Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Rycerze powietrza"  (Przeczytany 1054 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
"Rycerze powietrza"
« : 2007-07-16, 13:17 »
-Mali! Mali gdzie jesteś?!- mężczyzna szedł szybkim krokiem przez las. Niebo już się ściemniało. Czarne kruki zlatywały z drzewa na drzewo. Wszystko wydawało się takie ponure i ciche.
-Tutaj wujku! Tu jestem- o drzewa obijał się głos chłopca. Mężczyzna wyszedł na małą polankę. Po środku siedział chłopiec z małym jastrzębiem na ramieniu. Blond włosy opadały mu na błękitne oczy. Po policzkach spływały mu łzy.
-Co się stało?- mężczyzna wyglądał na zaniepokojonego. Na jego szarej twarzy pojawiły się zmarszczki. Bystre szare oczy spoglądały czujnie w koło.
-Nic.  Zobaczyłem stado kruków atakujących tego ptaka. Złapałem kij i odgoniłem je. Ale wywróciłem się… Bardzo boli mnie kostka- jego głos był słaby, ale nie drgał. Otarł łzy z policzków i pogłaskał małego ptaka po główce.
-Zaniosę cię do domu. Pewnie masz tylko skręconą kostkę. Ale pozostaje jeszcze pytanie co zrobimy z tym małym- popatrzył na małego ptaka. Chłopiec złapał go w ręce.
-Mogę go zatrzymać? Proszę. On nie przeżyje w tym lesie, przecież…- wuj przerwał mu ruchem ręki. W krzakach za nimi było słychać szelest. Nagle wypadł z nich człowiek w czarnej pelerynie. Na jego ramionach siedziały dwa czarne kruki ze złotymi obrożami na szyi.
-Witaj Marcusie- mężczyzna przywitał człowieka.
-Witaj Ramie. Co ten chłopiec tu robi?! Przerwał łowy moim krukom.
-Twoje kruki właśnie próbowały zadziobać jastrzębia mojego siostrzeńca. Może pilnowałbyś je trochę bardziej i nauczył nie atakować zwierząt innych ludzi- głos Rama był spokojny. Z ust Maliego wydobył się głuchy krzyk. Kruki przemieniły się w dwie zakapturzone postacie. Usłyszał szczęk mieczy, gdy nagle poczuł ból z tyłu głowy. Cały świat zaczął nagle zanikać pod osłoną ciemności.  Jeszcze chwilę słyszał walkę, a potem tylko ciemną pustkę.
                                                                   * * *
  Chłopiec otworzył oczy. Nad nim stało kilka zakapturzonych postaci. Mali przestraszył się i szybko podniósł głowę co wywołało fale bólu.
-Spokojnie nic ci nie zrobimy- Przemawiał do niego siedemnastoletni chłopak o czarnych, krótko ściętych włosach.- Wiemy co tu się stało… Wszystko widzieliśmy. Chcemy ci pomóc.
                                                                   * * *
  -Łuuuhuu!! Rashi lądujemy!- młodzieniec zręcznie prowadził w powietrzu swojego jastrzębia. Chłopak lecący obok niego przekazał znak lądowania reszcie.  Mała grupa skierowała się ku małemu wzniesieniu i na nim wylądowała. Pierwszy z wielkiego ptaka zeskoczył chłopak o jasnych blond włosach opadających na błękitne oczy. Był dobrze zbudowany. Jego wzrok łagodnie omiatał okolice.
Łagodne pagórki porastały brzozowo- sosnowe lasy. Po porośniętych długą trawą polach biegały sarny poszukujące jedzenia. Z wysokich drzew wzlatywały w niebo stada ptaków. 
-Mali co teraz robimy?- Rashi usiadł i oparł się o pień dużego drzewa.
-Jak to co? Trzeba odpocząć. Nie możemy ruszać tak od razu. Nasze podniebne wierzchowce są już zmęczone. Zaro musi na nas zaczekać.- jego twarz spoważniała. Odkąd zginął jego wuj, strażnik starożytnej mocy powietrza Silion jego zadaniem stało się odnalezienie strażnika mocy wody Aquri, ziemi Terra i ognia Freur. Wiedział że to tylko pomoże mu w ocaleniem Druon, kraju magii przed nadpływającymi wojskami ciemności.
-Musimy zbudować sobie jakiś szałas no i musimy odpocząć- głos Rashiego przywrócił go do rzeczywistości.

Moje najnowsze opko. Mam nadzieje że się spodoba.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: "Rycerze powietrza"
« Odpowiedź #1 : 2007-07-16, 13:39 »
Aniu kochana, wiedziałam, że jak wrócisz z wakacji, od razu pojawi się jakieś nowe opowiadanie. ;)
Bardzo miło mi się czyta, czekam na następną część - mam niezachwianą nadzieję, że się pojawi. :>
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: "Rycerze powietrza"
« Odpowiedź #2 : 2007-07-16, 13:42 »
twoja niezachwana nadzieja ma racje
już niedługo będzie kolejna część ^^

« Ostatnia zmiana: 2007-07-17, 14:36 autor ania11o »
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: "Rycerze powietrza"
« Odpowiedz #2 : 2007-07-16, 13:42 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: "Rycerze powietrza"
« Odpowiedź #3 : 2007-07-18, 11:42 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-22, 15:17 autor ssgosiass »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 24 zapytaniami.