Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.  (Przeczytany 7867 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Flaś

  • Gość
Chcialbym zalozyc akwa. :mrblue: Myslalam o zbiorniku 45l  :idea: Powiedzdzcie mi jaki filtr, grzalke, roslinki a przede wszystki rybki moge tam miec ?? :?:  Dziekuje za porady 8)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #1 : 2004-08-28, 22:19 »
Filtr... FAN 1... lub wyzej... zależy jakie rybki bedziesz trzymać...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #2 : 2004-08-28, 23:11 »
Fan 1 to chyba jednak troszku zaduży, wogóle nie polecam filtrów typu fan bo słabo spełniają swój obowiązek, wydajniesze są filtry typu fat

a najlepsze są filtry mechaniczno-biologiczne

nie niestety nie możesz mieć w takim akwa wszystkich rybek, bo niektór by ci się niezmieściły  ;)

ryby pomożemy ci wybrać jak napiszesz czy to ma być akwarium hodowlane, czy dekoracyjne
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedz #2 : 2004-08-28, 23:11 »

arke

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #3 : 2004-08-28, 23:27 »
to jest ras.napisz jakie maja wymiary towje akwarium.bo jesli jest dośxc wysokie to możesz 2 skalarki,a jesli sie na nie nie zdecydujesz to na twoim miesjcu wziołbym sobbie rybki żyworodne.rybki żyworodne są to takie rybki które rozmnażają sie nie przez ikre a ikra śa to jajka które ryby bronia przez nie potem wylęgwaja sie małe rybki ,więc jak juz pisałem nie przez ikre tylko samica nosi je w sobuie czyli w brzcuhu przez jakiś 1 miesiąc.rybki żyworodne mogą być"gubik pawie oczko  samiec rosnie do 3 cm samica do 5 cm maja one wspaniałe nie które ubrawinia możesz mieć molinezje.jest to czarna rybka nie wymaga zbyt dużego akwarium tak jak i gupik.rosną one bodajże do 5 cm także nie są to dużerubki :wink: coś jeszce? mogą być mieczyki są mieczyki czerwone lub granatowe .granatowe są bardziej żadko hodowane.tą sa 3 japopularniejsze gatunki żyworódek. jeśli zdecydujesz sie na rybki stadne,rybki stadne sa to takie rybki które pływaja w grupie. naprzykład takie jak neonki neonki sa bardzo małe rybki z ubarwieniem czerwono niebieskie.musi takich rybek być jak najiecej ale nie mniej niż ja wiem 10? ;) odradzał bym rynbek stradnych tego typu jak brzanki chyba że jak bedziesz je trzyamc same alebo bez rybek z długimi płetwami poprostu będą obgryzać.Jęsli chodzi o roślinki musisz dobrac do rybek aby miały taką samą lub podobną temperaturke.jak będą miały za dużo bea gnic jak za mało tez gnic także teperatura musi byc w miare dobra .zależy też to od oświetlenia :) jeśli bedziesz miała flore-flora jest to jażeniówka która pomaga sie wybarwić rybom i roslinkom czyli będa ładniejsze kolorki miały i bea szybciej rosnąc.takie jażeniówki kosztują w granicach 20 zł.a co do roślinek to mogą być to cryptokoryna ,anubuiasy,trawki różnego rodzaju,tataraki,mech jawajski,kbomba,moczarka,wgłębka wodna pływa na samej górze jest ich naprawde dużo.co do filtru powinen wystraczyć fan 2 jest on chyba od 60 litrów do 100 zawsze lepiej żeby było więcej by lepiej zbierał. lub fan mini 1 jest on od 30 do 60 litrów.grzałke bym proponował z termostatem będziesz sobie mógła ustawić temperaturke w akwarium ale jakiej mocy to juz bedziesz musiała sobie sama zobaczyć ile będziesz vat żaróweczke żebys nie przegrzała wody :) to chyba na tyle na początek jeśli bedziesz miała jakies pytania to pytaj chętnie odpowiemy 8)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #4 : 2004-08-28, 23:38 »
bozu rybki żyworodne są jak nazwa wskazuje żyworodne one NIE SKŁADAJĄ IKRY !!!  :roll:
molinezje WYMAGAJĄ średniej wielkości akwa, bo same nie są zbyt małe, rosną do 10 cm, pozatym wyróżnia się u nich podgatunki, np. balonowa, żaglopłetwa.... :roll:
mieczyki też wymagają akwa średniej wielkości, rosną do 12 cm, można hodować 1 samca bo ze sobą walczą, też wyrużnia się tu podgatunki  :roll:

dalszej części twojego postu nie chce mi się już poprawiać BO TO KOMPLETNE BZDURY SĄ  :roll:

