Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?  (Przeczytany 4622 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« : 2003-02-09, 13:20 »
No to najpierw :soczek: . Pisałam o tym już w innym temacie, że miałam mieć okrągłe akwarium (małą kulę). Ale skoro rybki dostają fisia to lepiej nie. W sklepie zoologicznym mama wpadła na wysmienity pomysł, żeby postawić akwarium w miejsce gdzie trzymamy książki (książki będą gdzieś indziej). Biblioteczka duża tak jak i akwarium, które planujemy kupić!!! Będzie zaokrąglone z przodu i oczywiście z pokrywą. No i teraz seria pytań...
1. Jakie filtry, grzałki są najlepsze?
2. Z jakiej firmy są najlepsze pokarmy dla rybek i ile trzeba róznych rodzajów około (bo słyszałam, ze rybki muszą mieć urozmajcone to wszystko)...
3. Czy kropelki z firmy Tropical® są dobre? I jakie powinnam kupić..? Bo narazie tak sie zdecydowałam na Ichtiosan, Mfc 2000,Ferro-Aktiv.

I wogóle jakie rybki do akwarium, które ma najwyżej 90 cm a szerokość jak 3/5 klawiatury się nadają..? Oprócz bojowników i molinezji ;-)

Za każdą radę Bóg zapłac ;)))))) bo chciałabym mieć jak najlepsze akwarium. I jeszcze jedno, czy mam rację, że nie chcę kupować sztucznych roślinek?
Zapisane

Duszek

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #1 : 2003-02-09, 14:11 »
Grzałka najlepsza jest z termostatem, ale to znowu podnosi koszty grzałki ...
Filtr dobrze jest mieć zewnętrzny najlepiej kubełkowy, ale one zawsze są droższe od tych wewnętrznych , napowietrzacz o ile jest to filtr bez napow.  ... rybki ... to sprawa gustu ... a roślinki ... prawdziwe jak najbardziej ale o nie też trzeba dbać nie mniej niż o rybki ...
Co do preparatów ... to też chyba jest sprawa preferencji osobistych ... ja osobiście lubię stosować Tropicala ale koledzy stosują też innych firm ...
Pokarm jak najbardziej urozmaicony ... ryby są zdrowsze , rzadziej chorują i są w lepszej kondycji ... pamiętać o żywym pokarmie a przy tym o odkażalnikach wody ... co jakiś czas ( 1 w miesiącu ) zdałoby się też mieć termometr ... i odczynniki do pomiaru parametrów wody ... ale to tak na przyszłość ...
Zacząć radzę od rybek bez specjalnych wymagań i pamiętać aby ich nie było za dużo ( średnio 3 l na 1cm ryby ) i aby nie przekarmiać podopiecznych i o częściowej podmianie wody 1 w tygodniu ...
Na początek wystarczy ...

P.S. Zwracać baczną uwagę przy zakupie rybek ... a rybki zakupić po 2 tygodniach od urządzenia akwa * posadzeniu roślin *  wlaniu wody i podłączeniu urządzeń ...
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #2 : 2003-02-09, 18:57 »
Dzięki :) Ale jakie są takie ryby w miarę kolorowe, do 5-6 cm i, które nie są zbyt wymagające ;)... Wolę zaczynać od prostych w utrzymaniu. Co do roślinek to już mam zaznaczone na ulotce to co kupię dla pielęgnacji... Napewno dostanę coś od rodziny, bo mój dziadek ma w akwarium las  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedz #2 : 2003-02-09, 18:57 »

Duszek

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #3 : 2003-02-09, 19:19 »
Tak ... niektóre to się plenią ponad miarę ...
Molinezje , mieczyki, gupiki, neonki, kiryski, glonojady ( pytać o gatunki karłowate ! )
Można nastawić się na akwa gatunkowe ... przemyśl to ...
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #4 : 2003-02-11, 16:32 »
Co do neonek to chce mieć ich dużo i to postanowienie już od dawna. Molinezji nie chcę, bo się dużo kocą i mi się nie podobają za bardzo ;))... Mieczyki- oczywiście. Kiryski, podobno jedzą resztki pokarmu z dna i.... odchody innych rybek, czy to prawda? Oczywiście, ze glonojady (2 dostanę) i chyba starczą. Gupiki, słyszałam, że również często się kocą, ale mi się bardzo podobają. Na jedne rybki piszę "Edgarki", bo tak nazwała swoją rybę moja Ciocia. Nie są duże... Ten ciociny jest taki różowo-kremowy i dość długi. Ma małe płetwy i lubi siedzić na dnie. Czy to są ostronosy czy długonosy, a moze inna nazwa? Sorrkiza tyle pytań, ale wole wię wszystkiego dowiedzieć zanim kupię akwarium...
Zapisane

