Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?  (Przeczytany 18917 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vizsla

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #30 : 2005-07-06, 21:30 »
Jejku, jak czytam, ze te wszystkei psiaki sa takie mega spasione, to aż mnie skręca  :walenie: Jak można być takim kretynem, zeby psa uczepić. Wogóle wpanuje wśród większości ludzi, oczywiście nie znających się na psach, że pie sim grubszy tym zdrowszy. :? :help: Normalnie pozabijać takich ludzi!!
Ja mam osobiście obsesję również na punkcie ras dosyć charakternych, choć nie do końca :)
*thai ridgeback
*jamnik krótkowłosy
*wyżeł węgierksi krótkowłosy
*seter angielski
*manchester terrier
*doberman
*staffordshire bull terrier

;) Ale jakoś żadnej z tych ras nie chcalabym, nie mogla i nie miala serca spasic :| Przeciez to jest okropne...
« Ostatnia zmiana: 2005-07-06, 21:34 autor Vizsla »
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #31 : 2005-07-06, 21:41 »
Właśnie Vizsla... Ty dbasz o swojego jamnika, a tamci traktują go jako śmietniczek...przyznam, że ja nie umiem odmówić takim oczkom, chyba że kompletnie bym się na to zniecuzliła, więc nie mogę miec psa z tendencją do tycia np. labrador... A najlepsze to że ten tłusty jamniczek był kiedys taki piekny, ale sąsiadki (nie moje bo on z bloku obok) zrzucały mu z okna...placki :| no i efekt: pies nie chodzil bo łapki mu ziemi nie dotykały, jak nimi poruszał to lekko się przesuwał 9cały oparty na wielkim brzuszku... koeś kazał mu wchodzić na 3 pietro, biedak dysplazji dostał i dnie i noce na dworze siedział bo kolo nie chciał nosić 20 kg... no i pewnego razu pies jak zwykle leżał na ULICY :roll: i samochód go ekhm rozjechał ;( a najlepsze to w tym że właściciel go rozjechał... masakra..
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #32 : 2005-07-06, 21:44 »
Jezu, przecież to przykro się słucha :( Właściciel, czy nawet sąsiedzi doprowadzają psy do takiego stanu :(
Labciu ja się znieczuliłam na te słodkie oczka, więc myślę, że tamcie też, ale.. oni chyab po prostu myślą, że to lepiej jest nakarmić psa więcej, żeby przytył, czyli - będzie lepiej odżywiony :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedz #32 : 2005-07-06, 21:44 »

Wilczurek

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #33 : 2005-07-07, 12:32 »
U mnie też jest kilka spasionych psów :|
Jak byłam mała, to rodzice chcieli mi kupić jamniczka... Albo pseudo-jamniczka :P I teraz dziękuję, że mi nie kupili! Jakoś nieprzepadam za tą rasą.. Do tego mieszkam na 3 piętrze i codziennie znosić takiego psa... Poza tym te skłonności do tycia... Niepotrafię utrzymać prawidłowej wagi mojego kota to co dopiero by było z jamnikiem :P
Zapisane

Helka

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #34 : 2005-07-07, 12:56 »
Ja na przykład znam jedną taką pannę, co tak upasła swojego psiaka, że wyglądał jak piłka!
Już nie pamiętam rasy, ale wiem, że wzięła go bo taka była moda!
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #35 : 2005-07-07, 13:06 »
No ba, zebyście widzieli co porabia taka jedna baba w moim osiedlu ze swoim jamniorem :lol: Pies jest dość spasiony, brzuch sięga do ziemi i ledwo chodzi i na dodatek baba zawsze ciaga psa po załatwieniu swojej potrzeby w ogon i w górę, czysci odbyt psa i pozniej puszcza :P :lol:
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #36 : 2005-07-07, 13:13 »
ale to żadne wytłumaczenie :/
u mie jest z 10 utuczonych jamników ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-07, 15:42 autor polna_mysza »
Zapisane

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #37 : 2005-07-07, 14:54 »
niestety nawet w mojej okolicy zauważyłam babke która zmienia psy ze wzgledu na mode i upodobania na początku miała boksera ...oddała go potem Kaukaz i teraz sznaucer ...jak tego sznaucera odda to powiem jej co o niej myśle ,tym bardziej ze psa ma z zaprzyjaznionej hodowli do której chodze i poisałam już o niej wczesniej , nie dosć ze ta babka kupuje psy ze wzgledu na mode i upodobania chociaz nic sie na nich nie zna to jeszcze dla niej pies bez rodowodu sie nie liczy  :?
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #38 : 2005-07-07, 17:34 »
Takiemu to by się chciało morde obić (pis :P )... :( Strasznie mnie denerwują takie osoby... Hodowla się nie przejeła i i tak wydała jej psa? Szkoda... Faktycznie, wygarnij jej... I to porządnie...

