Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co to za slimak?? [foto]  (Przeczytany 1959 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kareena

  • Gość
Co to za slimak?? [foto]
« : 2007-03-22, 11:07 »
Czy to początek plagi slimaczej? :|

foty:






Na razie mam to w zbiorniku z narybkiem..tylko 1 osobnik ale kurcze taki duży juz :/ pewnie już zlozyl te swoje jaja na roslinach :| Szkoda bo mam tam 2 piękne limnophile... nie moge ich pewnie potem wsadzic do ogólnego? Ale może w ogólnym tez mialam slimaka? czasami na lisciach sa takie okrągłe dziury. Tylko ze nigdy go tam nie widziałam. Jak szybko slimak rosnie do takich rozmiarów jak na fotce? (zamierzam poddac rosliny kwarantannie i nie wiem ile mam czekac?)


Zapisane

Enola

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #1 : 2007-03-22, 13:49 »
wiesz co to zdjecie nie oddaje rozmiarów ślimaka może podaj je w centymetrach? tak na oko chociaż... jeżeli mówisz, że jest spory to zapewne jajeczka już złożył. Najlepszym sposobem na pozbycie się ślimaków jest użucie w tym celu ich naturalnego wroga np żółwia czerwonolicego, ale je on także rybki i jeżeli będzie duży to zniszczy także rośliny także ta opcja w twoim przypadku raczej odpada.
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #2 : 2007-03-22, 14:57 »
Wiem już co to jest: rozdętka.
Wielki nie jest, napisalam duży w sensie ze w miare dorosły, porusza sie itp ;) Jak duże to moze byc to nie wiem wiec trudno okreslic czy duży czy mały..

Tylko pytanie - czy do rozmnożenia się potrzebuje ona drugiego osobnika? Mam nadzieje ze tak  :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedz #2 : 2007-03-22, 14:57 »

troll

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #3 : 2007-03-22, 16:17 »
ten ślimak do rozmnożenia się nie potrzebuje drugiego osobnika składa jaja w dużych ilościach a młode bardzo szybko rosną . :| czasami przy zakupie czegoś sprzedawcy chcąc się ich pozbyć wrzucają po jednym do roślin lub ryb. :shock: są to ślimaki których jest się dość trudno pozbyć jeżeli szybko czegoś z tym nie zrobisz to będziesz miała całą hodowle one nie rosną duże ale przysparzają wiele kłopotów.  :|
Zapisane

Anulka:)

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #4 : 2007-03-22, 16:29 »
Też je miałam u siebie i powiem Ci wywal je jak najszybciej bo potem się ich nie pozbędziesz.
Ja czyściłam całe akwarium, w żwirku znalazłam pełno małych osobników i je wywaliłam.A i tak jakiś miesiąc temu znalazłam jednego na kokosie więc nie wiem czy nadal ich tam nie ma.
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #5 : 2007-03-22, 21:29 »
No to jutro powędruje do rzeki. Mam nadzieje ze poradzi sobie tam :P

A tak w ogóle gdyby ktos mial probnlem z rozdętkami to podobno ampularie je lubią zjadac :)
Zapisane

Anulka:)

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #6 : 2007-03-22, 22:08 »
Ja wiem że bocje chętnie je jedzą. Ale czy ampularie? Wydaje mi się zę ślimak ślimaka nie zje...
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #7 : 2007-03-22, 23:15 »
Nie znam tej osoby ale opisywała ona swoje doświadczenia - twierdzi ze pozbyła sie wiekszosci rozdętek w ten sposób - podobno byl nawet slimak któremu ampularia uszkodziła skorupę tak ze miał drugie wyjscie.. i potem z niego korzystał :P  Jak chcesz link do jej posta to odezwij sie na gg :]
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #8 : 2007-03-23, 12:30 »
mam to samo dziadostwo ! wyżucam codziennie po okolo 8 sztuk a tego nadal jest pełno w moim akwa... co polecacie do usunięcia ich z akwa jeśli mam czarne wody ?? bo zleksza chciałbym jak najdluzje trzymac sie z daleka od chemi :/ kurde to jest juz wszedzie...zrobiłem czystke wyjołem wszystkie rosliny oczyscilem , wyparzyłem korzen z którego wypadło z kilkadziesiąt tych slimakow a dzisiaj patrze jest ich 2 razy więcej...to jest niesamowite..
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedz #8 : 2007-03-23, 12:30 »

Anulka:)

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #9 : 2007-03-23, 13:59 »
mam to samo dziadostwo ! wyżucam codziennie po okolo 8 sztuk a tego nadal jest pełno w moim akwa... co polecacie do usunięcia ich z akwa jeśli mam czarne wody ?? bo zleksza chciałbym jak najdluzje trzymac sie z daleka od chemi :/ kurde to jest juz wszedzie...zrobiłem czystke wyjołem wszystkie rosliny oczyscilem , wyparzyłem korzen z którego wypadło z kilkadziesiąt tych slimakow a dzisiaj patrze jest ich 2 razy więcej...to jest niesamowite..
Kup sobie bocje one lubią się zajadac ślimakami i sobie z nimi poradzą, tak mi mówiła kobieta w zoologicznym a ona sie na tym zna :)
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #10 : 2007-03-23, 15:41 »
Anulka, tlko ja jeszcze dodam że bocja wspaniała (nie wiem jak inne) osiąga w warunkach akwariowych do 20 cm i jest to stadna ryba, więc potrzebuje dość duzego akwa. To prawda ze zjada ślimaki, ale często wiedza "kobiet z zoologiczych" bywa wątpilwa...
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Anulka:)

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #11 : 2007-03-23, 19:59 »
Tak ale akurat wiedza tej jest bardzo dobra na temat akwa.Ale nie koniecznie musi to byc bocja wspaniała jest wiele mniejszych gatunków bocji które chętnie by skonsumowały te ślimaki.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #12 : 2007-03-23, 21:38 »
3 bocje wspaniałe nawiedziły dzis o 17 moje akwa :D doszły tez 3 kosiarki :P no i moje  akwa ma juz taka obsada :
1.-30 razy neon inessa
2.-zbrojnik niebieski
3.-2 krewetki "filtrujące"
4.-5 razy tetra czarna zwana żałobniczką:P
5.-3 kosiarki :D
6.-kilkadziesiąt (już niedługo) ślimaków :P
zaniedługo zamieszcze fotki akwa tylko niewiem jak je wzucac na serwer :P
Zapisane
The Beatles

kareena

  • Gość
Odp: Co to za slimak?? [foto]
« Odpowiedź #13 : 2007-03-26, 23:56 »
Nom wlasnie widze juz kolejne klony ślimaka :/

wywalam, ale jeden mi upadł w żwir wiec musze zaczekać az sam wypełznie :P Od tej pory kazda moja nowa roslina bedzie w kwarantannie :| Mam dużo szczescia ze slimaki trafily mi sie tylko do tymczasowego akwarium (narybek)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 26 zapytaniami.