Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?  (Przeczytany 2886 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abakus

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« : 2002-09-11, 20:40 »
Witajcie  :)
Zauwazylem ze w tym roku moj Amant ma klopot z komarami, gryza go i to bardzo mu dokucza. W zeszym roku takiego czegos nie bylo tylko teraz w tym roku. Jest mi go zal jak widze ze go atakuja te paskudne stwory ktorych jest w tym roku wyjatkowo duzo :evil: .
 jak mozna mu pomoc, co dwa miesiace daje mu dawke na pchly frontrajn. takie komary tez powinny padac przed takim sirodkiem lecz niestety to na nie nie dziala.
Jesli macie takie same doswiadczenia to napiszcie moze jest jakis sposob zeby mu zaoszczedzic tego niemilego bolu.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Komary
« Odpowiedź #1 : 2002-09-11, 20:54 »
Możesz pójść do weta poprosić o jakiś specjalny środek na komary i nie możesz dopuścić, żeby Twój psiak się drapałw komarze ukąszenia!

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Monik@

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #2 : 2002-09-12, 08:32 »
Nie podam Ci sposobu, ale jeśli Cię to pocieszy moja sunia też ma ten problem. Mało tego - muchy strasznie na nią napadają. Wieczorem jest cała w bąblach. Kiedy zapytałam w zoologiku o środek przeciwko - pani zaproponowała mi "muchozol". :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedz #2 : 2002-09-12, 08:32 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #3 : 2002-09-12, 11:52 »
Monik@, trza było od razu pytać o środek przeciwko głupim odpowiedziom  :lol:  :lol:

A ja polecam słabiiuuuuuutki roztwór octu winnego - najlepiej b.chłodnego (łyżeczka na szklankę chłodnej wody). Stosować punktowo, tylko na ukąszenia. Przynosi to pewną ulgę - troszkę mniej psiaka sffędzi i nie piecze tak bardzo. A dopyszcznie dawałam Hance 1/4 calcium panthotenicum w dawkach dla dzieci - łagodzi objawy alergiczne na komarzą ślinę.
Tylko Hanka jest mała. Dla Abakusa to raczej połówka dawki dla dorosłych...
U mnie pomaga  :wink:  tzn u Hanki  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Monik@

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #4 : 2002-09-12, 13:12 »
Ciekawe, czy ten zapach może też odstrasza komary. Bo gdyby działało to można całego psa spłukać. Ale nie wiem, na ile pomoże. A co do wapna - jest tak, że psu dawkuje się często leki jak 6-letniemu dziecku. Więc można zobaczyć jaka dawka wapna jest dla sześciolatka i dawać psu. Rzeczywiście - nie pomyślałam, a to działa przy uczuleniach.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #5 : 2002-09-12, 14:41 »
Spoko, Monik@, z reguły rzeczy oczywiste chowają się gdzieś w zakamarkach mózgu i dopiero później wyłażą.  :wink:  :lol:

A jak wspomniałaś o zapachu, to mi takie coś wylazło  :lol:  :lol:

Przecież poprzednią sunię na wakacjach skrapialiśmy witaminą B w zastrzykach - to działało odstraszająco (siebie też smarowaliśmy) na komary.

Poproś weta o receptę na takie zastrzyki, ew. niech ci da kilka ampułek. Całkiem skuteczne.  :wink:  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Komary
« Odpowiedź #6 : 2002-09-12, 15:12 »
Powiedzcie mi czy jeżeli psa ugryzie komar można go(psa) posmaować Fenistilem?
A może lepiej będzie jakiś specjalny lek?

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Amelia

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #7 : 2002-09-12, 15:23 »
moja psina nie ma roblemow z komarami, bo... je zjada. jak leci jakis komar, albo mucha, to ona skacze w gore i... juz po komarze.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Komary
« Odpowiedź #8 : 2002-09-12, 15:36 »
Gizmo gustuje tylko w muchach i dużych komarach:)

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Forum Zwierzaki

Komary
« Odpowiedz #8 : 2002-09-12, 15:36 »

Abakus

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #9 : 2002-09-12, 21:48 »
Dziekuje za tyle odpowiedzi na moje pytanko :) .Amant tez lapie muchy i komary a jakze, lecz czesto te latajace bestie wykozystuja jego nieuwage. Z tym octem musze wyprobowac, dzieki za rade tobie i wszystkim ktorzy odpisali.
Mysle ze na dniach problem sam sie rozwiaze gdyz ida coraz zimniejsze dni a komary takich warunkow nie lubia i zgina :papa: .
Zapisane

Monik@

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #10 : 2002-09-13, 08:00 »
Wiesz co Myszko - mój mózg chyba źle funkcjonuje. Cały czas miałam wit.B w głowie, ale użytek wewnętrzny. Ludzie, przecież można zewnętrznie! No chyba jakaś gupia jezdem!
Zapisane

Zorba

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #11 : 2002-09-13, 20:49 »
Nie chce stwarzać nowego tematu dlatego zapytam się w tym.Słuchajcie mam problemik mój piesek(prawie 3 miesięczny) miał pchły.Wykąpaliśmy go chyba jakieś z 2 tygodnie temu w szmponie przeciwko pcjhłiom ,który poleciła nam pani ze sklpu Zoologicznego.Zauważyłam że od czasów kąpieli Zorbi nie ma już pcheł ale cały czas drapie się w tym samym miejscu .Na zadku koło ogona.Pamiętam że przed kąpielą miał tam czerwone (pchła pewnie go ugryzła)a teraz już nie ma zaczerwienienie.
Co to może być??? :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?: :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?: :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?: :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?: :?:  :?:  :?:  :?:  :?::?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:   :?: :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?: :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:
Zapisane

Abakus

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #12 : 2002-09-13, 22:42 »
Witaj :)
Podobne objawy sa jak pies jest uczulony na ply, sa takie uczulenia. I to moze spowodowac podraznienia skory i jak w Waszym przypadku zaczerwienione miejsce.bardzo dobrym sirodkiem sprawdzonym przez mojego Amanta jest Frontajn niewiem czy dobrze napisalem nazwe ale jakos to tak bylo. Polecam, A podobne problemy mialem ze skora Amanta udalo mi sie usunac to nieprzyjemne zchorzenie ze skory mojego psa ale wet powiedzial mi ze nimoge dopuscic zeby mogly sie na nim zalegnac pchly, gdyz to one powoduja te podraznienia.
Zapisane

myszka

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #13 : 2002-09-13, 22:51 »
FRONTLINE  :wink:
Zapisane

Abakus

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #14 : 2002-09-13, 23:01 »
dzieki zawsze mam klopoty z zapamietaniem tej nazwy teraz sam sobie zapisze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedz #14 : 2002-09-13, 23:01 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #15 : 2002-09-14, 11:48 »
Cytat: Monik@
Wiesz co Myszko - mój mózg chyba źle funkcjonuje. Cały czas miałam wit.B w głowie, ale użytek wewnętrzny. Ludzie, przecież można zewnętrznie! No chyba jakaś gupia jezdem!


Faktiko, dośrodka też się ładuje, w większych dawkach. Mój mózg też ma opóźnienia. To chyba przez koniec lata  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Zorba

  • Gość
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #16 : 2002-09-15, 10:33 »
Dziękuje za pomoc.Czy uczulenie na pchły to coś poważnego??
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czy Wasze psiaki maja problem z komarami?
« Odpowiedź #17 : 2002-09-15, 11:04 »
Owszem, Dalmatynko, może to być całkiem poważna sprawa. Pies się drapie, często do krwi, robi sobie rany itd. Ciężko to wygoić.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 26 zapytaniami.