Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mukowiscydoza  (Przeczytany 3395 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dawcio

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 110
  • Witam Wszystkich animalsów :):):)
Mukowiscydoza
« : 2006-02-22, 21:28 »
Kilkanascie osob mnie pytalo co to za choroba wiec odpisze tu jak ktos bedzie chcial sobie poczytac.Mukowiscydoza jest to choroba genetyczna gkownie zwiazna z uszkodzeniem genu.Jezeli jedno z rodzicow bylo chore dziecko jest noscicielem a jezeli oby dwoje to chore.Objawy to najczesciej problemy z oddychaniem chora trzustka w zaleznosci od posteou choroby.Ja mialem np 13operacji wycinania polipow z nosa.Mam leki i inhalator raz w roku musze lezec w szpitalu na badananiach.Moja postac choroby jest łagodna.Przecietnie zyje sie z nia 25lat.Tyle o tej chorobie.
Zapisane
Popełniaj błędy i naprawiaj je gdy dotkniesz dna odbijaj się wykorzystaj czas drugiego już nie będziesz miał...

Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej zaczynam kochać zwierzęta...

misiunia

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #1 : 2006-02-22, 23:14 »
BTW dzisiaj przeczytalam, ze Chopin zmarl nie na gruzlice, ale wlasnie na mukowiscydoze
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #2 : 2006-02-25, 20:36 »
Kilkanascie osob mnie pytalo co to za choroba wiec odpisze tu jak ktos bedzie chcial sobie poczytac.Mukowiscydoza jest to choroba genetyczna gkownie zwiazna z uszkodzeniem genu.Jezeli jedno z rodzicow bylo chore dziecko jest noscicielem a jezeli oby dwoje to chore.Objawy to najczesciej problemy z oddychaniem chora trzustka w zaleznosci od posteou choroby.Ja mialem np 13operacji wycinania polipow z nosa.Mam leki i inhalator raz w roku musze lezec w szpitalu na badananiach.Moja postac choroby jest łagodna.Przecietnie zyje sie z nia 25lat.Tyle o tej chorobie.
No to Ci wspolczuje :( 25 lat to strasznie krociutko :( Mam w klasie chlopaka, ktory tez ma mukowiscydoze... szkoda mi go strasznie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedz #2 : 2006-02-25, 20:36 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #3 : 2006-02-25, 20:53 »
czyli się na nią umiera ....?? :(
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #4 : 2006-02-25, 21:34 »
tak madim, umiera sie - tak samo jak na hemofilie i mase innego szajsu. to jedno. drugie to - david, weź przestan sie wszedzie obnosic, ze "jestes smiertelnie" chory. Mamy ci wspolczuc czy co?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Princessa

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #5 : 2006-02-26, 00:30 »
Iras pewnie ze mamy..to jest okropne :( choroby sa najgorsza rzecza ktora moga spotkac czlowieka :( i nie mamy czasem na to wplywu...
jak sobie czasem mysle ze ja bym miala byc na cos smiertelnie chora to az mnie ciarki przechodza :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #6 : 2006-02-26, 09:18 »
wiesz princessa,inaczej wygladaloby to , gdyby po rpostu o tym napomknal - ale nie, on od razu pisze coś w stylu "jesetm smiertelnie chory, wspolczujcie mi". Dodatkowo patrzac na style wypowiedzi i to jak sie odnosi do innych - do ludzi ktorzy chociazby zwroca mu uwage, ze mnozy bezsensowne topiki,opływa wręcz chamstewem - sory, ale komus takiemu nie należy się zadne wspolczucie. nieh najpierw nauczy sie obcowac z innymi ludźmi.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Princessa

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #7 : 2006-02-26, 15:43 »
a no tak zapomnialam o tych mnogich topikach.....
no lekka przesada, mozna by to gdzies wcisnac pod jakis inny temat ;/
Zapisane

Dawcio

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 110
  • Witam Wszystkich animalsów :):):)
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #8 : 2006-02-28, 14:08 »
Sluchaj Iras ja nie pisalem tego dla Ciebie tylko dla osob ktora chce wiedziec cos o niej.A to ze jest smiertelna to jest prawdą a nie kłamstwem nie chce od nikogo współczucia tym bardziej od Ciebie chce poprostu uświadomić osobom które to chciały co to za choroba.Od Ciebie Iras niechce nic!!!!!!!!!!!
Zapisane
Popełniaj błędy i naprawiaj je gdy dotkniesz dna odbijaj się wykorzystaj czas drugiego już nie będziesz miał...

Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej zaczynam kochać zwierzęta...

Forum Zwierzaki

Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedz #8 : 2006-02-28, 14:08 »

misiunia

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #9 : 2006-02-28, 16:48 »
Ale widac Dawid, ze robisz z siebie ofiare losu i tylko czekasz na to, jak wszyscy beda Ci wspolczuc, bo sie chetnie odnosisz z ta choroba. A jakby ktos chcial wiedziec co to za choroba, to nie widze problemu,zeby zajrzec do encyklopedii, albo nawet wpisac w wyszkuwiarke
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #10 : 2006-03-01, 15:06 »
Nie umicie zrozumiec że on chciał sie podzielić tą smutno wiadomości, moze nie ma komu sie wyżalić a i tak od tego sa fora zeby pisac o czym się chcce. Przestancie już sie kucic czy mamy mu współczuc czy nie. i tak od współczucia chłopak nie wyzdrowieje.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #11 : 2006-03-02, 19:26 »
Fretka, och, daruj sobie:P
On na gg czy na psim czacie na wp się prawie ze wszystkimi tą smutną wieścią dzieli:/
A czy wyzdrowieje... Im cześciej o tym nawija, tym mniej wierzę w tę śmiertelną choroba. Poza tym- jak napisała misiunia- co za problem zajrzeć do encyklopedii czy w wyszukiwarkę?
Dawid, peGaz już ci pisał- to jest forum, więc licz się z opiniami innych forumowiczów. Ty nie chcesz nic od Iras- ona od Ciebie nic nie chce. I moja opinia w tej kwestii jest taka sama, jak jej.
Fretka, jeszcze jedno... Jutro zrobię temat o tym, co mam na obiad. W końcu fora są po to, by pisać, o czym się chce.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Princessa

