Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Sapkowski  (Przeczytany 5597 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Visenna

  • Gość
Sapkowski
« : 2004-02-01, 18:02 »
Czytacie, czytalście, macie zamiar czytać? Co sądzicie o jego książkach? Ja sama sagę o Wiedźminie uwielbiam i często do niej wracam...
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Sapkowski
« Odpowiedź #1 : 2004-02-01, 18:05 »
Ja czytalem tylko wiedzmina, nawet calkie ciekawa :)
Zapisane

Visenna

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #2 : 2004-02-01, 18:08 »
Moim zdaniem książka jest świetna, poniewać jest zarazem przepełniona humorem, ale i pokazuje wewnętrzne rozterki każdego z nas ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sapkowski
« Odpowiedz #2 : 2004-02-01, 18:08 »

olc!a

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #3 : 2004-02-01, 18:08 »
Hmm szczerze mówiąc, to nigdy nie czytałam... No ale postaram się to zmienić ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Sapkowski
« Odpowiedź #4 : 2004-02-01, 18:46 »
ja też nie czytałam :oops:... postaram się wypożyczyć w bibliotece przy najbliższej okazji... :)
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #5 : 2004-02-02, 07:35 »
Ja radze poczytać Narrenturm  8) .
Zapisane

olc!a

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #6 : 2004-02-02, 14:45 »
Duże znaczenie ma czy czytamy 'po kolei' wszystkie tomy?
Zapisane

Kayla

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #7 : 2004-03-01, 13:22 »
Duze, szczegolnie jesli chodzi o Sage. Moja Przyjaciolka przeczytala dwa tomy opowiadan w odwrotnej kolejnosci i mowi, ze tez bylo fajnie :-)
Zapisane

myszka

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #8 : 2004-03-01, 14:05 »
Czytałam sagę o wiedźminie, podobała mi się, aczkolwiek wg mnie ostatnie tomy były już pisane "na siłę", nie ma w nich tej lekkości i przejrzystości narracji, co na początku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sapkowski
« Odpowiedz #8 : 2004-03-01, 14:05 »

Phryso

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #9 : 2004-04-05, 17:09 »
nie opszukujmy sie.z kazdym tomem autor byl bardziej przepity.zakonczenie jest ogolna porazka.alternatywne zakonczenie hmmm..dla oczekujacych innych rozwiazan.radze sie zapoznac po skonczeniu czytania sagi.
narrenturm prezentuje sie nieco lepiej choc tez jest sapkowo-schematyczne.fajne jest to,ze zgadza sie z realiami i jak wszystko sapka niezle sie czyta.czekam na drugi tom...

bardzo lubie tez jego opowiadania inne.nie wiem czy sie do nich dokopaliscie "w leju po bombie" totalnie wymiata .jest w "feniksie" sprzed kilkuuuu lat.niedlugie,ale styl inny zupelnie od obecnego ,i czyta sie duuzo lepiej.dla wielbicieli political fiction.

dla wielbicieli zwierzatek roznych "muzykanci z bremy" umieszczone  w antologii "13 kotow".jest tez jeszcze jedno o kotach tam.wssspaniale.
polecam.

P.

p.s.co was pchnelo teraz do czytania sapkowskiego?film?jesli tak to przeczytajcie ksiazke.ja ogladajac te porazke polskiej kinematografi zalowalam ,ze w ogole ten film sie ukazal...
Zapisane

forcia13

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #10 : 2004-11-26, 16:47 »
czytałam 3 pierwsze części sagi o wiedźminie i b. mi się podobały, szczególnie dwie pierwsze.Moją ulubioną postacią jest Jaskier.
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Sapkowski
« Odpowiedź #11 : 2004-12-04, 11:47 »
Nie znam.Moze keidys przeczytam,ale raczej nie ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #12 : 2005-01-30, 22:20 »
Odkopuje temacik  :lol:

Ja przepadam za ksiazkami ASa, przeczytałam całą sage, teraz koncze Narrenturm - jest troche ciezszy od Wiedzmina, ale tez sie super czyta.

