Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: oswoić kota  (Przeczytany 3151 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tonks

  • Gość
oswoić kota
« : 2004-03-02, 19:01 »
Mam pewien problem
Chociaż mam trzy koty nie mogę poradzić sobie z jednym który nazywa się Wiktor.
Sąsiadka zostawiła mi pod opieke kota tylko tyle, że ten kot jest u niej w domu. Siedzi tam opuszczony ale z żarciem i zabawkami. Jak przychodzę dac mu jeść to jest w porządku potem nagle zaczyna mnie atakować o co mu chodzi? Czy to on może w ten sposób określać że to jego teren?
Dodam jescze że jest on wykastrowany.
Zapisane

Maxim

  • Gość
oswoić kota
« Odpowiedź #1 : 2004-03-02, 19:29 »
Jak to wygląda, bo może to nie atak tylko zaproszenie do zabawy  :) W końcu kocio sam siedzi i nuuuuuudzi się  :P
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
oswoić kota
« Odpowiedź #2 : 2004-03-02, 19:35 »
Dokładnie. Mój Timon często mnie atakuje, ale nigdy nie agresywnie. Zawsze skacze, gzyzie i drapie, a po kilku sekundach kończy i liże tam, gdzie podrapał, hehe. Zdarza się, że nie przestaje, więc klaszcze w dłonie, nie wime czy to dobra metoda, ale skuteczna ;) Może on cię zaczepia tylko?
Zapisane

Forum Zwierzaki

oswoić kota
« Odpowiedz #2 : 2004-03-02, 19:35 »

Maxim

  • Gość
oswoić kota
« Odpowiedź #3 : 2004-03-02, 22:38 »
Dlatego może spróbuj podczas wizyt , posiedzieć troszkę dłużej i pobawić się z nim , napewno kotek ma tam jakieś zabawki. :)
Zapisane

Tonks

  • Gość
oswoić kota
« Odpowiedź #4 : 2004-03-04, 14:18 »
Pewnie że ma zabawki i to ile. Ale wydaje mi się że on właśnie robi to z agresją. Moje koty też atakują czasami ale nie aż tak. Próbowałam sie z nim  pobawić ale potem znowu zaczął mnie atakować i podczas zabawy nie interesował się zabawką tylko mną.
Na pomoc! :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
oswoić kota
« Odpowiedź #5 : 2004-03-04, 14:53 »
Bo on nie umie się inaczej bawić :roll: Jak za mocno gryzie to krzyknij i delikatnie odepchnij kota przstając się z nim bawić. W końcu zajarzy, że to boli.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Tonks

  • Gość
oswoić kota
« Odpowiedź #6 : 2004-03-04, 20:07 »
Robię tak. Ale on się nigdy chyba nie bawi ponieważ jego pani a moja sąsiadka prawie co dziennie jest na dyżurach więc kot zostaje sam w domu.
Zapisane

Sal

  • Gość
oswoić kota
« Odpowiedź #7 : 2004-03-05, 08:28 »
Akurat wczoraj czytałam o problemach wychowawczych z psami. Myślę, że do kota też może to mieć zastosowanie.
Pies zamknięty w pomieszczeniu, pozbawiony kontaktu z właścicielem zaczyna byc nieposłuszny. Buntuje się. Pokazuje, że coś jest nie tak.

Myślę, że z tym kociem może być podobnie. Jesli biedak cały prawie czas jest sam, to dziczeje. Jakby miał kumpla do zabawy, byłoby mu raźniej.

Wyobraźmy sobie człowieka zamkniętego w czterech ściach, tylko z jedzeniem i kilkoma przedmiotami. Można przeciez ześwirować...
Zapisane

Tonks

  • Gość
oswoić kota
« Odpowiedź #8 : 2004-03-07, 13:15 »
To prawda ale na szczęście a nie wiem na kogo nieszczęście sąsiadka wróciła i nie będe musiała na razie opiekować się Wiktorkiem. Do wakacji  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

oswoić kota
« Odpowiedz #8 : 2004-03-07, 13:15 »

kocham_koty

  • Gość
oswoić kota
« Odpowiedź #9 : 2004-03-18, 17:26 »
to dobrze :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 27 zapytaniami.