Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Grzałka itepe.  (Przeczytany 12099 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyraffka

  • Gość
Grzałka itepe.
« : 2003-01-30, 14:00 »
Cześć wszystkim.
Akwarium mam już od roku. Ma ono 40l(wiem że mało) trzymam tam parkę mieczyków, dwie molly czarne, 6 neonków, 3 brzanki sumatrzańskie i glonojada. Roślin ni mam z wyjątkim jednej sztucznej (rośliny mi się nie trzymają). Nie mam pokrywy oświetleniowej tylko oświetlam zwykłą lampką, grzałka sera 50w, filtr Typ Fan Mini.
Mam kilka pytań.
Pierwszee to to że nie wiem co się dzieje z grzałką. Po kupieniu normalnie grzała 26 stopni, a teraz jest ustawiona na 28 a grzeje ledwo 22. (jest ona z termostatem). Niewiem co się dzieje. Żadna ryba jeszcze nie zdechła.
Drugie to czy moglibyście polecić mi jakieś preparaty do karmienia znaczy pokarmy  ;) Bo do uzdatniania wody mam Esklarin.
Jak robić testy pH ?
I ostatnie to czy macie jakieś konkretne rady?
Jestem naprawde zagubiona... A kocham rybki !
Proszę o pomoc :?: [/i][/b]
Zapisane

Seader

  • Gość
Grzałka itepe.
« Odpowiedź #1 : 2003-01-31, 13:35 »
A byćmoże masz coś nie tak z termometrem. One prawie zawsze źle wskazuja temperaturę, dlatego trzeba je skalować przy użyciu termometru lekarskiego. Grzałki też trzeba przeskalować z termometrem , gdyż nie zawsze tempertura jest taka sama jak na termostacie.
A ph mierzy sie za pomoca papierkow, ktore mozna kupić dosyć tanio.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Grzałka itepe.
« Odpowiedź #2 : 2003-01-31, 13:54 »
Dzieki Seader
Lece do apteki po zwykły termometr, bo mam elektryczny(znaczy elektroniczny ;) ) i on chyba nie ma takiej skali bo jak go trzymałam w wodzie to sie wyłączył i nic nie zmmierzył   :tak:
Spróbuję, bo już wszystkiego się łapałam, ale pierwsze skojażenie to było zepsuty termometr, ale nie sprawdziłam w koncu. Ok lece
Jeszcze raz dzieki 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Grzałka itepe.
« Odpowiedz #2 : 2003-01-31, 13:54 »

zyraffka

  • Gość
Grzałka itepe.
« Odpowiedź #3 : 2003-01-31, 17:40 »
Jak Ty to robisz że masz takie trafne odpowiedzi ? :prosze:  ;)
A ja jestem tak mądra że pobiegłam do apteki po termometr bo skojarzyłam sobie domowy z lekarskim  :roll:
Ale wsadziłam zwykły i okazało sie ze jest zepsuty termometr ;]
Juz wszystko gra
Dzieki
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.