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #12 : 2006-03-02, 20:43 »
<lol2> to ja chce o moim sniadaniu :D dobra dobra juz sie nie smieje...ale te wspolczucie to ja mam :)
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #13 : 2006-03-03, 15:59 »
To zrubcie sobie temat ,, Co dziś będe jeść'' macie problemy.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Princessa

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #14 : 2006-03-03, 17:34 »
Fretka wybacz..ja to tak na jaja powiedzialam a tak naprawde to ja mam wielkie wspolczucie dla Dawida :( to jest okropne jak ktos jest chory i nie dowalajcie juz mu :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedz #14 : 2006-03-03, 17:34 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #15 : 2006-03-03, 22:03 »
WIecie, ja nigdzie nie zauwazylam obnoszenia sie choroba. Z reszta czym tu sie chwalic? Powiedzial nam kolega o co chodzi, wczesniej tylko wspomnial w przywitaniu (troche dziwnie brzmialo, ale czy to mialo byc chwalenie sie?). Poluzowac warkoczyki radzę coniektorym ;-)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #16 : 2006-03-03, 23:11 »
magdaland - napisanie o tym w pierwszym poscie napisanym na forum raczej trudno nazwac wciaz napomknieciem, chociaz nie jest to jeszcze obnoszenie sie z tym - jednak ten tekst, ze chorzy na to zyja maks 25 lat juz tak, dodatkowo samo zalozenie tego topiku - skoro juz powiedzial co to za choroba osobie ktora sie spytala - wiec po kiego topik? moze dlatego, ze w przywitaniu nie zauwazy tego dostatecznie duzo osob, zeby mu wspolczuc?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dawcio

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 110
  • Witam Wszystkich animalsów :):):)
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #17 : 2006-03-07, 10:55 »
Iras ja nie rozumiem Cie ale mniejsza o to  zrobiłem ten wątek dla osób które chcą znać prawde o tej chorobie a nie aby ktoś się nade mną użalał chce poprostu uświadomić mi to się nie udało np Tobie że nie ważne jakim się jest ważne  jest to jak się postepuje i żyje z innymi ludzmi przkyro mi że tak ludzi traktujesz no cóż taki jest świat
Zapisane
Popełniaj błędy i naprawiaj je gdy dotkniesz dna odbijaj się wykorzystaj czas drugiego już nie będziesz miał...

Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej zaczynam kochać zwierzęta...

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #18 : 2006-03-07, 13:57 »
Dawid, jak możesz:/ Ostatnie zdanie to było przegięcie:/
Jakim prawem masz czelność wytykać jej, jak traktuje innych ludzi?
Ona ma rację. Gdyby szukać dziury w całym, można by dojść do wniosku, iż ten temat został założony ze względu na to, iż użytkownicy FZ nie umieją korzystać z dostepnych źródeł wiedzy- wyszukiwarki, encyklopedii lub bibliotek.
Współczuję chorym na każdą nieuleczalną chorobę, ale wszystko ma swoje granice.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

shogomad

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #19 : 2006-04-26, 16:01 »
To głupia choroba :/ i okropna. Po co tyle chorób na tym świecie :|
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #20 : 2006-05-19, 17:19 »
Pociesze Cię że na to nie zawsze się umiera. Mój kumpel miał Mukowiscydoze przez 2 lata i wyzdrowiał ;) . Teraz nie ma nawet śladu po chorobie.
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Forum Zwierzaki

Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedz #20 : 2006-05-19, 17:19 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #21 : 2006-05-19, 17:32 »
Wątpię, Mia, czy to na pewno byla mukowiscydoza? Jak pisano wyżej, jest to choroba uwarunkowana genetycznie, czyli wrodzona, a do tego - na razie -  nieuleczalna; leczy się ją objawowo. Watpię żeby twój kolega miał ją dwa lata i po prostu, całkiem wyzdrowiał (ale jeśli się mylę poprawcie mnie, z podaniem źródeł oczywiście)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #22 : 2006-05-19, 17:40 »
tez mi sie tak zdaje ze to jest niemozliwe. moze on poprostu byl nosicielem?? i np. po 2 latach lekarze stwierdzili ze jednak tym nosicielem nie jest i on sobie pomyslal ze mu "przeszlo" :lol: wiem wymyslam ale sa rozne wypadki...:P
Zapisane

Dawcio

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 110
  • Witam Wszystkich animalsów :):):)
Odp: Mukowiscydoza
« Odpowiedź #23 : 2006-06-06, 23:40 »
Niestety nieuleczalne wiec niemożliwe aby wyzdrowiał ale ja tym sie nie martwie bedzie to co musi być
Zapisane
Popełniaj błędy i naprawiaj je gdy dotkniesz dna odbijaj się wykorzystaj czas drugiego już nie będziesz miał...

Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej zaczynam kochać zwierzęta...
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.