Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?  (Przeczytany 2095 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MRk

  • Gość
45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« : 2005-09-14, 01:18 »
Hello Wszystkim :) 9.09.05 dostałem w prezencie przepięknego Bojownika :) Fafika! ;) Tak go już nazwano :) hehe Jest naprawdę cudny, ale dostałem go w bardzo małym kielichu i od razu gdy tylko mogłem kupiłem mu 45 litrowe akwarium :) Prawie wszystko co potrzebne już mam kupione. Jutro jedynie dokupię żwirek żeby zasadzić jakieś roślinki ;) Mam jedynie pytanko- jakie inne rybki mogę dokupić dla niego? Wiem ,że ok. 3 samiczek ;) ale co poza nimi? Jakieś inne labiryntowe? Czy może z innych gatunków też? i jakie dobrać ,by nie nastąpiły jakieś kłótnie ;) Dzięki z góry za podpowiedzi :)


Data wysłania: 2005-09-14, 00:28
czy mógłbym dorzucić np. Pielęgniczkę Ramireza? Bo wygląda cudnie :D :) hehe A jak bojki znoszą prętniki?gurami?ostrogony?bocje?piskorki?grubowargi?razbory? bo gdzieś wyczytałem ,że z nimi ponoć w zgodzie żyją. O glonojady pytać się chyba nie muszę ;) bo te rybki to są chyba zupełnie neutralne dla każdej ryby ;)


Data wysłania: 2005-09-14, 00:45
aaaa no i mam nadzieję ,że w miarę szybko dacie mi znać ;) bo w piątek do sklepów będzie dostawa roślinek itp. ;) więc już w piątek bym wpuszczał rybki również ;) przynajmniej Fafik (Boj/y-a) ;)


Data wysłania: 2005-09-14, 00:46
aa no i jakie tam duperelki (oczywiście poza grzałką z termostatem, filtrem, termometrem) byłoby dobrze wsadzić? ;) Jakieś roślinki żywe to na pewno, ale jakie? Czy sztuczne też mogą być? Bo poczytałem ,że żywe o wiele bardziej będą się mu podobać ;) W końcu to natura ;) ale czy mu to tak wiele będzie robić? poza ogólnie lepszą filtracją wody? Co ogólnie bojki lubią? aa no i jak z dawkowaniem żarełka? bo chyba coś za dużo mu dają :P jakiś tyłek dostał większy hehe a nie chciałbym żeby się przejadł :/ nazwę go chyba FatBoy/j (Slim) hehe chociaż z tego co zauważyłem to on nie ma tendencji do przejadania się. jak chce to sobie coś zje.zawsze zostawia sporo, więc raczej chyba z przejedzenia nie padnie(mam nadzieję). co ogólnie też bojki lubią najbardziej szamać? Póki co karmilem go ochotką żywą i płatkami Ichtio-vit firmy Tropical. Mój Fafik jest koloru niebieskiego i mam pytanko następujące - są jakieś preparaty, by jego kolor u3mać w jak najokazalszym odcieniu? by był zawsze tak jaskrawy jak teraz albo piękniejszy ;) hehe I jak to z nastrojem u samców? Bo czasem jest cały niebieski (oprócz główki, bo ona zawsze jest czarna), a czasem niebiesko-czerwony. Czasem końcówka płetwy ogonowej blednieje. Co to za oznaki?



Data wysłania: 2005-09-14, 01:01
aa i jeszcze jedno - od wczoraj chyba, albo od dziś rana(już dobrze nie pamiętam) cały czas coś mu odstaję między płetwami piersiowymi (tymi czerwonymi , o ile to tak sie nazywają)...czyżby to byl kupka? na tyle duża ,że nie może sie odczepić czy co to? :| aaa no i jedna z tych płetw w ogóle mu sie wykrzywiła do połowy i tak cały czas jest hmm dziwne to trochę :/


