Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Z jakim gatunkami: Microrasbora sp. galaxy, Drobnoustek obrzeżony, Rhodostomus  (Przeczytany 3436 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaczka77

  • *
  • Wiadomości: 6
Witam serdecznie:)
Jestem dość poczatkującym akwarystą. Mam akwarium 200L, dość dobrze obsadzone i mam nadzieję doświetlone (12h/dobę - 60W), filtr zewnętrzny Eheim 2024.
W akwarium od ponad miesiaca pływa:
Labeo bicolor, dwa kisyski, stadko danio pręgowanego, trzy plateczki, trzy mieczyki, stadko molinezji, dość liczna grupa neonów inesa i czerwonych, pięć brzanek sumatrzańskich oraz stadko bocji karłowatych.
Ostatnio zobaczyłem i bardzo mi się spodobały rybki wymienione w temacie tzn. Microrasbora sp. galaxy, Drobnoustek obrzeżony-marginatus i Zwinnik czerwonousty-Rhodostomus. Trochę o nich poczytałem ale nadal nie do końca wiem, które z dotychczasowych moim rybek mogę zostawić w akwarium po zakupie w/w a z którymi będę musiał sie pożegnać:(
Proszę o pomoc w tym temacie.
Pozatym gdyby ktoś napisał coś więcej o warunkach jakie musze stworzyć w swoim akwarium aby nowym "nabytkom" mieszkało się w nim dobrze:) (np. dodatkowe dopowietrzanie?, itp?)
PS. Jako laik nie znam parametrów swojej wody ale ryby w niej mieszkają już ponad miesiąc i nie padają.

PS. 2. Gdybym pomylił nazwy ryb, proszę o wyrozumiałość;)

Będę bardzo zobowiązany za licznę posty:)
Pozdrawiam:))
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Na główne pytania nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, sama dopiero zaczynam, jednakże ja nie zdecydowałabym się na tylko 1 gatunek żyworódek, a kirysków dodałabym 3, bo to rybka stadna.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
nic nie dodawaj, obsada jest juz i tak niezbyt przymyslana
Zapisane

Forum Zwierzaki

kaczka77

  • *
  • Wiadomości: 6
Cytuj
nic nie dodawaj, obsada jest juz i tak niezbyt przymyslana
dlatego pytam co mam usunąć żeby wpuścić rybki z tematu?
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
ja bym usunoł platki, molinezje i mieczyki, no i brzanki.
Platki mieczyki i molinezje bo ich nie lubie :P a jak chcesz zostawic to albo molki albo mieczyki
Brzanki są troche aresywne a galaxy mają delikatne płetwy (nie tak jak neony, te mają krótkie opływowe i dosyć solidnie zbudowane płetewki i im nic nie grozi) więc raczej galaxy zamiast pięknego wyglądu, prezentowały by pływające korpusiki :P
Kiryski dopuk żeby miały się fajnie :)) a akwarium OK, filtr good, tylko oświetlenie słabiutkie, chyba fabryczne w pokrywie, mam racje?? żeby mieć większość fajnych roślin 0,5W na litr to minimum, ja przy moim 1,5 moge troche ponarzekać na glony jak nie dbam o akwa, ale glossostigma i blyxa rośnie mi cudownie :)) a są to zajedwabiste roślinki
Zapisane
The Beatles

kaczka77

  • *
  • Wiadomości: 6
Cytuj
fabryczne w pokrywie, mam racje??

Witam:)
No masz rację:) Myślę o tym żeby jeszcze dołozyć 30 W ale zastanawiam się jak to zrobić w tej obudowie?
A za pomoc dziekuję:) Też myślałem, żeby wypchnąć te które zaproponowałeś:) żeby mieć większość fajnych roślin 0,5W na litr to minimum, ja przy moim 1,5 moge troche ponarzekać na glony jak nie dbam o akwa, ale glossostigma i blyxa rośnie mi cudownie :)) a są to zajedwabiste roślinki
[/quote]
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
kup na allegro zestaw oświetlenia, otwórz pokrywe zamontuj tam statecznik i startery zgodnie z instrukcją która jest, ptem musisz zamontować jakoś uchwyty na świetlówke w pokrywie i to jest czarna magia bo nikt jeszcze nie wymyślił fajnego psosobu, no chyba e ma w domu mały serwis montażowy to wtedy ma możliwości.
Zapisane
The Beatles

kaczka77

  • *
  • Wiadomości: 6
nic nie dodawaj, obsada jest juz i tak niezbyt przymyslana

Mitrandir daletego pytam się, co muszę usunąć aby rybą z tematu żyło sie u mnie dobrze?
Wiem, że będzie toi duża liczba ryb:(
Czekam też na posty od hodowców lub posiadaczy w/w rybek. Z czym je trzymają i jakie warunki majA w swoich akwariach?

pozdrawiam:)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
ja mam galaxy z krewetkami, zatem zupełnie inne warunki.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

kaczka77

  • *
  • Wiadomości: 6
Danio i części molek już sie pozbyłem :-|
Za chwilę wydam brzaneczki i labeo oraz resztę molek i mieczyki.
Do roślin dołożyłem jeszcze mech jawajski:)
To jest już przygotowanie akwarium do przybycia Galaxy. Zwiększę też obsadę już rosnących roślin. Tzn zagęszczę je i na pewno dołożę jeszcze 30W oświetlenia.
Zdecydowałem, że nie będę wpuszczał Marginatusa i Rhodostomusa,a wpuszczę tylko jednego z nich tzn. Rhodostomusiki:) Tzn. już to zrobiłem:))
No i oczywiście Galaxy:) ale to za jakieś 2 tygodnie jak mi trochę rośliny podrosną i wydam te wyżej wymienione:)) Chyba będzie okiii?Co?? :lol:
Być może po jakimś czasie usunę także Neona Innesa.

PS. Rozpocząłem nawożenie CO2. Zobaczymy za jakiś czas efekty 8)
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
CO2 z bimbrowni czy butla?
Zapisane
The Beatles

kaczka77

  • *
  • Wiadomości: 6
sorki ale chyba butla:)
nie bardzo wiem co to bimbrownia;((

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 30 zapytaniami.