Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Ktoś zjadł pół żaby :/  (Przeczytany 3173 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« : 2003-05-18, 13:57 »
Przedwczoraj wieczorem znalazłam pół żaby w grotce. Podejrzewam, że ktoś ją zjadł. Była cała biała no i ...ech, rozerwana na pół...

Co się stało? Czy drugiej żabce zagraża to samo? Czy jedna żabka nie będzie samotna?
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #1 : 2003-05-18, 14:20 »
a z jakimi rybkami trzymasz zabki??? mozliwe jest tez ze zabka zdechla a inni mieszkancy sie do niej dorwali!!!o ile kojarze zaby te nie sa zwierzakiem stadnym wiec w odosobnieniu nic jej sie nie stanie
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #2 : 2003-05-18, 17:59 »
Kiryśnik = sprawca. Druga żabka już u bojownika.`
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedz #2 : 2003-05-18, 17:59 »

Asmi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #3 : 2003-05-18, 19:06 »
Cytat: Wiktoria
Kiryśnik = sprawca. Druga żabka już u bojownika.`


Kirysnik, niemozliwe. To jest za spokojna ryba zeby takie spustoszenie czynic. Zabka moze byla chora, albo z przyczyn naturalnych odeszla, a reszta zajely sie rybki.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #4 : 2003-05-18, 19:30 »
no spokojnym bym go nie nazwała, co poczuje w pysku to już wciągnie bez różnicy czy robak czy noga żaby, ale mógł tez dopaść już zdechłą żabe, to mu ułatwiło sprawe, potem poskubała reszta towarzystwa i jutro by śladu nie było. Może piskorka tez ci zeżarły?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #5 : 2003-05-18, 19:50 »
Może kiryśnik wciągnął piskorka jak spaghetti ;) Żaba ma się dobrze u bojownika :)

Aha, a co myślicie o kupnie akwa 15 litrów i wpuszczeniu tam kilku żabek?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #6 : 2003-05-18, 19:52 »
Cytat: harpia
no spokojnym bym go nie nazwała


Mialem na mysli, ze nie jest agresywny.


Cytuj
co poczuje w pysku to już wciągnie bez różnicy czy robak czy noga żaby, ale mógł tez dopaść już zdechłą żabe


Zgadza sie. Jak wpadnie w trans jedzenia to strasznie za nim szaleje.


Cytuj
, to mu ułatwiło sprawe, potem poskubała reszta towarzystwa i jutro by śladu nie było. Może piskorka tez ci zeżarły?


Tez jestem tego zdania.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #7 : 2003-05-18, 19:55 »
Wiki to już tylko i wyłącznie twoja sprawa, my możemy tylko podpowiedzieć co jak i gdzie, prawde mówiąc nie lubie żab. :/
Zapisane

Asmi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #8 : 2003-05-18, 20:14 »
Cytat: harpia
prawde mówiąc nie lubie żab. :/


Tez prawde mowiac nie dalbym zaby do akwa. Moze jakbym mial paludarium. Moze wtedy.
Mielismy kiedys przygode z krabem, ktorego syn kupil bo mu sie spodopal. Nie byl duzy, mial jakies cztery cm srednicy bez odnozy, sama skorupa. Trzymal go w swoim akwa. A tez skubaniec wzial sie za rosliny, zaczal je wycinac. Potem probowal lapac rybki, ale byle za szybkie dla niego. Przeszedl wylinke w filtrze kaskadowym.
Jako, ze pokrywa byla wycinana pod ten filtr, byla mala szparka w niej i ten krab poprostu dal noge z akwarium. Musial prysnac w nocy bo wieczorem jeszcze byl. Od rana szukalismy go po mieszkaniu, ale nie bylo sladu po nim. Po poludniu nasz pies zaczal wrecz nieprawdopodobnie wyc z bolu. Od razu pomyslalem, ze musial skubanca zjesc. Leczenie psiaka trwalo trzy tygodnie bo prawdopodobnie szczypce kraba uszkodzily jelita psiakowi. Przez ten czas nasz futrzak stracil ponad polowe swojej wagi. Wogole nic nie jadl. Przy zyciu trzymaly go kroplowki no i karmilismy go jakimis papkami strzykawka.
Dlatego powiedzialem sobie, ze wiecej zadnych wynalazkow w akwarium.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedz #8 : 2003-05-18, 20:14 »

