Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Wychowac Kota na nowo..  (Przeczytany 14799 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alice_kot

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« : 2004-12-04, 12:25 »
Hello! :)
A Ze bylam taka leniwa i zapomnialam o niektorych obowiazkach wlasciciela kota jak krowka byla mala to mam teraz problem!Krowka nie slucha jak mowie "NIE",mysli ze wszedzie moze wchodzic i wzystko robic,nie uzywa drapaka tylko firany i tapety,nie daje sie czesac ,nie daje sie myc zebow,na prawie nic sie nie daje!A najgorsze jest to ze jeszcze nigdy nie przyszla mi na kolana i domagala sie pieszczot  :( robi to tylko u mojej mamy...bo daje jej jedzenie...
jak ja tego wszystkiego nauczyc?chce zeby krowka byla dobrym domowym kotem..teraz jest chyba zdrziczalym samotnikiem! :cry:
Zapisane

Eli

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #1 : 2004-12-04, 12:50 »
a ile Krówka ma? Może jeszcze nie wszysto stracone, tylko trzeba ją zganiać, nie pozwalać, moze w konncu sie nauczy. A zamiast ammy, nie mozesz Ty jej dawać jedzenia?
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #2 : 2004-12-04, 12:53 »
Krowka ma z 9 miesiecy  :roll:
A jedzenie moge dawac tylko o 19:00 bo o 10:00 jestem w szkole...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedz #2 : 2004-12-04, 12:53 »

Eli

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #3 : 2004-12-04, 12:54 »
9 miesięcy? to nic straconego !!
zwracaj jej uwage, np. jak coś robi to krzyknij, tupnij, zeby uciekła...  nie dawaj sie gryźć, drapać..
Zapisane

Emilka

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #4 : 2004-12-04, 14:27 »
kota nie da sie wychowac. Widocznie taka jest natura Twojej kotki ,jest indywidualistka a nie zdziczalym samotnikiem,powinnas to zrozumiec.
Zapisane

.:dominika:.

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #5 : 2004-12-04, 15:06 »
a ja myśle że pewnych rzeczy kota się da nauczyć.. np. żeby nie wchodził na stół albo na zlew, załatwiał się z kuwecie.. tylko trzeba mu pokazać ze tego nie może robić.. ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #6 : 2004-12-04, 15:37 »
Kota się nie wychowuje, kota się akceptuje takim, jaki jest.
Załatwianie w kuwecie to jedyne, do czego możemy kota przyzwyczaić, a to i tak nie jest kwestia nauczenia, kot po prostu załatwi się tylko tam, gdzie może zakopać.
Cytuj
a ja myśle że pewnych rzeczy kota się da nauczyć.. np. żeby nie wchodził na stół albo na zlew

Psa nauczysz, żeby nie wchodził na łóżko - bo pies się podporządkuje, wie, że nie wolno, że pan będzie niezadowolony, a to pan przecież ustala zasady. Kot nie wejdzie przy Tobie, ale jak tylko znikniesz zza horyzontu - będzie spał na łóżu, spacerował po zlewie itd.
Zapisane

Ax

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #7 : 2004-12-04, 16:43 »
Alice-może drugi kot zmieniłby naturę Twojej koteczki? :wink:
Bo raczej nie zmienisz tego, jaka jest...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #8 : 2004-12-04, 18:43 »
Kota wychowac trudno, najlepiej sie uczy czego nie robic przy właścicielce ;)
A jak drapie fotel to kiedy udaję że rzucam w nią kapciem to tylko śledzi lot kapcia i drapie dalej  :lol:
Napewno kotka nie powinna cie drapać ani gryźć.

