Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do dołu

Autor Wątek: Yorkomaniacy! Wzywani!  (Przeczytany 44356 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myla11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #210 : 2009-03-18, 22:07 »
witam wszystkich ! jestem tu nowa ale az milo bo przejzalam pare innych to boze wlosy mi sie zjezyly ! :(  .  jak walka nazistow o czysta rase , ze jak bez rodowodu to najlepiej kastrowac a moze od razu na smieci :( ? no doprowadzili mnie do lez ! mam cudowna sunie KAJE po ojcu czempionie az z wegier ale co to ma do rzeczy jakis glupi papier !!!!!! my mamy kochac te slodkosci dbac o nie i zaspokajac ich potrzeby a odplaca tym czym niejeden czlowiek nie potrafi . moja yoreczka jest cudna kocham ja i nie interesuje mnie czy bedzie miala papier . ale rozumiem ze to walka o kase i konkurencje po psiaczki bez papierka sa duzo tansze . mam pytanko jak wyglada dopuszczenie yoreczkow ?
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #211 : 2009-03-19, 09:35 »
Widać, że masz bardzo małe doświadczenie z psami. Może z wiekiem zmienisz zdanie.

mam pytanko jak wyglada dopuszczenie yoreczkow ?
Nie wiem dokładnie co chciałabyś wiedzieć, ale lepiej daj sobie spokój. Skoro zadajesz takie pytania to na pewno nie powinnaś zajmować się takimi sprawami.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #212 : 2009-03-20, 19:55 »
Myla11, no właśnie jak ''po co papier'', to po co wygląd yorka?
Kundel ze schroniska też się nadaje do kochania.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedz #212 : 2009-03-20, 19:55 »

myla11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #213 : 2009-03-21, 14:54 »
witam ! ja to wszystko rozumiem i nie mam nic przeciw tez nie jestem za tym zeby eksperymentowac i mieszac rasy . ale chodzi mi tylko o ta zawzieta walke pomiedzy wlascicielami yoreczkow z rodowodem i bez . jeszcze rozumiem jakby chodzilo tylko o zatrzymanie tej rasy to jestem jak najbardziej ZA ! ale tu na niektorych forach to jest jawna walka o kase to mnie denerwuje ! mam nadzieje ze nikogo nie urazilam . a chodzi mi tylko o to ze kochajmy je za to jakie sa piekne i inteligentne a nie jaka mozemy na nich zbic kase . pozdrawiam
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #214 : 2009-03-21, 15:05 »
No to oczywiste, że bez r też jest fajny (też pewnie będę mieć, może nawet bardzo niedługo, tyla, że nie yorka....). Ale lepiej kupować z r, jak jest za duży popyt na jakąś rasę bez r, to zachęca to pseudohodowców do roboty.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

myla11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #215 : 2009-03-21, 20:26 »
ja swoja kaje kupilam ze wzgledu , ze mialam rocznego synusia a wiadomo yoreczki nie gubia siersci i tak mi doradzila pani doktor . teraz moja sunia wlasnie skonczyla rok . i jak nawet moj maz nie paja miloscia do zwierzat a zwlaszcza w domu to ona podbila jego serce . wczesniej mialam sunie mieszanca owczarka z haskim . byla z nami 5 lat . niewiem co z nia wyprawiano ze w wieku 3 miesiecy na widok czegokolwiek  w naszych rekach odrazu sikala pod siebie . duzo czasu zajelo mi to zeby ja przyzwyczaic ze u mnie zazna tylko milosci ale udalo sie niestety zdechla na zawal tak naraz moze dobrze ze tak a sie nie meczyla . oplakiwalam ja ponad rok zreszta do tej pory lzy mi leca na mysl o niej byla taka cudowna ! sory ze tak sie roztkliwiam :( . pozdrowionka

