Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: "Opowieści z Narni"  (Przeczytany 6678 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vizsla

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #30 : 2006-01-26, 13:51 »
Byłam i tak średnio :P Czasami fajno, czasami mniej :lol:
Zapisane

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #31 : 2006-02-16, 17:47 »
była dzis na tym w kinie z klasą i nie tylko prawie polowa szkoly byla, takze pol sali to byłya nasza szkola, a rezta nie bylo nikogo polowa wolnych miejsc , bajer, musielismy jechac na 3 autobusy, byly kasy od 1 podstawowki do 3 gimazjum.

mi natomaist sie to strasznie spodobalo i nie mam nic do tego filmu, wiec nie popieram waszych niektorych opinii nie bede mówić jakich. pozdrawiam
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #32 : 2006-02-17, 10:37 »
byłam tydzień temu w kinie z klasą na tym filmie. W sumie całkim fajny, nie mam za bardzo nic do zarzucenia :P...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedz #32 : 2006-02-17, 10:37 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #33 : 2006-02-17, 12:37 »
Ja byłam chyba jakieś trzy tygodnie temu. Bardzo mi się podobał. Chyba nawet lepszy od HP. :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Karolcia

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #34 : 2006-02-17, 13:23 »
Byłam już jakiś czas temu... bardzo mi się podobał, wkurzał mnie ten taki smarkacz, ale jednak... to było śliczne i wzruszające, zwłaszcza gdy ta wiedźma zabiła Aslana... że tak powiem - zkręciła mi się w oku łezka... :)
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #35 : 2006-02-17, 13:30 »
Ja uważam, że film jest świetny. Biorąc pod uwagę zgodność z książką HP i CO dużo brakuje.
A książki też są świetne :kocham: szkoda tylko, że w mojej bibliotece tylko jedna babka wiedziała jak czytać chronologicznie ( tzn. od 'Siostrzeńca czarodzieja' ), ale  dobrze, ze mam ten net i sama moglam sprawdzić :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #36 : 2006-02-25, 19:11 »
ale po co czytać w innej kolejności...? jak dla mnie to przemiło sie czytało począwszy od czarownicy, bo późniejsza retrospekcja daje bardzie ciekawy obraz :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Borderka

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #37 : 2006-02-26, 14:06 »
Mi się średnio podobał....nie wiem czemu...ten głupi dzieciak mnie wnerwiał... jak się znęcali nad Aslanem to myślałam, że skończy się moje oglądanie tego filmu :/
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #38 : 2006-02-26, 14:08 »
Ale za to zakończenie było Happy End!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedz #38 : 2006-02-26, 14:08 »

Borderka

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #39 : 2006-02-26, 16:57 »
Zakończenie Happy End jest praktycznie w każdym filmie :P A ten chłopak z tym mieczem to wyglądał po prostu śmiesznie :P
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #40 : 2006-02-26, 17:08 »
No, ale przecież o to chodziło. Ten film miał być WZRUSZAJĄCY i POUCZAJĄCY a nie śmieszny. Chociaż częściowo się z tobą zgadzam.
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #41 : 2006-02-26, 19:11 »
Ale ja nie oczekiwałam, że będzie śmieszny...to nie moja wina, że z tym mieczem wyglądał jak sierota :D Chciaż i tak był najfajniejszy z tej całej czwórki...na tą małą i tego chłopaczka nie mogłam patrzeć :P
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #42 : 2006-02-27, 18:03 »
Ee, niee... W sumie był troche śmieszny.
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #43 : 2006-03-05, 15:25 »
Film super:D Bardzo mi się podobał:D
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Karolcia

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #44 : 2006-03-05, 16:30 »
Ale przynajmniej film był fajniejszy jak książka. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam - ja zwykle jestem stałym zwolennikiem ksiązek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedz #44 : 2006-03-05, 16:30 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #45 : 2006-03-06, 09:51 »
Obejrzałam...ale nudy :P Zapewne książka jest lepsza, ale na filmie o mały włos się nie uspałam (co nie często mi się zdarza). No ale dotrwałam do końca. Dziwne było to że Aslan zmartwychstał już z odrośniętą grzywą, bo przecież wcześniej mu obcieli? :]
Zapisane

Edi-Smolarek

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 197
  • ...
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #46 : 2006-06-12, 17:16 »
Co myślicie o tym filmie?
Przed chwilą wróciłam z kina....
Baniowy nie?;)
Zapisane

Edi-Smolarek

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 197
  • ...
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #47 : 2006-06-12, 17:17 »
Czytałem książkę i według mnie książka jest nudniejsza.:-);)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #48 : 2006-06-12, 17:20 »
Zaraz przyjdzie DnW i powie, że nie wolno pisać posta pod postem, jest opcja edytuj, itp.

