Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: chce zwierzaczka dla córki  (Przeczytany 4402 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olc!a

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #30 : 2004-01-27, 15:09 »
Świnka morska jak najbardziej daje się przytulać, nawet się przymila :)

A na żółwiach się nie znam, także nic nie mówię :x No ale jeśli się okaże że córeczka jest uczulona na wszystkie futrzaki, to chyba jedyne wyjście (no poza rybkami).
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #31 : 2004-01-27, 16:26 »
Jesli bedziesz miala jakies pytania dotyczace zolwi to pytaj tu lub na PW kkmlyn ;) ! Sprobuje cos podpowiedziec w miare mozliwosci ;) ! Ale tak czy inaczej 3mam kciuki aby testy na inne gyzonie wyszly negatywnie! ;)  :lol: Bo jednak futrzaczki to przytulic mozna bardzie niz rybki czy zolwie... :roll:  ;)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #32 : 2004-01-27, 17:21 »
rybki maja pokoram ktory uczula swinaka bardzo nie uczula ale jej odchody uczulają wiec jak coreczka zrobi testy to wtedy swietnie doradzimy a szynyszla tez n ie polecam bo to nie jest zwierzatkko do przytulania
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedz #32 : 2004-01-27, 17:21 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #33 : 2004-01-27, 17:47 »
Tak, zolw jest OK, ale- musisz wylozyc duzo kasy na poczatek na odpowiednie terrarium itp. dla jednego stepka musi byc mniej wiecej 80*50*40, pokrywa, oswietlenie, wyposazenie- trzeba wylozyc przynajmniej 400 zl (bez samego zolwia)
Zapisane

emir

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #34 : 2004-01-27, 17:56 »
Wiktoria, ale żółwia nie przytulisz za bardzo, nie "potarmosisz" mu futerka, nie poskrobiesz za uszkami...

Gdyby testy wypadły dobrze, to myślę, że świnka morska (gładkowłosa lub rozetka, mniej peruwianka) byłaby idealna dla ośmiolatki - poza tym no start wychodzi znacznie taniej niż przy Twoich przeliczeniach dla żółwia :) No i świnkę da się przytulić, jest taaaaaka słodka... :) :) :)
Zapisane

Essey

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #35 : 2004-01-27, 18:13 »
Polecam chomiczka.Mam swira na ich punkcie.Sa mieciutkie i milutkie.Latwo sie je oswaja i sa nieklopotliwe w utrzymaniu.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #36 : 2004-01-27, 18:21 »
Cytat: Pinky
Polecam chomiczka.Mam swira na ich punkcie.Sa mieciutkie i milutkie.Latwo sie je oswaja i sa nieklopotliwe w utrzymaniu.

Chomiczki mialam (nawet cala hodowle ;) )i to prawda ze sa milutkie i to bardzo  :wink:  ;) ! Wiec kkmlyn masz juz kolejna propozycje. Tylko zeby dobrze wyszlo w badaniach bo chomiczki akurat bardzo uczulaja... ;)  8) !
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #37 : 2004-01-27, 19:12 »
No tak... ykhm. Teraz cała historia :P. Ja jak miałem 8 lat także, mama kupiła mi i siostrzyczce królika/zająca (nie wiem :P). No i był miły bardzo fajny, no ale chodził dużo i zawsze gdzieś wpadał także ja miałem dość duże mieszkanie to chodził gdzie popadnie. No i pewnego ranka obudziłem się i leżał uduszony za kaloryferem a niech to szlag trafi  :cry: . Zastanawiałem się co było przyczyną bo królik robi małe kupki, a w jego gardełku widziałem własnie taką kuleczke niby jak kupka. No ale może po prostu tak wygląda gardło królika. Ale nie polecam, bo jak się dziecko przywiąże do króliczka a może mu się coś stać to potem będzie płakało albo coś, no ale to Pani/a decyzja. Ja bym polecił zółwia, mysz, i jeszcze świnke morską.

Pozdrawiam...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #38 : 2004-01-27, 19:39 »
Cytat: Karoleq
... Ale nie polecam, bo jak się dziecko przywiąże do króliczka a może mu się coś stać to potem będzie płakało albo coś, no ale to Pani/a decyzja. Ja bym polecił zółwia, mysz, i jeszcze świnke morską.

Pozdrawiam...


