiórek :lol:

A tak wogóle,  myślę, że po prostu jak parka jest blisko siebie to wydziela specyficzny zapach i dlatego je wyczuwasz intensywniej :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedz #27 : 2005-02-18, 20:38 »

Kira

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #28 : 2005-02-18, 21:52 »
Cytat: Agata:)
Zaraz przyjdzie Cathy i powie, że trociny szkodzą i uzywaj żwirku albo wiórek :lol:

A tak wogóle,  myślę, że po prostu jak parka jest blisko siebie to wydziela specyficzny zapach i dlatego je wyczuwasz intensywniej :)

Agata :) dobre to piersze :lol:
ale taka prawda nie zdne trociny tylko WIÓRKI najlepiej CHIPSI(kosztuja okolo 4-5 złoty) a co do pokarmu to M0j0 nie dramatyzuj animals nie jest najgodszy (gorsze szczesliwy chomik i lider price :)  :)
ale dla samiczki na nastepny raz kup pelnowartosciowy pokarm Vitapol  :) lub Vitakrafft-  dobrej jakośći  ziarnai  prawie wszystko znika z misek :)
Tak  zapach mozebyc intensywniejszy bo samiczka i samiec  parza sie i jak oddzieliszi  jak odchowaa mlode znowu sie ten zapaszek pojawi  gotoowosc samicy do dopuszczenia samca


Cytuj
No może i zewnętrzynch konsekwencji niema. Ale dla mnie to paranoja. i wenętrzne konsekwencje napewno mieć będzie.

nie  w sensie  zewnecznych czyli na potomstwie miec nie bedze potomstwo bedze zdrowe  pyutasz czemu???? wytłumacze ci to na podstawie krzyzówki  genetycznej i porawdopodobienstwa przy krzyzowaniu sie   genów XY
Zapisane

MC-Maxim

  • Gość
Czy to moze być oznaką godów ?
« Odpowiedź #29 : 2005-02-18, 22:41 »
OK. Czyli zamiast trocin kupie wióki ... a czym one sie różnią ? W zoologicznym widziałęm tez ze chomiki trzymali w takim jakby zwirku (takie male okrągłe kamyczki jakby)

Teraz chomiczki spią sobie razem więc moze juz skończył sie ten popęd samca ... mam nadzieje. Oto fotka jak śpią :



Przed tym jak sie polozyly, tez troszke popiskiwały ale nie wygladało to groźnie. Poprostu czyściły sobie nawzajem futerka. Jezeli w nocy zaczna znowu piszczes, przeniose samca do akwarium.

Pozdrawiam !  :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.214 sekund z 28 zapytaniami.