Post Merge: 2009-03-21, 20:35
a co do mojego moze glupio zadanego pytania o rozmnazanie yoreczkow to chodzilo mi o to , ze jak to wyglada a nie jak sie to robi . bo niestety mialysmy maly wypadek ;) moja sunia ma juz 2 cieczke i niestety jak to baba zagadalam sie z sasiadka a jej yoreczek sie dobral do mojej suni i doszlo do skleszczenia prosze powiedzcie ze u yoreczkow nie wystarczy tylko jedna taka akcja :(
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #216 : 2009-03-22, 16:35 »
Nie będę komentować twojej lekkomyślności i niedopilnowania psa, bo szkoda mojej klawiatury. Jeśli doszło do pokrycia, to najlepiej idź z suką jak najszybciej do weta i wysterylizuj lub chociaż niech suka dostanie zastrzyk wczesnoporonny. Przecież i tak już na świecie jest za dużo psów. Jeśli tylko jesteśmy w stanie ograniczyć ich liczebność to trzeba to zrobić.
I nie chodzi tu tylko o to czy pies ma rodowód czy nie - każdego trzeba kochać. Jednak pomyśl o losie przyszłych maluchów. Tak wiele jest yorków w schroniskach, potrzebujących pomocy. Czy jesteś pewna, ze szczeniaki, które urodzi twoja suka nie spotka podobny los...
Przemyśl to, może nie jest jeszcze za późno.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

myla11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #217 : 2009-03-22, 20:20 »
nie jestem lekkomyslna osoba wrecz przeciwnie dlatego grzecznie zapytalam . i jednak chyba nic z tego nie bedzie mowie co do pokrycia bo bylam u weterynarza i to nie takie proste wiec moja sunia jest bezpieczna i ten temat juz jest u mnie zamkniety . pozatym rezygnuje z brania w jakich kolwiek forach bo tylko sama krytyka i nieprzyjemne slowa a ja poprostu myslalam ze tu mozna sie dowiedziec cos ciekawego o ludzi ktozy maja juz doswiadczenie z tymi pieskami ale widze ze marnuje tylko czas . pozdrawiam wszystkich i powodzenia w dalszej walce o kase na produkcji pieskow bo widze ze tylko o to tu walczycie . przepraszam jak kogos urazilam ale niestety tak to wyglada . pozdrawiam i zegnam
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #218 : 2009-03-23, 10:08 »
Jak inaczej można nazwać osobę, które mając sukę na smyczy nie dopilnowała tego, ze zdążył pokryć ja pies. :roll:
A ty jak myślisz, jak dochodzi do zapłodnienia? Co oprócz zakleszczenia musi się wydarzyć?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedz #218 : 2009-03-23, 10:08 »

myla11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #219 : 2009-03-23, 15:34 »
poprostu myslalam a wlasciwie wyczytalam bo wiesz jak juz sie czyms zajmuje to na powaznie ! ze yoreczke zeby miala szczeniaczki trzeba trzykrotnego takiego pokrycia a ze bylam durna i zaczelam z tym waszym forum bo myslalam ze tu od doswiadczonych chodowcow dowiem sie czegos z praktyki bo wiadomo sama teoria nie wystarczy . ale niestety sie pomylilam nierozumiem tylko skad tyle wrogosci . pozdrawiam
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #220 : 2009-03-24, 08:49 »
Sama teraz sobie odpowiedziałaś, dlaczego nie powinnaś w ogóle brać się za rozmnażanie psów. Do tego trzeba ogromnej wiedzy i doświadczenia. Nie wystarczy przeczytać jakąś książkę. Przez neta też nie zdobędzie się wiedzy, a prawdziwi Hodowcy nie będą cię uczyć. Hodowla to coś więcej niż rozmnażanie i sprzedawanie szczeniąt. Hodowcy znają wady i zalety swoich psów, znają przodków co najmniej do 6 pokolenia wstecz. Wiedzą jakie wady i zalety przekazuje dany pies i tak dobierają pary hodowlane, by szczenięta rodziły się z jak najmniejszymi wadami. Ważny jest tez charakter rodziców.
I nie chodzi tu o to, że wszyscy traktują psy bez rodowodu jako coś gorszego. To są tak samo kochane psy, ale nie trzeba ich od razu rozmnażać.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

myla11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #221 : 2009-03-24, 16:31 »
ale czy ja powiedzialam ze chce zajac sie hodowla????????????  i o to mi chodzi ja tylko zadalam pytanie co do tej kwestji a nie zapytalam wprost ej wy jak mnozyc yorki bo mam taki kaprys . a wy odrazu naskakujecie jakbym chciala niewiem co zrobic . to przykre a potem sie dziwicie ze ludzie postrzegaja was ze chodzi wam tylko o kase a nie o utzrzymanie tej pieknej rasy . a my z moja sunia jestesmy po usg i chwala bogu jednak sie mylilas i niewystarczyl ten jeden raz . kaja nie zostanie mama i mam nadzieje ze tak juz zostanie . dobrze ze mamy cudowna pania weterynarz ktora nie wystawia tak od razu pazurow . pozdrawiam
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #222 : 2009-03-25, 09:17 »
Jakbyś bardziej zainteresowała się psami, swoją rasą to wiedziałabyś dlaczego każdy tak reaguje, jak tylko dowie się o rozmnażaniu psów.

