Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Woda destylowana  (Przeczytany 2720 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darkman

  • Gość
Woda destylowana
« : 2007-03-03, 12:20 »
Ktoś mi powiedział, że można dodawać takiej wody do akwarium i że to tak samo jak woda osmotyczna. Czy to prawda???
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Woda destylowana
« Odpowiedź #1 : 2007-03-03, 14:12 »
to nie prawda. woda destylowana jest jałowa i jeśli będzie w akwarium to średnio widzę żywot roślin (a i rybek tez).

jeśli chciałbyś taką wodę dać do akwa to potrzeba odpowiednich środków minarelizujacych i dłuższego czasu dojrzewania akwa.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Darkman

  • Gość
Odp: Woda destylowana
« Odpowiedź #2 : 2007-03-03, 18:43 »
Fakt - akwarium jest dojrzałe, ale nie zamierzałem tego robić. Nie mam problemu z wodą osmotyczną - zawsze mogę jechać do akwarystycznego. Chciałem tylko sprawdzić czy tak jest, bo dla mnie trochę było śmieszne, że to co dobre do akumulatora, może być ok do akwarium.


Mam jeszcze pytanko: robicie płukanie żwirku??? Nie wiem czy powinno się robić i jeżeli tak, to jak często. Ja nie robiłem tego jeszcze wcale - od momentu założenia moich zbiorników - będzie już ok 2 lat. Faktem jest też, że nie chce mi się za specjalnie tego robić - pewnie będzie to też restart akwarium.?.?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Woda destylowana
« Odpowiedz #2 : 2007-03-03, 18:43 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Woda destylowana
« Odpowiedź #3 : 2007-03-04, 09:46 »
ja nie płuczę, to by zachwiało równowagą.
jeśli nie ma przerybienia a ilość roślin jest właściwa to rośliny zajmują się tym czego filtr nie wciągnie :) jeśli ryb za duzo lub roślin za mało to jeszcze można odmulacze zastosować tak wiec płukanie żwiru ma sens chyba tylko przy restarcie akwa.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 25 zapytaniami.