Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu

Autor Wątek: cane corso  (Przeczytany 37304 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pop

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #180 : 2003-01-02, 21:40 »
to ja tomek z bonusem z [....]ani zmieniłem zdjęcie i chyba wszystko jasne :)
Zapisane

Bona

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #181 : 2003-01-03, 09:54 »
Popek :czy Bonus wchodzi na kanapy, czy tylko moj Bizar sobie pozwala ? :?:
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #182 : 2003-01-03, 10:03 »
Hej, witajcie w Nowym Roku  8) , dołączył do nas Pop (ek), jak poznaję po zdjęciu uroczego bruneta cc :D
oczywiście wszystkiego się dowiem o tym cc, ale na razie nie pojadę
na to szkolenie bo u nas jest nieprawdopodobna ciapa i chlapa i błoto i w tym tygodniu będzie chyba odwołane.
natomiast z opowieści sądzę, że ewidentnie chodzi tu o "mientkich" włascicieli, bo jak wiadomo ( ja oczywiście wiem to od Was i z książek) mały cc musiał operować przesmieszną mimiką, więc pewnie Pani z Panem uważali że ich ukochany "Misio" zawsze będzie słodką kluseczką a tu Misio - NIE i szczeka i warczy, jak czegoś chce.
Ale jak to się stało że starsi ludzi zdecydowali się na tak aktywnego psa? pożyjemy to sie dowiemy :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #182 : 2003-01-03, 10:03 »

Jennifer

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #183 : 2003-01-03, 18:51 »
Dzis jak bylam z moim psiakiem u weta na szczepieniach to pierwszy raz w zyciu zobaczylam cane corso. Nogi sie pode mna ugiely i zaczelam go natychmiast glaskac oraz chwalic jaki on piekny. Galunia go oszczekala (jak kazdego wiekszego psa od siebie), a ja sie podniecalam jak male dziecko. To naprawde, piekne psiaki!!!  :wink:
Zapisane

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #184 : 2003-01-03, 19:09 »
cześć Pop(ek).
Jeniffer - jak wyglądał - kolorek?Jak się nazywał? Ile mial lat?  Z jakiej hodowli? Mów tu zaraz wszystko!!! A moze kiedyś, kiedys sobie takiego przyjaciela sprawisz, co?
Zapisane

Jennifer

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #185 : 2003-01-03, 19:19 »
Wiem tylko ze to była suczka. Okreslam na jakies 2 lata. Nie znam imienia, ani hodowli. Siersc (nie wiem jak sie nazywa ten kolor) to jakas mieszanka blekitnego ze srebrnym. Wiem tylko, ze miala bardzo poraniona lapke i dlugo trwalo zanim moglam z Gala wejsc na szczepienia, wszedzie bylo pelno krwi (najwiecej w poczekalni, domyslam sie ze to po niej, bo krew byla swieza, a przedemna byl tylko jakis dalmatynczyk na szczepienia) :cry:

Oj, chcialabym takiego  :kocham: Niestety najpiew musze skonczyc szkole i znalezc jakis duzy dom z ogrodem by takiego slodziaka utrzymac (z Galą)  :wink:  Ale zaczne na przyszlosc myslec nad taka rasa  :)
Zapisane

zolly1

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #186 : 2003-01-03, 21:16 »
oj chciało by się..chciało..  :kocham:  ;)
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #187 : 2003-01-03, 21:37 »
bubuuuuu :cry: :cry:
bardzo by się chciało...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
cane corso
« Odpowiedź #188 : 2003-01-03, 21:44 »
I to jak bardzo by się chciało  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #188 : 2003-01-03, 21:44 »

Jennifer

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #189 : 2003-01-03, 22:02 »
Zgadzam sie z przedmowca  :cry:
Dzis sie w tych psach doslownie zakochalam  :kocham:
To sie nazywa milosc od pierwszego spojrzenia  :wink:
Zapisane