Duszek

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #5 : 2003-02-11, 21:02 »
Jeżeli chodzi o młode np. gupiki ... to możesz tak jak ja trzymać same samce ... i tak są ładniejsze od samic ...
Kiryski rzeczywiście zjadają pokarm z dna ... czyli resztki ...
Zapisane

kasia

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #6 : 2003-02-12, 08:55 »
To jeszcze ja sie dołożę z pytaniem:
czy z takimi rybkami (gupiki, molinezje, mieczyki, kiryski) można trzymać piskorki i prętniki karłowate??  :?:
Zapisane

Duszek

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #7 : 2003-02-12, 17:43 »
Tak można ....
Zapisane

Seader

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #8 : 2003-02-14, 16:27 »
Jeżeli chcesz chodować rośliny, to kupno pokrywy jest fatalnym pomysłem, prawie zawsze pokrywy taki dają o wiele za mało światła, nie ma też miejsca na dodanie drugiej świetlówki, dlatego trzeba by było całkowicie przerobić pokrywę. Zazwyczaj tak jest, ponieważ w wypadku dużo droższych pokryw jest już lepsze oświetlenie. Z taką pokrywą, choćbyś miał najmniej światłolubne rośliny, to nie utrzymają się one dłużej niż 2 tygodnie.

A co do częstego kocenia się ryb, to nie rozumiem dlaczego Ci to przeszkadza. Przecież ryby z akwarium zjadają młode prawie od razu, zyskując bardzo wysokowartościowy pokarm miesny. Młode znikają nawet nie wiesz kiedy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedz #8 : 2003-02-14, 16:27 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #9 : 2003-02-14, 19:27 »
Hmmm... Co do tych roslin to już sama nie wiem... Moja babcia i kuzynki i ciocia maja akwarium z pokrywami i roslinki jakie sa kupione takie sa teraz i niektóre bardzo szybko roską. Już zmieniłam zdanie co do rozmnażania, ale molinezji za bardo nie chcę, wole gupiki :)

A po 2 tata mi cos moowil ze jak takie ryby nie będą w kotniku to słabsze zostaną zjedzone a silniejsze zostaną, ale tych silniejszych podobno bedzie bardzo malutko ;))
Zapisane

Duszek

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #10 : 2003-02-17, 12:42 »
Cytuj
A co do częstego kocenia się ryb, to nie rozumiem dlaczego Ci to przeszkadza. Przecież ryby z akwarium zjadają młode prawie od razu, zyskując bardzo wysokowartościowy pokarm miesny. Młode znikają nawet nie wiesz kiedy


Prawie się z tym zgadzam ... ale ...

Z tym jedzeniem to bez przesady ... jak akwa jest dobrze urządzone to młode mają sie gdzie schować ... i stają się po pewnym czasie istną plagą ...
Zapisane

Seader

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #11 : 2003-02-17, 16:39 »
Może mnie nie zrozumiałaś magdaland  :), chodziło mi o kupno pokrywy, a nie o jej posiadanie. Pokrywa jest wręcz niezbędna, tylko że należy ja...
wykonać samemu.
A co do tej plagi to całkowita przesada. Nawet gdyby miały niewiadomo ile skrytek, to i tak zostaną dorwane, lub wciągnięte przez filtr. Przecież wkońcu będą musiały wypłynąć po pokarm. Nawet w zwykłej obsadzie w akwarium nie przeżyje żaden gupik, czy molinezja więcej niż 3-4 dni.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #12 : 2003-02-18, 17:33 »
Nie rozumiem, wykonać samemy?
U mojej rodziny pokrywy sa kupione i rośliny sa całkiem dobre i nic się z nimi nie dzieje... a mają pokrywę kupioną...

Jak "zrobić"? :))
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #13 : 2003-04-02, 19:27 »
Jak chcesz małe i łatwe rybki to polecam: gupiki, molinezje, danio pręgowane.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #14 : 2003-04-03, 18:21 »
Wiki przecież Magda juz pisała o molinezjach i gupikach :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedz #14 : 2003-04-03, 18:21 »

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #15 : 2003-04-03, 19:15 »
Polecam platki
(wielkoścą podobne do mieczyków)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #16 : 2003-04-05, 09:23 »
Cytat: Aleksja
Wiki przecież Magda juz pisała o molinezjach i gupikach :lol:


Ups.... :oops: Ale ja dodałam danio  :wink:
Zapisane

Duszek

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #17 : 2003-04-05, 09:45 »
Tak ... ostatnio ... po paru miesiącach ...  ;)  :lol:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #18 : 2003-08-11, 13:19 »
Tylko nastepny problem, bo dzisiaj edziemy do Obi, a wczoraj bylismy w tesco.. Mam  500 złotych na przynajmniej wiekszosc rzeczy, a reszte napewno bede miala zafundowane :).. Coraz bliżej do kupna akwarium :)..

