Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12   Do dołu

Autor Wątek: Bojowniki  (Przeczytany 66277 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olka1992

  • Gość
Odp: bojownik.
« Odpowiedź #300 : 2005-08-19, 15:22 »
Średnio około 5-6 lat. Ale podajesz tylko tą jedną karmę? To niedobrze - ryby muszą mieć pokarm urozmaicony kilkoma rodzajami. Najlepiej oprócz pokarmów suchych podawać też jakieś mrożonki - najbardziej naturalne i najzdrowsze dla ryb.
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: bojownik.
« Odpowiedź #301 : 2005-08-19, 16:20 »
Olka, 5-6 lat?? chyba przeginasz, nawed w bardzo dobrych warunkach bojki nie żyją dłużej niż 3 lata...
Akane, chyba raczej TetraMin :P
Co do jedzenia -bojki raczej wolą mięsko :P i lepiej karmić głównie mrożonkami niż suchą karmą.
nokija , żyworódki mają sporą przemianę materii, ale pewnie też za dużo karmisz.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: bojownik.
« Odpowiedź #302 : 2005-08-19, 17:45 »
Żyją, żyją - wiem, że wielu forumowiczom dożywały takiego wieku...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bojownik.
« Odpowiedz #302 : 2005-08-19, 17:45 »

Raffy

  • Gość
Odp: bojownik.
« Odpowiedź #303 : 2005-08-19, 17:59 »
Żyj±, żyj± - wiem, że wielu forumowiczom dożywały takiego wieku...

np. mój Niebieski.. ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojownik.
« Odpowiedź #304 : 2005-08-20, 20:29 »
bojownik w dobrych warunkach zyje właśnie 5 do 6 lat :)
a to że większości żyje pół roku w porywach do roku to juz inna sprawa... pewnie i my myśmy dłużej nie pożyli w kuli czy bez ogrzewania...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Darkman

  • Gość
Bojownik
« Odpowiedź #305 : 2005-09-20, 09:51 »
Dzięki wszystkim za rady  8)  bojownik ma się juz dużo lepiej :jupi2:. Martwe kawałki płetw już odpadły i choroba nie postępuje dalej, przynajmniej na razie. Pozostało jeszcze małe ognisko pleśniawki na głowie, ale i tak jest dużo lepiej. Jeszcze 2 kąpiele i sądzę, że będzie dobrze.

Co to jest? Pojawiły mi się w zbiorniczku wodnym takie białe nitki - podobne do waty lub pajęczyny :help:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik
« Odpowiedź #306 : 2005-09-20, 11:32 »
Już raz o to pytałeś. Nie zabrałam głosu bo nie mam pojęcia co to może być.
pzdrw
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: Bojownik
« Odpowiedź #307 : 2005-09-20, 18:32 »
Ok. Thx
Zapisane

zydel_frodo

  • Gość
Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #308 : 2006-03-30, 15:02 »
moje rybki ą straszne a zwłaszcza Frodo
Co robić moje bojowniki sie gryzą pomocy ale samiec gryzie samice!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedz #308 : 2006-03-30, 15:02 »

Olka1992

  • Gość
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #309 : 2006-03-30, 16:03 »
W jakim akwarium je trzymasz?
Bojowniki (jak sama nazwa wskazuje) nie należą do pokojowych ryb, a samce często atakują samiczki. Z tym, że ta agresja zależy od wielu czynników: od obsady i przede wszystkim od rozmiaru akwarium.
Zapisane

zydel_frodo

  • Gość
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #310 : 2006-03-31, 19:01 »
No mam dosyc duże i kupilem 2 samice zeby sie uspokoił!!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #311 : 2006-03-31, 19:27 »
co masz na myśli pisząc "dosyc duże"?
ja mam 250 litrów i uznaję to za niewielki zbiornik...

co do samic to na jednego samca najlepiej dać z 4 samice, bowiem pojedyńczą lub pare moze zameczyć. szczególnie jesli są w rżnych kolorach bo wtedy wygnębi jedną.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #312 : 2006-03-31, 20:01 »
radze nie trzymać bojowników razem bo mój kolega miał i  samiec zagryzł samice!!! juz lepiej trzymać bojownika samego  :( :/
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #313 : 2006-04-01, 10:25 »
a u mnie samiczka zamordowała samczyka i drugą samiczkę ...
cóż nie mam się czym chwalić  :roll:
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Olka1992

  • Gość
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #314 : 2006-04-01, 10:32 »
No mam dosyc duże i kupilem 2 samice zeby sie uspokoił!!

W ten sposób to my Ci w niczym nie pomożemy. Podaj dokładną pojemność w litrach.
Mam nadzieję, że to nie jest kula :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedz #314 : 2006-04-01, 10:32 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #315 : 2006-04-02, 00:47 »
Nadmierną agresję wykazują głownie samce, które sa trzymane w sklepach w małych kubeczkach. Dlatego zaleca się kupować bojowniki w miejscach w których mądrzy sprzedawcy wpuszczają je do akwa. Im bojek dłużej jest przetrzymywany w małym pojemniczku tym bardziej jest agresywny.
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #316 : 2006-04-02, 13:03 »
Nadmierną agresję wykazują głownie samce, które sa trzymane w sklepach w małych kubeczkach. Dlatego zaleca się kupować bojowniki w miejscach w których mądrzy sprzedawcy wpuszczają je do akwa. Im bojek dłużej jest przetrzymywany w małym pojemniczku tym bardziej jest agresywny.
Ja swojego specjalnie kupiłam z miejsca gdzie był trzymany w akwarium z innymi rybami, a nie w kubku i jest bardzo spokojny razem z samiczką i innymi gatunkami pływa w 112l.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #317 : 2006-04-09, 12:43 »
ja swojego bojownika kupiłam z kubeczka, nie chciałam aby się męczył i okazało się że jest bardzo łagodną rybką dla innych ryb. To zależy od bojowości rybki :lol: i oczywiście od litraża akwa i obsady.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Frodo, Ruda i Ariel
« Odpowiedź #318 : 2006-04-09, 17:33 »
widocznie szybko go kupiłaś i nie zdążył tam długo posiedzieć :)
Zapisane