Karolku! wszyscy milosnicy zwierzat (a szczegolnie swoich) przyzwyczajaja sie na ogol do kazdego nich bez wyjatku. Nie wazne czy to krolik, myszka czy piesek...Chociaz im bardziej zwierzak okazuje swoje uczucia tym bardziej sie rozpacza po nim i tym bardzie brakuje jego towarzystwa, ale takze wieksza jest radosc ze wspolnego zycia ...(wiem to niestety z autopsji...). Dziecko zawsze bedzie wyplakiwac przyjaciela przez dlugi czas...ale jesli kkmlyn juz decyduje sie na zwierzatko jak najbardziej kontaktowe to wiadomo ze liczy sie z tym ze po zyciu kiedy nadejdzie smierc, coreczka wyleje morze lez...Sama tak robie...i juz nie chce przezywac kolejnej smierci...nie teraz po stracie ukochanego przyjaciela...
Zapisane

Forum Zwierzaki

chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedz #38 : 2004-01-27, 19:39 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #39 : 2004-01-27, 21:53 »
moze juz widomo cos o testach??????
Zapisane
To piekło nie raj :)

Darke Elf K.

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #40 : 2004-01-28, 08:34 »
Cytat: Dalmafreciak
[..]

 

Karolku! wszyscy milosnicy zwierzat (a szczegolnie swoich) przyzwyczajaja sie na ogol do kazdego nich bez wyjatku. Nie wazne czy to krolik, myszka czy piesek...Chociaz im bardziej zwierzak okazuje swoje uczucia tym bardziej sie rozpacza po nim i tym bardzie brakuje jego towarzystwa, ale takze wieksza jest radosc ze wspolnego zycia ...(wiem to niestety z autopsji...). Dziecko zawsze bedzie wyplakiwac przyjaciela przez dlugi czas...ale jesli kkmlyn juz decyduje sie na zwierzatko jak najbardziej kontaktowe to wiadomo ze liczy sie z tym ze po zyciu kiedy nadejdzie smierc, coreczka wyleje morze lez...Sama tak robie...i juz nie chce przezywac kolejnej smierci...nie teraz po stracie ukochanego przyjaciela...


Wiem... jak zobaczyłem nie żywego królika z którym byłem zżyty przez 2lata to co ja miałem powiedzieć :cry:.
Zapisane

kkmlyn

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #41 : 2004-01-28, 23:01 »
niestety z testami troche potrwa .Taka nasza  służba zdrowia że najpierw lekarz pediatra daje skierowanie do pulmunologa ten dopiero skierowanie na testy ,normalnie koszmar niestety to troche potrwa .Mam nadzieje że nie wyczerpały sie już limity na testy w tym roku hahaha.Dziekuje strasznie za pomoc Córci podobaja sie świnki.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #42 : 2004-01-28, 23:27 »
Dalmafreciak już wiemy że jesteś zafascynowana fretką ale czyż frecia to nie futerkowe zwierzątko?A może są fretki bez sierści [ja o takich nie słyszałam].Sama nie jesteś właścicielką freci i nie ma tu mowy o doświadczeniach własnych,popraw mnie jeśli się mylę. :mysli:Jeśli poważnie myślisz o zwierzaczku dla córci ,ale nie jako zabawka tylko mały przyjaciel ,lepiej poszukać jednak odpowiedniego pieska [rasa]może być  małej rasy i koniecznie takiego którego sierść nie uczula.A napewno taki się znajdzie.Np .pudelek lub jak ktoś wyżej pisał sorry nie pamiętam rasy .Ja mam uczulenie na szorstko-włose a inne mi nie szkodzą.Jak pisałam wcześniej ja mam właśnie8 latkę i wzieliśmy małą ratlerkowatą sunię Ania jest bardzo z nią zżyta ,nosi ją ,śpi z nią ,wyprowadza ją na spacerki,w wakacje zabiertamy ją z nami ,mieści się bez problemu razem z nami i bagażami w aucie.ŻÓŁWIA CZY INNE ZWIERZĄTKO Z DUŻYM MIESZKANKIEM TRUDNO ZMIEŚCIĆ W ZAŁADOWANYM AUCIE.Pies to jednak najleprze zwierzątko na świecie ,uwielbia przytulanie ,kocha być jak najbliżej pani.Mam różne zwierzaczki,jakie ?wymieniłam w podpisie,ale pies to jest naj wierniejszy przyjaciel człowieka.Nie bez znaczenia jest to że żyje dłużej niż wszystkie gryzonie ,a np.po 2 latach kochania chomiczka córcia jeszcze bardziej będzie smutna po jego stracie,chomcie mniej więcej tyle przeżywają ,jednak to nie  reguła.Chomki też nim przyzwyczają się to jednak ze strachu gryzą,a niektóre z tego nie wyrastają.Pozdrawiam.
Zapisane

