Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/  (Przeczytany 3191 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lola

  • Gość
Heh... mam problem. Otóż od początku, czyli od poniedziałku (tego) jest u mnie króliczek i ciągle coś mu się przykleja pod ogonek i dookoła, czyli jego kał oraz trociny :/ Heh... ciągle muszę mu to zdejmować, albo przycinać sierść, ale jak tylko go wyjmę (wyjmuję 5-6 razy na dzień), to ciąglę ma poklejoną pupe... Heh, co robić? :help:
Zapisane

Lola

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #1 : 2007-06-07, 13:33 »
PS na łapkach też mu się to przykleja, chcoć trociny zmieniam co 1-2 dni!
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #2 : 2007-06-07, 15:29 »
Może królik dostaje nieodpowiednie pożywienie (inne przyczyny tez są możliwe, np. stres) i ma luźniejszą kupkę, która przykleja sie do futerka? :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedz #2 : 2007-06-07, 15:29 »

Lola

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #3 : 2007-06-07, 22:17 »
dostaje sianko i s[ecjalny pokarm suchy od czasu o czasu jabluszko, mozliwe, ze to stres
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #4 : 2007-06-07, 23:16 »
trociny dla krolika sie nie nadaja jako podloze - beda sie przylepiac ZAWSZE. jesli zas chodzi o bobki - opisz te bobki, napisz w jakim wieku jest krolik itp. itd.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Lola

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #5 : 2007-06-08, 14:01 »
jeśli nie trociny, to co? chciałabym o odpowiedz :D a bobki są zielono-brązowe cos takiego, a królikś ma 10 tygodni
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #6 : 2007-06-08, 14:42 »
Może drewniany żwirek:Cat's Dream,Cat's Best,Pinio?.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Lola

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #7 : 2007-06-08, 18:53 »
Dzieki, napewno kupię :D
Zapisane

Gabi_d

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #8 : 2007-06-08, 21:14 »
tylko prosze sie nie denerwowac ze moja wiadomosc jest troszke nie na temat ale nie chcialam tworzyc nowego watku bo i tak juz mozna sie w nich pogubic... chodzi mi o podloze w klatce. wszyscy pisza zeby nie dawac na calosc kuwety od klatki zadnych trocin ani sianka... Tylko ze jezeli mojemu Popkowi zostawie ,,gołą" kuwete to strasznie sie slizga...jak na lodowisku :( a jak dam jakis reczniczek albo cos w tym stylu to rozszarpuje to :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedz #8 : 2007-06-08, 21:14 »

Retriva

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #9 : 2007-06-08, 22:47 »
to kup granulat drzewny.
Zapisane

Gabi_d

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #10 : 2007-06-09, 09:46 »
a taki granulat moge rozsypac po calej klatce?? Kiedys chcialam takie cos kupic ale sprzedawca odradzil mi bo podobno krolik moze sie nimi zadlawic i moze tez pokaleczyc sobie lapki
Zapisane

Lola

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #11 : 2007-06-09, 12:04 »
wątpie, sprzedawcy w sklepach zoologicznych nie są zbyt doświadczeni. Przy zakupie mojego króliczka facetka w sklepie powiedziała, że królików się nie szczepi! Ale się z tego uśmiałam...
Zapisane

Dyzio14

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #12 : 2007-06-16, 20:16 »
Jeden z moich królików, jak zje jakiś owoc np. jabłko ma potem rozwolnienie i mu sie przylepia a tak to jest ok :P
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #13 : 2007-07-02, 13:17 »
trociny dla krolika sie nie nadaja jako podloze - beda sie przylepiac ZAWSZE.

Wlasnie ze trociny sie nadaja mojemu krolikowi sie nic nieprzylepia i nigdy sie nieprzylepialo
Zapisane

Dyzio14

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #14 : 2007-07-02, 17:06 »
Wlasnie ze trociny sie nadaja mojemu krolikowi sie nic nieprzylepia i nigdy sie nieprzylepialo
Moim zdaniem trociny się nie nadają na ściułkę dla królika ponieważ kiedy się tam załatwią ciągle śmierdzi i trzeba im wymieniać trociny bardzo często a jak masz takie drewienka (typu Pigwa) to to się tylko rozsypuje zamiast śmierdzieć. I wymieniam teraz trociny żadziej. Trociny są moim zdaniem dla chomika.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedz #14 : 2007-07-02, 17:06 »

kaska9141868

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #15 : 2007-07-03, 10:51 »
 I wymieniam teraz trociny żadziej. Trociny są moim zdaniem dla chomika.
Nie koniecznie ja mam akwarium i nie smierdzi zmieniam je co 5 dni ale granulat razem z trocinami tez moze byc.
Zapisane

Gabi_d

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #16 : 2007-07-03, 17:22 »
co 5 dni?? jak na moje oko to trochę za rzadko... to nie chodzi tylko o to czy śmierdzi czy nie, ale po prostu żeby królik miał czysto i nie musiał cały czas leżeć we własnych sikach
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #17 : 2007-07-05, 08:24 »
ale nie nielezy w sikach a z kawarium robie klatke potem wam wysle fotki co z tego wyszlo. . . :):):):)
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #18 : 2007-07-05, 08:50 »
Tak, jestem ciekawa jak nie leży w swoch odchodach, jesli sprzatasz co 5 dni :hmmm:
Jesli kiedys kupisz dużą klatkę, moze warto pomyslec o naroznikowych kuwetach? Można je dostać w większości sklepów zoologicznych za kilkanaście złotych. wygląda to tak. ;-)
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: DLaczego ciąglę przykleja mu się na tyłek :/
« Odpowiedź #19 : 2007-07-05, 09:12 »
no fajne fajne tylko ze moj krolik ma takie coc tylko wieksze trosze bo na caly kawalek nie tylko na rog i oddzielna kuwete taka malutka ale jej nieuzwam umie tam sie zalatwiac ale ja niechce jeszce nigdy niezalatwil sie poza klatka a w kuwecie tak tylko wtedy kiedy stala.Kiedy kuwete zabralam a filek poszedl w te miejsce gdzie stala patrzy kuwety niema...Ja zaczelam sie zmiac a ten rozglada sie slyszy moj smiech.to zacza fukac i fukajac bignie do mnie wskakuje mi na kolana i usiadl a raczej ustal jak swistak i tylko fuknal.podrzedl do akwarium i zaczal grapac i gryzc szybe ni na rogach tylko noormalnie nieudawalo mu sie to wsadzilam go tam zalatwil sie  i wyszedl sobie sam.Ja sie przy tym wszystkim poplakalam.........................ze smiechu
kroliczki to madre i zabojczo smieszne zwierzaki))))):):):)))):):):):):):):):
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 26 zapytaniami.