Cytuj
to przykre a potem sie dziwicie ze ludzie postrzegaja was ze chodzi wam tylko o kase a nie o utzrzymanie tej pieknej rasy
Akurat tu jesteś w wielkim błędzie. To najczęściej nie hodowcy będą uświadamiać, krytykować.
Jak sama widzisz, nikt oprócz nas w tym temacie się nie wypowiada, bo każdy ma już dość ciągłego tłumaczenia. Zawsze to samo, a i tak mało kto zrozumie.
Wystarczy spojrzeć na ulice - większość yorków to tak na prawdę z rasowym yorkiem ma niewiele wspólnego. Przeważnie to zwykłe kundelki mające podobne do yorków umaszczenie (ale też nie zawsze). 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

myla11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #223 : 2009-03-25, 16:26 »
zanim zakupilam swoja sunie wiele czytalam o tej rasie . jakie maja potrzeby i wymagania jak sie nimi opiekowac ale rowniez o tym ile to juz ludzie namieszali aby stwozyc coraz to niby piekniejsze rasy . wiem ze juz jest mnustwo ras yorkow ale ktora tak naprawde jest prawdziwa oto jest pytanie . niechce sie juz klocic na ten temat . wiem ze niemam se nic do zazucenia co do opieki nad moja sunia jest zdrowa roczna wesola suczka wiec jest chyba szczesliwa bo nam daje wiele szczescia i to najwazniejsze . pozdrawiam
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #224 : 2009-03-26, 09:14 »
Ras yorków nie ma. to tylko jedna rasa, chyba że bierze się pod uwagę Brewiery. Nie ma też yorków miniaturowych, o których często sie słyszy. :lol:

wiem ze niemam se nic do zazucenia co do opieki nad moja sunia jest zdrowa roczna wesola suczka wiec jest chyba szczesliwa bo nam daje wiele szczescia i to najwazniejsze . pozdrawiam
I o oto chodzi. Najważniejsze, żeby pies miał się dobrze. 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedz #224 : 2009-03-26, 09:14 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #225 : 2009-07-22, 10:29 »
Ostatnio u mnie w Dębicy jest DUŻO yorków. ;P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #226 : 2009-07-22, 10:47 »
Ostatnio u mnie w Dębicy jest DUŻO yorków. ;P
U mnie zdecydowanie więcej jest pseudoyorków.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #227 : 2009-07-23, 14:14 »
O to u mnie też. ;P Chyba?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #228 : 2009-07-23, 17:27 »
W Katowicach też sporo yorków, jedne wychowywane jak psy, nawet chodzą na lotnisko pobiegać, a inne wynoszone tylko na rękach, albo wysadzane do kuwety. Koło koleżanki jest taki, że na dworze to bywa parę minut dziennie, ale sąsiadów za to zamęcza całodziennym szczekaniem.  :|

Na lotnisko chodzi śliczny york, bez żadnych kokardek, bardzo szybko biega i chce się bawić z innymi psami. Podobno na Youtube jest filmik z yorkami, które służą w angielskiej policji, nie widziałam ale zapewniano mnie, że jest to prawda ...  :D

Moja mama zawsze marzyła o yorku, że taki cukiereczek, miał się nazywać Toffik, ale przygarnęła Miśkę, która za nią świata nie widzi, i vice wersa  :VoV:
Zapisane
Bożena

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #229 : 2009-07-23, 18:38 »

