Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior  (Przeczytany 20605 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

odyseus

  • *
  • Wiadomości: 1
Witam,
od tygodnia jestem dumnym właścicielem czekoladowego Labradorka "Lucky". Jest to mój pierwszy piesek chociaż jako diecko mieliśmy w domu też psa. Przy odbiorze psa dostałem wyprawkę firmy Pedigree, jednak już przy pierwszych odwedzinach sklepu zoologicznego dowiedziałem się że jest to zła karma i polecono mi Royal Cannin Junior Labrador. W międzyczasie musiałem udać się do weterynarza aby zaszczepić mojego pupilka przed wścieklizną (urodzony listopad 2008). Lekarz sugerował mi że najlepszą karmą jest Eukanuba Puppy Junior. Lucky dostaje ode mnie Royal Canin, lecz nie miał bym nic przeciwko Eukanubie gdyż cenowo jest nawet trochę korzystniejsza. Czy jest jakaś różnica między tymi karmami? W niektórych wątkach przeczytałem że niby Eukanuba niezbyt dobrze smakuje? :help:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #1 : 2009-03-23, 13:44 »
Eukanuba nie jest polecana, ze względu na to, że robione są testy na zwierzętach. Zwłaszcza na beaglach jak dobrze pamiętam. A po drugie są przypadki, że psy na eukanubie wyrastają zbyt duże, co nie wiem czym jest spowodowane. Dlatego bym nie ryzykowała ;)

są inne dobre karmy, a o wiele tańsze od roayala czy eukanuby. na www.krakvet.pl masz duży wybór tych tańszych i droższych karm.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #2 : 2009-03-23, 14:50 »
Eukanuba, jak już zostało wspomniane często prowadzi do nadmiernego rośnięcia psa lub zbyt szybkiego, co u labów zagrożonych dysplazja dobre nie jest. To, że royal i eukanuba to najlepsze karmy, to bym dyskutowała, bo w ostatnim czasie obie straciły na jakości. Minusem royala jest też stosowanie konserwantów BHA i BHT, które przypuszczalnie są rakotwórcze i np. są niedopuszczone do żywności dla człowieka. Z tych lepszych karm są jeszcze acana, hills, purina pro plan (koniecznie pro plan, bo dog chow ma zdecydowanie gorszy skład) i mało znana fish4dogs (fajny skład, bardzo śmierdzi rybą, przez co wiele psów ją lubi... mojego to nie dotyczy xD)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedz #2 : 2009-03-23, 14:50 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #3 : 2009-03-23, 17:54 »
chamsti bardzo mnie zaciekawilo to co napisalaś o karmach, powiedz mi czy royal wet tez ma te skladniki rakotworcze i co bys polecila dla jamnika szorstkowlosego z suchych karm, i doroslego labcia
dzieki
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #4 : 2009-03-23, 19:12 »
Bzdura że kwasy BHA i BHT są niedopuszczalne do żywności człowieka.


Kwas BHA (E320) butylo-hydroksy-anizol, Antracine 12, Embanox, Nipantiox 1-F - syntetyczny;
Kwas ten znajduje się w: biszkopty, rosoły w kostkach, orzechy, tłuszcze piekarskie (patrz wytłumaczenie niżej), nadzienia tłuste do wyrobów cukierniczych, siatkarskich i ciast,
koncentraty dodatków do potraw, aromaty zawierające tłuszcze, tłuszcze i oleje przeznaczone do smażenia wyłącznie w zakładach gastronomicznych,

- Tłuszcze piekarskie znajdują szerokie zastosowanie do produkcji wyrobów ciastkarskich i różnego rodzaju pieczywa.