Ritka

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #9 : 2003-05-19, 18:18 »
Wiktoria... Ty masz naprawde fajnie w akwa! Zazdroszcze ci:) Wszystko znika... Moze zamontuj kamery?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #10 : 2003-05-19, 20:30 »
Cytat: myshaa
Wiktoria... Ty masz naprawde fajnie w akwa! Zazdroszcze ci:) Wszystko znika... Moze zamontuj kamery?


Dzieki ;) Big Fish, Wielka Ryba , co?  :roll:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #11 : 2003-05-20, 15:48 »
Jak kirysnik by zeżarl żabę.. nie możliwe... A juz tym bardziej piskorka.
Rozumiem bocja, pyszczaki, ale nie kiryśnik, ta głupawa rybka co nie umie rozruznić plekusia od korzenia... daj spokój.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #12 : 2003-05-20, 18:59 »
słuchaj, może lubisz drażnić ludzi, więc poszukaj sobie innego forum na którym będziesz wyzywać od "głupawych i zaraz" wszystkie ryby tylko nie twoje.  
Kiryśnik jest mądrą, szybko uczącą sie rybą (ale co ja wiem) u mnie te ryby w ciągu tygodnia nauczyły sie pobierać pokarm z ręki, nie uciekac przed siatką a opiekuna odróżniała kiedy jeszcze nie dotykałam pokrywy, do innych nie podpływały i nie puszczały bąbelków powietrza.    
Zastanów sie zanim cos napiszesz bo możesz kogoś zranić.
Zapisane

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #13 : 2003-05-20, 21:30 »
Harpia, jakie rybki puszczały Ci bąbelki powietrza?  
mnie na pewno małe platki rozpoznają, a jak reszta to nie wiem
a niektórzy uważaja że rybki to takie niekontaktowe zwierzątka- nie znaja sie i tyle    :P
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #14 : 2003-05-20, 22:40 »
zawsze jak podchodziłam do akwarium wszystkie kiryśniki a szczególnie pewna młoda samiczka podpływały pod powierzchnie i puszczały bąbelki, kiedy podeszła moja mama lub ktoś inny chowały sie w roślinach. I co dziwne nie chodziło im o jedzenie. Wkładałam wtedy palca do wody a one "badały" go wąsikami i "cmokały" po włożeniu całej ręki zabawiały sie w chowanego między palcami (trudno przepuścić między palcami rybe 20cm :) zawsze potem dostawały troszke robaczków lub jedną rosówke i szalały z nią co całym akwa.    
Każda rybka jest jedyna, niepowtarzalna, a przedewszystkim to żywe stworzenie i człowiek niema prawa uśmiercać ich tak sobie. Równie dobrze ja moge zatłuć babke w autobusie bo jest o jedną za dużo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedz #14 : 2003-05-20, 22:40 »

Galago De Codi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #15 : 2003-05-21, 10:35 »
Cytat: harpia
słuchaj, może lubisz drażnić ludzi, więc poszukaj sobie innego forum na którym będziesz wyzywać od "głupawych i zaraz" wszystkie ryby tylko nie twoje.  
Kiryśnik jest mądrą, szybko uczącą sie rybą (ale co ja wiem) u mnie te ryby w ciągu tygodnia nauczyły sie pobierać pokarm z ręki, nie uciekac przed siatką a opiekuna odróżniała kiedy jeszcze nie dotykałam pokrywy, do innych nie podpływały i nie puszczały bąbelków powietrza.    
Zastanów sie zanim cos napiszesz bo możesz kogoś zranić.


Jezu... wyluzuj. Ryby potrafią odruznic człowieka jak większość zwierząt.
Moje rybki są tak samo mądre jak twoje i tak samo mądre jak te które co piątek zjadasz na obiad  :D

Własnie ta kontaktowośc kirysków na pewno nie pozwoli im upolowac żaby. Najwyzej się pożywić trupem.  

