Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu

Autor Wątek: Jaka ściółka?  (Przeczytany 19793 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grinia

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #150 : 2004-05-23, 16:31 »
znawcy jak mnie nazwałaś (ej no bez przesady) nie wymądrzają się po to żeby się wymądrzać tylko po to żeby osoby mniej doświadczone korzystały z tego. bo nie ma tego w książkach(same bzdury) i w sklepie Ci tego nie powiedzą - oni dbają tylko o zyski. Od większości weterynarzy też tego nie usłyszysz, bo nie mają pojęcia, króliki są zbyt krótko popularne w polsce by się znali na nich tak jak powinni.

Sama się kiedyś pewnych rzeczy nauczyłam od innych i teraz podaję to dalej. Czy moja chęć aby każdy wiedział jak postępować z królikiem, aby mu było dobrze, aby żył zdrowo i szczęśliwie jest mądrzeniem się?

Mówisz że przecież nie wiesz wszystkiego, ale ja już chyba 10 razy na tym forum pisałam o ściółce odpowiedniej dla króliczka. Nie czytałaś moich postów? Ja nie piszę tego w złęj wierze ani po to by kogoś gnębić, tylko szkoda mi tego króliczka które będzie teraz siedział w jabłkowych czy cytrynowych wiórach...

Bardzo dobrze że masz siano, królik będzie sobie zdrowo podgryzał. Lecz nie zmienia to wiórów.
Zapisane

ngL

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #151 : 2004-05-23, 16:41 »
Grinia - daj spokój, Ty sobie nerwy strzępisz a jak do kogoś nie trafiło do tej pory - nie trafi i teraz, szkoda, że cierpią na tym właśnie zwierzęta.
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #152 : 2004-05-23, 16:59 »
ja sie nie wypowiadam, bo nie znam sie na krolikach, ale nie ma co sie klocic...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka ściółka?
« Odpowiedz #152 : 2004-05-23, 16:59 »

Grinia

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #153 : 2004-05-23, 18:11 »
ngL masz rację,

już przestaję (miałam nadzieję że jednak coś trafi  :oops: )
Zapisane

Asia83

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #154 : 2004-05-23, 18:36 »
To już sprawa danego właściciela co robi i co uważa za słuszne. Trzeba też wziąść pod uwagę, że te ściółki, których powinno się używać są droższe i może komuś poprostu szkoda pieniędzy na zwiedzątko bądż faktycznie ich nie ma. Ja jak już pisałam używam wiórek, ale warunkiem tego było to, że królik się tam wyłącznie załatwia. A co do sianka to nie powinno służyć na dłuższą metę jako ściółka, ponieważ od odchodów wytwarzają się pasorzyty i wszelkie robactwa. Wiem coś o tym ponieważ kiedyś wyścieliłam sianem całą klatkę i po 2 dniach kiedy musiałam już zmienić bo śmierdziało nieco to znalazłam robaczki. Od tamtej pory sianko jest w specjalnej kratce powieszonej na klatce zawsze świerze.
Tak więc nie denerwuj się Grinia bo nie warto. Ty wiesz co dobre, ja w większości się z Tobą zgadzam, ale niektórym nie da się niczego wytłumaczyć. Ale jeśli tych osób królik jest zamykany w klatce i siedzi w zapachowych trocinach, czy nawet zwykłych praktycznie cały czas, to może kiedyś tego pożałują, choć szczerze złego nie życzę.

Pozdrowionka
Zapisane

Grinia

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #155 : 2004-05-23, 18:44 »
Nie martw się ja się nie denrwuję  :)

Napiszę jeszcze tylko jeśli ktoś nie ma forsy na żwirki, a dusi królika w klatce to może watro byłoby spróbować sypać wióry tylko w kącik toaletowy. Raz że to oszczędniej, a dwa że królik mniej wdycha.

Pozdrawiam  8)
Zapisane

Asia83

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #156 : 2004-05-23, 19:08 »
To racja. Gorzej jeśli królik sika gdzie popadnie prawda. Ale niech się martwią sami jeśli nie chcą słuchać rad.

Papaśki
Zapisane

Kira

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #157 : 2004-05-23, 19:34 »
:) W moim wypadku jest tak Tusia zawszebyla na Cats'ie
Gorzej z Swiniakiem morskim on mieszkal w zwyklej ściólce tzw Trociny i mu to nie posłuzylo... byl zaniedbany a kuweta klatki nie domyta chyba przez 1,5 roku.... :roll:  az  mu sie taka razka zrobila i po zmianie zagoila  :roll:
Trociny rania zwierzaki ja juz nic nie mowieo ZAPACHOWYCh  :roll:  dla krolikow czy swinek
Ale chomikom zapach nie przeszkada.. :) wole chipsi niz trotki... :?
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #158 : 2004-05-23, 19:35 »
chwilke mnie tu nie bylo ale widze ze zamiast madrosci to sie tu glupota szerzy  :?

Weronika masz slabe argumenty i nie owijajac w bawelne meczysz swoje zwierzatko za ktore jestes odpowiedzialna i ktore moze liczyc tylko na Ciebie.
Ja wiem, jestes jeszcze dzieckiem ale pomysl (albo sie postaraj) po co Grinia mialaby sie wymadrzac. Przeciez nikt nawet jej nie zna wiec co jej z pisania takich dlugasnych postow?? Nikomu nie chodzi o uznanie tylko o dobro tych maluchow ktorzy trafiaja w nieodpowiednie rece.