E320 powoduje bóle żołądka, astmę. Dodawanie do żywności dla dzieci i niemowląt zakazane, powoduje wzrost cholesterolu we krwi;


Kwas BHT (E321) - butylo-hydroksy-toluen, Impruvol - syntetyczny;
Występuje w: Oleje przeznaczone do wyrobów typu sneksy i czipsy, aromaty zawierające tłuszcze, guma do żucia

E321 powoduje alergie, bóle żołądka, astmę, dodawanie do żywności dla dzieci i niemowląt zakazane;


Kwas BHA występuje także w kosmetykach, między innymi w kremach do twarzy.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #5 : 2009-03-23, 19:28 »
A co sądzicie o karmie Brit? Dobra, czy nie? :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #6 : 2009-03-23, 22:07 »
Mysa: fakt, mój błąd, nie w żywności dla ludzi, a dla dzieci.
Zapisane

Satine

  • *
  • Wiadomości: 12
  • :)
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #7 : 2009-04-12, 00:32 »
Akurat miałam okazję przetestować obie.

Kupowałam od początku Royal Cannin dla jamników przez pierwsze 3 miesiące. Ostatnio kupiłam Eukanubę, bo Royala w trzech najbliższych sklepach akurat nie było (dla jamników szczeniaczków).

Wnioski.

Jak tylko skończy jeść to opakowanie Eukanuby, to wracam do Royala, choćbym musiała jeździć do innego miasta.

To czy jedzenie służy psom, widać najlepiej w ich - wybaczcie mi teraz - kupach.

Przy Royalu  były dość suche, zwarte, nie miały intensywnego zapachu.

Przy Eukanubie - niestety bardzo śmierdzą, są większe i kleiste, nie mają zwartej konsystencji. Pies też pije dużo więcej wody.


Royal dla jamników jest odtłuszczony, co jest ważne przy tendencji do tycia u tej właśnie rasy.


Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #8 : 2009-04-12, 09:08 »
troszkę nie na temat, ale warto karmy zamawiać na allegro/w sklepach internetowych ;) raz, że masz dowóz do domu (przy workach 15kg z reguły gratis), dwa, że zazwyczaj jest taniej niż w normalnych zoologach
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedz #8 : 2009-04-12, 09:08 »

Satine

  • *
  • Wiadomości: 12
  • :)
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #9 : 2009-04-13, 00:37 »
Wiem, myślałam o tym. Zastanowiły mnie jednak pojawiające się od czasu do czasu komentarze kupujących, że przysłana karma miała bardzo krótki termin ważności.

Może znacie jakichś zaufanych  i solidnych sprzedawców karmy na Allegro? :)

A wracając do tematu - wydaje mi się, że im bardziej wyspecjalizowana karma (czyli ze względu na wiek, wielkość psa, a nawet rasę  czy preferencje np dla wrażliwych) - tym lepiej.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #10 : 2009-04-13, 00:42 »
ja kupuję karmy jedynie na www.krakvet.pl i na www.karmydodomu.pl . Nie polecam allegro do kupowania karm, chyba, że znajdziesz sprzedawce, który jest zaufany. Poczytaj komentarze o sprzedawcach.

Ja zazwyczaj jak kupuję karmę, to najpierw szukam jej jak najtaniej. Raz udało mi się znaleść hill'sa za 159zł.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #11 : 2009-04-13, 07:16 »
ja na allegro bardzo często kupuję i nigdy nie miałam zastrzeżeń, odnośnie daty ważności: może warto zapytać o nią sprzedającego, w sytuacji gdy poda inną niż karma, którą dostaniecie, można zgłosić to do allegro (ale trzeba mieć zachowaną korespondencję).
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #12 : 2009-04-13, 12:36 »
Ja stosuję ORIJEN, zawsze kupuje przez internet, jest duża różnica w cenie prawie na każdym produkcie dla psa, wyjątek stanowi weterynaryjny pokarm dla kotów nerkowców Royala, który u weterynarza jest w tej samej cenie. Karmy Orijen jeszcze w sklepie nie spotkałam, a ze składu wynika, że jest to dobra karma, minusem jest wysoka cena.
Cytuj
Diety ORIJEN są wysokobiałkowe, mają niską zawartość węglowodanów, brak w nich ziaren zbóż.
Charakteryzują się natomiast świeżymi składnikami w proporcjach odpowiednich pod względem biologicznym (70 procent mięsa, 30 procent owoców i warzyw, zerowa zawartość ziaren – 70/30/0). ORIJEN zapewnia podstawowe pożywienie dla Twoich psów i kotów, dopasowane do ich ewolucyjnie ukształtowanych potrzeb, dzięki czemu odżywiają się zgodnie ze wskazaniami Natury.
Co do daty ważności nigdy nie miałam żadnych problemów kupując karmę przez internet.
Zapisane
Bożena