just

  • Gość
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #319 : 2007-10-11, 16:01 »
mi to samo powiedzieli z sklepie zoologicznym- i teraz mam problem-moj bojownik chyba jest chory i nie wiem co zrobic bo nie moge patrzec jak sie meczy  :( nie moze utrzymac rownowagi i lezy na boku ciagle-nie wiem czemu tak jest ani co zrobic  :( pomozecie cos?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #320 : 2007-10-12, 12:22 »
mam dylemat...jak juz pewno pisalam tu gdzies, kupiłam bojownika i zrobiłam mu małe akwa...roślinki, biały zwirek, napowietrzacz ( bez filtra ) grzałka termometr,  korzeń...wpuściłam bojowniczke...pierwszego dnia ona jego ganiała, potem on ją  - zbudował gniazdo ale ją strasznie meczył - juz siedziała na dnie za kamorkiem - więc ją przełozyłam do duzego na 2 dni... a jemu dla towarzystwa wpusciłam wyjątkowo jurnego samca black molly (miałam nadzieję ze go bojek ukatrupi ale nie chciał ;)) Po dwóch dniach wsadziłam znowu bojowniczkę...rzucił sie na nią i zaczeły sie gody...obejmowały sie zupełnie jak przy tarle i to tuz pod gniazdem. jak wróciłam do domu po tarle ani sladu, ikry niet a bojowniczka pekata jak była i wymęczona...na drugi dzien bojowniczka była poobijana , miała postrzepione płetwy i ogon - znowu ją zabrałam - gniazdo znikło w ciagu 1 nocy.

Bojownicka sobie dochodziła do zdrowia w duzym akwa a bojownik sie nudził w towarzystwie molinezji, która ciagle sie kryła w roślinkach.  Nudził sie 2 dni - zobaczyłam ze lezy na dnie  za kamorkiem - dziwne coś...pogoniłam go - ruszył do góry wziął powietrze, wiec uznałam ze lezakował sobie... za 3 godziny - bojek lezy na boku wśród roślin powierzchniowych, ma zupełnie porozwalany ogon i płetwy - brakuje fragmentów i ledwie dycha - przeniosłam go do  duzego akwa mysląc ze moze coś z woda ntg - mimo podania MFc , zmiany parametrów - zdechł do rana - nie miał plesniaw, krwawych nacieków czy puchliny.

Mysle i mysle i nie wiem co mu się stało... w sklepie teraz doczytałam ze ten cholerny biały zwirek moze zmieniac parametry wody... moze to byc przyczyna? :bezsilny:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bojowniki
« Odpowiedz #320 : 2007-10-12, 12:22 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #321 : 2007-10-14, 20:42 »
nefra: a czemu miałaś napowietrzacz a nie miałaś filtra? przy bojkach powinno być odwrotnie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

just

  • Gość
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #322 : 2007-10-14, 22:08 »
a ja mam pytanie-czemu mój bojownik ciągle się stroszy? (nie wiem jak to się fachowo nazywa,ale na pewno wiecie o co chodzi ;) ) nie ma w jego pobliżu nic w czym mógłby widzieć swoje odbicie,więc nie wiem o co chodzi  :/
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #323 : 2007-10-15, 00:39 »
widzi w szybie akwa :P

Pao, bo to małe akwa jest - jak miałam filtr to właczałam na 10 min dziennie bo bojkowi ogon wyrywało...w sklepach mi znalezli najmniejszy filtr to taki do 50 l a to akwa to pewnie 15 l nie ma :/
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #324 : 2007-10-15, 11:41 »
nefra, ja miałam 14 l dla bojka (jak nie mniej) i miałam filtr do niego :) roślinami trochę zasłoniliśmy i działało jak należy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

matti b

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #325 : 2007-10-25, 19:05 »
na kule to długo on żył jak kula buła bez niczego
Zapisane

anielskooka

  • Gość
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #326 : 2007-11-11, 16:29 »
ja mam kolorowy żwirek czy on może być ??
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #327 : 2007-11-11, 17:34 »
kolorowe żwirki sa nienaturalne i sztucznie farbowane. najlepiej zmien na ciemny. ale naturalnie ciemny a nie znów farbowany.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Bojowniki
« Odpowiedz #327 : 2007-11-11, 17:34 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #328 : 2007-12-14, 00:34 »
z moich małych bojkow dochowalam sie dwoch dziewczynek :) juz calkiem niezle daja sobie rade w duzym akwa z innymi rybskami a ta troche wieksza wyraznie uderza w zaloty do samca ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #329 : 2007-12-14, 09:41 »
to co, niedługo kolejne młode? ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 32 zapytaniami.