Mika :)

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #43 : 2004-01-29, 00:46 »
Wypowiem się z racji jego,że jestem uczulona na futrzaki i mam w domu sześciolatkę.
Prawdą jest,że może wyjśc pozytywnie test na uczulenie np. na sierść futrzaków.Ale prawdą jest też fakt,że róznie może się to objawiać a przebywanie z takim zwierzakiem może trochę odczulić.Będą małą dostałam uczulenia (piekły i łzawiły mi oczy) jeśli kot był 3 metry odemnie.No ale jak nauczyć malucha żeby nie głaskał kota jak ma się ich 8 ;) Głaskałam,łzawiłam i dalej głaskałam.Uczulenie odpuściło na tyle,że nie mogłam dotykać rękami do oczu po zabawie z kotem (tak żeby nie dostała mi sie sierść do oczu) Teraz mam....dzieścia ileś tam lat :lol: -mam kota na którego nie mam uczulenia,mam 2 świnki na dodatek długowłose i też mi nic po nich nie jest :)
Pierwszego prosiaczka kupiłam dla córki-może go tarmocić,kokosić i przytulać a Frytka to ubóstwia-pędzi lotem byłskawicy na kolana Oli i leży jak trusia mrucząc z rozkoszy (rozpieszczona jak dziadowski bicz)
Siostra ma fretkę-fajny zwierzak o ile nie jest młody i nie jest samcem-małe gryzie jak ...nie wiem co :? ,samiec znaczy teren.Dopiero fajnym przyjacielem staje się jam ma 4-5 miesięcy-a nawet później.Teraz nawet córka może go głaskać bez obaw,że wbije w nią ostre ząbki (ale też musi uważać,bo rozbawiony,w zabawie potrafi udziabać)
Chomik dla sześciolatki się nie nadawał-zakochałaby i zagłaskała go na śmierć.Poza tym uważam,że to za mały przyjaciel dla tak młodego wiekiem człowieka.
Suma sumarum ;) uważam,że świnka jest najlepsza-jest "co" pogłaskać,"rozmawia" z opiekunem dając znaki co jej się podoba a co nie,jest łatwa w utrzymaniu no i taka wdzieczna i kochana kiedy na widok znajomej osoby piszczy w głos i biegnie żeby ją podrapać za uszami :)
Jak widać i ja się zakochałam-dlatego też kupiłam drugą-tylko dla siebie  :wink:
Idę potarmosić moje dziewczyny ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #44 : 2004-01-29, 08:34 »
Cytat: EWASARA
Dalmafreciak już wiemy że jesteś zafascynowana fretką ale czyż frecia to nie futerkowe zwierzątko?A może są fretki bez sierści [ja o takich nie słyszałam].Sama nie jesteś właścicielką freci i nie ma tu mowy o doświadczeniach własnych,popraw mnie jeśli się mylę


Ewasara przepraszam ale jednak Cię poprawię bo się mylisz...A mianowicie jestem zafascynowana frecią jak i psami i innymi zwierzaczkami, ale powodem tej "fascynacji" jest wlasnie to ze frecie mialam, ale zwierzaczek mi umarl :cry:  :cry:  :cry: kilka mies. temu... :cry: . Wiec "cos" o freciach wiem mimo Twych uwag... :cry:
A wlasnie dlatego iz te zwierzaczki tak bardzo mi sie podobaja mam zamiar przyjac pod swoj dach druga freciunię :) ! OT CO!

P.S. A co do fretek bez siersci to dobrze slyszalas takich nie ma (no chyba ze...nie bede o tym mowic bo to straszne... :cry: )
Zapisane