Yorki to w końcu kiedyś były psy myśliwskie. Nie wiem jak można psa traktować jak zabawkę, tylko nosić na rękach, ubierać w ubranka. Co to jest za zycie. :roll:
Niedaleko mnie maja parkę yorków (oczywiście co jakis czas są szczeniaki :evil: ), a właścicielka uchodzi za okolicznego eksperta od psów :roll: . Niedawno słyszałam jej rozmowę z właścicielką 6 tygodniowego shih tzu (piesek wyglądał na młodszego) na temat nauki czystości. Pani od yorków stwierdziła, ze tak do 6 miesięcy psy sikają w domu, ale jej psom to w zasadzie często się zdarza. :o
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #230 : 2009-07-24, 00:45 »
Ciekawe skąd takie coś ludzie wymyślają. xD

Yorkopodobny pies mojego brata z maltanopodobną Lucy'ną. ;P

Rozkręćmy wątek i wstawiajmy coś. ; D
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedz #230 : 2009-07-24, 00:45 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #231 : 2010-05-09, 15:04 »
Będziecie na York Show w Dębicy :3 ? [30 maj]
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #232 : 2010-05-14, 12:48 »
myla - cos ci powiem. Rasa to cos wiecej niz sam wyglad - to genetyka. To, ze jakis pies jest podobny do jakiejs rasy nie oznacza, ze jego rodzice mieli cokolwiek z nia wspolnego. Pseudohodowle produkujace psy bez zadnej kontroli maja gdzies to jak pies bedie wygladal w przyszlosci, jaka bedzie mial psychike itp. itd. to wlasnie DLA NICH liczy sie tylko iw wylacznie kasa. rozmnazanie co cieczke, bardzo czesto krycie w scislym chowie wsobnym (bo taniej zostawic sobie pieska do nastpenych miotow), ciecie wszelkich kosztow - zarowno na jakosci zywienia doroslych jak i szczeniat, oszczedzanie na szczepieniach (wiekszosc ludzi nie ma pojecia ze ksiazeczka zdrowia psa to gowno warta sterta kaarteczek. no moze nie gowno - kosztuje 70 groszy) A odrobaczenia wpisac mozna sobie mozna recznie. Jak cos zachoruje - niech zdycha. gdy dochodzi do problemow z porodem pojawiaja sie tez ciekawe akcje - zaczynajac od czekania do oporu, potem szukanie jak najtanszej cesarki, i jeszcze potrafia walic tekstami, ze za zadne skarby nie sterylizowac, nawet jesli macica bylaby w strzepach to ja latac... Ostatnio byla akcja tez, ze przyjechal facet z rodzaca suka i rekami i nogami bronil sie przed cesarka. Gdy po DLUGIM czasie, gdy suka byla juz w stanie krytycznym w koncu sie zdecydowal - nie ma ani szczeniat ani suki. TO jest walka o kase.

Pies rasowy jest drogi - owszem. jednak utrzymanie psa tanie tez nie jest, a gdy cos sie stanie - to sumy czesta ida w tysiace. Kupujac przyslowiowego kota w worku - psa pseudorasowego, to bardzo czesto zdarza sie, ze "na wejsciu" pies laduje chory u weterynarza. Pol biedy jesli chodzi "tylko" o zarobaczenie. W wiekszosci przypadkow jednak tak rozowo nie jest. W rezultacie - ktos zaoszczedzil sobie na kupieniu psa, reszte z nawiazka doplacil u lekarza, a z psa pozostaje wspomnienie.  Jesli kogos nie stac na leczenie - to niech sobie kupi pluszaka. Jesli kogos nie stac na odpowiednie karmienie i pielegnacje - podobnie. Jesli ktos NAPRAWDE chce psa, to ozczedzajac na niego udowodni, ze to nie jest chwilowa zachcianka
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

natalija

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Yorkomaniacy! Wzywani!
« Odpowiedź #233 : 2011-03-25, 13:13 »
Przykre jest dla jak muszę mówić, że nie mam żadnego pieska. jednak tak jest no i tyle :cry: . Moim zdaniem yorki też są kochaniutkie i śliczniutkie. Tylko czy nie uważacie że trzeba dużo poświęcić czasu na pielęgnację?
Słyszałam, że yorki mają odpiowiednią sierść dla alergików. Czy to prawda?
tez mam yorka a co do twojego pytania to sama nie wiem np. moja mama ma alergie na siersc ale  moj yorczek jej nie przeszkadza i nic jej sie nie dzieje ...wiec chyba to prawda
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.