Po skrócie:

Saga o wiedzminie składa sie z 2 tomów opowiadan, toczących sie przed własciwą akcje, od nich nalezy zacząc czytanie. Potem jest 5 tomów sagi. Jest to fantasy, są tu potwory, wiedzmini trudnią sie zabijaniem potworów, są zamki, czarodzieje, rycerze, trubadurzy, królowe i króle, smoki, jednorozce i nadzwyczajne moce... Wbrew pozorom nie jest to bajeczka, swiat w ksiazce czesto jest podobny do naszego i naprawde niezwykły. Polecam kazdemu od lat hm... Tak 13-14 ze wzgledu na obszernosc sagi i niektóre wątki  :lol:

Fabuła w skrócie: Wiedzmin Geralt wedruje po magicznym swiecie i spełnia swoje obowiazki, mianowicie zabija potwory - za kase oczywiscie. Jego los przeplata sie z Ciri, dziewczyną o niezwykłej mocy. Potem do kompanii dołanczają trubadur Jaskier, czarodziejka Yennifer, uczniczka Milva, wampir Regis i rycerz Calahir... Oj jest wesoło!

Natomiast nowa seria spod znaku ASa bedzie miała chyba 3 tomy, 2 zostały wydane. Pierwszy nosi nazwe Narrenturm (a jest to "Wieża Błaznów" w tłum.). Akcja dzieje sie na Sląsku, Slązacy mogą znalezc nazwy swoich miast w niej, a moze nawet akcja sie w nich rozgrywa, czasy to sredniowiecze w XV wieku. Ta pozycja jest bardziej ciezka od poprzedniej, poniewaz jest sporo nazwisk, dat, łaciny, wszystko oparte na faktach autentycznych. Mysle ze granica wiekowa to tez 13-14 lat.

Akcja po skórcie: Nasz bohater Reinmar z Bielawy jest młodym zielarzem i magikiem, zyje w czasach w których za magie pali sie na stosach, jest mnóstwo rycerzy, swieta Inkwizycja, na Czechach panują husyci. A wszystko zaczeło sie od tego ze khem... uwodził piękną zone znanego ryczerza Adele von Stercza, za co scigają go bracia tegoz rycerza, potem zatrudniają zawodowych zabójców, potem znów cos rozrabia i coraz bardziej schodzi na złą droge... W opetanczej wedrówce po Sląsku towarzyszy mu tajemniczy Szarlej, niesamowity szermierz oraz Samson Miodek, inteligent w ciele przygłupa  ;)

Polecam!  :wink:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Sapkowski
« Odpowiedź #13 : 2005-01-31, 17:38 »
z sapkowskiego jak dla mnie tylko opowiadania były dobre, reszta sagi to kompletnma kicha. I biorąc pod uwagę właśnie tą resztę aż mi sie odechciewa czytać...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Arwen

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #14 : 2005-02-07, 22:07 »
Czytałam i jestem pod wrażeniem. Bardzo mi się podoba.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sapkowski
« Odpowiedz #14 : 2005-02-07, 22:07 »

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Sapkowski
« Odpowiedź #15 : 2005-02-07, 22:39 »
Czytałam i to juz kilka razy całą sage uwielbiam te książki  :wink:

Nataila

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #16 : 2005-02-08, 17:03 »
Właśnie kończę czytać "Miecz przeznaczenia". Jakiś czas się zabierałam do przeczytania tego i w końcu zaczęłam. Warto było, bo jak na razie bardzo mi się podoba :wink: .
Zapisane

Nanami

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #17 : 2005-02-08, 21:54 »
Ja skonczyłam 1 tom Narrenturmu... Extra  :wink:
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Sapkowski
« Odpowiedź #18 : 2005-02-09, 21:52 »
kurcze, to i ja muszę sobie wypożyczyć  :wink: tyle ża ja myślałam głównie o wiedźminie  :)
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #19 : 2005-03-05, 13:54 »
A ja szukałam po bibliotekach i wszytskie te książki sa wypozyczone :/
A tak bardzo chce przeczytac!!!
Ttylko powiedzcie mi co najpierw i w jakiej kolejnosci :)
Zapisane

