Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Krewetki  (Przeczytany 30611 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #90 : 2007-10-07, 19:17 »
Czyli co proponujesz?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #91 : 2007-10-09, 13:05 »
Bard, większość krewetek spotykanych w akwariach osiąga mniejsze rozmiary niż Amano (szczególnie samice rosną dość duże). Brudzą mocno, dużo jedzą i dużo wydalają - zapraszam do mnie, będziesz mógł posprzątać akwarium i się przekonać.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #92 : 2007-10-09, 16:10 »
chce to widzieć, jeśli tobie one brudzą to znaczy ze masz za dużo stworzonek w akwarium albo jakieś nieznane mi krewetki -.- ja mam w mojej 120 ich już z jakies 20/25 bo nie liczyłem a zaczynałem od 4 , i nie widze żadnego zwiększonego zabrudzenia akwa, podmiany wody takie same i odmulanie dna tak samo tylko z gęstszym sitkiem żebym ich nie powciągał.
Mi one naprzykład czyszczą LEDy pod wodą z glonów xD w nocy to świetnie wygląda jak amano w totalnej ciemności siedzi na niebieskiej lampce i wygląda jak przybysz z kosmosu :) jak je dopadne w najbliższym czasie na tej czynności znowu umieszcze fotki ^^
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Krewetki
« Odpowiedz #92 : 2007-10-09, 16:10 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #93 : 2009-03-05, 10:50 »
pytanie do kreweciarzy:

ponoć krewetki nie lubią CO2. szukałam potwierdzenia ale nie znalazłam, zaprzeczenia też nie znalazłam. jak tam z waszą wiedzą w tej materii?

aktualnie mam CO2 podłączone, ale nie wiem czy jak dam krewetki to nadal ma być czy dać sobie spokój.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #94 : 2009-03-05, 14:52 »
lubią nie lubią, tak jak z rybkami, tylko że są bardziej wrażliwe na niedotlenienie wody i CO2 w wodzie, dużo kreweciarzy stosuje dodatkowe CO2 tylko wtedy ju,z nie możemy rąbać tego tyle ile z rybkami bo zadusimy krewecie :] a butle z dwutlenkiem to chyba co 2 porządny kreweciarz ma (u mienia NIET :P bo nie stać)
Zapisane
The Beatles

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #95 : 2009-03-05, 21:34 »
jak masz butle to git, bimbrowni bym nie ryzykowal ze wzgledu na to ze jak sie da za duzo drozdzy to krewetki pojda do krainy wiecznych snow
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #96 : 2009-03-05, 22:03 »
butla, reduktor, wszystko jak należy ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #97 : 2009-03-05, 22:35 »
no to nie ma się czego obawiać i śmigaj na bombie :) sam zbieram powoli bo mój zakup na allegro to klapa była....wydałem o 60 zł mniej niż za inne zestawy do CO2 i się okazało że uszczelki puszczają, zawór gdy się zakręca puszcza gaz dalej i tym podobne świństwa... tragedia jednym słowem, jedyne co mi zostało dobrego to butla na licencji 10 kg
Zapisane
The Beatles

m-j-s

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
Odp: Krewetki
« Odpowiedź #98 : 2011-06-25, 08:29 »
Witam,
Jedna z moich krewetek (krewetki dostałam,niestety nie znam gatunku) - na pewno jest karłowata, do niedawna miała całkiem przejrzysty pancerzyk, ale z kolejnymi wylinkami robi się coraz czerwieńsza, ale wiele z jej towarzyszek jest nadal przezroczysta pomimo podobnego wieku. Jest dość spora (w porównania z resztą mojego stadka - ma około 2cm.
Problem polega na tym, że dzisiaj nie może utrzymać równowagi. Rano zastałam ją leżącą na boku i przebierającą nóżkami. Sitkiem pomogłam jej się podnieść. Od tamtego czasu stoi w tym miejscu, gdzie ją postawiłam, opiera się o szybkę i nie reaguje na zaczepki innych krewetek oraz na jedzenie.
Dodam, że krewetka od jakiegoś czasu nosi jajeczka i na pewno nie są to jej pierwsze.
Akwarium jest w sumie dość nowe, ale wszystkie krewetki przeszły kwarantannę, jest sporo wody z dojrzałego akwarium. Krewetki są regularnie karmione, nie ma w ich zbiorniczku (30litrów) żadnej ryby, są w swoim towarzystwie.
Czemu tak się dzieje? Możliwe, że to po prostu starość?
Pozdrawiam,
Milena
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krewetki
« Odpowiedz #98 : 2011-06-25, 08:29 »
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 26 zapytaniami.