Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: akwarium - odnowa biologiczna :P  (Przeczytany 1882 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
akwarium - odnowa biologiczna :P
« : 2005-03-30, 15:13 »
No więc mam pare pytań dotyczących mojego akwa. W najbliższy weekend planuje oddać rybki moje do zaprzyjaźnionego akwarium, a w ich stałym domu zrobić generalny porządek, tj. założyć na nowo.
Po pierwsze chce wywalic WSZYSTKIE ŚLIMAKI  ( !!! ), po drugie wsadzic wiecej roślin no i zmienić obsade ( tak troszke ). Tak więc prosze o odpowiedz na następujące pytania :
- czy taka obsada jst waszym zdaniem dobra dla 130 l. akwa :
10 neonek
8 kardynałów
 bojownik samiec + 3 samiczki ( tu pytanie do Raffyego: jakie roślinki najlepiej dla bojków?? )
10 kirysków
2 skalary
 i samiczka gurami ( bardzo stara bo już 5 letnia dlatego nie chce jej oddawać )
jeśli taka obsada jest waszym zdaniem zła to jaka inną ( podobną ) proponujecie??
- jakie roślinki i jaką temperature wody proponujecie??
- czy mogę z tymi rybkami trzymać stadko 4 karlików??
- po ile jest miej - więcej fototapeta??

Z góry dziękuje za udzielone mi rady!! :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Galago De Codi

  • Gość
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #1 : 2005-03-30, 15:22 »
Nie wiem po co to robisz... ad primo.. slimaki zostawią jajeczka na lroslinach i innych czesciach któych nie jestes w stanie wyparzyc i i tak bedziesz je miał.. jesli masz swiderki ichcesz sie ich pozbyc to musisz wymienic cale dno... zadne gotowanie nic nie da.. mi zalązki przezyly 3 miechy bez wody...
Pozatym akwarium - jesli rusza od nowa to powinno sie przegryzc czyli tydzien bez roslin i ryb.. potem rosliny a po 2 tyg przynajmniej rybki.. inaczej nie namnoza sie dobrze bakterie nitryfikacyjne... moim zdaniem lepiej wyłowic rybli dowalic jakis srodek na slimaki (mi działało z tetry) i po 2-3 dniach wymienic 40% wody a potem zając się rozlinami i porządkami..
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #2 : 2005-03-30, 15:52 »
ja bym zamiast kirysków krewetki wpuściła lub 5-10 krewetek i 5 kirysów
ale to już według uznania
Zapisane

Forum Zwierzaki

akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedz #2 : 2005-03-30, 15:52 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #3 : 2005-03-30, 19:05 »
Cytat: Galago De Codi
Nie wiem po co to robisz... ad primo.. slimaki zostawią jajeczka na lroslinach i innych czesciach któych nie jestes w stanie wyparzyc i i tak bedziesz je miał.. jesli masz swiderki ichcesz sie ich pozbyc to musisz wymienic cale dno... zadne gotowanie nic nie da.. mi zalązki przezyly 3 miechy bez wody...
Pozatym akwarium - jesli rusza od nowa to powinno sie przegryzc czyli tydzien bez roslin i ryb.. potem rosliny a po 2 tyg przynajmniej rybki.. inaczej nie namnoza sie dobrze bakterie nitryfikacyjne... moim zdaniem lepiej wyłowic rybli dowalic jakis srodek na slimaki (mi działało z tetry) i po 2-3 dniach wymienic 40% wody a potem zając się rozlinami i porządkami..


to że sie powinno przegryźdz to każdy głupi wie !!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Leloo

  • Gość
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #4 : 2005-03-30, 19:16 »
do obsady nie ma chyba zadnych zastrzezen;-) A rosliki takie: Lotos tygrysi, mikrozorium, kabomby, cos plywajacego dla bojkow, zabienice jakies, mech jawajski... i temperature 26 27 stopni mniej wiecej;-) moj kumpel fototapete kupil 30cm wys i 70 dluga za 12 zl chyba...
Zapisane

Flaś

  • Gość
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #5 : 2005-03-30, 20:57 »
A mi to tych ryb jakoś tak strasznie dużo :lol: :P
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #6 : 2005-03-30, 21:11 »
na 130l to akerat z rezerwą (tak mi sie wydaje)
Zapisane

Flaś

  • Gość
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #7 : 2005-03-30, 21:27 »
Cytat: PePe
2 skalary


Właśnie przeczytałam w książce o rybciach, że na parkę skalarów potrzeba miniumum 100l... :hmmm:
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #8 : 2005-03-30, 22:10 »
sorry nie doczytałam o skalarach ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedz #8 : 2005-03-30, 22:10 »

Ellen

  • Gość
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #9 : 2005-03-31, 17:34 »
Wg mnie zestaw nawet ok tylko te skalary moga miec ciasno no i imho kardynalki i neony maja inne wymagania temperaturowe co bojowniki, ale w sumie ludzie trzymaja razem, wiec moze da sie jakos wyposrodkowac. Slimakow nie wytepisz, trza by bylo wywalic wszystkie rosliny, sprzety i podloze :roll:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
akwarium - odnowa biologiczna :P
« Odpowiedź #10 : 2005-03-31, 18:27 »
ale czy moge mieć z tymi rybami karliki??

02.04.05.
Praca w toku. Właśnie skończyłem ykładać żwirek, jak równiez kamienie z których zrobiłem groty, korzeń na którym zostanie posadzony anubias :)
Oczywiście sprzęcior też juz wsadzony : grzałka, filtr z deszczownicą i termometr :)
Teraz tylko wode wlać, posadzić roslinki, dolać wiecje wody i wpuścić pistie.
A rybolce wróca dopiero w czwartek - piatek :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 26 zapytaniami.