Nataila

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #20 : 2005-03-05, 17:43 »
Najpierw są dwa tomy opowiadań: "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia". Potem jest saga o wiedźminie (i nie tylko :P ): "Krew elfów", "Czas pogardy", "Chrzest ognia", "Wieża Jaskółki" (właśnie ją czytam :wink: ) i "Pani Jeziora".
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sapkowski
« Odpowiedz #20 : 2005-03-05, 17:43 »

Bonsai

  • Gość
Sapkowski
« Odpowiedź #21 : 2005-03-06, 16:10 »
To zaczen sobie od Życzeń i miecza :) O ile gdzieś je dostane :/ POtem zdam Wam relacje jak mi sie podobalo! :)
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Sapkowski
« Odpowiedź #22 : 2005-06-10, 20:53 »
Ja Sapkowskiego uwielbiam :mrgreen:. To mój ulubiony autor książek. Kto czytał sagę o wiedźminie ten wie skąd się mój nick wziął. Dodam jeszcze że moją ulubioną postacią jest wampir Regis i mój kot nosi jego imię.
A jakie są wasze ulubione postacie?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Sapkowski
« Odpowiedź #23 : 2005-07-05, 16:31 »
Hehe, Kelpie to tez rasa psa i morski stwór, nie tylko czarna klacz Ciri :mrgreen:

Ja najbardziej lubie Regisa, choc lubie tez Ciri i Cahira :wink:
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Sapkowski
« Odpowiedź #24 : 2005-07-05, 22:46 »
Ja też najbardziej lubię Regisa. I Milvę, i Yennefer :wink: .
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Odp: Sapkowski
« Odpowiedź #25 : 2005-07-05, 23:46 »
No Yen jest super :) I Jaskier :) I Ciri :) I Gerald :)
EE tam wszystko jest fajne ;)
Dobrze, że mi przypomnieliście - wypożycze sobie i poczytam, jak będę się opalac ;)
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Sapkowski
« Odpowiedź #26 : 2005-07-06, 22:40 »
Jaskier jest bezbłędny :lol: .
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Sapkowski
« Odpowiedź #27 : 2005-07-06, 23:42 »
uwielbiam Sagę, pomimo tego, że też zauważyłam, że koniec to tak na siłę trochę - ale mimo wszystko uwielbiam, i wracam co jakiś czas, bo pierwszy raz czytałam 6 lat temu.
Poza tym przeczytałam Narrenturm, a teraz jestem w trakcie drugiego tomu czyli "Bożych bojowników"... i niestety w trakcie jestem od 3 miesięcy, bo nie czyta się tego lekko... w międzyczasie przeczytałam 6 innych książek :/ Zreszta ja  to w ogóle genialna jestem - właśnie naraz czytam 4 książki, zależy od humoru, to sięgam po inną :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sapkowski
« Odpowiedz #27 : 2005-07-06, 23:42 »

Kelpie

  • Gość
Odp: Sapkowski
« Odpowiedź #28 : 2005-07-11, 12:23 »
Cytuj
Hehe, Kelpie to tez rasa psa i morski stwór, nie tylko czarna klacz Ciri 
książkowa Kelpie zawdzięcza swoje imię podobieństwu do potwora morskiego-kelpie. Potwór ten żyje w rzekach i na bagnach, przybiera on postać karej klaczy albo czarnowłosej kobiety.
A dlaczego wybrałam właśnie kelpie? Jest kilka powodów.
Po pierwsze- uwielbiam wszystkie konie a w szczególności te kare.
Po drugie- mam zamiar nazwać swojego konia "Kelpie"
Po trzecie- kelpie jako potwór też jest bardzo fajna.
No i tak się jakoś to wszystko złożyło, zaczęłam używać tego nicka. Teraz nawet niektórzy znajomi zwracają się do mnie "Kelpie"
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Sapkowski
« Odpowiedź #29 : 2005-09-03, 22:50 »
Regisa? :lol:

Ja doczytałam do 3 częsci Sagi. I teraz pytam - czy ktos ma może nastepne częsci w wersji ebook? Bo w ten sposób czytałam do tej pory, a chciałabym dokończyć.

(*innymi dziełami Sapkowskiego tez nie pogardzę)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.