Z zasady w fimie się kondensuje zdażenia, i są najważniejsze... :P więc wiadoamo, że książka może się komuś rozwlekać...

Dziwne było to że Aslan zmartwychstał już z odrośniętą grzywą, bo przecież wcześniej mu obcieli? :]
A Chrystus za przeproszeniem w szatach, widać takie są zasady zmartwychwstań... :P

Muszę obejrzeć starą Narnię... :P Podobno królowa świetna, a dzieci okrpne... :P
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #49 : 2006-06-13, 12:21 »
Ale szaty to co innego, szaty można kupić a grzywy nie :P
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #50 : 2006-06-13, 17:59 »
A czemu nie? :P

Czytałem książkę i według mnie książka jest nudniejsza.:-);)


A to dziwne, bo też tak uważam. Film, szczerze mówiąc, był znacznie lepszy od ksiażki. Choć i tak nie jest źle, najgorsze to są książki pisane na podstawie filmów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedz #50 : 2006-06-13, 17:59 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #51 : 2006-06-13, 18:23 »
Fakt, może to była peruka :P

Gorsze są nieudane ekranizacje książek - (patrz: np. Tristan i Izolda, Królowa Potepionych..)
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #52 : 2006-06-13, 18:25 »
Nie, nie, nie - gorsze są książki na podstawie filmów, zwłaszcza te idiotyczne jak np. - Sabrina, Zwariowany świat Malcolma, czy cos w tym guście... Chociaż ekranizacje...
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #53 : 2006-06-13, 18:29 »
Jak badziewne seriale to i badziewna książka :P A zepsuć można w dwie strony - i ekranizacji i ksiązki na podstawie filmu - wszystko zależy od twórców
Zapisane

Karolcia

  • Gość
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #54 : 2006-06-13, 18:33 »
Faktyczne. Ale - prawdę mówiąc - najczęściej jest tak, że ta "druga" wersja jest gorsza. Najczęścej - ale nie zawsze.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #55 : 2006-06-13, 18:38 »
Ale szaty to co innego, szaty można kupić a grzywy nie :P
No dobra, ale np. za przeproszeniem... jestem taką chrzęścijanką, że nie pamiętam ile Chrystus leżał w grobie (coś tego tego... na trzeci dzień) ale pewnie by się zaczął każdy trochę rozkładać, więc musiał się "odrestałrować" przy zmartwychwstaniu, więc i Aslan mógł... Sorry, za podpieranie się takimi przykładami... ale "Narnia" taka chrześcijańska... :P

Nie, nie, nie - gorsze są książki na podstawie filmów, zwłaszcza te idiotyczne jak np. - Sabrina, Zwariowany świat Malcolma, czy cos w tym guście... Chociaż ekranizacje...
Boże, dobrze, że nie widziałam tego typu rzeczy... :P Filmy klasy Ź... :P

W sumie tak, zależy od twórców, ale zawsze będą pretensje o nie 100% dokładność, oryginał, to oryginał... ;)
Trzeba by się wysilić i to rozgraniczyć... żeby trzeźwo spojrzeć na ekranizację, chyba że jest kompletnie skopana...
He he, słyszałam o jakieś komedii romantycznej... "Ona to on"? Która jest przeniesionym w życie uwczenych nastolatów utworem Szekspira... Buaahaha...
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #56 : 2006-07-26, 09:20 »
trochę poniewczasie, ale z racji tego,że gdy łochocho temu miałam jechać do kina, to tylko nakryłam się kołdrą burcząc,że nigdzie nie jadę bo chcę spać, obejrzałam film dopiero niedawno. Bardzo ładnie zrobiony -widoki są,że aż och :) Tylko ten bachorek jest takiiii..bleh .
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #57 : 2006-08-29, 04:14 »
wczoraj ogladalam na dvd, ale nie podobalo mi sie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedz #57 : 2006-08-29, 04:14 »

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #58 : 2006-09-16, 20:30 »
ponos Lewis piszac ksiazke wzorowal sie na potywie aslana jako Chrystusa, a Edwarda jako ogolnie ludzi...no, nie ponoc tylko napewno bo to chyba jasne... A ksiazki wszystkie 7 przeczytalam...najlepsza 6. O stworzeniu Narnii. Przy 7 zasypialam...
Zapisane
everybody lies

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Opowieści z Narni"
« Odpowiedź #59 : 2006-09-16, 20:39 »
Autor w ogóle na okrągło nawiązuje w niej do religii chrześcijańskiej. Kościół i jego zwolennicy, a przeciwnicy Pottera bardzo bronią tej książki.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 31 zapytaniami.