Forum Zwierzaki

chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedz #44 : 2004-01-29, 08:34 »

emir

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #45 : 2004-01-29, 10:36 »
EWASARA, wydaje mi się, że psiak to o wiele większa odpowiedzialność niż mały gryzoń... Psiaka musisz wyprowadzać regularnie, musisz mu dać się wybiegać. W żadnym wypadku, nie chcę w tym momencie stwierdzić, że inny zwierzak to nie trzeba takiej odpowiedzialności... Z każdym zwierzakiem wiąże się odpowiedzialność - żeby zapewnić mu dom, jedzenie, ciepło... Różnią się tylko wymagania - ze świnką morską, czy szczurem nie będziesz musiała wyjść w pluchę, a psiak tego potrzebuje i z nim będzie trzeba wyjść niezależnie od pogody...
Zapisane

kkmlyn

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #46 : 2004-01-29, 10:47 »
Jeśli chodzi o świnki to jakie rasy wchodza w gre????
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #47 : 2004-01-29, 10:55 »
Najlepiej świncia GŁADKOWŁOSA, bo nie trzeba jej czesać ;) albo ROZETKOWA - Ma takie śliczne rozetki na ciałku  :)  Albo ANGORSKA, ale ona ma długą sierść, więc trzeba kupić odpowiednie szczotki do czesania i poświęcać na to dużo czasu :? Najbardziej polecam ROZETKOWĄ i GŁADKOWŁOSĄ  :)
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

emir

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #48 : 2004-01-29, 10:55 »
W zasadzie świnki morskie dzieli się na:
- gładkowłose,
- rozetkowe,
- długowłose.

Tak z przymrużeniem oka można powiedzieć, że jeśli kupisz długowłosą to po podłodze będzie Ci biegać mop, jeśli zdecydujesz się na rozetkę, to szczotka :) Długowłose muszą być regularnie czesane :) - można to potraktować nawet jako dodatkową radochę - układanie fryzur, czy coś :) Rozetki krótko mówiąc wyglądają jakby je piorun trzasnął :)

No a tak poważnie - to chyba musiałabyś córcię zapytać - jaką wolałaby - na PW wyślę Ci adres stronki, żeby mnie tu nie zjedli że komuś reklamę robię.
Zapisane

psotka

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #49 : 2004-01-29, 11:27 »
mnie sie wydaje ze dla 8-latki najlepsza bylaby jednak rozetka, po pierwsze ma przekomiczny wyglad po drugie nie ma z nia tyle klopotu co z dlugowlosa(peruwianka) po trzecie mozna ja prawie wszedzie kupic a peruwianke dostac to jest mogila totalna przynajmniej u mnie w Gliwicach i w promieniu 30km od gliwic:)
Zapisane

EWASARA

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #50 : 2004-01-29, 13:20 »
Jeśli nie masz innych stworków w domu ,to możesz sobie pozwolić na długowłosą ,córcia może mieć dobrą zabawę z czesaniem takiego stworka ,a dziewczynki słyną z tego że lubią czesać.A  ten chodzący mop po podłodze czy to nie urocze?
Ja myślę że to zależy z jakiej strony się patrzy,po psie nie trzeba sprzątać ,wynosić g....,sam je wynosi na  dwór.
Ja wolę pobawić się z psem niż ze świnką czy innym gryzoniem ,pies nie sika mi do rękawa ,moje chomy mi niedawno nalały 2 razy do rękawa,a kup nie zliczę.ŚWINKI NIESTETY SĄ MAŁYMI OBSRAŃCAMI ,KRÓLIKI TEŻ.Moja koleżanka miała owczarka niem.i dusiła się i co chwilę trafiała do szpitala.A teraz ma dobermana i nic jej nie jest.Czyli z tą alergią to jest różnie.Dalmafreciak dlatego pisałam żebyś mnie poprawiła nie mogę wszystko wiedzieć.Ale Mika bardzo dobrze to ujeła ,chomiki jednak gryzą gdy się je bieże z klatki ,można je oswoić ale trzeba trochę czasu ,a mała dziewczynka od razu będzie chciała przytulić chomcia .Co do fretek zupełnie zgadzam się z Miką.Dalmafreciak 15 lat a 8 to jest różnica ty jesteś w wieku kiedy już masz jakieś doświadczenie ze zwierzętami i jesteś starsza ,wiesz jak z nimi postępować żeby nie zrobić im krzywdy lub one tobie.Świnki raczej nie są agresywne i mogą być dobrymi przyjaciółmi na początek .
Zapisane

Forum Zwierzaki

chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedz #50 : 2004-01-29, 13:20 »

emir

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #51 : 2004-01-29, 13:44 »
Cytat: EWASARA
A  ten chodzący mop po podłodze czy to nie urocze?


no wydaje mi się, że bardzo :)

Cytat: EWASARA
Ja myślę że to zależy z jakiej strony się patrzy,po psie nie trzeba sprzątać ,wynosić g....,sam je wynosi na  dwór.