"i na dodatek baba zawsze ciaga psa po załatwieniu swojej potrzeby w ogon i w górę, czysci odbyt psa i pozniej puszcza"
Może pies ma jakieś problemy i trzeba tak robić?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedz #38 : 2005-07-07, 17:34 »

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #39 : 2005-07-07, 18:05 »
to znaczy wiesz , chodzowczyni nie wiedziała ze ona taka jest , a tym bardziej to jest kuzynka mojego taty ale ja jej nie cierpie i nie zaliczam do rodziny wiec ja wiem jak ta baba sie zachowuje !
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

polna_mysza

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #40 : 2005-07-07, 19:57 »
u mnie na osiedlu w Łodzi jest 10 beagle'i
i tylko jeden z nich jest nie wychowany (ciagnie na smyczy, strasznie szczeka)
poznałam tych ludzi i widze ich miłość do rasy ;)
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #41 : 2005-07-07, 20:04 »
U mnie jedna babcia ma husky'ego i na spacery prowadzi go na dlugiej lince. Ale chodzi powoli, jak to babcia, i nie spuszcza go... a obok roweru tej babci to by sie raczej nie wybiegal. I tak nie biega....
Ostatnio w moim miescie coraz wiecej jest psow rasowych - i to tych najbardziej 'modnych' - husky, jamniki, cockery, labki, ONki, beagle, collie... A kiedys byly wlasciwie tylko kundelki i nie bylo czegos takiego, ze psy rasowe bawia sie tylko z rasowymi :/ Powstala dyskryminacja kundelkow.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #42 : 2005-07-07, 20:13 »
ludzie kupują psy a póżniej się ich pozbywają bo nie mają dobrych warunków. znim kupią psa powinni się zastanowić czy mają na dla niego odpowiedne warunki i czy chcą takiego psa. czy potrafią go dobrze wychowac
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #43 : 2005-07-07, 21:13 »
sorki za pomyłke dokladniej spytałam sie mojego taty , to nie jest żadna jego rodzina !
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Vizsla

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #44 : 2005-07-08, 18:34 »
Dopiero wróciłam, a to co w niektórych wypowiedziach przecztyałam mnie po prostu wstrząsnęło :|
I właśnie dzięki temu uważa się, ze husky to psy agresywne, jamnikii i dalmatyńczyki - głupie psy itp... Głupie stereoptypy o rasach, które teraz trudno złamać :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedz #44 : 2005-07-08, 18:34 »

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #45 : 2005-07-08, 19:10 »
Niwciu masz calkowita racje. Kiedy 101 DALMATYNCZYKOW nie robilo takiego szalu setki pseudodalmatynczykow trafilo do schornisk. nie tylko w polsce. duzo osob ma takze ON-ki bo "sa w modzie". ja ich nie rozumiem! Jak mozna wziac psiaka nad ktorym nie umie sie zapanowac? ludzie to glupota! Np. do mojego charakteru pasuje labrador ;) Potrzebuje duzo ruchu, jest psokojny i lubi pieszcoty<loL>
eh.. mama ostatnio chciala "modnego" cocker spaniela angielskiego. bo jest maly i ladny:/ Na dodatek pseudorasowca :sciana: znam kilka osob ktore maja te psy i naprawde nie umieja nad nimi zapanowac. psy staja sie wrecz grozne. jeden jak wchodze to lepiej uwazac na nogi:/ :sciana: ale bede miec kundelka;) Uratowalam z losu schroniska :) Moja kolezanka miala przypdkowe;D wszystkie mialy dom, zostal 1 marmurkowaty:( i ja go biore:) zeby nie trafil do schroniska :D ale chyba wykastruje;P

