Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Ząbki...  (Przeczytany 38556 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Ząbki...
« Odpowiedź #30 : 2004-11-21, 17:19 »
normalna szczoteczka, pasta colgate herbal (czy jakoś tak :P) około 2 minuty rano i wieczorem. nic nadzwyczajnego :P
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ząbki...
« Odpowiedź #31 : 2004-11-25, 22:23 »
szczota elektryczna, ze 2 razy dziennie ;) pasty.. rozne, najczesciej z mikrogranulkami :P do paskow sie zbieram ale jakos nie moge isc i kupic :hehe:

« Ostatnia zmiana: 2005-04-26, 12:14 autor VioaoiV »
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Ząbki...
« Odpowiedź #32 : 2004-12-07, 20:23 »
jak chcecie wybielać to najlepiej najpierw łagodnie, np. żelem colgate wybielający, później są paski, na końcu u denta, żel jest b. skuteczny, niby mała buteleczka a starcza na b. długo, i efekt naprawdę zadowalający  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ząbki...
« Odpowiedz #32 : 2004-12-07, 20:23 »

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Ząbki...
« Odpowiedź #33 : 2004-12-07, 20:52 »
Ząbki szoruję 2-3 razy dziennie przez 5 minut; ostatnio pastą wybielającą Denivit (pomaga!) ale zwykle jakiś Blend... Często nić dentystyczna i czasem płyn do płukania.
Ząbki - bielutkie  :wink:  
Aaa... I jeszcze gumy bezcukrowe (jak mi się przypomni) :oops:
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Willie

  • Gość
Ząbki...
« Odpowiedź #34 : 2004-12-07, 21:47 »
2 razy dziennie, ile wyjdzie czasu, nie mierzę stoperem :lol: ... Clinomyn... I czasem gumy bezcukrowe, ale to jak po drodzę do szkółki kupię :lol: ...
Zapisane

k_lap

  • Gość
Ząbki...
« Odpowiedź #35 : 2004-12-20, 10:10 »
W moim przypadku mycie zabkow rano, wieczorem i po kazdym posilku (jezeli mam mozliwosc), ale srednio 4 razy dziennie. Pasta ? - Colgate Herbal. Jesli chodzi o wybielanie, to raz bylam u dentysty na usuwaniu kamienia (chociaz dentystka powiedziala, ze praktycznie go tam nie ma) i wybielaniu.
Jesli chodzi o zabki to dbalam o nie od dziecka i teraz tez jestem na tym punkcie przewrazliwiona :). Ale tez nie mialam z nimi wiekszych problemow, poza noszeniem aparatu w dziecinstwie, ale to wynikalo z wady zgryzu.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Ząbki...
« Odpowiedź #36 : 2004-12-28, 12:10 »
Cytat: Kamaq
raz w tyg na 15 min żel wybielający

Czy pomógł ci żel wybielający? Ja od kilku dni używam żelu Colgate i do tego pasta wybielająca, ale nie wiem, czy to cos pomoże. Jak nie to będę musiała wybielić u dentysty. U mnie wybielenie u dentysty kosztuje 650 zł. Troche drogo, na ale czego się nie robi dla urody.  :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Willie

  • Gość
Ząbki...
« Odpowiedź #37 : 2004-12-28, 12:26 »
A ile kosztuje taki żel wybielający  :D ?
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Ząbki...
« Odpowiedź #38 : 2004-12-28, 13:25 »
Cytat: Willie
A ile kosztuje taki żel wybielający  :D ?

Dokładnie nie wiem, bo mi mama kupiła, ale tak mniej więcej 30 - 50 zł.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Ząbki...
« Odpowiedz #38 : 2004-12-28, 13:25 »

Agatra

  • Gość
Ząbki...
« Odpowiedź #39 : 2004-12-28, 13:31 »
Rano przed śniadaniem i pośniadaniu, po każdym posiłku i oczywiscie wieczorkiem. Po każdym myciu płukanko płynem, rano i wieczorem nitkowanie.