Czy wy myjecie kotom zęby  :shock: z moich rąk zostałyby strzepy  :(
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedz #8 : 2004-12-04, 18:43 »

Ax

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #9 : 2004-12-04, 19:58 »
no są specjae szczoteczki ;) przy myciu zębów Axela musi byc conajmniej 2 osoby.. :roll: nie ma to njamniejszego sensu, a ząbki nie wyglądają fane, więc przy okazji szczepienia Axel bedzie miał sściągany kamień..
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #10 : 2004-12-04, 22:46 »
Cytuj
a ząbki nie wyglądają fane, więc przy okazji szczepienia Axel bedzie miał sściągany kamień..
To po co myc kotu zęby ??
A moja ząbków nie myje i pomimo swoich 8 latek nie musi jeszcze mieć ściąganego kamienia !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #11 : 2004-12-04, 23:07 »
Cytat: Ekoteczka
Cytuj
a ząbki nie wyglądają fane, więc przy okazji szczepienia Axel bedzie miał sściągany kamień..
To po co myc kotu zęby ??
A moja ząbków nie myje i pomimo swoich 8 latek nie musi jeszcze mieć ściąganego kamienia !!


Niektorym kotom kamien odklada sie szybciej, a mycie, jesli kot sie za mocno przy tym nie stresuje, zapobiega wlasnie odkladaniu sie kamienia.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Emilka

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #12 : 2004-12-04, 23:11 »
Maja ma blisko 5 lat i juz widac takie jasne grodki na zebach , czy da sie cos z tym jeszcze zrobic?
 
dodam z ekoty dostaja mieso niekoniecznie surowe ale w miare zylaste z wszystkimi chrzastkami plus regularnie sucha karma.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #13 : 2004-12-04, 23:13 »
Mozesz sprobowac otrzec jej zeby gazikiem nawinietym na palec. Jesli Ci palca nie odgryzie :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Alice_kot

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #14 : 2004-12-05, 13:02 »
Moja Krowka ma taki czerwony Pasek na dziasle,u tylnych zebach.Podejzewam ze to zapalenie dziasel(tak czytalam w ksiazce) bo ja jej od tad odkad jest nie myje zebow.Jutro idziemy do weta.Krowka nie daje sie czesac,nie daje sobiew umyc zebow...jak ja do tego przyzwyczaic?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedz #14 : 2004-12-05, 13:02 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #15 : 2004-12-05, 18:48 »
Cytat: Myszka.xww
a mycie, jesli kot sie za mocno przy tym nie stresuje, zapobiega wlasnie odkladaniu sie kamienia.
Zgadza się, ale trudno koty do tego namówić. I zawsze jest ryzyko utraty ręki ;)

Alice_kot
To pewnie zapalenie dziąseł :( Trudno kota przywyczaić do nie miłych rzeczy jak mycie zębów. Z czesaniem będzie ci łatwiej bo to miłe dla kota. Niektóre koty upominaja się o czesanie !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Alice_kot

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #16 : 2004-12-07, 22:14 »
Moja Krowka nie!Jak sobie lezy na Sofie i podchodze do niej i czesze ja szczatka,nagle wstaje i zaczyna z nia wlaczyc! Jak ja tego nauczyc zeby przynosilo jej to przyjemnosc?
Zapisane

Sal

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #17 : 2004-12-08, 08:46 »
Alice, to na pewno ci się nie uda.  :P  :lol:
Po prostu sobie odpuść.  :wink:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #18 : 2004-12-08, 10:05 »
Wiesz mo kot też tego nie lubi ale musze to robić mimo że ma taką pośrednią sierść bo jak koty sie myją to połykają te kłaki i po miesiącu je odktuszają tzn jaki zwinięty obślizgły kłebek sierśći a mój kot ma problemy z tym odksztuszaniem wiec musze go czesać a nienawidzi tego wiec zaczyn go najpierw głaskać i później grzebykiem dla kota a jak sie zorientuje to sie zaczyna rzucać i walka :D :D a jak nie moge grzebykiem to  porprostu ręką te kłaki ściągam przez głaskanie :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #19 : 2004-12-08, 10:24 »
Cytat: Alice_kot
Moja Krowka nie!Jak sobie lezy na Sofie i podchodze do niej i czesze ja szczatka,nagle wstaje i zaczyna z nia wlaczyc! Jak ja tego nauczyc zeby przynosilo jej to przyjemnosc?

