Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..  (Przeczytany 8133 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kayla

  • Gość
Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« : 2003-04-07, 15:50 »
Moj kanarek z owocow uwaza wylacznie jablka. Probowalam czestowac go mandarynkami, gruszkami, winogronami i paroma jeszcze owockami z listy umieszczonej na ktorejs ze stron www.
Nie kusza go tez pomidory.
Poza tym wyglada zdrowo, dorodnie, spiewa itd,  wcina zielenine - salate, szpinak, bazylie (i z rzadka podskubuje zielistke z doniczki)
Czy powinnam na sile zmieniac mu diete, czy dawac to co lubi?
Na razie ma dostepne zawsze jablko i cos jeszcze, przy czym jablok znika a "cos jeszcze" nieodmiennie zostaje. Zamienianie ich miejscami tez nie skutkuje.

Pozdrawiam
Kayla
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #1 : 2003-04-07, 18:06 »
nie zmieniaj i tak ma diete urozmaiconą. Spróbuj podać mu startą ma małych oczkach marchewke, wybarwi sie przy okazji. Gruszki  i winogrona odradzam.
Zapisane

Kayla

  • Gość
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #2 : 2003-04-07, 18:16 »
Dzieki. Marchewke daje tez. Staram sie urozmaicac jak moge (moze za bardzo?)
Marchewke wcina za smakiem. Wsadzilam mu dzis pudelko (w charakterze doniczki) z rzezucha ale zamiast jesc, to sie w niej wytarzal... W innym topiku pisalam o problemach z kapiela, a konkretnie z jej brakiem. Moze to bylo zamiast?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedz #2 : 2003-04-07, 18:16 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #3 : 2003-04-07, 18:55 »
Mój kanar bardzo lubi kąpiele w piasku, albo pyle dla szynszyli, puźniej mam odkurzania cały dzień. Nauczy sie kąpać, z moim tak było, najpierw po kupnie wykąpał sie w poidełku, a pużniej zapomniał, dopiero jak zobaczyłam, że zaklinował sie w nowym pojemniczku na wode (zamykany) to wstawiłam mu spodek.
Zapisane

Kayla

  • Gość
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #4 : 2003-04-07, 19:14 »
Moj ma sliczny basenik podczepiany do drugich drzwi klatki, ale po pierwszych dwoch kapielach stracil cale zainteresowanie. Moze dlatego, ze teraz ma inne zajecia - klatka otwarta jest caly czas, zamykam ja tylko jak wietrze pokoj. Milo jest, jak zamiast budzika budzi mnie furkot skrzydelek.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #5 : 2003-04-07, 19:56 »
Ja też tak myślałam, ale po 10 latach śpiewów przed 5 rano teraz go przykrywam albo wystawiam do innego pokoju, i tak papugi nie dają spać. Jak wypuszczam od czasu do csu Romcia (kanar) nie może mieć klatki otwartej ciągle (kot) wtedy szybko biegnie do miski z wodą dla psa i kota i tam sie pluska z całą mocą (pół pokoju zalane)
Zapisane

Kayla

  • Gość
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #6 : 2003-04-08, 10:47 »
Moj Kurczaczek wdal sie we mnie i nie wstaje przed siodma. A w kazdym razie nie spiewa. Mimo otwartej klatki i mimo tego, ze chodzi spac tak wczesnie jak chce. Klatka stoi w sypialni, wiec wieczorem, jak juz sie zwinie w pilke tenisowa, staram sie tam nie wchodzic bez potrzeby i nie zapalac swiatla.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #7 : 2003-04-27, 13:37 »
Hehe, to zabrzmiało, jakbyś miała kanarka z owoców :lol:
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #8 : 2003-05-23, 14:32 »
Kayla, na którejś ze stron www czytałam, że SAŁATY I KAPUSTY NIE MOŻNA DAWAĆ KANARKOM!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedz #8 : 2003-05-23, 14:32 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #9 : 2003-05-23, 14:38 »
kapusty sie nie daje a sałate można tylko trzeba ja wypłukać i najlepiej podawać taką wiadomego pochodzenia nie pryskaną.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #10 : 2003-05-23, 14:51 »
W ogóle nie można dawać owoców pryskanych - tak dla sprostowania... ;P
Zapisane

Lady Roxton

  • Gość
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #11 : 2003-05-26, 21:37 »
na poczatek info dla Kayli - to ja Olena :D ... zebys wiedziala.... co do zarcia to nie przesadzajmy z tym pryskaniem, wez tu w Polsce znajdz owoc niepryskany jak sie nie ma dzialki... podawac mozna spokojnie, tylko wczesniej porzadnie umyc i po prostu obrac ze skorki... tyczy sie to jabluszek, winogron, gruszek... salate mozna podawac tylko trzeba ja umyc i dobrze wysuszyc.... marchewki tez sa przeciez nawozone, a trudno nie dac kanarowi marchewki, tymbardziej jak jest czerwony... po prostu wszystko trzeba myc i co sie da to obierac ze skorki... i juz :)
Zapisane

Essi

  • Gość
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #12 : 2003-06-05, 23:34 »
Cytat: harpia
Jak wypuszczam od czasu do csu Romcia (kanar) nie może mieć klatki otwartej ciągle (kot) wtedy szybko biegnie do miski z wodą dla psa i kota i tam sie pluska z całą mocą (pół pokoju zalane)

Harpia, nie wiem czy wiesz, ale psia, a już w szczególności kocia ślina jest dla ptaków BARDZO niebezpieczna, ponieważ zawiera zabójcze bakterie, więc kąpiele w psich czy kocich miskach to wspaniały pomysł...
W życiu nie słyszałam też o kanarkach kąpiących się w piasku...
Zapisane

Lady Roxton

  • Gość
Odp: Kanarek z owocow wcina tylko jablka..
« Odpowiedź #13 : 2003-06-05, 23:40 »
pierwszego kanara dostalam 20 lat temu, wiekszymi gromadkami zajelam sie 7 lat temu i w zyciu nie mialam ani jednego kanarka, ktory by sie w piasku kapal... owszem, one uwielbiaja grzebac w piasku, nawet poloza sie w nim, ale cala zabawa ogranicza sie do przesiewania piachu dziobem... a po kapieli w pyle to sklonna jestem zaryzykowac stwierdzenie, ze bylaby to ostatnia kapiel tego kanarka...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 26 zapytaniami.