Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy kota można oduczyć gryzienia?  (Przeczytany 21139 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« : 2004-09-06, 10:26 »
Odkad Oli jest w moim domu, tj jakiś miesiąc, zawsze jak sie ktoś z nim bawi, to kot gryzie go po rekach, dla zabawy.
Chwilami jest to bolesne, bo potrafi na prawde mocno scisnąć.
Moje pytanie, czy można go jakoś tego oduczyć? Podnoszenie głosu nic nie daje..
Jest to denerwujące, bo jak się gasi wieczorem swiatlo, i chce już spac, to on sie rzuca na moje dłonie i je gryzie :(
Zapisane

Sal

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #1 : 2004-09-06, 10:45 »
Nie bawić się z kotem ręką.  :) Trzymać w ręce jakąś zabawkę.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #2 : 2004-09-06, 14:17 »
Mój kot też bardzo gryzie gdy go głaskam.  :(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedz #2 : 2004-09-06, 14:17 »

iwa

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #3 : 2004-09-06, 14:20 »
no raczej nie da sie kota odzwyczaić,ale mozna mu dawac jakies zabawki do gryzienia i zabawy. moje kotki tez tak gryza.karol gryzie mi nogi i wlosy,a dutek wczoraj wpakowal mi sie do lozka i gryzl lokiec ;)
Zapisane

monikaaa

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #4 : 2004-09-06, 15:42 »
:grr: Moja kotka też gryzie. A jak chcę zabrać jej rękę, to wysuwa na całą długość swoje pazurki i wiadomo co robi.  :grr:
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #5 : 2004-09-06, 16:01 »
hm... ciekawe kot własnego pana nie powinnien gryśc moj raz gryzie raz nie zalezy chyba od jego humoru ale co ciekawe to mój kot mojej mamy nie ugryzie a jak chce to jedno słowo mojej mamy < nie wolno> i nie odwazy sie  :wink: ja jak mu tak powiem to nawet nie zaraguje a nawet jej słycha
Zapisane

Eli

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #6 : 2004-09-06, 16:33 »
malpkaw, ale wiesz, Oli nie gryzie mnie z nerwów albo coś takiego.. on to robi dla zabawy .. tyle że ta zabawa kończy się czesto podrapanymi dońmi a nie wygląda to zbyt ładnie..
Nie daje mu dłoni do gryzienia ale jak sie rozbryka to nawet sie pogłaskać nie da, tylko gryzie.. czasem trzeba go gdzies przeniesc, akurat jak jest rozbawiony, to na prawde konczy się to brzydkimi sladami na moich dłoniach :(
Ale co lepsze, mojej mamy na ogół też nie gryzie.. pewnie dlatego ze jak był mniejszy to ja sie z nim własnie tak bawiłam i teraz myśli że dalej to moze robić..

A w ogole to spryciaz mały.. opanował sposób na mizianie..
Jak mu w głowie tylko pieszczoty, to sie ociera noskiem o mój nos i głową o moje czoło, policzki, i włącza traktorek-wibratorek.. wtedy to już wiadomo ze chce miziania i sie rozklada na całą długość na kolanach i mruuuuuuczy  :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #7 : 2004-09-06, 16:55 »
Jesli kociak gryzie dlonie, to po prostu krzyknac z bolu i zabrac reke. I nie bawic sie dlonmi ze zwierzakiem. Wiadomo, ze bedzie je traktowal jak pobratymcow - czyli gryzl do bolu :evil:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

malpkaw

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #8 : 2004-09-06, 18:31 »
no wiem ze drapie i gryzie przy zabawie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedz #8 : 2004-09-06, 18:31 »

AniaJ

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #9 : 2004-09-23, 17:14 »
Ja ostatnio zaczęlam piszczeć. Mój kocurek patrzy na mnie zdziwiony i odchodzi. Co prawda, nie jest to efekt, który chcę osiągnąć, bo przecież nie chodzi o to, żeby się wcale nie bawić, tylko żeby nie gryzl. Ale jak popiskuję, to przestaje gryźć. :wink:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #10 : 2004-09-23, 18:16 »
Moj Żelek tez jest gryzacy, ale on nie dla zabawy (od gryzienia dla zabawy ma Małego :P ) tylko tak po prostu cos mu nie pasuje, to sie rzuca i gryzie do krwi :roll: Na przyklad grzecznie wyprosze go z kuchni, jemu sie to nie spodoba (bo wlasnie sie wylegiwal na lodowce) wiec wyjdzie laskawie, ale zaraz za progiem rzuca sie na mnie, gryzie i jeszcze mi cholernik prosto w oczy patrzy, jakby chcial powiedziec "chcialas to masz"  :diabolik:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #11 : 2004-09-23, 19:07 »
zauwazylam ze to kocury sa bardziej gryzace-zabawowo niz kotki ;) mam nie duze doswiadczenie w tej dziedzinie...jeden moj kocur mimo ze byl pieszczochem przy zabawie lubl chwycic dlon w paszcze i 'kopac' tylnimi lapami oczywiscie z wyciagnietymi pazurami  :wink:  natomiast kotki nie gryza prawie w ogole.
a rylko to jeszcze smarkacz nawet zebow porzadnych nie ma a juz zaciecie obgryza moje palce  8)
Zapisane

Sal

  • Gość
Czy kota można oduczyć gryzienia?
« Odpowiedź #12 : 2004-09-27, 12:31 »
Cytat: Emilka
zauwazylam ze to kocury sa bardziej gryzace-zabawowo niz kotki ;) mam nie duze doswiadczenie w tej dziedzinie...jeden moj kocur mimo ze byl pieszczochem przy zabawie lubl chwycic dlon w paszcze i 'kopac' tylnimi lapami oczywiscie z wyciagnietymi pazurami  :wink:  natomiast kotki nie gryza prawie w ogole.
a rylko to jeszcze smarkacz nawet zebow porzadnych nie ma a juz zaciecie obgryza moje palce  8)


Póki co, żaden z moich 4 kocurków mnie nie podrapał po rekach, natomiast dość boleśnie podrapała mnie koteczka znajomej.
Nie sądze, żeby można było to wiązać z płcią.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 29 zapytaniami.