P.S. Niwcia ucaluj Huxleya i pozdrów Hackerka:D Ty kiedys kupisz Hackerka a ja Huxleya :lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-08, 19:18 autor ReTrIvA »
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #46 : 2005-07-08, 19:11 »
Vizsla albo o pudlach... o nich krążą plotki nie z tej ziemi... :( a to takie dobre psy... ok, wygląd jak kto woli, dosć specyficzny, ale o ich psychice krążą takie 'ciekawostki" ze tylo płakać i płakać.
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #47 : 2005-07-08, 20:13 »
Co do pudli, to wyjątek podobno stanowią toy'e  :roll:  U mnie w klatce jest taki pseudo-toy... Wrrr... Mała szczekliwa bestyjka!
Osobiście żadnych psów nie uważam za głupie... Z każdego można wydobyć choć odrobinę inteligencji, ale trzeba potrafić to zrobić...
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #48 : 2005-07-08, 23:55 »
Taaak.. pudle :roll: Sama przyznam nie mam o nich zbyt dobrego zdania, bo mnie jeden użarł, ale to była tylko i wyłącznie wina właścicielki. Gdy byłam mała pozwoliła i pogłaskać swego pieska, podczas gdy ten nie tolerował dzieci. No to wystawiłąm rękę i CHAP! Nie musze mówić, jak jako 9 latka narobiłam hałasu przez to delikatne zadrapanie :lol: W każdym razie uważam jednak, ze psy te są madre, dowodem na to jest pudelek czarny średni, którym zajmuje się moja sąsiadka.
Naprawdę wspaniały pies. Tylko.. no od tych białych to trochę mnie odpycha.. Już ja nie dowierzam właścicielom teraz ;)
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #49 : 2005-07-09, 13:47 »
Mi się osobiście pudelki z wyglądu za bardzo nie podobają, chyba że duże, morelowe, no ale ogólnie pies jak każdy inny... Spoko, póki jest wystrzyżony normalnie - gorzej, jak obstrzyżą go "na pacana"... Te fryzurki itp. dla mnie sa po prostu załosne...
Co do charakteru obok w bloku pewnien pan ma pudelka od wielu lat i małego yorka od kilku miesięcy :) Ten york szczeka na wszystko, a pudel jest po prostu genialny :P Ma już chyba 10 lat (przynajmniej od tylko lat go pamiętam) a zachowuje się jak szczenie :) Tak żywego psiaka na oczy nie widziałam.
Jest też taka pani co hodowała pudle, ma na dzień dzisiejszy 2 - małe morelowe. Pieski wystrzyzone normalnie, nie wiem jak ten wzór sie nazywa ale wszędzie maja równie długą sierść nie tak jak te wystzyzone do połowy :;d:
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #50 : 2005-07-09, 15:30 »
To nienormalne :roll: ścięcie zoistało stworzone przez jakąś Marię Antonię czy jakoś tak :lol: W każdym razie myślę, że pudelkom można co najwyżej podcinać sierść, bo wtedy wyglądają pięknie ;)
Wracając do tematu, dopir co z Dalmą wróciłyśmy ze spacerku i nie powiem, trochę się zdziwiłyśmy...
Otóż jest lato, na dodatek weekend, a w parku ani jednego psa. No może ze 3 w całym. Troche to dziwne, bo w wakacje młodzież ma więcej czasu, a psów nie ma na spacerach... Zamiast tego męczą się w domach, podczas gdy właściciele leżą całymi godzinami w domu... Coś tu jest nie tak :? Obserwujemy to od kilku dni i cały czas jest tak samo ludzi, ale dzisiaj to już szok :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedz #50 : 2005-07-09, 15:30 »