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #190 : 2003-01-03, 22:56 »
Wierze Ci, w tym błogim stanie zakochania w corso znajduje sie od kilku lat.
 Ale dom z ogrodem, to nie jest szczyt marzeń dla tego psa, one mogą mieszkać w mieszkaniu, potrzebne jest im tylko zapewnienie codziennego wybieganka! Ale takiego połonczonego z zabawą , a nie bezsennsownym tkwieniem za kratami płotu i bieganiu cały czas po tych samych arach. Poprostu wieksze więzienie.To jest podstawowe błędne myslenie niektórych przyszlych właścicieli cc (ale i nie tylko cc, innych molsów także), że tego typu psom potrzebny jest ogród! Jak sie cc dobrze wybiega, to potem śpi i spi i spi....MUSI iść, też między ludzi, na miasto, przejechać się PKS-em, PKP, wtedy zapenisz mu odpowiednią socjalizację (zreszta każda rasa psów potrzebuje podobnych bodźców do pełnego rozwoju emocjonalnego, nie tylko cc).
O ile dobrze sie orientujesz jestes nastolatką, więc z zakupem cc jeszcze bym sie wstrzymała, sa to silne psy, i potrzebuja tez naprawdę dobredo przywódcy.
Więć, Jennifer - nie namawiam, ale...warto przemysleć w niedalekiej przyszłości.
Jagoda, Zolly , Myszka - Wy mi tu nie beczcie, babsztylki jedne, tylko zastanawiajcie sie nad kupnem!!! Życie z cc to jedna wielka przyjemna przygoda!
Zapisane

oLgA

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #191 : 2003-01-04, 10:21 »
Moja koleżanka już dorosłą kobieta razem z mężem kupili sobie Cane Corsicę mieszkają w bloku, ale Bercie napewni nie brakuje ruchu. Codziennie wieczorem spotyka sie z Olimpia i jej dozyca i dwie wariatki biegaja i :zagryzaja sie na wzajem" oczywiscie w zabawie :)
Zawsze maltretuja mojego Lucky'ego ale ten sobie nei pozwala.
Berta ma bardzo specificzny chodz bardzo kreci tyłeczkiem ma 6 mies. czy to jesy normalne u takich Cane Corso czy potem to jej przejdzie ?
lepiej zeby nie bo jest taka zabawna :)
Co do siły to faktycznie Tusia ma 6 miesiecy a Iwona (juz jak mowiłam doroisłą kobieta) ma czasem problemy z jej utrzymaniem.

Ale wiedzie co mnie deneruje ze niektórzy myla sobie Cane Corso z rasa bojową !!! i szkolą je na psy bojowe, a to jest przeciez rasa pasterska to jest bezsensu !!!!

Czy wasze Cane Corso takze kochaja wodę bo Tuska przeokropnie taza sie w kałuzach wpada do nich i podskakuje cieczy sie przeokropnie to samo w kazdego rodxaju strumycku jeiorku czy morzu .

Nie wiem jak nazywa się hodowla Berty ale wiem ze jest z Bilska. może znacie tą hodowle ???
Berta jest mieszą kolorów błekitnego po matce i brązowego czy pregowanego (nie wiem dokładnie nawet nie wiecz czy ktore z tych co wymieniułam jest  :oops: ale chyba jest jakis w odcienaich brozu ?? :)
Berta naj[rawdopodobniej będzie w katowicach :)

A jeszcze jedno osattnio Iwona opowiadała że jest jakis pan ktorego Cane Corso maja siersc najezona na całym ciele tak jak ten Pan, on je wystawia ale jakos mu nie ifzie może znacie tego pana i zdradzicie mi takzemnice tego naje.zenie  :lol:  ???
Zapisane

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #192 : 2003-01-04, 12:34 »
Co do chodu cc, to one faktycznie tak zarzucaja na boki ten swój szanowny tyłeczek. troche wyglądaja jak tygrysy. No a w biegu sa przepiekne!!! Pupka lekko do gory, a przednimi łapami powinny tak 'zbierać" - efekt dobrego wybiegania psa.

Piszesz, ze Berta potrafi niexle pociagnac swoja pania, czy ją tego oduczaja? pomocne w nieciagnięciu jest zapewne HALTI! Sprawdzone, polecam!

CC nie jest rasa pasterska, to molos, dawniej uzywany do polowań na dziki i borskuki, a głównie jako struż obejścia, typowo wiejski pies, gdyby był z uzytkowości pasterski byłby zapewnie w I gr.

Z Bielska - Białaej? czyzby Nux Vomica, czy jakos tak?

