Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Łyse, łzawiące oko kanarka  (Przeczytany 9361 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania_z_Malborka

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« : 2004-12-02, 21:20 »
Pomóżcie mi proszę! Dopiero wróciłam do domu po długiej nieobecności. Rodzice opiekowali się moim ptakiem. Zauważyłam u niego brak piór wokół jednego oka. To oko również łzawi. Poza tym kanarek jest żywiołowy i niczego podejrzanego nie zauważyłam. Czy to może być od przeciągu? Czy przejdzie samo? Co robić?
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #1 : 2004-12-03, 16:37 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-19, 21:09 autor golden(ka) »
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #2 : 2004-12-03, 22:06 »
No fajnie, że Ci się podoba, ale może ktoś w końcu poradzi? Przemywam mu teraz to oko świetlikiem. Czy znajdzie się człowiek, który wie co robić?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedz #2 : 2004-12-03, 22:06 »

Joanna

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #3 : 2004-12-04, 13:58 »
Może to być zapalenie spojówek, zapalenie powiek i jeszcze inne choroby. Najlepiej byłoby pójść do lekarza, ktory zna się na ptakach. Adresy lecznic znajdziesz na moich stronach http://www.papugi.resnet.pl

Jak masz jak zrobić zdjecie to mi przyslij - adres jest na stronach - może coś będę mogła powiedzieć.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #4 : 2004-12-04, 19:02 »
twój kanarek lnieje  :P
Zapisane

Ania_z_Malborka

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #5 : 2004-12-10, 10:32 »
Niestety nie mogę zrobić zdjęcia, ale dokładnie to opiszę. Wokół tylko jednego oczka brak piórek, oko wydaje się bardziej łzawić, nie jest spuchnięte lub sklejone. Ptak co chwilę drapie się w nie, albo ociera o patyki, więc albo go to swędzi albo boli. Poza tym zachowuje się normalnie. Miał przemywane oko rumiankiem przez kilka dni, ale drapie się nadal. Piórka jak wiadomo nie odrosną szybko, więc poprawę mogę poznać tylko po braku drapania. I co, poradzicie coś, czy mam lecieć do weta? Wyjeżdżam w niedzialę i nie mam wiele czasu na decyzję.
Zapisane

Raffy

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #6 : 2004-12-10, 17:38 »
Kuba - wnerwiasz mnie już z tymi swoimi postami :?

Ania_z_Malborka - też to coś takie miała Kara, wystarczyło ttylko oczko przemyć rumiankiem (u papużki 3x dziennie robilem) i po dniu juz zdrowa :)
Zapisane

Joanna

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #7 : 2004-12-11, 10:55 »
Iść do weta, to może byc infekcja bakteryjna, a wtedy konieczne jest podanie antybiotyków (w maści lub kroplach do oczu). U mnie na stronach o nimfach masz spis lecznic, może coś koło siebie znajdziesz.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Miliana

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #8 : 2004-12-11, 18:45 »
idż do weterynarza.Miałam kiedyś kanarka,działo mu się coś z okiem,byłam u wety....... Mój ptaszek musiał dostać zapalenia płuc,bo za kilka dni leżał na dni klatki :cry: Idż do lekarza,ale dopilnuj,żeby ptak był szczelnie zaryty.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedz #8 : 2004-12-11, 18:45 »

Ania_z_Malborka

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #9 : 2004-12-22, 09:56 »
Wet powiedział, że to może być przez suche powietrze i kazał spryskiwać kanarka. Oczko mu pewnego dnia spuchło i wtedy wet dał krople Maxitrol. Opuchnięcie zniknęło. Dowiedziałam się, że nie wolno przemywać oczek rumiankiem, bo olejki w nim zawarte powodują wypadanie piór i stan zapalny. Zdziwiłam się, bo wiele osób polecało mi właśnie napar z rumianku. Przemywam więc świetlikiem.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #10 : 2004-12-22, 15:08 »
Cytat: _K_U_B_A_
twój kanarek lnieje  :P


Boże, myślisz, że jesteś zabawny?  :grr:

A co do kanarka - cieszę się, że jest mu lepiej :)
Zapisane

Joanna

  • Gość
Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #11 : 2004-12-23, 13:21 »
Cytat: Ania_z_Malborka
Dowiedziałam się, że nie wolno przemywać oczek rumiankiem, bo olejki w nim zawarte powodują wypadanie piór i stan zapalny. Zdziwiłam się, bo wiele osób polecało mi właśnie napar z rumianku. Przemywam więc świetlikiem.


Wszedzie jest podawany rumianek. Na drugi raz zapytaj lekarza na jakiej podstawie tak mówi (niech poda odpowiednią literaturę).

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Łyse, łzawiące oko kanarka
« Odpowiedź #12 : 2005-05-24, 13:50 »
                                                            Cześć!!!
Radził bym Ci wybrać się do lekarza weterynari!!!  :(
Prawdopodobnie jest to jakaś choroba oczów kanarka!!! :(
Pozdrowienia od:Esio i
Mojich kanarków: Wojowniczki i Ciekawskiego!!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 30 zapytaniami.