Data wysłania: 2005-09-14, 01:04
no i jaką grzałkę i filtr najlepiej kupić do 45litrowego akwa? :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #1 : 2005-09-14, 09:53 »
no to po kolei...
45 litrów to niewielkie akwa więc nie przesadzaj z obsadą.
skoro masz ślicznego samca to dodaj jeszcze równie śliczne 4 samiczki i daj sobie spokój z pielęgniczkami. dodaj w ramach ekipy sprzątającej stadko otosków i ciesz się pieknym widokiem :)

co do innych ryb to wbrew powszechnym teoriom bojki to bardzo miłe i towarzyskie rybcie, ale trzeba pamiętać że terytorialne więc potrzebuja mieć swoja przestrzen.
piskorek do akwa z bojkami średnio sie nadaje bo zazwyczaj kończy jako nawóz... wynika to z faktu że piskorki bardzo lubia wchodzić pod żwir a bojki lubią gęsta roslinność w takim połączeniu często plączą sie piskorki w korzeniach... co prawda roślinki potem świetnie rosna ale nie o to przeciez chodzi... razbory lubia niższe temperatury niz bojki więc szkoda rybek męczyć, bocje zaleznie od gatunku ale to nie o bocje bym się bała ale o bojka, (mi modesty przerobiły bojka na skrzydlicę) a poza tym bocje to spore rybcie... prętniki i gurami to ta sama grupa (labiryntowce) i podobne warunki lubia ale pisze to wszystko tylko informacyjnie, bo jak juz na początku wspomniałam 45 to mały zbiornik.

Cytuj
aaaa no i mam nadzieję ,że w miarę szybko dacie mi znać  bo w piątek do sklepów będzie dostawa roślinek itp.  więc już w piątek bym wpuszczał rybki również  przynajmniej Fafik (Boj/y-a) 
nie śpiesz sie tak, bo aby woda w akwa dojrzała to z miesiąc trza poczekać... to że sa roślinki i woda to za mało, bo potrzebna jest jeszcze folra barteryjna... jesli wpuścisz rybkę za wczesnie to ci sie pochoruje... jesli masz mozliwoęć wlać choć część wody z dojrzałego akwa to proces dojrzewania wody przyśpieszysz, ale i tak nie daje sie rybci od arzu. a nawiasem to w jakich warunkach teraz jest rybka...?

co do warunków, bojki oddychaja powietrzem atmosferycznym więc konieczna jest pokrywa by sie nie przeziebił. temperatura wody 25-30 stopni, kniecznie więc grzałak a poza tym filtr. istotne tez jest to, ze bojki potrzebują gęstej roślinności. sztuczne rosliny to porażka więc kompletnie sobie to odpuść dla dobra rybki i ładniejszego wyglądu akwa :) co do karmienia to często bojki bojkotuja wpierw płatkowe pokarmy, ale po jakimś czasie nawet bojkowi książęta sie przełamują ;) wazne by nie przekarmiac i urozmaicac jedzenie. jesli masz sumienie karmić zywym pokarmem to raz na jakiś czas to niegłupia idea (ja nie potrafię żywego stworzenia na śmierć posłać... nawet larwy...) poza tym sa suszone ochotki, mrozonki no i płatki (równiez specjalne dla bojków)


co do filtru i grzałki to na opakowaniach masz napisane do jakiego litrarzu sie nadają a dobierz sobie do akwa, bo rozmiary i kształty sa różne.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #2 : 2005-09-14, 10:26 »
stadko razbor klinowych 5-7 sztuk - bardzo dobrze z bojkami żyje.
Parka prętników karłowych - bardzo dobrze z bojkami żyje
piskorek -bardzo dobrze z bojkami żyje, bo siedzi sobie na dnie i nie przeszkadzają sobie. jak piskorkowi zrobisz jakąś jamkę z korzenia (kupionego w sklepie i dobrze wygotowanego) to będzie sobie pod nim siedział. im jest większy tym zadziej się zakopuje w kamieniach, bo sie zaczyna nie miescić w małych dziurkach.
2 samiczki mu wystarczą, chyba że trafiłeś na bardzo agresywnego typa.
Sztuczne roslinki - nie, to syf i nie elegancko
grzałka - szybko. Bojki lubią min 27 stopni - więc może zacząć Ci chorowac w niższych. Pamiętaj aby temp podnosić stopniowo o 2 stopnie, aby rybcia nie fajtnęła z powodu szoku termicznego. Wię musisz mieć od razu termometr

Dziwne objawy na rybci - daj jej ciepłą wode i wtedy zobaczymy
zmienia kolor - w zalezności od nastroju...gdy się boją staja się bardziej matowe, dgy straszą kogoś, ...kolorowe..

