Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Pies dla mnie  (Przeczytany 32006 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claris

  • Gość
Pies dla mnie
« : 2004-07-13, 13:30 »
Hej! Jestem tu nowa i niestety nie mam psa :( . Właśnie "szykuje" się ,aby go mieś :) . Rodzice przekonani, wszystko super, tylko jest jeden problem :? . Jaka rasa???? Proszę o radę! Rodzice postawili mi następujące wymagania:
-ma mało linieć, może być długowłosy tyle żeby na kanapach ne bylo pełno sierści
- może mi sięgać najwyżej do kolan, czyli "wzrost" średni
-odpadają molosy i bullowate bo "to to bydle takie i ja się tego boje"-cytat mamy :roll:
-mieszkamu w bloku, mieszkanie sporawe 60 kwadratowych

Moje wymagania:
-miniaturki odpadają
-chciałabym, żeby pies nie był baaardzo przyjaźnie nastawiony do wszystkich tzn nie chce żeby dawał się głaskać obcym )(nie wiem czy to zależy od rasy czy od wychowania :?: )
-moge z nim biegać najwyżej 1,5 do 2 h
-to mój pierwszy pies, więc  chciałabym żeby nie był to zbytni uparciuch(znowu: czy to zależy od razy???)

To by było na tyle. Mam nadzieje, że mi pomożecie.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #1 : 2004-07-13, 13:35 »
To co piszesz,to pasuje mi do sznaucera mini,ale Ty nie chcesz miniatur(35cm.w kłębie),więc niewiem co mogłabym Ci innego polecić..... :(
Zapisane

whiper

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #2 : 2004-07-13, 13:37 »
TYlko kundelek. Nie masz w sumei rzadnych wymagan, co do charakteru, predyspozycji... a dla takich osob moim zdnaime sa rasowce. Idz do schrosniska. napewno znajdziesz super kumpla  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies dla mnie
« Odpowiedz #2 : 2004-07-13, 13:37 »

martynka

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #3 : 2004-07-13, 13:47 »
Tez tak uwazam jesli to jest twj pierwszy pies wez sobie kundelka!Skoro nie wiesz jaka chcesz rase tzn. ze na rasowym psie nie zalezy Ci az tak bardzo!a w schroniskach jest tyle fanych psiakow!Najlepiej wez sobie szczeniaka lub psa mlodego bo juz z doroslum mozesz nie dac sobie rad w wychowaniu!Pozdrawiam!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pies dla mnie
« Odpowiedź #4 : 2004-07-13, 13:50 »
Z dorosłym, ale młodym psiakiem ze schroniska całkiem łatwo sobie poradzić - wbrew pozorom ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pies dla mnie
« Odpowiedź #5 : 2004-07-13, 13:53 »
Może pudelek. One nie linieją, są miłe. Poza tym ostrzyżony normalnie pudel wygląda OK  :lol:
Zapisane

Nicka

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #6 : 2004-07-13, 13:57 »
Może pudel? NIe linieje, bo nie ma siersci, tylko welne... a to czy jak jest nastawiony do obcych zalezy nie tylko od natury psa, ale i wychowania... :roll:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pies dla mnie
« Odpowiedź #7 : 2004-07-13, 13:58 »
może pinczer średni :?: W kłębie to akurat do kolan ;). Chociaż one są dosyć uparte i potrzebują mocnej ręki, ale jak się człowiek postara, to sobie go wychowa :;d:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Pies dla mnie
« Odpowiedź #8 : 2004-07-13, 14:07 »
Cytat: Meggy
To co piszesz,to pasuje mi do sznaucera mini,ale Ty nie chcesz miniatur(35cm.w kłębie),więc niewiem co mogłabym Ci innego polecić..... :(

Meggy, my to chyba mamy jakieś zboczenie- ja też pomyślałam o sznaucerku mini.

Claris, napisałaś ze nie chcesz minaturowego, ale sznaucer mini ma ok 35 cm- sięga prawie do kolan  :) . Poza tym:
- znany jest z tego ze nie linieje, lecz trzeba z nim chodzić mniej więcej co 3 miesiace do fryzjera- może to sie wydawać wadą, ale to jest naprawdę cudowne- po strzyżeniu piesek wyglada naprawdę ślicznie (przed fryzjerem równiez  :wink: )- ja zawsze odliczam dni do kolejnej wizyty u fryzjerki  :wink:
-nie jest napewno molosem ani bulowatym- ma słodzitki wygląd aniołka- zobacz do mojej galerii albo innego sznauceromaniaka  ;)
- nadaje się do mieszkania w bloku, nie potrzebuje dużo miejsca- taki miejski pies  ;)
- dwie godziny dziennie spacerów z pewnością mu wystarczą
- sznaucerek bardzo szybko się uczy- jest bardzo inteligentny
- sznaucerki sa strasznie wesołe i nigdy nie się z nimi nie nudzisz, i przedewszystkim są bardzo bardzo wierne i oddane  :wink:

jesli chcesz wiedzieć coś więcej na temat sznaucerków, to zapraszam do sznauceromaniaków  :wink:  Tam wszyscy udzielimy Ci wszystkich informacji - Mam nadzieję ze się skusisz  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies dla mnie
« Odpowiedz #8 : 2004-07-13, 14:07 »

