Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???  (Przeczytany 3766 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maxxxo

  • Gość
Witam to moje pierwsze pytanie na łamach tego forum ;)-Mam akwarium 38 L i chciałbym żeby sie tam znalazło z pięć (ładnych) około 10 cm ryb tego samego gatunku-o małych wymaganiach.Bardzo was proszę odpiszcie mi bo to może od was zależeć czy wogóle użyje tego akwa.Myslałem o barwniakach ale nie wiem czy taki zbiornik bedzie odpowiedni....dlatego zarzućcie jakimijś gatunkami i podstawowe info-
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???
« Odpowiedź #1 : 2006-03-03, 11:51 »
Wg mnie 38 litrów nawet na parkę barwniaków to za mało (ryby te mają dość mocno rozwinięty terytorializm). Przy takiej wielkości ryb jaką chcesz mieć proponowałabym zakup większego akwarium. Ew. wybór gatunków osiągających do 5 cm (do zbiornika 38L).
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???
« Odpowiedź #2 : 2006-03-03, 12:03 »
do 38 to nadaje sie sporo roslin i jakaś ławica drobnicy (kardynałki sa sliczne, ale tez neonki, hokejówki czy razbory) inne właściwie odpadają bowiem rybcie potrzebują większego akwa.
ryby 10cm potrzebują dużo większego akwa zatem jeśli zależy Ci by rybkom było dobrze to zaomnij o nich. ja bym polecała jednak drobnicę. no ewentualnie bojowniki: samiec i 3 samice  (bo zakładam,z e akwa nie jest narożne...)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???
« Odpowiedz #2 : 2006-03-03, 12:03 »

Maxxxo

  • Gość
Odp: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???
« Odpowiedź #3 : 2006-03-03, 14:02 »
bo mi chodzi oto aby rubki były dobrze widoczne i nie bylo by ich dużo a np. jakiejs 2 samce czy moze 2 samice jakiegoś gatunku powiecej niż  cm?????
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???
« Odpowiedź #4 : 2006-03-03, 18:49 »
Duże ryby po prostu wymagają więcej przestrzeni, nawet gdy jest ich mniejsze ilość. W ostateczności możesz pomyśleć o parce Apistogramma agassizii, choć to wrażliwe ryby lub o mniejszych Apistogramma borellii, Mikrogeophagus ramirezi. Propozycja Pao dot. bojowników również jest warta uwagi. W sumie dużego wyboru z większych gatunków przy tym litrażu nie masz.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???
« Odpowiedź #5 : 2006-03-03, 21:52 »
ja bym pielęgniczek nie dawała, one potrzebują dłuższego akwa i 60 litrów to minimum dla nich.  agasizy sa śliczne ale jesli nie chcemy ich męczyć to 38 to za mało... ramireski zaś lepiej sie czują w wiekszych grupach (typu haremowego) zatem tym bardziej nie jest to najlepszy pomysł. przynajmniej według mnie...

warto pamiętać ze 38 litrów to jednak maleństwo...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???
« Odpowiedź #6 : 2006-03-04, 19:38 »
Z tego też powodu napisałam "w ostateczności".
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Akwarium 35 L-jakie można mi polecić rybki???
« Odpowiedź #7 : 2006-03-04, 20:05 »
no ja bym nawet "w ostatecznosci" nei radziła... w moim odczuciu to bojki sa już "ostatecznością" ale jak to zazwyczaj bywa decyzja i tak jest niezalezna :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.