ARKE jak nie masz pojęcia o czym piszesz to lepiej nic nie pisz  :roll:
Zapisane

arke

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #5 : 2004-08-28, 23:41 »
słuchaj Kesi miałaś kiedyś rybki.ty wogule wies co mówisz raczej co piszesz.molinezja musi miec diosc duże akwarium a 45 to co. jak w 45 jak masz wysokie to sie skalarki 2 trzyma.no sorrki ze tyle mam akwarium i jest ekstra to nie znaczy że jestes strasza to wiesz lepiej
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #6 : 2004-08-29, 00:31 »
ARKE poprostu nie umiesz przyznać się do błędów  :roll:

hahahahaha 45 litrów to duże akwa  :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #7 : 2004-08-29, 09:30 »
umiem się przyznać miałas kiedyś akwarium.45 l jest wystarczająco duże na te rybki które napsaiłem w ilościach gdyz mieczyki racja roną nawet do 12 cm jak juz napisałas ale chwila molinezja do 10? :lol: no co ty do 6 jak już i to samiczka a niemówiąc już o samcu to skoro ty jesteś taka głodna wiedzy to czemu się  niewypowiesz na tyle by nasza koleżanka były zadowolona i widziala od czego zacząć :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #8 : 2004-08-29, 10:10 »
arke.. :|

molinezje rosna do 10 cm, nic mnie nie obchodzi ze lubisz sobie dodawac wlasne teorie.. :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedz #8 : 2004-08-29, 10:10 »

Flaś

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #9 : 2004-08-29, 11:49 »
Kurde, cicho byc :P Macie mi pomoc a nie sie klocic :roll:
arke sorry, ale ja wierze Kesi, a nie tobie :?

Akwa chce ozdobne :mrblue: Chce ladne, kolorowe rybcie ;)
Zapisane

arke

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #10 : 2004-08-29, 12:18 »
oki to wale to i sie nie bee odzywac poczytajcie sobie do ulu rosnie w akwariach a do ilu w warinkach naturalnych :grr: flashq też jestes miała fajnie że mnie wczoraj zablokowałas jak sie spytałem o obarzke :grr:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #11 : 2004-08-29, 13:00 »
to podam ci przykładowy zbiornik dla początkujących  :)
wielkość zbiornika: 60;30;30 cm
podłoże o grubości 4 cm-dobrze przepłukany żwir o średnicy 2-4 mm (potrzeba około 7 litrów)
do dekoracji trochę kamieni nie zawierających wapnia i jakis korzeń o długości 2/3 zbiornika - dobre kryjówki dla ryb  :)
rośliny: pęczek strzałki pływającej (sagittaria sublata), 12 ludwigi pływającej (ludwigia repens), 6 limnofila bezszypułkowa (limnophila sessiliflora), pare małych mikrozium oskrzedlone (microsorium pteropus) -przywiązuje się to do korzenia, 4 kryptokryna zwartka (criptocryne petchii), około 50 żabienica delikatne (echinodorus tenenllus)- jako trawnik na front zbiornika
Obasada zbiornika: 20 neonów czerwonych, 1-2 zbrojniki niebieskie, jedna para ! pielęgniczek kakadu, 4 kiryski.
wszystkie te rybki pochodzą z ameryki południowej i powinny być hodowane w wodzie o twardości ogólnej 12-14 n i temperaturze  około 25 stopni.

jak masz twardzą wodę to możesz mieć 3 samice i 4-5 samców gupika, 2 molinezje żaglopłetwe, 1-2 zbrojniki niebieskie, 2 mieczyki co ożywi zbiornik czerwony, kolorem.

Oczywiście będziesz potrzebował filtra i grzałki  :)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #12 : 2004-08-29, 16:39 »
ej Flashq sądzę że sama powinnaś wybrać roślinki rybki itp., my tylko możemy ci podpowiedzieć co z czym można trzymać itd.
ja mam w akwa 45l 2 prętniki karłowate, kilka gupików, 4 razbory klinowe, 3 glonojady i żabkę ( od niedawna)
z roślinek to miałam kabombę karolińską, reszty nazw nie znam
Zapisane

arke

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #13 : 2004-08-29, 16:39 »
no to superr jest twój post gdzie piszesz że pielegnice z neonkami jak to sa rybe agresywne. może napisz jej jakie może roslinki miec a jak już sobie bedzie chiała zrobić to sobioe jmjuż sama zrobic a pozatym to juz jej napisałem wczesniej jakie roslinki :wink:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #14 : 2004-08-29, 17:38 »
Kesi mówiła o pielęgniczkach. Są one znacznie mniejsze od pielęgnic i nieagresywne. Poza tym są bardzo ciekawe. Sama je mam, tylko że ja mam ramirezy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedz #14 : 2004-08-29, 17:38 »

arke

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #15 : 2004-08-29, 17:40 »
phi ramirezki sa to najmniejsze pielegnice można powiedzec ze to nie sa pielegnice tylko pelęgniczki a pozatym jest to za małe akwarium na te rybki
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #16 : 2004-08-29, 21:55 »
ARKE powiem tylko jedno twoja niewiedza jest tak strasznie szokująca, że lepiej się bardziej nie pogrążaj  :roll:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #17 : 2004-08-31, 22:34 »
co do rybek to 5 kirysków, 4 samiczki bojkow i 1 samiec + kilka otosków i masa roślin+kokosik+korzenik i ... giiit :)
Zapisane

arke

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #18 : 2004-08-31, 22:57 »
to rozumeim  Raffy.a Kesi ty wogule miałas akwarium?co?boja nie maialem rok czt pół tylko mój tata mial przez pół dziecinstawa mojego i ja 2 lata :wink:  :grr:  ;)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #19 : 2004-09-01, 00:23 »
Tak się składa ARKE, że akwarystyka to moje hobby.