Wiesz, nie wiem o co chodzi z tym najeżonym panem i jego najezonym psem? Troche za mało danych, zeby stwierdzic czy go znamy czy nie. najeżone cc na wystawach sie zdarzaja, i mój się czasem zjeży, a czemu - to chyba wiadomo, poprostu nie lubi jak ktos wchodzi na jego teren, to bardzo terytorialne psy.

 A czy Twoja koleżnka juz wystawiała psa na wystawie? wiesz, fajnie sie kogos obserwuje spoza rinu "jak mu nie idzie", ale uwierz mi to naprawde sztuka wystawic ładnie psa! Wyobraź sobie, 4-5 dorosłych cc na jednym małym kawałku ziemi, musza blisko siebie przebywać, czasem zdarzy sie suka z cieczka (!!!) w poblizu, nerwy psa i wystawcy! Trudno powstrzymac emocje! ja mówię szczerze, jak wystawiałm pierwszy raz, mialm niezly stres, wszyscy na ciebie patrzą, obsrewują , komentują głośno! z czasem przyzwyczaiłam sie i jestem wyluzowana. Ale naprawde ktoś kto krytykuje - ZAPRASZAM go na środek ringu z psem i niech biega! Ringi są przewaznie za małe! Efektowne zaprezentowanie psa to trudna rzecz, wymagajaca opanowania, techniki i przygotowania. niemniej życze kolezance powodzenia na wystawach!!!!!! W Katowicach - o to, zapewne sie spotkamy!!!!
Zapisane

Jennifer

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #193 : 2003-01-04, 14:48 »
Galja25: Zdaje sobie z tego sprawe. Ale zle mnie zrozumialas: ja przez najblizsze 10 lat nie zamierzam sobie psa kupowac :) Mam swoja Galunie i kocham ją najbardziej :kocham: . Mialam namysli ze moze kiedys w dalekiej przyszlosci, jak juz bede dorosla, i bede chciala sobie kupic drugiego psa to bede myslec nad Cane Corso  ;)

Znajac mnie to skonczy sie na sznaucerze srednim (albo nawet olbrzymem  :?: ) czarnym  :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
cane corso
« Odpowiedź #194 : 2003-01-04, 15:13 »
Cytat: Galja25

 Myszka - Wy mi tu nie beczcie, babsztylki jedne, tylko zastanawiajcie sie nad kupnem!!!

A chcesz mojego kota?

Cytuj
Życie z cc to jedna wielka przyjemna przygoda!

Życie z moim kotem to dopiero przygoda  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #194 : 2003-01-04, 15:13 »

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #195 : 2003-01-04, 19:20 »
Myszko, wierze Ci, miałam kiedyś kota, a własciwe kotke, niezła jazda była z nim/nią (przywiozłam ją sobie z kolonii, a własciwie wpakowałm mamie do auta, jak mnie przyjechali odwiedzić, taki malutki podstep-hihihi).
Ale cc lubią koty, mój nawet-nawet, jak złapie to trzyma , ale nie gryzie, widocznie to dlatego, ze jest typowym wiejskim psem, który czuje we krwi, jakąś tam więź z kotem , rówiniez mieszkancem wiejskiego podwórka - kiedys żyły w jakiejś tam symbiozie.

Jennifer - ja nie namawiam, na już , teraz, zaraz, chodzi mi o pryszłość, a czy posiadanie snaucera miniature i olbrzyma wyklucza cc? Eeee, chyba nie.... :)  :)  :)
Zapisane

zolly1

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #196 : 2003-01-04, 19:52 »
nio tak..ja też dzisiaj spotkałam takie cudeńko.. :wink:  jeszcze "maleństwo" ;) miało (a raczej miał) 6 miesięcy, nazywał się Rufus, był...srebrny < :?: >
..bawił się z Sarą.. jego właściciel aż się zdziwił..mówił że raczej jego piesek..jak narazie nie jest zbyt towarzyski w stosunku do innych piesków..no cuż..może mój pies bardziej kota przypomina..  :lol:  :lol:  
słodziak :wink: :kocham:
Zapisane

Jennifer

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #197 : 2003-01-04, 20:01 »
Galja25: "Drugiego" psa sobie kupie jak juz Galuni nie bedzie na tym swiecie, a wiem ze to kiedys nastapi  :cry:  Az nie chce o tym myslec. Ale narazie mam ją i jest super  :wink:
Zapisane

Bona

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #198 : 2003-01-04, 20:52 »
OLGA : BERTA TO RODZONA SIOSTRA MOJEGO BIZARA!!!!!!!!