Co do bocji to sam widziałem jak piskorkowi łeb odgryzła bo chciał wpłynąć do jej kokosa.
A labeo miał taką szramę pod okiem od jej "szpilki" ze myslłem ze mam po nim.
   Kiryski za to zawsze pływały wesołe i niewadzące nikomu. Chyba ze ten ktos lubił miec własny kąt. Ale kiryski nie rozumieją co to znaczy teren prywatny.

Sorry nie whodzę Tobie na kompetencje. "(Ale co ja wiem)" Więc nie wiem o co TOBIE chodzi.
  A kiryski i tak uwazam ... Ty wiesz co... :wink:  najwfajniejsze są zaby... ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #16 : 2003-05-21, 11:55 »
hehehe nie jadam ryb w piątki.
a jak lubisz żaby to sobie je trzymaj.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #17 : 2003-05-21, 16:16 »
Cytat: Galago De Codi
ale nie kiryśnik, ta głupawa rybka co nie umie rozruznić plekusia od korzenia... daj spokój.


Galago..., masz jakieś komplexy? Dlaczego twierdzisz, że kiryśniki są "głupawe", co?

......jak mnie tacy ludzie wkurzają.......
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #18 : 2003-05-21, 17:03 »
Hej... towarzystwo wzajemnej adoracji... Przepraszam drogie Panie ale dla mnie rybki ogólnie są głupawe, co nie znaczy ze ich nie lubię. Prawda jest taka ze ich IQ nie nalezy (jak wogóle istnieje) do najwyzszych.

ps.
HARPIA ja nie wiem gdzie ty wyczytałaś że ja uwazam swoje rybki za mądre a wsze wspaniałe pieniące się po dotknięciu kiryski za głupie.
Ryba jak ryba LOL

I uwazam tą rozmowe za zamkniętą bo na rec. akwarium byście dostały ROTFL jak z tąd do warszawy... Słuchajcie zróbcie tym rybkom test na inteligencję i opublikujecie na Amnesty International ze wiezimy w akwariach inteligentne formy zycia.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #19 : 2003-05-21, 19:18 »
Cytat: Galago De Codi
Hej... towarzystwo wzajemnej adoracji... Przepraszam drogie Panie ale dla mnie rybki ogólnie są głupawe, co nie znaczy ze ich nie lubię. Prawda jest taka ze ich IQ nie nalezy (jak wogóle istnieje) do najwyzszych.

ps.
HARPIA ja nie wiem gdzie ty wyczytałaś że ja uwazam swoje rybki za mądre a wsze wspaniałe pieniące się po dotknięciu kiryski za głupie.
Ryba jak ryba LOL

I uwazam tą rozmowe za zamkniętą bo na rec. akwarium byście dostały ROTFL jak z tąd do warszawy... Słuchajcie zróbcie tym rybkom test na inteligencję i opublikujecie na Amnesty International ze wiezimy w akwariach inteligentne formy zycia.


Słuchaj, a może ty sobie zrobisz test na inteligencję, co?

Nie mogłam się powstrzymać, wybaczcie
Zapisane

Asmi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #20 : 2003-05-21, 20:12 »
Sluchajcie mlodziezy  ;) Proponuje Wam GG jesli macie chec ciagnac te dyskusje. Bo jesli ryby zobacza co tu sie dziac zaczyna to nie bedzie z nimi lekko ;) Trzeba zawsze dawac dobry przyklad.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedz #20 : 2003-05-21, 20:12 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #21 : 2003-05-21, 20:31 »
Asmi a ty sie za młodego nie uważasz? :P    
wcale mi sie niechce tego ciągnąć ale człowieka męczy jak widzi kogoś kto wpada na forum wyzywa wszystko od zaraz itp. i uważa sie za takiego mądrego, ale nie bierze pod uwage, że nie każdy myśli jak on i niema zamiaru sie przestawiać.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #22 : 2003-05-21, 20:35 »
Cytat: harpia
Asmi a ty sie za młodego nie uważasz? :P  


A i owszem ;) ale ktos musi w koncu tupnac.