Nie znasz mnie na tyle żeby pisać takie rzeczy.

Nie każdy kto posiada ryby, posiada wiedzę na temat tych ryb - niestety.
To, że twój tata miał akwarium to nie znaczy, że ty masz o tym jakieś pojęcie. Bo widzisz mój dziadek hodował konie, a ja o tej hodowli nie mam zielonego pojęcia.
I nie bulwersuj się tak, bo zrobisz sobie na forum opinię wszechwiedzącego  ;)
Zapisane

arke

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #20 : 2004-09-01, 09:06 »
dobrze ale co nie napisze to tylko ty mnie krytykujesz :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedz #20 : 2004-09-01, 09:06 »

truskawa144

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #21 : 2004-09-01, 11:00 »
arke może zamiast gadać głupoty popracowałbyś troche nad gramatyką i ortografią...twoje posty są tak maksymalnie pozbawione interpunkcji że ciężko zrozumieć o co ci chodzi....
Zapisane

moody

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #22 : 2004-09-01, 17:32 »
ja rozmiem drobne potkniecia na klawiaturzeale jeśli sąliterówki jedna za drugą to co niektórzy sie nie domyślą o co chodzi
Zapisane

monikaaa

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #23 : 2004-09-06, 20:51 »
I ja się dołączam. Arke z księżyca jesteś czy skąd?  :grr: Molinezje albo np. mieczyki do takiego akwa? Walnęłam ze śmiechu jak to czytałam Oki. Do tematu. Ja to tego akwa polecam małe rybeczki tzn. danio, neonki i razbory klinowe, a na dno parę kirysków i zbrojnika niebieskiego Posadż kilka roślinek (jakie ci sie spodobają), wrzuć jakiś korzeń i będzie super.  :wink:  Oczywiście nie przeryb akwarium. Filtr - ja bym poleciła Aquael, typ Fan. Ja używam i nie narzekam, ale każdy ma swoje doświadczenia. Grzałka z termostatem i oświetlenie. Aha. I kup nawóz do roślinek, np. Tetra Planta Min. Ale na wszystko przyjdzie czas.  :) Poczytaj przed założeniem akwa książki i pobuszuj w internecie. Nie zakładaj na żywca. Pozdrawiam
Zapisane

moody

  • Gość
Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #24 : 2004-09-07, 15:51 »
molinezje mieczyki gupiki jak najbardziej mozesz miec
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #25 : 2005-09-26, 22:09 »
Ja mogę powiedzieć z własnego doświaczenia, że rybki żyworodne takie jak molinezje, gupiki, mieczyki oraz platki, mogą być trzymane w 30l akwa i bardzo dobrze sie czują. Moje co 5-8 tygodni mają 12-15 młodych ostatnio miałam 80 młodych oddałam je do sklepu akwarystycznego a za to dostałam pokarm w puszce całkiem gratis!!! :D 8) :jupi2:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #26 : 2005-09-27, 07:25 »
Molinezje, gupiki i platki? OK, jeszcze jestem się w stanies zgodzić. Ale mieczyki? Nigdy w życiu. Nie dość, że rosną duże to jeszcze lubią żyć w grupie.
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #27 : 2005-09-27, 10:03 »
To prawda ale moje są w bardzo dobrej formie samiec ma 3 lata a samica 2 lata. Najstarsza ryba, którą posiadam ma 5,5 roku to glonojad!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedz #27 : 2005-09-27, 10:03 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #28 : 2005-09-27, 14:57 »
Majhert, a pytałaś rybek o zdanie...?
mam znajom która szczyciła sie tym, że miała welonke która żyła 12 lat w kuli... wedłóg niej rybce było dobrze ale według mnie było komplenie inaczej... rybka była zniekształcona (na imie miała bąbalek więc mozna sie domyslić kierunku deformacji) zestresowana i kilkakrotnie usiłowała popełnić samobójstwo... więc to co my widzimy to jedno ale jeśli spojrzec oczami ryby to obraz może byc kompletnie inny...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Leloo

  • Gość
Odp: Akwa 45l <= porady dla początkującego akwarysty.
« Odpowiedź #29 : 2005-09-27, 15:56 »
a ja bym proponowal do obsady jakie stam dac parke pretnika karlowatego:) bardzo ozdobna rybka;P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 29 zapytaniami.