Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pytanko na temat molinezji  (Przeczytany 2464 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
pytanko na temat molinezji
« : 2005-04-03, 18:19 »
mojej koleżanki molinezja zachorowała na coś w rodzaju ospy. (nie wiem, bo na molinezjach i chorobach się nie znam )  Dostała na całym ciele takie białe kropki :/. Po niedługim czasie urodziła małe rybki i trochę takiej jakby ikry. Tym małym rybkom z brzucha zwisają (a właściwie zwisały, bo już nie żyją :( ) też takie "żółte bąble". Nie wiem czy to ma tak być, czy nie, bo jak mówiłam molinezji nigdy nie posiadałam.  Powiedzcie mi co to było, bo ciekawa jestem bardzo  :?:
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Raffy

  • Gość
pytanko na temat molinezji
« Odpowiedź #1 : 2005-04-03, 19:34 »
był to woreczek żółtkowy raczej, normalne u żyworodnych. Ale nie powinny sie urodzic z bardzo duzym woreczniek zoltkowym, molinezja pewnie je za wczesnie urodziła (ze stresu zwiazanego z chorobą).
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
pytanko na temat molinezji
« Odpowiedź #2 : 2005-04-03, 21:44 »
te "bąble" jak to określiłaś to poprostu zapas substancji odrzywczych, młody narybek wykorzystuje go przez kilka dni po urodzeniu, dlatego jest tak dobrze widoczny, jest to całkowicie normalne
zdarza się że rybka rodzi puste ( nie zapłodnione lub jeszcze nie wykształcone jaja)
Nie możliwe aby ryba rodziła ze stersu, z tej przyczyny właśnie przedłuża się okres oczekiwania na potomstwo, a nie przyspiesza.

Narybek należy natychmiast odzielić od matki do innego zbiornika, w innym przypadku zostanie zarażony i padnie.

Matkę należy leczyć w kąpieli długotrwałej w ICHTIOSEPTIN FORTE, lub innym leku o podobnym działaniu ( w ogólnym akwarium).
Zapisane

Forum Zwierzaki

pytanko na temat molinezji
« Odpowiedz #2 : 2005-04-03, 21:44 »

mila13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 317
pytanko na temat molinezji
« Odpowiedź #3 : 2005-04-05, 20:56 »
moje rybki mily ospe ale wyszły z tego cało moj brat dawal jaki srodek i po paru dniach zeszło
Zapisane
gg.:2113275

tlen: mila-91

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 24 zapytaniami.