Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bocja wspaniała - czyzby chora :(  (Przeczytany 5026 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wieo

  • Gość
Bocja wspaniała - czyzby chora :(
« : 2005-05-27, 09:58 »
Witam
to moj pierwszy post i na 100% niw ostatni :)
probuje

sprawa dotyczy pieknej ryby bocji wspanialej mam 3 sztuki w swoim akwa mialbym 4 ale jedna umarla :( nisestety. Objawy przed zejsciem byly takie ze bocja przestala byc wesola, przestala prawie wogule plywac siedziala/lezala sobie na dnie i bardzo zadko plywala pod koniec zaczela przybierac rozne pozycje i w koncu zdechla, zostaly mi dwie dokupilem trzecia ale zauwazylem ze 1 z tych dwoch starych zaczyna miec powoli takie same objawy chowa sie w kokosie bardzo zadko plywa po akwa czyli nie bocja przygladalem jej sie i nie zauwazylem na ciele sladow ospy, czesto traci kolor czarnych pasow na siwe, a ostatnio prawie caly czas jest siwa, dwie pozostale bocje sa ok jeszcze :( mam nadzieje ze nie. woda w akwa ma 26 stopni wiec temperatura powinna byc ok ph obojetne w granicach 6-7 wiec co to moze byc czego mam wypatrywac zeby zdjagnozowac chorobe???
pomozcie bo to takie ladne rybki :)
Pozdrawiam
Wiechu
Zapisane

wieo

  • Gość
Odp: Bocja wspaniała - czyzby chora :(
« Odpowiedź #1 : 2005-05-27, 10:33 »
poczytalem troche, i dochodze do wnisoku ze moze woda jest za slabo napowietrzona mam filtr zenetrzny aquela, i napowietrzacz, ale ostatnio wylanczalem go na noc inne ryby czuja sie dobrze ale moze bocji to jednak przeszkadza mam akwa 112 l hmm nie wiem co jeszcze moze byc przyczyna?
Pozdrawiam
Wiechu

Jeszcze tak mi sie przypomianlo jaka temperature ustawic teraz ma 26stopni obsada to 2 guram, 6 kiryskow, 4 kosiarki, 1 labeo, 3 bocje wspaniale, 2 zmienniki, 1 kreweta filtrujaca, 2 glonojady, 2 zwinik jazeniec akwa 112 litrow

Zmierzylem jeszcze raz PH jest miedzy 7 a 7,5
« Ostatnia zmiana: 2005-05-27, 14:40 autor wieo »
Zapisane

Asmi

  • Gość
Odp: Bocja wspaniała - czyzby chora :(
« Odpowiedź #2 : 2005-05-28, 08:04 »
Podaj wiecej szczegolow takich jak azotany, azotyny, twardosci wody. bez takich informacji trudno jest cokolwiek radzic. Nikt nie jest jasnowidzem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bocja wspaniała - czyzby chora :(
« Odpowiedz #2 : 2005-05-28, 08:04 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 22 zapytaniami.