No i to pytanie.. Jak nazywają sie takie sl;iczne żółcutkie rybki około 3-4 centymetry? Więcej nie zapamietałam, ale przynajmniej jakie gatunki własnie takie są? :) Bo nazwa była napsiana na akwarium ale byla zamazana :/..
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #19 : 2003-08-11, 14:58 »
za 500zł kupisz wszystko i jeszcze ci zostanie ale mała rada kupuj w mniejszych sklepikach zoologicznych bo w większych właśnie typu tesco sprzęt jest strasznie drogi.  
Najlepiej upatrz sobie akwarium około 100l. to będzie z pokrywą koło 200-250zł. do tego filtr aquael fan-3 za 50-60zł. i najprostsza grzałka za 10zł. termometr jeżeli niemasz to wydatek paru złotych, żwir 3zł/worek, potrzeba z 3 worki, za reszte  możesz poszaleć z roślinami i rybkami.
Nic mi niemówi ten opis, spytaj sie sprzedawcy w sklepie bo może to być gatunek pyszczaka a one sie nie nadają do ogólnego.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #20 : 2003-08-11, 15:20 »
a nie lepiej kupic grzałke z termostatem? To nie taki duży wydatek, a moim zdaniem wygodniej i bezpieczniej:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedz #20 : 2003-08-11, 15:20 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #21 : 2003-08-11, 16:03 »
jasne że wygodniej ale ja jednak nie ufam termostatom za dużo czyta sie o zepsutych grzałkach i wodzie o temperaturze 35 stopni, ale można jasne, dobre takie grzałki są bo nie trzeba ciągle sprawdzać temperatury czy aby nie przegrzała.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #22 : 2003-08-11, 16:44 »
najlepsze są grzałki i oddzielne termoststy.. tylko nie te polskie... z tą niebieską karteczką.... (tarczą) ....
tylko jakis porządny... jak się grzałka spali to taniej wyjdzie...a pozatym mozna przewód grzejny zamontować...
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #23 : 2003-08-12, 10:37 »
Ja mam grzałke z termostatem niemieckiej firmy sera jeszcze mi się nie zepsuła chodzi jak w zegarku (tfu tfu tfu) i jest gites, a to wydatek okolo 60zł
Zapisane

mili

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #24 : 2003-08-13, 11:22 »
ja mam grzałki z termostatam i zadna sie nie zepsula :)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #25 : 2003-08-17, 13:51 »
Z termostatem to znaczy, ze sama dostosowuje temperature? ;-)

No i u nas na ogrodku w baseniku jest duzoplanktonu, dziadek to daje swoim rybkom.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #26 : 2003-08-17, 16:08 »
tak a to co daje dziadek to rózne owady (komary, rozwielitka) sa bardzo dobre dla ryb.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #27 : 2003-08-18, 12:05 »
Tylko nie dawaj ze stawków gdzie są blisko drzewa iglaste lub są w wodzie trociny... olejki eteryczne  :grr:

Co do filtrów to byle jakie ale ciche... i jeden wewnetrzny do mechanicznego
a drugi biologiczny... zadnych preparatów ... tylko żelazo dla roślin...
wazne są swietlówki... jakieś sun light lub flora...
napowietrzanie zbyteczne...
nie przerybiaj i grzeb jak najmniej w baniaku (podłoże) a bedzie ok...
mówię oczywiście o rybach z wód torfowych... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedz #27 : 2003-08-18, 12:05 »

Essi

  • Gość
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #28 : 2003-08-30, 19:55 »
Cytat: harpia
to rózne owady (komary, rozwielitka) sa bardzo dobre dla ryb.


Rozwielitki to nie owady, tylko drobne skorupiaki. Oj, Harpia, Harpia...  :roll:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jetsem happy- nowe akwarium.. co i jak?
« Odpowiedź #29 : 2003-08-30, 20:13 »
Słuchaj już mnie [********]ica do ciebie bierze, przyczep sie do kogoś innego albo daj sobie spokój, powinnas udać sie do psychologa bo masz jakieś zachwiania, nie jest normalne czepianie sie wszystkiego, spisywanie, cytowanie, zapamiętywanie... Lecz sie człowieku!


Harpia, opanuj się. Tym razem nie masz o co się pieklić, uwaga słuszna i grzeczna. Proszę się do niej odpowiednio odnieść.

MOD
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 27 zapytaniami.