Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gdzie naklejacie naklejki od chipów?  (Przeczytany 949 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Gdzie naklejacie naklejki od chipów?
« : 2010-06-14, 20:39 »
Dzisiaj (przed chwilą wróciłam) chipowałam Lucy, miałam u weterynarza do którego najczęściej chodzę, ale tam tylko do 12 jest ten weterynarz co to robi, a było to o 18. ;)
Więc poszłam do innego, do pani weterynarz. ;P Na początku odrobaczyłam Fizię (wiecie ona waży 1,7 kg xD, Kicka kiedyś ważyłam i miał 1,4 więc pewnie ten duży "maluch" po niej ma wagę, chociaż ona nie wygląda na taką masywną jak jej synalek, co do niego to nazwali go Ziemniak  :mrgreen: ). Na początku koło szyi były próbowania dania Lucy znieczulenia, byłam z siostrą, ale po prostu nie dało rady, uparciucha Lucy nawet w kagańcu było trudno utrzymać (jej łebek). Na szczęście nie trzeba było planować narkozy, ani sprowadzać Pudzianowskiego do mocnego przetrzymania Lucyfera, ponieważ pani weterynarz powiedziała, że w Ameryce też się chipuje między łopatkami i się zgodziłam. :D Też był tam problem z daniem narkozy, ale mąż pani weterynarz trzymał tył Lucy, a my z sis przód (oczywiście to na leżąco na bok było) i potem już ze wstrzyknięciem chipa też już jakoś poszło. :P Nawet Lucy dostała ciasteczo-kosteczkę na pocieszenie.
Na blankieciku było sześć naklejek, teraz została jedna. ;)
Dwie pani weterynarz sobie gdzieś nakleiła, a dwie mi do książeczki zdrowia i paszportu.
Piątą nakleiłam sobie na futerał od legimki, a co zrobić z szóstą?
Co Wy robicie z naklejkami od chipa?
Przy okazji jeszcze widziałam wiszącą petycję dot. powstania oddziału ZKwP w Tarnowie, ciekawe czy powstanie. :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Gdzie naklejacie naklejki od chipów?
« Odpowiedź #1 : 2010-06-16, 14:53 »
chip moznaby i na ogonie wszczepic - problemem jest to, ze w razie zaginiecia psa sprawdza sie przede wszystkim standardowe miejsce - lewa strone szyi.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Gdzie naklejacie naklejki od chipów?
« Odpowiedź #2 : 2010-06-16, 22:12 »
Ale i tak trzeba go rejestrować, aby był ważny gdzieś tam i w całej Polsce i to chyba jest płatne, no nie?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Gdzie naklejacie naklejki od chipów?
« Odpowiedz #2 : 2010-06-16, 22:12 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Gdzie naklejacie naklejki od chipów?
« Odpowiedź #3 : 2010-06-18, 11:46 »
jesli chodzi o rejestracje to problem polega na tym, ze nie ma ogolnopolskiej bazy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Gdzie naklejacie naklejki od chipów?
« Odpowiedź #4 : 2010-07-02, 01:15 »
Jadę niebawem do Chorwacji i tak pomyślałam, czy można jakoś odnaleźć chorwackie bazy danych i tam wpisać nr swojego chipa, tak na wszelki wypadek?
Ciekawe tylko, czy to jest płatne u nich, czy nie...
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 28 zapytaniami.