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #13 : 2009-04-14, 11:33 »
Ja zawsze chciałam kupować Orijen dla mojego psa, ale nie ma dla grubasków. Bo jak zacznę normalnego podawać to znowu przytyje...
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #14 : 2009-04-14, 21:37 »
można próbować ze zmniejszoną dawką dzienną
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedz #14 : 2009-04-14, 21:37 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #15 : 2009-04-14, 22:55 »
Tylko że mój pies ma dosyć dużo wysiłku, trenujemy canincross i musi trochę sobie jeść, a także i schudnąć.
Zapisane

Jira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 99
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #16 : 2011-04-11, 12:00 »
Dawać psu pracującemu karmę light czyli dla psów o zmniejszonej aktywności? To juz lepiej daj mu normalną karmę ale mniejsze porcje... Chyba nie chcesz zaszkodzić ulubieńcowi?

Co do eukanuby... w podobnej cenie masz belcando, znacznie lepsze. Z wyższej półki masz acanę, Orijena, TotW, i white wolfa.

Zochanna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #17 : 2011-04-30, 22:29 »
Ja bym poleciła Royal Canin . Mam psa i je właśnie taką karmę i wyrósł na zdrowego , pięknego psa. Grąco polecam na śniadanie dla psa , nakładać ser biały z jogurtem naturalnym , i może też być z odrobiną miodu. Na drugie danie dla psa, to karma Royal Canin, Potem na obiad ( Ostatni posiłek w dniu psa) na obiad ryż, bez solenia solą , z mięsem z indyka, gotowaną marczewką i już. Mój ies tak się odżywiał i nadal się tak odżywia naprawdę polecam.
Zapisane
Zochanna

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #18 : 2011-08-15, 22:40 »
Mój piesior również je Royal Canin i jest zadowolony :). Karmę kupuję przez Allegro i nigdy nie było problemu z ważnością.
Zapisane

robsons

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #19 : 2012-07-06, 14:20 »
Zdecydowanie polecam ROYALA. Mam 2 pieski i juz od 4 lat jedzą ta samą..POLECAM
Zapisane

Monique89

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #20 : 2014-01-28, 14:18 »
Mój pies wcina tylko karmę APL. Daję mu suchą i mokrą bytówkę  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedz #20 : 2014-01-28, 14:18 »

Meow

  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #21 : 2014-01-30, 12:56 »
Mój pies od szczeniaczka je tylko Royala Caniana :)
Zapisane

Kamil123

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #22 : 2014-02-06, 14:30 »
Dowiedziałem się, że dotarła do mnie sucha karma APL Adult Big Dog, którą zamówiłem 2 dni temu. Muszę jeszcze dokończyć Royala i wezmę się za karmienie nową karmą. Jak się sprawdzi biorę abonament! ;)
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #23 : 2014-05-19, 16:14 »
Polecam oprócz wyżej podanych karm wypróbować także TEO,może ją kojarzycie,jest polecana na wielu forach i równie skuteczna,z wyższej półki. Warto się nad nią zastanowić.
Zapisane

Kropki-i-laty_pl

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Royal Canin Junior czy Eukanuba Puppy Junior
« Odpowiedź #24 : 2015-04-17, 11:46 »
A moze 1st Coice będzie dobrym wyborem,co sądzisz? Wg mnie skład lepszy niż Royal Canin,może cenowo nieco drożej,ale każdy pies jak i właściciel na pewno będą zadowoleni:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 27 zapytaniami.