Meggy

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #9 : 2004-07-13, 14:17 »
Cytat: Marta&Reks&Dzik
Cytat: Meggy
To co piszesz,to pasuje mi do sznaucera mini,ale Ty nie chcesz miniatur(35cm.w kłębie),więc niewiem co mogłabym Ci innego polecić..... :(

Meggy, my to chyba mamy jakieś zboczenie- ja też pomyślałam o sznaucerku mini.

Claris, napisałaś ze nie chcesz minaturowego, ale sznaucer mini ma ok 35 cm- sięga prawie do kolan  :) . Poza tym:
- znany jest z tego ze nie linieje, lecz trzeba z nim chodzić mniej więcej co 3 miesiace do fryzjera- może to sie wydawać wadą, ale to jest naprawdę cudowne- po strzyżeniu piesek wyglada naprawdę ślicznie (przed fryzjerem równiez  :wink: )- ja zawsze odliczam dni do kolejnej wizyty u fryzjerki  :wink:
-nie jest napewno molosem ani bulowatym- ma słodzitki wygląd aniołka- zobacz do mojej galerii albo innego sznauceromaniaka  ;)
- nadaje się do mieszkania w bloku, nie potrzebuje dużo miejsca- taki miejski pies  ;)
- dwie godziny dziennie spacerów z pewnością mu wystarczą
- sznaucerek bardzo szybko się uczy- jest bardzo inteligentny
- sznaucerki sa strasznie wesołe i nigdy nie się z nimi nie nudzisz, i przedewszystkim są bardzo bardzo wierne i oddane  :wink:

jesli chcesz wiedzieć coś więcej na temat sznaucerków, to zapraszam do sznauceromaniaków  :wink:  Tam wszyscy udzielimy Ci wszystkich informacji - Mam nadzieję ze się skusisz  :)


Nic dodać,nic ująć....Marta dokładnie opisała wszystkie "za"posiadania sznaucerka.To naprawdę cudna rasa.... :D
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Pies dla mnie
« Odpowiedź #10 : 2004-07-13, 14:21 »
Cytuj

Marta dokładnie opisała wszystkie "za"posiadania sznaucerka.To naprawdę cudna rasa

Meggy, nie wszystkie, nie wszystkie. Tych zalet jest wiele wiele więcej  8)  ;)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Pies dla mnie
« Odpowiedź #11 : 2004-07-13, 14:25 »
to dobry pomysł jakbys chciała to uratuj jakiegoś pieska ze schroniska

szortkowłose pieski raczej nie linieją dużo albo wcale, właśnie z terirków możesz poszukać coś
Zapisane

Claris

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #12 : 2004-07-13, 15:53 »
Hmm przeczytałam Wasze wypowiedzi i ... :cry: . Kundelek-nie! A i już tłumaczę dlaczego. Dlatego, że niewiadomo jaki urosnie. Powiedzią że urośnie taki o jakiego mi chodzi, a potem się okaże , że kundelek jest większy ode mnie. A dorosłego to niechcą rodzice o schronisku słyszeć nie chcieli :? .  Pudelek :shock:   :roll:  :?
Kolejna propozycja sznaucerek mini.  jakoś też nie za specjalnie mi leży :roll: . Sznaucer średni prędzej... Za to pinczerek  :wink:  musze poczytać o tej rasie. A co powiecie o cocker spanielkach?? Baaardzo mi się podobają. Moja kolezanka ma spanielke. Mogły by się razem bawić (chcę zdecydowanie suczkę). Jak myslicie?? Albo beagle??

