Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co sie jej stało? Help..  (Przeczytany 1095 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co sie jej stało? Help..
« : 2004-02-03, 10:23 »
Prosze pomozcie bo nie wiem co sie stalo.
Mialam dianemę długowąsą, sztuk jedna, 7 centymetrowa, wraz z 5 kiryskami i 1 molinezją [no i slimakami] w 22 litrach, karmiłam robakami [ochotkami] mrozonymi, musze przyznac ze dosc sporo tych robaczkow ale akurat dianemka zjadała najmniej [kiryski mają duże brzuszki ;) ], temperatura 26-29 ale zawsze taka byla i nic sie nie działo, filtracja, roslinki.. wszystko.
Od kilku dni dianema byla jakas taka smutna- tzn. jak leżała na żwirku to jakas taka była nieswoja, ale normalnie pływała, normalnie wyglądała..
Wczoraj przychodzę do domu- leży na plecach na żwirze, ale normalnie oddycha i mruga. Później się poruszyła, ale pływała jakoś tak.. niezdarnie, zawijasami, bokiem, jakby nie bardzo wiedziała jak.. Jak pływała raz bokiem to molka ją chciała podgryzać w brzuch, pozniej jej dala spokoj, a diadema sie tam sama zataczała.. Potem bylo cos strasznego: zwinęła się w pół i zesztywniała.. Tak wypłynęła na powierzchnię.. Myślałam że to już, ale oddychała.. I tak sie meczyla przez całą noc, a dziś rano.. znalazłam ją za kamieniem, oblezioną ślimakami :(
Już ją chyba im zostawię, jakoś nie mam ochoty oglądać połowę ryby..
Co jej bylo?? Pierwszy raz mi sie takie cos zdarzylo, wygladala zupelnie normalnie, zadnych kropek, plam..

teraz mi sie przypomnialo ze miala jeszcze na glowce tak jakby małe zadrapanie, jakby sobie kawaleczek skory zdarla..
Zapisane

futermelok

  • Gość
Co sie jej stało? Help..
« Odpowiedź #1 : 2004-02-03, 13:17 »
teraz to juz zabardzo nie ma w czym pomagac.
Ale niezwlocznie wyciagnij ta rybe z akwa poniewaz taka rozkladajaca sie ryba bardzo psuje wode dojdzie do wzrostu stezenia zwiazków azotowych w wodzie [no2, Nh3] a sa bardzo szkodliwe dla ryb, tak ze radze jak najszybciej te zwloki wyciagnac z akwa.
A co do tego co bylo twojej rybce to podejrzewam wlasnie jakies zatrucie np. podwyzszonym stezeniem NO2.
Ps. ostroznie podmien 20%wody na swieza
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co sie jej stało? Help..
« Odpowiedź #2 : 2004-02-03, 13:41 »
Ok, juz wyciagnelam (juz dosc dawno ;) ).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co sie jej stało? Help..
« Odpowiedz #2 : 2004-02-03, 13:41 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 24 zapytaniami.