Pielęgnice nie -inny rodzaj wymagań = inny zbiornik

poproszę o następne pytania na które zapomniałysmy odpowiedzieć w feworze odpowiadania na to wszystko na raz

« Ostatnia zmiana: 2005-09-14, 10:29 autor Nefra »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedz #2 : 2005-09-14, 10:26 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #3 : 2005-09-14, 11:15 »
Razbory podobnie jak neonki lubia niższą temperaturę niz bojki. więc średnio to przyjemne dla rybek będzie choć niepowymierają z tego powdu. co do piskorków to pisałam jak to wygląda przy zaroślinnionym akwa. to naprawdę drogi nawóz...

a nawiasem to dobrze pytać w wersji wypunktowanej szczególnie przy takiej ilości pytan ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #4 : 2005-09-14, 11:45 »
Pao, mam razbory i piskorka w akwa z bojkami i jest ok. prawdę mówiąc akwa jest po chorobie, z której ocalały wszystkie razbory i piskorek...one nie chorowały. A w kazdym innym gatunku poniosłam straty. No...jeszcze kiryski nie chorowały..ot co. Zapomniałam o nich.
Zapisane

MRk

  • Gość
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #5 : 2005-09-14, 12:08 »
jeszcze pytałem o jakieś preparaty itp. na u3mywanie ich ubarwienia :) no i o od czego mogła mu się ta płetwa piersiowa wykrzywić? :|
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #6 : 2005-09-14, 12:14 »
u mnie piskorki regulernie plątały się w korzenie roślin i tam zostawały...
co do razbor i neonek to moga być, ale temperatury różne lubią więc jesli nie ma konieczności to lepiej ni męczyć... no chyba że to akwa 200 litrów i w róznych jego częściach moze być różna temperatura a wtedy bojki będą bliżej grzałki zaś drobnica dalej.
a co do choroby, to widac jak to się składa w kwestii gatunków... najwyraźniej dla nich zagroznia nie było... mi ostatnio puchlina zabrała 3 rybcie, same panienki bojkowe... reszta rybek w doskonałym stanie zdrowia...

co do preparatów to ja żadnych nie uzywam...
celem wybarwienia to odpowiednia świetlówka ewentualnie pokarmy takowe, aczkolwiek ja nie mam ani jednego ani grugiego a rybcie prześliczne kolorki maja :d
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

MRk

  • Gość
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #7 : 2005-09-14, 12:25 »
aaaa i jeszcze z takich naturalnych rzeczy, to co można włożyć do akwa żeby czasem rybki nie padły? gdzieś wyczytałem ,że korzenie to lepiej ze sklepu. a morskie muszle- takie większe, jakby ozdobne, kupne ?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #8 : 2005-09-14, 12:46 »
muszle nie- wypłukuje sie wapń, zmieniają się parametry wody. A oprócz tego rybki wchodzą do srodka i nie umieją wyjść. Tak straciłam Panią Prętniczkę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedz #8 : 2005-09-14, 12:46 »

MRk

  • Gość
Odp: 45l ,1 Bojownik-samczyk, co poza tym?
« Odpowiedź #9 : 2005-09-14, 19:47 »
tzn jedną mam taką sporą jak od perły, ale tylko pół, więc problemu z wyjściem by nie było ;) a dwie pozostałe to mają za małe otwory by tam bojownik wszedł :) gupik to może tak...ale skoro niedobrze to działa na wodę to i tak zrezygnuję :) thx :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 26 zapytaniami.