A słyszałam ze wybielanie niszczy szlkiwo....
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Ząbki...
« Odpowiedź #40 : 2004-12-28, 14:10 »
Podczas wybielania szkliwo się "rozrzedza" i nie można wtedy pić kawy, cherbaty, coli, itp.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Ząbki...
« Odpowiedź #41 : 2004-12-28, 19:40 »
Blen-da-med complete+white
a szczoteczka Braun 3d :):) elektryczna ;-)
I jakos sie zyje :D
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Amarae

  • Gość
Ząbki...
« Odpowiedź #42 : 2004-12-28, 19:54 »
Cytat: kkaassiiaa
Podczas wybielania szkliwo się "rozrzedza" i nie można wtedy pić kawy, cherbaty, coli, itp.


herbaty? No nieźle...

Na dzien - Elmex, Blen-A-Med Complete, A na noc Blend-A-Med Night ;) Szczoteczka elektryczna, Braun  3D exel :P
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #43 : 2006-03-17, 09:50 »
A mi się strasznie zębiska żółte zrobiły.
Teraz zabiore sie do szorowania.
Znacie jakies domowe sposoby na wybielanie, słyszałam że cytryna i sól pomaga.
Spróbowałam cytryną i rzeczywiscie troszke bielsze są ;)

thrilly

  • Gość
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #44 : 2006-03-17, 19:09 »
sczoteczka el. , pasta z fluorem, płyn do płukania, nićdentystyczna, myję 4x dziennie a dziury i tak się robią i jak tu zrozumieć świat?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ząbki...
« Odpowiedz #44 : 2006-03-17, 19:09 »

wiolqa94

  • Gość
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #45 : 2006-03-18, 15:36 »
Ja uzywam pasty ELMEX oraz płynu. Stosuję także nicie dentystyczne. Zęby myje 3x dziennie. Noi codziennie "zżuje" paczkę gum orbit ==))) Przesadzam???    :*:*
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #46 : 2006-03-18, 16:03 »
Mnie dbanie (dość chorobliwe ;)) o ząbki niestety nie pomogło. Okazało się, że w kości górnej szczęki zrobiły mi sie 2 torbiele. Które niestety pozbawiły mnie ząbków, bo musiałam mieć resekcję. Ząbków pozbyłam się dwóch- były to dwójki, no i teraz mam implanty ;) alle wolałabym jednak swoje... :(
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #47 : 2006-03-19, 19:49 »
blend-a-med, elmexa uzywalam 10 miesiecy temu - ale zbytnio mi smierdzial :D - plynu tez uzywalam - ale to ze wzgledu na aparat. zeby staram sie myc po kazdym posilku - znow kwestia aparatu.. generalnie im bardziej zolte zeby tym bardziej zdrowe kosci (slyszlam on swojej nauczycielki z biologii) - ja mam dosc biale - wiec nie ma generalnie problemu, natomiast moja kumpela nie moze na swoje patrzec, bo rzeczywiscie ma bardziej zolta kosc..
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #48 : 2006-03-19, 20:04 »
Ja 2x dziennie, zwykle Colgate albo Blend a med. Pasta miętowa, teraz mysle nad jakąś ziołową. Mam zamiar kupic Sensodyne, bo moje dolne jedynki są nieco 'dziwne' :P . Nie da się gorącego wypić ani zimnego, bo przeszywa mnie niesamowity ból. Czy ktoś zna opinie o paście Sensodyne? (jaki rym :lol:). Zawsze przy myciu mi krew z dziąseł leci, musze kupić coś żeby dziąsła mi nie krwawiły :roll: a szczoteczka zwykła, elektryczne jakos mi nie pasują :P
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #49 : 2006-03-19, 21:19 »
Ja z moimi zębiskami to miałam istną gehenne... początkowo przez strach przed dentystą zapuściłam sie niesamowicie, a gdy już prawie zebrałam się na odwagę,żeby pójść to znów zaczęłam sie bać,że mnie opierniczy,że nie chodziłam nigdzie i,że  doprowadziłam zębiska do takiego stanu... błędne koło.
Ale poszłam, chodzę regularnie od 3 lat i już jest OK(ale co ja sie przecierpiałam, przez te godziny spędzone na fotelu, przez wiercenie, zatruwanie zeba itd itp..)... Szorowane porządnie rano i wieczorem, nitka dentystyczna, gumy bez cukru i co ? i dooopa... ;) ostatnio miałam plombowaną jedynkę, bo zaczęła się partaczyć.. 
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #50 : 2006-03-19, 23:05 »
Ja z moimi zębiskami to miałam istną gehenne... początkowo przez strach przed dentystą zapuściłam sie niesamowicie, a gdy już prawie zebrałam się na odwagę,żeby pójść to znów zaczęłam sie bać,że mnie opierniczy,że nie chodziłam nigdzie i,że  doprowadziłam zębiska do takiego stanu... błędne koło.
Fatty, jak już wiesz, mam to samo :P
no bo nie chodzi o ból - naprawdę, tego się nie boję - ale boję się najmniejszego komentarza :/ boję się tego, że któryś ząb nie daj Boże doprowadziłam to takiego stanu, ze trzeba będzie go wyrwać :/
albo np. z tymi jedynkami - Fatty wiesz o co chodzi.. i to naprawdę nie z mojej winy :/ a podobno jedynek się nie uzupełnia.. :cry:
ej słuchajcie.. nakrzycznie na mnie, ale porządnie :P nie głośno, lecz dobitnie.. to pójdę :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ząbki...
« Odpowiedz #50 : 2006-03-19, 23:05 »