I tu się z Tobą nie zgodzę po raz pierwszy... Jakie psiaki są urocze wie każdy, prawie każdy chciałby takiego mieć, ale nie każdemu się chce po nich sprząt - stąd urocze g... na trawnikach, a najlepiej jeszcze na placach zabaw - patrz odpowiedzialność za zwierzaka (i aby nikt się do mnie doczepił - nie kieruję tych słów konkretnie do jakiejś osoby - to są moje obserwacje). Klatkę świnki czy innego gryzonia - cóż trzeba sprzątać regularnie - ale nie musisz tego robić 2-3 razy dziennie.

Cytat: EWASARA
Ja wolę pobawić się z psem niż ze świnką czy innym gryzoniem ,pies nie sika mi do rękawa ,moje chomy mi niedawno nalały 2 razy do rękawa,a kup nie zliczę.ŚWINKI NIESTETY SĄ MAŁYMI OBSRAŃCAMI


Teraz się nie zgodzę z Tobą po raz drugi - mam prosiaka i jest to na tyle inteligentne stworzenie, że może się nauczyć załatwiać do klatki w przypadku, gdy biega luzem po pokoju. Nasz prosiak w czasie, gdy ktoś przebywa w mieszkaniu ma otwartą klatkę i może swobodnie sobie hasać - jeśli ma potrzebę idzie do klatki. Co do nalania do rękawa - kwestia obserwacji i znajomości zachowania swojego zwierzaka - wiem, kiedy prosiaczek czuje potrzebę i wtedy jeśli ją odłożę nawet na podłogę - to prosiaczek biegnie do klatki się załatwić. Myślę, że trochę cierpliwości i czasu poświęconemu zwierzakowi może dać takie efekty, z których właściciel będzie zadowolony.

Cytat: EWASARA
Świnki raczej nie są agresywne i mogą być dobrymi przyjaciółmi na początek .


I z tym się zgadzam w całej rozciągłości :) :) :)
Zapisane

koniara000

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #52 : 2004-01-29, 13:52 »
TO JA ZA MOJ BLAD PRZEPRASZAM......prosze sie mnie niesluchac...majacze:P:P:P

:)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #53 : 2004-01-29, 14:49 »
Cytat: EWASARA
\Dalmafreciak dlatego pisałam żebyś mnie poprawiła nie mogę wszystko wiedzieć... Dalmafreciak 15 lat a 8 to jest różnica ty jesteś w wieku kiedy już masz jakieś doświadczenie ze zwierzętami i jesteś starsza ,wiesz jak z nimi postępować żeby nie zrobić im krzywdy lub one tobie.....


Wiec Ewosaro poprawilam Cię ;)  
Wiem ze jest to zasadnicza roznica, dlatego tez wczesniej pisalam ze fretke polecam zdecydowanie tylko w przypadku, gdy kkmlyn zamierzalaby pomagac coreczce (co byc moze sprowadzaloby sie do tego ze wiekszosc badz wszystko robilaby sama...).Inaczej jasne jest, ze nie nadaje sie ona dla dziecka w takim wieku.
W takim razie swinka najlepsza (lub odpowiednia rasa psa)
Zapisane

EWASARA

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #54 : 2004-01-29, 15:13 »
Zgadzam się z Tobą w całości  :banan:
Zapisane

kasja

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #55 : 2004-01-29, 21:36 »
Ja polecam myszki, bo są małe i można mieć ich kilka.Pod warunkiem,że nie ma przeciwwskazań. :)
Zapisane

Emi8

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #56 : 2004-01-31, 20:41 »
myszki śmierdzą
Zapisane

kasja

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #57 : 2004-01-31, 20:59 »
Wszystkie zwierzaki śmierdzą jak im się nie sprząta, starczy tylko się dobrze nimi opiekować.Ja mam 6 myszek i trzy klatki i jakoś nie mam problemów ze sprzątaniem, porządna ściółka i po kłopocie.Gdzieś na forum już była o tym mowa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedz #57 : 2004-01-31, 20:59 »

Dalmafreciak

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #58 : 2004-02-01, 13:04 »
kkmlyn czy decyzja juz zapadla? Kiedy corcia bedzie miala badania?
Zapisane

Tania

  • Gość
chce zwierzaczka dla córki
« Odpowiedź #59 : 2004-02-03, 23:01 »
A może koszatniczki. Są cudowne, ale muszą być dwie lub więcej.Ja mam 4.Tylko,że wyposażenie klatki musi zrobić tata.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.276 sekund z 28 zapytaniami.