Wilczurek

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #51 : 2005-07-09, 16:04 »
Oj, gdybym ja miała psa to wakacje calutkie na dworze... A tak to nie mam z kim i po co wychodzić :|
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #52 : 2005-07-09, 16:13 »
Vizsla to racja...... ja nie rozumiem tego. Kiedys mialam kundelka. Ja na spacer chcialam z nim co pol godziny wychodzic. Mama mowi: idz z Miskiem na podworko. Ide a po godzinie wracam. Mijalo 10 minut: Mamo, Misiek chyba chce isc na spacer. Biedny psiulek:) Ale nie powiem ze zajmowalam sie nim zle. Mial jedzenie *jak sadzilam dobre, niestety-pedigree:/*, smakolyki *psie iasteczka itp.* zabawy, spacery barzo czeste, nie krzyczono na niego, a przede wszytskim BYL KOCHANY....:)
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #53 : 2005-07-09, 16:22 »
Retriva no to dobrze, że się nim zajmowałaś. Ja z moim nie biegam aż tak chętnie co 30 minut, bo po prostu mi się nie chce, ale jeśli już go biorę na porządny spacer. Najchętniej chodzę z kimś, wtedy nawet na kilka godzin ;)
Wilczurek szkoda, że nie masz pieska :( Ale jak miałam kotka, to ciągle z nim wychodziłam na spacery :lol:
Najgorsze jest to, że tacy ludzie co powinni mieć psy, którzy chcą się nimi zajmować, to ich marzenia tych zwierzaków nie posiadają, amają je Ci, co absolutnie nie powinnie się nawet do nich zblizać..
Ehhh to wszystko jest strasznie pomieszane :?
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #54 : 2005-07-09, 16:32 »
Vizsla nie no ja jestem zafscynowana psiakami gorzej niz ty konmi;) i dlaczego..... twoj blog...... skara(cenzura jest w dalszej czesci).... nie trwa dalej?
Wilczurek nie martw sie ja tez nie mam;) jakos zyje.. ale czuje ze dlugo bez psa nie pociagne.. naszczescie na wrzesien psiak sie znajdzie;)
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #55 : 2005-07-09, 16:35 »
Wyprowadzanie kota mi się marzyło... Miałam specjalne szeleczki dla Lakiego i wchodził do nich - kilka miesięcy temu... Ostatnio staram się je założyć :paseczek minimum 2 cm za krótki...  Musze zacząć stosować tę przeklętą dietę  :lol:
A co do psów w nieodpowiednich rękach, to coś o tym wiem :|
Co sądzicie o wyrzucaniu psów na śmietnik (szczeniaki)? Znajomej brat rok temu znalazł takiego zamkniętego w kartonie (a konkretnie kopnął w jakieś pudło a ono zaczęło piszczeć... maluszek zawinięty w jakieś szmaty bez możliwości wyjścia :| ). Na szczęście zatrzymała pieska i jest już rocznym potworkiem :)

Ja niestety nie mam co liczyć na psa, puki nie pójdę na swoje :|
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #56 : 2005-07-09, 16:50 »
tzn? poki ne bedziesz zarabiac/ czy co?
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #57 : 2005-07-09, 16:58 »
Retri moja miłość do koni jest największa na świecie i całym sercem, więc twoja miłość do psów moze być co najwyżej taka sama :lol:
Wilczurek bardzo mi przykro, a co do wyrzucania psów na śmietnik... :(
To też w pewnym sensie wiąże się z modą...  Ludzie najczęściej biorą szczeniaki pod wpływem kogoś innego... Bo znakjjomy sobie kupił... To jest straszne. Piesek okazuje sie problemem i co zrobic? W ukryciu wynieść na śmietnik :( Czy, jeśli już popełniło się taki niewybaczalny błąd, kupując psa bez przemyślenia, trzbea go wyrzucać na śnmietnik? Przecieżt o nie jest jego wina! Taki pseudo właściciel mołgby chociaż znaleźć mu odpowiedzialny dom...
A co do przywiązywania psów do drzew itp... :( To jest tragedia kolejna... Szczególne tearz, gdy zaczęło się w lato.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedz #57 : 2005-07-09, 16:58 »

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #58 : 2005-07-09, 17:18 »
Vizsla ale moja jest najwieksza we wszechswiecie i calym sercem i jeszcze troche;P
a pod smietnik to NIEDORZECZNE! sama bym ukarala takiego czlowieka dozywociem lub. tym samym
nie rozumiem jak ktos zabije psa. ma np. 2-3 lata wiezienia i publiczne prace:/ pamietam takie cos:
JAK OKO ZA OKO
I ZAB ZA ZAB
TAK SMIERC ZA SMIERC
I MORD ZA MORD

tak powinno byc.. kazde zwierze chce zyc jak my ;(
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Psy, moda, popularność... Nie nadmierna?
« Odpowiedź #59 : 2005-07-09, 17:23 »
Taaaak, tyle, że do ludzi to niedociera. Niestety :( Trudno jest takze złapac takiego człowieka na gorącym uczynku, apotem ten nie da sobie wmówić, że to jego szczeniak np.
Podobnie  zprzywiązywaiem psa do drzew. Żaden TAKI pseudo właściciel nie przyzna się do zostawienia swojego psiaka.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.181 sekund z 27 zapytaniami.