Jak chcesz coś zrobić wbrew woli kota to jest dobry chwyt za nasadę przednich łapek. Połóż kota na boku i złap go reką za obie przednie łapki tuż u ich nasady. Kot nie podrapie a można go uczesać. A jak zobaczy że to miłe to potem sam sie będzie napraszał żeby go czesać.
Zapisane
BC + koci podrostek

Tika

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #20 : 2004-12-10, 10:07 »
Cytat: M0j0_J0j00
Wiesz mo kot też tego nie lubi ale musze to robić mimo że ma taką pośrednią sierść bo jak koty sie myją to połykają te kłaki i po miesiącu je odktuszają tzn jaki zwinięty obślizgły kłebek sierśći a mój kot ma problemy z tym odksztuszaniem wiec musze go czesać a nienawidzi tego wiec zaczyn go najpierw głaskać i później grzebykiem dla kota a jak sie zorientuje to sie zaczyna rzucać i walka :D :D a jak nie moge grzebykiem to  porprostu ręką te kłaki ściągam przez głaskanie :)


A nie lepiej zastosować pastę i karmę odkłaczające?
To mniej stresu niż czesanie kota, który tego nie lubi.
Co do czesania są takie specjalne rękawice zamiast szczotek. Nakładasz na rękę i głaszczesz kota - moje koty bardziej to lubiłt niż szczotkę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedz #20 : 2004-12-10, 10:07 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #21 : 2004-12-10, 19:27 »
Tika wiem że są takie rękawice :P bo to dla mnie nic nowego za dużo sklepów obszedłem aby nie wiedzieć o czymś takim a może powiesz w jakiej cenie jest ta pasta, w jakiej cenie i co jaki czas trzeba używać. Bo chyba miałem coś takiego ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #22 : 2004-12-11, 14:13 »
No ok jest pasta i karma, ale chyba czasami kota trzeba wyczesać jak sieje za sobą sierść po całym domu !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Husiat

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #23 : 2004-12-11, 14:58 »
Może niech kot kojarzy sobie czesanie z czymś miłym np. dajemy mu cos smacznego, on jest zajęty jedzeniem i jest wtedy czas na czesanie....
To jest taka moja propozycja, osobiście nie za bardzo znam sie na kotach.....
Zapisane

olc!a

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #24 : 2004-12-11, 17:38 »
To się sprawdza na psach, ale na kotach raczej nie. Jak kotu nie pasuje, to odwrócić jego uwagę od tego to nie lada wyczyn ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #25 : 2004-12-12, 10:11 »
Przecież czesanie przy odpowiedniej szczotce jest dla kota miłe tylko on to musi zrozumieć. Moja zaczyna mruczeć jak tylko zobaczy szczotkę. A przyzwyczajałam ją tak jak napisałam wyżej - troche na siłę, ale widac załapała.
Zapisane
BC + koci podrostek

Sal

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #26 : 2004-12-13, 08:11 »
Z moich tylko Dyzio da się wyszczotkowac, a i to tylko wtedy, gdy on ma na to ochote.  ;) Reszta ucieka.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #27 : 2004-12-13, 22:23 »
Czytam wasze posty i znowu zdumienie jaką grzeczną i spokojną mam kociczkę: i proszek łyknie i wyczesać sie daje i nawet dwa razy ją kapałam bez żadnych jej protestów  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedz #27 : 2004-12-13, 22:23 »

Anga11

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #28 : 2004-12-30, 10:42 »
poczekaj troche mój kotek kiedyś ode mnie uciekał , a teraz żyć bezemnie nie może. Nie długo twój kotek będzie taki sam mojemu zaczeło się to jak miał 2 lata . Głowa do gury wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki.
 ;)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Wychowac Kota na nowo..
« Odpowiedź #29 : 2004-12-30, 12:54 »
Mój zawsze odemnie ucieka i ma mneio gdzieś a jak co do czeko chodzi o żarcie to jakby mnie kochał przez całe życie :D:D
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 29 zapytaniami.