Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kondycja żółwia  (Przeczytany 2577 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Kondycja żółwia
« : 2003-08-27, 17:13 »
Żółw stepowy, Kuba, który jest bardziej żółwiem mojego taty, niż moim, ma słabą kondycję... dzisiaj ją sprawdzałam. Kiedyś był o wiele silniejszy. Jak poprawić mu kondychę? Ile czasu dziennie powinien maszerować po trawniku?
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Edi

  • Gość
Kondycja żółwia
« Odpowiedź #1 : 2003-08-27, 23:12 »
Witam
A dlaczego twierdzisz,że stracił kondycję??
Może po prostu ma taki okres,mniejszej aktywności.Czasami żółwie potrafią tygodniami spać,czasami tylko dając o sobie znać.
Przyczyną tego może być jednak co innego,np.:
- brak witamin(dodawaj do jedzenia wit. A+ D3,wapno.Co ok. 2 tygodni razem z pokarmem.Nie częściej,bo przedawkowanie witamin jest tak samo szkodliwe jak ich niedobór).
- przeziębienie.Czy żółw cały czas przebywał na świerzym powietrzu?Nawet przez noc?Jeśli tak,możliwe,że chłodniejsze noce nie wyszły mu na zdrowie.
- inna choroba.Możliwe,że jego organizm został zaatakowany przez jakąś chorobę,stąd zmniejszenie jego aktywności.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy...Dlatego: albo to początek choroby albo(co jest chyba bardziej prawdopodobne) po prostu stał się bardziej senny  ;)  (za jakiś czas powinno mu przejść).Jeśli jednak ten stan utrzymywałby się zbyt długo(albo zauważyłaś objawy choroby) lepiej nie czekać,tylko idź z nim do weterynarza-im szybciej tym lepiej.
Co do Twojego pytania na końcu: jeśli tylko są odpowiednie warunki(tzn,mamy gdzie trzymać żółwia tak by nie uciekł i jest odpowiednia temperatura powietrza[nie mniej niż 20 st. C]),możemy trzymać żółwia na polu nawet przez cały dzień(a na noc wziąć go do terrarium)-dzięki temu skorzysta z promieni słonecznych  :slonko:
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 22 zapytaniami.