NORRIS jakiego masz psa na emblemacie?? Co to za rasa??(pytam z ciekawości)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pies dla mnie
« Odpowiedź #13 : 2004-07-13, 15:59 »
Norris ma seterka :P

Bigle chyba potrzebują dużo ruchu, ale nie wiem  :P  niech się wypowidzą biglaże...
Zapisane

martynka

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #14 : 2004-07-13, 16:12 »
Wiec co do beagle t jesli ma byc to twoj pierwszy pies to raczej nie polecam!zeszta beagle lnieja moze nie duzo ale ich siersc ciezko jest usunac bo sie wbija we wszystko!zreszta beagle potrzebuje wiele uwagi i duzo czasu a 2 godziny to chyba jednak za malo na spaver moj beagle biega przy rowerze dziennie godzine 2 fodziny wieczorem z drugim moim psem  rano lub popoludniu zalezy kiedy bo m a szkole jest na spaverku sam okolo godzinu poltore a w weekendu szkolenie agility wiec czasu tzeba mu poswiecac duzo duzo wiecej niz 2 godziny bo moj i tak mimo tego ze ma drugiego psa obok ma kupe energi zreszta beagle ktory bedzie spacerwal tylko 2 godzinki moze Ci troche mieszkanko zniszczyc im jest potzrebne WIELE WIECEJ CZASU!zreszta kazdemu pieskowi chyba jest potrzebne wiecej nic 2 godziny dziennie!no a i zapomnialam dochodzi jeszcze raz albo 2 razy w tyg possluszenstwo!:]i zmeczony raczej zadko jest!:)co najwyzej znudzony ..:D!Ale dlaczego nie kundelka ...wiesz jezeli pojdziesz do schorniska to jezeli pes ma 3 miesiace i jest danej wielkosci to mozna latwo stwirfdzic jaki bedzie jak bedzie doroslu mysle ze powinnas poprosic kogos zeby pomogl Ci wybrac psa!kogos kto sie na tym zna!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies dla mnie
« Odpowiedz #14 : 2004-07-13, 16:12 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pies dla mnie
« Odpowiedź #15 : 2004-07-13, 16:26 »
Cytuj
NORRIS jakiego masz psa na emblemacie?? Co to za rasa??

to seter irlandzki, ale jakbyś się nimi zainteresowała, to ostrzegam, że to duże psy a do tego myśliwskie - strasznie niezależne i samowolne (raczej nie nadają się na pierwszego psa, chyba że masz mocny charakter i wiesz, że sobie z nim poradzisz, a z tego co widzę, to masz wątpliwości i chcesz bardziej "słuchliwego" psa). No i lubią obcych, a tego nie chcesz.

beagle zdecydowanie odradzam, również są bardzo niezależne i potrzebują mocnej ręki, zresztą jak chyba wszystkie gończe i wyżły... ale z cocker spanielem być może byś sobie poradziła, możesz tę rasę wziąć pod uwagę przy wyborze.
Zapisane

whiper

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #16 : 2004-07-13, 16:37 »
Claris, porozmawiaj z rodziacami - w czym im zawadza pies schrosniskowy? Wezmiesz doroselgo , który nie zdąrzył złapac "chroby schrosniskowej"... to na prawdenajelspzy wybor.
A z rasowych... VI, VII, VIII (s:spaniele) odpada... X również.
PAmitaj, ze nie mozesz kierowac sie wygladem, a u Ciebie troche to wygląda jak prorytet.
Zapisane

milka004

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #17 : 2004-07-13, 16:57 »
A pies ma byc z rodowodem??
Bo jak nie to jaka to roznica czy ze schroniska czy tez nie??
Zapisane

Claris

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #18 : 2004-07-13, 16:59 »
To źle że chce mieć ładnego psa?? :roll:
Cytuj

... ale z cocker spanielem być może byś sobie poradziła, możesz tę rasę wziąć pod uwagę przy wyborze.


Tak tak piszcie co wicie o spanielach!!! I love spaniele są 2 zaraz po siberianach
Kundelka nie chce :?  i już.
Zapisane

martynka

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #19 : 2004-07-13, 17:04 »
Nie rozumiem dlaczego nie chcesz kundelka!wejdz do albumu!ten Onek to kundelek nie ma papierow i jest ladny przynajmniej wiekszosc ludzi ta uwaza!a skoro nie chcesz kundelka to znaczy ze chcesz ps a z rodowodem!najpierw o sie zastanow czy chcesz miec ladnego psa z kiepska psychoka czy psa z dbra psychika lecz lekko brzydszego!bo niestety ale wiekszosc hodowli w polsce kieruje sie tylko i wylacznie wygladem zapominajac o psychoce stad bierze sie tule slabo psuuchocznie psow!(nie wszystkie hodowle ale wiekszosc) psy z hodowlli ktore hoduja psy typowo wystawowe sa czesto bojazliwe itd.
!tak wiec zastanw sie sama czego chcesz!
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #20 : 2004-07-13, 17:18 »
Claris, coś mi się wydaje, że po prostu nie chcesz kundelka, a jeśli tak to powiedz wprost..