POZDRÓW ICH ODE MNIE !!!!!!!

Mój Bizar też trochę krzywo chodzi, bo po pierwsze cc tak maja , a po drugie to ma trochę krzywe łapki, z czego , mam nadzieję , wyrośnie ......

Doradź koleżance- żeby kupiła sobie obrożę uzdową HALTI- tak jak pisała Galja. Są do zamówienia w internetowym Karusku. Super rzecz- pies WOGÓLE nie ciągnie.

A w ogóle jakbym mogła Cię prosić to poproś koleżankę ,zeby mi przesłała zdjęcia Berty!!!!! pliiiiiiiiiiizzzzzzzz
Zapisane

pop

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #199 : 2003-01-04, 22:01 »
fajnie że znalazło się następne cc z niedalekiej okolicy :) może kiedyś powiększymy grono spacerkowe szczeniaków cc  :lol:
olga zaproponuj koleżace czy nie ma ochoty poznać rówieśników canecosowatych :) w tym jednego brata suni (jak znam marzene to ona sobie nie odpuści póki baflo nie pozna siostry)
ps pozdrowienia z coraz mniej zasmarkanym bonusem (już mu przechodzi)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
cane corso
« Odpowiedź #200 : 2003-01-04, 23:42 »
Galja, problem raczej w tym, że jak mój kot złapie, to już nie puści  :lol: A im większy pies, tym lepiej się do poniewierania nadaje  :grr:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #200 : 2003-01-04, 23:42 »

oLgA

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #201 : 2003-01-05, 11:24 »
Bona ja mam zdjęcia Tusieńki :) zaraz Ci je wyslę (jak je pozmnijszam) ale narazie wejdz na strone http://www.brixisaxifraga.republika.pl/Galeria.html tam są zdjęcia Berty i Brixi a potem w Galerie przyjaciół na stroinie Brixi :)
Iwonanapewno bedzie chaciała się spotkać już cos mówiła że inni z miotu będą w Katowicach więc ona pewnei pojedzie :) Szkoda ze ona ma modem i ma ograniczony dostep do internetu :( Ale dzisiaj sie z nia spotykam to jej wszytko przekażę
Zapisane

oLgA

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #202 : 2003-01-05, 16:31 »
Bona Iwona mowiła ze wsyztkim wysyłala zdjecia przed swietami wiec powinnas miec... ale jak cos to i tak podaj adres e-mail i skad jestes .

Berta idziue na indywidualne szkolenie :)
Zapisane

Aksa

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #203 : 2003-01-05, 22:39 »
Witam Bone (Klarcie) i witam Popka.
miło zobaczyć wasze posty w inej szacie graficznej.

Pop jak się czujesz po dzisiejszych szaleństawach? Troche nie na temat ale mi wybaczcie... :)
 ak wam sie podobam na zdejęciu obok?? ;)
Zapisane

pop

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #204 : 2003-01-06, 00:39 »
byliście na przedszkolu ??
oczekuje relacji
 8)
Zapisane

Bona

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #205 : 2003-01-06, 11:53 »
ja nie byłam, za to spędziłam całę popołudnie z Baflem  i Bizarem :D  :D
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #206 : 2003-01-06, 12:06 »
Bona, Popek :Wy to macie fajnie, wspólne spacerki, przedszkola..... :D ,
Zapisane

oLgA

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #207 : 2003-01-06, 15:24 »
Bona to Bizaro zrobił sobie coś z łapkami na psiem przedszkolu podczas soków ??? bo jakis CC w zwaszego miotu cos sobie zrobil ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #207 : 2003-01-06, 15:24 »

Bona

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #208 : 2003-01-06, 16:17 »
Baflo z Katowic .
A oto mój Bizar na śniegu - vel myszka (bo taki szarak)
Zapisane

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #209 : 2003-01-06, 18:15 »
Bizar, jest niesamowity na tym sniegu.
SZARAK - jak króliczek wielkanocny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.125 sekund z 28 zapytaniami.