Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy! Welonka zdycha!  (Przeczytany 7752 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Pomocy! Welonka zdycha!
« : 2005-05-28, 09:00 »
Cześć!
Mam problem... co sie dzieje z moja rybką? Ma ok. roku jest to czerwony kapturek z wyłupiastymi oczami... Pływa teraz delikatnie na boku, ale jeszcze sie rusza i oddycha. Znaczy nie leży plackiem na boku tylko jakoś przechylona... ma jedno całe zakrwawione oko i jakby oklapniete... co jej moze byc? Ratunku!
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #1 : 2005-05-28, 09:11 »
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #2 : 2005-05-28, 09:26 »
Nic nie ma :( najgorsze jest to, ze mój poryty glonojad co jakis czas ja atakuje... to zachowanie powtarza sie zawsze kiedy jakas rybka zdycha...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedz #2 : 2005-05-28, 09:26 »

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #3 : 2005-05-28, 10:02 »
mój glonojad to welonce obgryzł płetwy...eee odłów go lepiej
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #4 : 2005-05-28, 11:00 »
Ola on jest tak ogromny, ze nie wiem co z nim zrobic... chyba go sprzedam do zoologa a sobie kupie cos mniejszego.... Weloni oprócz choroby oczu ma martwicę płetw jesli sie nie myle...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #5 : 2005-05-28, 11:14 »
"ma martwicę płetw jesli sie nie myle..."

Może na razie na martwice kup SERY przeparat na bakterie, odmulasz dno? Albo MFC ta wszystko i tańsze, może skuteczniejsze. Bo mi to pierwsze pomogło tylko do czasu...

Psiara, nie obraź się, że się dołączę... :( Z moją rybką też jest tragicznie... Ma miejsce do pływania, ma optymalną temperaturę, odmulane dno, czesto zmienianą wodę... I nie mam pojęcia skąd to się bieże i jak się tego pozbyć...
Moja rybka miała postrzępione płetwy węc potraktowałam ją antybiotykiem SERY, a reczej akwa. No i dłuuugo to trwało ale w końcu płetwy się zrosły oprócz dwóch miejsc. Wczoraj patrzę, a płetwy w rozsypce... strasznie to wygląda... :( Płetwy nie są martwe jak w martwicy, dlatego, że miejscami są czerwonawe, czyli zrobił się jej jakiś wylew od tego poszarpania. Płetwy są porwane tak, że wyglądają miejscami jak ogon latawca, a w jedym miejscu ma taką przerwę w środku płetwy, taką dziurę. Więc myślę, że uszkodziła się czymś, np. korzeniem w akwa. Czy to możliwe?

Dodam, że rybka nie zachowuje się ospale, raszej nie osiada na dnie, tylko sobie pływa i grzebie w kamyczkach. Potraktowałam ja znowu tą SERĄ, choć mi to bakterie wykańcza... Myślę czy jak to nie zadziała nie kupić właśnie MFC...
Zapisane

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #6 : 2005-05-28, 15:12 »
charon a moje welonki miały tak postrzępione welony że prawie bez nich pływały..i karmiłam pokarmem tetra rubin i same po krótkim czasie się zrosły..jak na razie od września zdrowiutkie są..

Charon a masz w akwarioum tylko welonki? Bo ja miałam z mieczykami i glonojadem..odłowiłam je i teraz są same 3 welonki i piękne welony są..więc może tutaj jest źródło problemu..zostawić welonki w ich towarzystwie
« Ostatnia zmiana: 2005-05-28, 15:14 autor cucciola »
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #7 : 2005-05-28, 16:18 »
ciuciola moje rybki tez jedzą tetrę... najczesciej Ani Min dla welonek... No moze to nie martwica, ale są całe poszarpane i czerwone, a oko..... coś sie z nim stało... jest rozszarpane..... jeszcze rano nie było.... ona jest silna.... widze ze nie chce umrzec, ale to chyba koniec :( ona jest taka kochana.... charon teraz nigdzie juz nie kupie, a ona do jutra nie przetrwa :(. Ja mam z moją bojownika, ale on sie trzyma z dala od niej (wiem, ze bojownik ma inna temp itd, ale zanim jeszcze sie dowiedzialam o tym w zoologicznym gostek mi mowil ze jak najbardziej moga byc razem- ale tak to jest słuchac sklepikarza) i mam trzy kiryski i ogromnego ok. 15 cm glonojada...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #8 : 2005-05-28, 19:58 »
tego glonojada wsadź gdzieś...jak nie masz gdzie to do wiadra a potem oddaj do zoologa..
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Forum Zwierzaki

Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedz #8 : 2005-05-28, 19:58 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #9 : 2005-05-28, 22:06 »
koniec.... odeszła :( była silna :( zdążyłam zrobic im zdjęcie :) jak wywołam film to wam pokazę :). Charon a jak tam twoja?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Raffy

  • Gość
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #10 : 2005-05-28, 22:22 »
Nie marwt się, rybka ma się lepiej i nie meczy, pływa wsrod innych welonów wysoko i spotkacie się kiedyś :)


Charon oddała welona co z tego wiem :)

Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #11 : 2005-05-28, 22:58 »
Raffy... na pewno... :( z pewnością pływa sobie z moim kochanym Cmokiem, Demonem, Lily, Jamesem i innymi.... :( Dobrze ze juz sie nie meczy :(
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #12 : 2005-05-29, 12:19 »
Przykro mi z powodu weloneczki... :(

"Charon a masz w akwarioum tylko welonki? Bo ja miałam z mieczykami i glonojadem..odłowiłam je i teraz są same 3 welonki i piękne welony są..więc może tutaj jest źródło problemu..zostawić welonki w ich towarzystwie"

Mam jedną weloneczkę i właśnie chcę oddać ją do faceta który ma duuużo welonek... :) Żeby się tam dobrze czuła i miła więcej miejsca... No ale najpierw muszę ją wykurować...

Teraz mieszka z dwoma glonojadami ale one ją olewają... Niewiem... Mogę spróbować je odłowić ale nie mam gdzie... Nie wiem ile mogą w wiadrze wytrzymać... :(

Welonka ma się lepiej, już nie ma zaczerwienionych płetw... Moze wyjmę potejżany korzeń i te dwa zbrojniki... tylko teraz się o nie boję...
Zapisane

kumak

  • Gość
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #13 : 2005-05-29, 13:26 »
 Sory ze sie wtroncam ale mam w akwa. podobny problem jedno z moich pawich oczek stracilo spora czesc ogona a tenb nie chce jakos jej odrastac co mozna zrobic z tym mankamentem?? :P :;p:
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #14 : 2005-05-29, 13:57 »
mysle, ze jedynym rozwiazaniem bedzie oddzielenie bojownika od gupikow, bojownik sie wkurza, ze pan gupik jest ładniejszy od niego i go atakuje! jesli karmisz je pelnowartosciowymi pokarmami, czesto je zmieniając, to rybce powinien się sam odnowic ogonek, mozna tez podac jakies płyny z witaminami i minerałami
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedz #14 : 2005-05-29, 13:57 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #15 : 2005-05-29, 14:58 »
Może mi ktoś z tymi zbrojnikami cos podpowiedzieć... :( Mogę im dac wodę z podmiany, zmieszaną i korzeń, trochę żwiru do wiaderka... ale to wszyśko... :( Ale to na krótko... bo długo nie wytrzymają...
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #16 : 2005-05-29, 19:48 »
a do karlików sie nie zmieszczą ??
ale nie wiem czy one moga być  z żabciami

kumak może zamień bojka w sklepie na młodszego nie z kubeczka :!!!:
lub oddaj w ogóle .
wiem ,że szkoda rybki ,ale to dla dobra reszty ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #17 : 2005-05-30, 08:31 »
No nie wiem, zbrojniki odcowały z welonkami od małego, a żaby na oczy nie wiedziały, podobnie żaby... :(
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #18 : 2005-05-30, 14:39 »
to kiepsko ;/
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pomocy! Welonka zdycha!
« Odpowiedź #19 : 2005-05-31, 12:20 »
Z welonką jakby lepiej ale nie wiem co zrobić, żeby jej się to wciąż nie nawracało... Jeśli wogóle się zagoi... :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.