Żadnego psa z VI grupy rzeczywiście nie polecam.
Dalmatyńczyki wręcz odpadają.. ;)

Jeśli chcesz cocerka najpierw dowiedz się o ich charakterze wszystkiego czego tylko możesz, obojętnie jaka rasa musisz o niej dużo wiedzieć żeby się zdecydować na psa tej rasy.. :roll:

Dalma
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies dla mnie
« Odpowiedz #20 : 2004-07-13, 17:18 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Pies dla mnie
« Odpowiedź #21 : 2004-07-13, 17:27 »
Ale Claris napisała już
Cytuj

Kundelka nie chce  i już.


Nie widzę nic złego w tym że ona nie chce brać pieska ze schroniska.
A to ze pies jest rasowy to nie znaczy że musi mieć "złą" psychikę.

Claris, najlepiej poczytaj sobie w inetrnecie o różnych rasach , o ich charakterze, i wybierz coś na drodze selekcji. A o spanielach słyszałam ze to dobra rasa dla początkujacych  :wink:  A jakiego spaniela sobie szczególnie upodobałaś??
Zapisane

Roxette

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #22 : 2004-07-13, 17:45 »
Claris wiesz co cocker spaniel angielski jest najlepszy z tego zestawienia :wink:
Wierny,mądry,nie linieje-zdarza mu się,ale odrobinę,średniego wzrostu no......i piękny :D  :D  :D Miałam dwa cockery :D  :D  :D
Zapisane

Puppy

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #23 : 2004-07-13, 18:01 »
http://www.pedigree.pl/index.html# (kliknij na "wybierz psa") tu jest taki mały teścik, broń boże nie mówię, że ma to mieć jakiś wpływ na twoją decyzję, po prostu wysegreguje ci kilka ras, które mogą ci odpowiadać.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pies dla mnie
« Odpowiedź #24 : 2004-07-13, 18:05 »
Puppy ta ankieta Pedigree jest delikatnie mówiąc do niczego :roll:...
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Pies dla mnie
« Odpowiedź #25 : 2004-07-13, 18:09 »
Zrobiłam sobie sama teścik i na szczęście wsród wybranych był sznaucer mini  :)  8)
Zapisane

whiper

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #26 : 2004-07-13, 18:23 »
Nie kupuj psa!
Osoba kierujaca sie przy zakupie psa miedzy innymi wyglądem okresla sie mianem pseudopsiarza. A piekny spaniel na starość nie wygląda juz tak pikenie... wiadomo jak kazdy pies.. i co twtedy go oddasz do schroniska.
Polecam maskotke pudelka z sklepu z zzbawakami.
Zapisane

klarcz

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #27 : 2004-07-13, 18:26 »
ja tez mam sznaucerka mini ale to jest  typowy sznaucer jego matka lub ojciec musial byc mieszancem bo takie wlasnie ejst mój Fidus znalazlam go kiedy mial 6 lat ..teraz ma 12 a w dalszym ciagu zachowuje sie jak szczenie ..biega przy rowerze ,skacze ,aportuje ..poprostu caly czas jest dzieckiem ..to naprawde super rasa:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies dla mnie
« Odpowiedz #27 : 2004-07-13, 18:26 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pies dla mnie
« Odpowiedź #28 : 2004-07-13, 18:33 »
Cytuj
Osoba kierujaca sie przy zakupie psa miedzy innymi wyglądem okresla sie mianem pseudopsiarza

:shock: coś takiego? Sugerujesz, że na wygląd nie powinno się w ogóle patrzeć, nawet jeśli nie mamy czasu chodzić z psem do fryzjera, cierpliwości by go czesać i miejsca by trzymać 80-cio centymetrowe "bydle" (bez obrazy dla ogromnych psiaków) w małym mieszkanku? Bo podoba się nam jego charakter i już? No cóż :roll:...

przy takim podejściu do sprawy schroniska pękały by w szwach jeszcze bardziej niż teraz :roll:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Pies dla mnie
« Odpowiedź #29 : 2004-07-13, 18:37 »
Cytat: Claris
-moge z nim biegać najwyżej 1,5 do 2 h

Tzn co ? Lacznie spacery dziennie beda zajmowaly ci okolo 2 godzin ??? :hmmm:
Jesli tak -Beagle odpada ...

Cytat: Claris
Albo beagle?

Beagle to pies mysliwski-pod wygladem aniolka kryje sie wielki uparciuch :P No i ma tendencje do "znikania"-biegnie za tropem  :idea:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 28 zapytaniami.