 
[
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #23 : 2003-05-21, 20:41 »
jasne, jasne   :prosze:
Zapisane

Ritka

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #24 : 2003-05-21, 21:09 »
heh... on jest naszym starszym braciszkiem , nie?
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #25 : 2003-05-22, 09:05 »
Cytat: harpia
Asmi a ty sie za młodego nie uważasz? :P    
wcale mi sie niechce tego ciągnąć ale człowieka męczy jak widzi kogoś kto wpada na forum wyzywa wszystko od zaraz itp. i uważa sie za takiego mądrego, ale nie bierze pod uwage, że nie każdy myśli jak on i niema zamiaru sie przestawiać.

Sorry Ludziku ... to ty się burzysz nie ja. Nie wiem jak się można przestwaiać, gdy ktos stwierdza fakt oczywisty że kirysek jak kazda ryba ma inteligencje "nalezną rybom" i skończny ten temat bo to się żałosne robi. Ty dzieciaku wogóle nie czytasz co się do Ciebie pisze. Kto CI SIE Z CZYMKOLWIEK KAZE PRZESTAWIAC !!!!

ps. (dla moderatora) Ja kończę tą rozmowę bo to nie ma suensu Jak widzać w dziale akwrystyka pozostanie tak jak jest, dopuki... z resztą ....
Pozdrowienia dla Admina nie wiem jak on to wszystko wytrzymuje  8)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #26 : 2003-05-22, 14:32 »
co ci się w tym dziale nie podoba?! Było dobrze bez kłótni i będzie dobrze!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #27 : 2003-05-22, 14:41 »
Cytat: Galago De Codi
[..]


Sorry Ludziku ... to ty się burzysz nie ja. Nie wiem jak się można przestwaiać, gdy ktos stwierdza fakt oczywisty że kirysek jak kazda ryba ma inteligencje "nalezną rybom" i skończny ten temat bo to się żałosne robi. Ty dzieciaku wogóle nie czytasz co się do Ciebie pisze. Kto CI SIE Z CZYMKOLWIEK KAZE PRZESTAWIAC !!!!

ps. (dla moderatora) Ja kończę tą rozmowę bo to nie ma suensu Jak widzać w dziale akwrystyka pozostanie tak jak jest, dopuki... z resztą ....
Pozdrowienia dla Admina nie wiem jak on to wszystko wytrzymuje  8)


Wszystkie ryby mają tą samą inteligencję? Czyli ludzie też?

Zaprzeczasz własnym słowom- najpierw mówisz " to nie to co..." a teraz zaprzeczasz, mówiąc że wcale nie miałeś tego na myśli......
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedz #27 : 2003-05-22, 14:41 »

Galago De Codi

  • Gość
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #28 : 2003-05-22, 15:09 »
Nie chodzi tutaj o ludzkie cechy charakteru znow przypisujecie cechy ktorychnie ma. Nie chodzi o roznice inteligencji

BOCJA  ZWŁASZCZA SZARA jest DRAPIEŻNIKIEM


KIRYSEK NIE JEST - ON NIE POLUJE !!!

PYSZCZAK WALCZY O SWOJE TERYTORIUM I MOŻE ŻABE UZNAC ZA SWOJEGO WROGA I ZABIJE

KIRYSEK NIE MA TAKICH ZACHOWAN TYLKO TYL EMIAŁEM NA MYSLI A HARPIA SIĘ PODNIECA >>> NIE DOKONCZE.

POZA TYMNIE MAM ANI BOCJI ANI PYSZCZAKÓW WIĘC MOJE ZWIERZETA NIE SA MĄDRE BO JA OPIEKUJĘ SIĘ TYLKO 3 SKALARAMI
a o nich nic nie pisałem.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Ktoś zjadł pół żaby :/
« Odpowiedź #29 : 2003-05-22, 17:01 »
Nie podniecam sie bo akurat niema do czego.    
Najpierw przeczytaj sobie wszystkie wypowiedzi w danym temacie a póżniej sie rzucaj.  
Po pierwsze, Wiki niema pyszczaków, bocji i kirysków.  
Po drugie, co w takim razie zeżarło żabe? gupiki? a może ampularia?  
Po trzecie, ludzików masz obok siebie, ile ty masz lat, że zachowujesz sie jak pięciolatek???
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 28 zapytaniami.