Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: On jest TŁUSTY!  (Przeczytany 1851 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
On jest TŁUSTY!
« : 2003-09-22, 19:50 »
Pimpek jest tłusty! Juz nie może normalnie siadać, tylko tak na tyłciu ;) Z tego co obserwowałam w sobotę, to on rano wariuje, później, od 13 do 19 śpi, potem od 20 do 22 kręci na kołowrotku, a potem mu odczepiam kołowrotek. Dość dużo je, pije bardzo mało wody i nie lubi żadnego soczystego pokarmu (jabłka, winogronka) oprócz kapusty :? Co mam robić?....
Zapisane

szynszylka

  • Gość
On jest TŁUSTY!
« Odpowiedź #1 : 2003-09-23, 00:51 »
nie daje sie gryzoniom kapusty(zajeczakom tez) bo strasznie wzdyma i moze doprowadzic do smierci zwierzatka a w najlepszym przypadku do skretu zoladka albo jelit brr.moze on wcale nie jest gruby tylko mu brzuszek rozdełło,a dlatego nie chce pić bo ma tak napompowany zoładek ze mu sie juz tam nic nie mieści,kiedy ostatnio dałas kapuste?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
On jest TŁUSTY!
« Odpowiedź #2 : 2003-09-23, 08:02 »
Ostatnio kapustę dałam ponad tydzień temu. Je tylko suchy pokarm, ale wczoraj zjadł trochę winogronka i jabłka. Raczej nie jest wzdęty bo ma wyraźnie fałdy tłuszczu, poza tym jest duży "byk" z niego, a na kołowrotku kręci od 20 do 22
Zapisane

Forum Zwierzaki

On jest TŁUSTY!
« Odpowiedz #2 : 2003-09-23, 08:02 »

szynszylka

  • Gość
On jest TŁUSTY!
« Odpowiedź #3 : 2003-09-23, 09:29 »
jesli moge ci poradzic to prosze odstaw kapuste i niech dostaje tylko granulat,przekonasz sie przynajmniej czy to nie od kapusty,tak dla pewnosci.Ale nie wiem od czego moze byc "tłusty" bo przeciez nie przekarmiasz go,chociaz winogrona maja bardzo duzo cukru-moze to od tego  :?:  ciekawa sprawa
Zapisane

Arwen

  • Gość
On jest TŁUSTY!
« Odpowiedź #4 : 2003-09-23, 10:52 »
Hmm...bardzo dziwna sprawa... Moze ogranicz mu trochę jedzenie. Dawaj trochę mniej. Moze więcej jabłuszka. I zwiększ ilość ruchu,, może niech sobie więcej pobiega, moze spali ten tłuszczyk ;) No i co do kapusty to się zgadzam, lepiej nie dawać...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
On jest TŁUSTY!
« Odpowiedź #5 : 2003-09-23, 14:14 »
No właśnie, cały mój pobyt w szkole dzisiaj się martwiłam o tą kapustę :? Nie będę mu jej więcej dawać. Postaram się dawać mu trochę mniej ziarna, a więcej soczystych pokarmów.. Ma jednak małą klatkę co sprzyja tyciu :? Mam w pokoju akwarium (70 litrów), stoi bezpośrednio na podłodze, może mu zrobię tam mieszkanko? Tylko że nie mam pokrywy, musiałabym kupić, co nie jest problemem, gorzej z powietrzem, a akwa nie może być nieosłonięte, bo co prawda jest wysokie, ale chodzi o kota :?
Zapisane

szynszylka

  • Gość
On jest TŁUSTY!
« Odpowiedź #6 : 2003-09-23, 16:30 »
hmmm z tym akwarium to nie jestem zbyt pewna czy mu to dobrze zrobi... musi miec chlopak cyrkulacje powietrza,a tak jak mu zamkniesz to zwiekszy sie wilgotnosc,mocz pod wplywem zwiekszonej temperatury zacznie sie rozkladac,chomiczek bedzie to wdychal i sie jeszcze gotow zatruje :( lepiej juz zostawic tak jak jest,tylko moze wiecej czasu mu poswiecaj,wypuszczaj go na dluzsze spacerki a kapuste odstaw na zawsze! jak juz chcesz dawac zieleninke to lepsza jest salata,ale ja bym sie jeszcze z nia wstrzymala niech chomiczek dojdzie do pelni formy ;-) ucaluj do ode mnie,pozdrawiam
Zapisane

Arwen

  • Gość
On jest TŁUSTY!
« Odpowiedź #7 : 2003-09-23, 20:14 »
Moje chomiczki mają akwarium tylko ze większe około 150 litrow. Tak wiec mają duuuzo przestrzeni. Nie kładę tam żadnej pokrywy, bo by się chyba udusily...Tylko jak mnie nie ma na dłuższy czas to przykrywam cienkim materiałem i też nie do końca...Ale akwa jest wysokie i nie uciekną...mam nadzieję ;) Tak więc...nie wiem.. Do dobrze, ze zrobiłąś tak jak radziłam i ograniczyłaś ziarna, a zwiększyłaś soczyste pokarmy. A ha...No i daj mu większy dostęp do kołowrotka...Może więcej niż tylko 2 godziny?
Zapisane

Buffy

  • Gość
On jest TŁUSTY!
« Odpowiedź #8 : 2003-09-23, 21:27 »
Nom- niech pobiega zamiast od 20 do 22, to od 19 do 23, heh ;) A co do akwarium, to mój szczur miał również kiedyś akwa, a, że tak jak u ciebie Wiktori, mam kotka, a do tego szczura lubił wyskakiwać ;), to mój tato zrobił taką drewnianą ramkę na akawrium i wbił w nią drobniejszą siatke plastikową ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

On jest TŁUSTY!
« Odpowiedz #8 : 2003-09-23, 21:27 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 26 zapytaniami.