Chcialybysmy zbawic swiat, ale nie mozemy. Chcialybysmy zeby kazdy kroliczek mial spokojne i szczesliwe zycie ale to nie mozliwe. Wiesz dlaczego?? Dlatego ze staja nam na drodze tacy ludzie jak Ty. Uparci i cieszacy sie ze moga zrobic komus na zlosc. Tylko ze tak na prawde nikogo nie obchodzisz Ty i Twoja dziecieca zlosliwosc tylko Twoje zwierzatko...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka ściółka?
« Odpowiedz #158 : 2004-05-23, 19:35 »

Grinia

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #159 : 2004-05-23, 19:41 »
dziekuję malgoc

ps to ja pisze długaśne posty?  :mrgreen:
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #160 : 2004-05-23, 20:17 »
Cytat: Angevelinka
:) W moim wypadku jest tak Tusia zawszebyla na Cats'ie
Gorzej z Swiniakiem morskim on mieszkal w zwyklej ściólce tzw Trociny i mu to nie posłuzylo... byl zaniedbany a kuweta klatki nie domyta chyba przez 1,5 roku.... :roll:  az  mu sie taka razka zrobila i po zmianie zagoila  :roll:
Trociny rania zwierzaki ja juz nic nie mowieo ZAPACHOWYCh  :roll:  dla krolikow czy swinek
Ale chomikom zapach nie przeszkada.. :) wole chipsi niz trotki... :?

a ja mysle teraz dla czarnulki trociny, ale czesto wymieniane..bo kasa klasowa sie skonczyla..
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #161 : 2004-05-28, 23:11 »
Cytuj

ps to ja pisze długaśne posty?


 :mysli:

 :niom:
Zapisane

Kira

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #162 : 2004-05-28, 23:29 »
:roll: torf... pomysle na tym... :roll:
kupilam sobie paczuszke waty dla gryzoni czzym ona sie rozni od zwyklej waty..??
bo zewnetrznej roznicy nie maja :)
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #163 : 2004-05-29, 11:06 »
a gdzie kupilas?
Zapisane

ngL

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #164 : 2004-05-30, 03:14 »
Adekwatnie wypowiedzi jednej z forumowiczek
1. jesli ktoś twierdzi, że mu szkoda pieniędzy na żwirek albo go nie stać - nie stać go na zwierzę. taka prawda - pieniądze nie są usprawiedliwieniem do tego, by zwierzę trzymać w szkodliwych warunkach
2. Żwirek moze i jest droższy ale duzo bardziej wydajny. Wióry kosztują od 2 do 6 zł (zaleznie od producenta) wsyatrczą na wypełnienie załóżmy 4 dużych klatek i są do wymiany po 2-3 dniach. Żwirek kosztuje 10 zł i starcza na wypałnienie takiej samej ilości klatek i można go zmieniać raz na półtora tygodnia, wychodzi taniej, dlatego pieniądze nie są wyłumaczeniem a jesli ktoś nie umie liczyć to cóż - nie am co zwalać na oszczędnośc tylko na zwykłe lenistwo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka ściółka?
« Odpowiedz #164 : 2004-05-30, 03:14 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #165 : 2004-05-30, 10:37 »
nie wiem czy to do mnie czy nie do mnie..jednak ta swinka ktora jest w szkole nie jest moja wiec dlatego pisalam ze na wiory zmienimy, gdyby byla moja to bez dyskusji :P ja sie swoimi dwoma swinkami opiekowalam nalezycie i obie na zwirku(az do smierci...:() :oops:
Zapisane

Kira

  • Gość
Jaka ściółka?
« Odpowiedź #166 : 2004-06-05, 12:32 »
Cytat: tusia1987
a gdzie kupilas?

 Jeśli chodzi o wate...Na wałbrzyskiej na bazarku  :P
Zapisane

barkar

  • Gość
Odp: Jaka ściółka?
« Odpowiedź #167 : 2006-04-09, 13:18 »
Ja stosuję ściółkę z bawełny NO-SMELL.Jest naturalna, doskonale neutralizuje zapachy i chłonie wilgoć. Moja myszka buduje z niej gniazdko, robi korytarze, czuje się w niej doskonale :marzy: . Czasami dla    obniżenia kosztów mieszam ją z siankiem.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Jaka ściółka?
« Odpowiedź #168 : 2006-04-09, 13:28 »
Ja chomikowi :chomik: daje trociny, a na legowisko siano
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Jaka ściółka?
« Odpowiedź #169 : 2006-04-09, 16:11 »
Moje myszki maja teraz wiorki z euro-pet produts. Ja i tak nigdy nie patrze na firme, tylko kupuje ;)
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Jaka ściółka?
« Odpowiedź #170 : 2006-04-09, 18:30 »
Moje mychy mają teraz Cats'a.Chyba będę go używać,zastnowię się.Do tej pory miały trociny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka ściółka?
« Odpowiedz #170 : 2006-04-09, 18:30 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Jaka ściółka?
« Odpowiedź #171 : 2006-04-09, 19:00 »
Na ściółkę No-Smell czasami zdarzaja się uczulenia, szczególnie kiedy na tej ściółce mieszkają szczurki, ona są bardzo poddatne na alergie. Poza tym ta ściółka jest super, moje mychy uwielbiały ją i kopały w niej całe labirynty tuneli.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 27 zapytaniami.