DnW

  • Gość
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #51 : 2006-03-20, 06:50 »
Alya masz iść do dentysty :P
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #52 : 2006-03-20, 07:30 »
Alyś!! a ja myślałam,że już zażyłaś tego relaksu na fotelu dentystycznym, i lada moment tutaj się pochwalisz tym, jak było :P
Bieeeegiem do dentysty!
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Gerda

  • Gość
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #53 : 2006-03-20, 10:55 »
przeciez "naprawianie" zebow u dentysty wcale tak bardzo nie boli  :D ja zeby zawsze na zywca robilam (no chyba, ze wyrywanie do aparatu ze znieczuleniem).. kiedys to prawie zasnelam na fotelu :lol: :P najgorszy jest odglos tych wiertel wszystkich fuuuj, a bol szybki i znosny - dentystka robi przerwy wiec jest ok :)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #54 : 2006-03-23, 22:21 »
Szczoteczka zwykła + sensodyne, bo mam bardzo wrażliwe zęby ;)
Elektryczna się u mnie nie sprawdziła, miałam z colgete.
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #55 : 2006-03-24, 19:05 »
Zwykła szczoteczka + jakaś pasta(najczęściej colgate,colodent) + zcasami jakiś płyn,żel ;)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #56 : 2006-03-26, 13:09 »
a podobno jedynek się nie uzupełnia.. :cry:

A dlaczego nie? Ja mam wypełnienie w jedynce. Już w podstawówce je miałam, co jakiś czas jest wymieniane na nowe. Ostatnio pani doktor zrobiła mi tak ładnie, że wcale nie widać "łatki" z boku zęba. Alya, pędem do dentysty, najlepiej jakiegoś (lub jakiejś) miłego i taktownego, to nie będzie zrzędliwie komentował... Powodzenia!
Zapisane
IBDG Wrocław

Neirdilka

  • Gość
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #57 : 2006-03-27, 17:57 »
Też mam łateczkę w jedynce ;) na 100% jej nie widać ;) teraz znowu do dentysty... bo podobno- jedna ciąża, jeden ząb... a tego bym nie chciała ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ząbki...
« Odpowiedz #57 : 2006-03-27, 17:57 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #58 : 2006-03-27, 18:04 »
Alyś, to w końcu ja sprawa z dentystą sie przedstawia ? Byłaś juz ? Bo relacji nie widzę... ;)
No i jak wszyscy, to wszyscy -tez mam łatę w jedynce -nie widać nic, tylko czuję, jak macam to językiem :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ząbki...
« Odpowiedź #59 : 2006-03-27, 18:29 »
IBDG, ale ja nie mam np. dziurki gdzieś w środku, tylko normalnie ukruszone zęby [przejechałam nimi kiedyś bo betonie] :|
Fatty, naprawdę się starałam i jestem zdeterminowana, ale dentysty ciągle nie ma [nie wnikajcie w szczegóły] .. jutro spróbujemy jeszcze raz [z mum, bo też musi akurat iść]
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 28 zapytaniami.