Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: nie moge utrzymac glonojada w akwa co jest grane????????????????  (Przeczytany 4213 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Tęczanki mogą być z gurami...u mnie są. Najlepiej czują się w stadzie - ja mam 5 (niestety same samice), bo to ławicowa rybka. Co do brzanek, to mam obawy czy one mogą być nawet z gurami - wszystkie brzankowate mają tendencję do podgryzania a nawet obgryzania płetw innym rybom. U mnie jedna mała rybka, która trafiła zresztą przez przypadek, załatwiła bojownika . Zestresowany ciągłum skubaniem ogona , chciał uciec i wyskoczył z baniaczka. Poza tym podgryzła ogon gurami i prętnikowi oraz zjadła prawie cale ogony i całe (nie prawie) płetwy gupikom. Gdy teraz dostałam nowego bojka, musiałam brzankę ekspediować do osobnego, małego baniaczka, bo na widok bojownika wpadła w takie podniecenie, że atakowała wszystkich. I teraz ze zdumieniem obserwuję jak rybki w akwariumie stają się spokojniejsze. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że ta jedna brzankowata, tak może trzymać wszystkie inne rybki w stresie.
Ale się rozpisałam... a Twoje brzanki nie podgryzają nikogo????
pozdrów-ka.
Zapisane

Neonka

  • Gość
właśnie nie gonią się między sobą  oprocz brzanek mam molinezje żaglopletwe i plaki i wszystko żyje w zgodzie troche się zmartwiłam gurami bo sie w nich zakochałam od pierwszego wejrzenia dla nich glownie zmieniam akwa!!!!!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
ale to nie tęczanki podgryzały gurami, tylko brzanka... ja też się zakochałam w gurami... miałam parkę marmurkowych... i chłopiec zachorował na tę chorobę z którą walczę, a której nikt nie potrafi zdefiniować... biedny był, a ja nie mogłam patrzeć, jak dziewczynka przy nim siedziała, odganiała wszystkie ryby od niego i podnosiła go gdy opadał na dno...czegoś takiego jeszcze nie widziałam wśród rybek....i czegoś tak rozpaczliwie smutnego zarazem.  A potem jak on padł, to była taka smutna... i ciągle go szukała, biedna... teraz szukam chłopca w takim mniej więcej "rozmiarze" aby do niej pasował.
Zapisane

Forum Zwierzaki

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
do pytnia o kaskadowy: ja wlasnie kupilam AquaClear MINI do mogo 60l, kupilam na allegro za 35 zł (w sklepach ok80zl!) poki co jestem zadowolona, tylko musze miec jakąś nasadke na tą rurke, co wciaga wode, aby nie wciągnęło narybku, poki co zalozylam kawałek pończochy
z filtra jestem zadowolona, tylko musialam wycinac dziure w pokrywie, no i musze dokupic przedłuzenie do rurki zasysającej, zeby była bliżej dna. Sam wirnik jest cichutki i słychac tylko , jak woda z wylotu wpada z powrotem do akwa (ale jak masz b. wysoki poziom wody, nie bedzie nawet tego
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Leloo

  • Gość
Ja mam teczanki neonowe one sa male... zalezy o jakie teczanki Ci chodzi... a jakie brzanki masz i jakie gurami? bo jesli masz sunatry to one sa agresywne i najlepiej jesli sa same...
Zapisane

Neonka

  • Gość
hej witam  jeśli chodzi o brzanki mam sumtry parke i 3 małe i taką dużą pomaranczową tylko nie wiem czy to chlopak czy ppanienka?? takze z gurami moge się pożegnać!!!!!!!!!!!!! :-x  a jeśli tych brzanek jest więcej to moze one beda sie sabą zajmowały!!!!!!!!!! dzieki za odpowiedz w sprawie filtru mam nadzieje ze tez bede zadowolona :jupi2:
Zapisane

Neonka

  • Gość
nie mam jeszcze gurami ale podpbaja mi sie takie już duze mozaikowe  :ryba:
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 24 zapytaniami.