Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 43   Do dołu

Autor Wątek: Mohr 2 opowiada  (Przeczytany 188699 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #180 : 2011-04-07, 17:36 »
Smacznego psy!

Od dawna ścierają się ze sobą dwie szkoły żywienia psów. Według pierwszej z nich psy powinny jeść gotowe, suche karmy. Druga szkoła propaguje gotowanie naszym pupilom smacznych i zdrowych posiłków. Oczywiście takich odpowiednich dla układu pokarmowego psów i ich potrzeb żywieniowych. Jestem zwolennikiem tej drugiej szkoły. Dlaczego? Wiele tanich, suchych karm nie zawiera odpowiednich dla psa składników odżywczych. Mało tego mogą one być dla psów szkodliwe przyczyniając się do schorzeń wątroby, trzustki, żołądka oraz nerek (ciekawi mnie zdanie Iras w tej kwestii). W związku z tym decydując się na podawanie psu suchej karmy kupujmy, tylko takie z tzw.wysokich półek.
Przykładem wspaniałego posiłku gotowanego może być oddzielone od kości (bardzo starannie, uwaga na kości-igły) mięso drobiowe plus ryż albo makaron plus marchewka drobno posiekana.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #181 : 2011-04-08, 20:22 »
Zoologu, w 'Psach' mamy całe wątki na temat suchych karm... I każdemu, kto pisze o Pedigree, Chappi, itp. tłumaczymy, że te karmy należy omijać z daleka... Sama kiedyś o tym nie wiedziałam... :roll:

A co do gotowanego, Toffikowi i Maczkowi gotuję na zmianę kurze udka, serduszka, żołądki, wątróbki, ozory, ogony... Makuś (to jamnik mamy) chętnie je z ryżem, kaszą czy makaronem, Toffiś już nie tak ochoczo... Woli samo mięso ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Jira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 99
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #182 : 2011-04-11, 20:05 »
Ja za to nie jestem zwolennikiem gotowania psom jedzenia. Chętniej podaję surowe mięso i warzywa, bez żadnych wypełniaczy typu ryż (chyba ze w wypadku biegunki - wtedy ryżyk świetnie się sprawdza, ma właściwości wiążące). Mimo wszystko do tego ich układ trawienny jest bardziej przystosowany (chociaż oczywiście - nie wolno takiej diety wprowadzić nagle). Oprócz tego karma sucha - Taste of the Wild. Tę karmę mogę spokojnie polecić każdemu... Chociaż nie jest to karma na każdą kieszeń. Ale coś za coś.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #182 : 2011-04-11, 20:05 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #183 : 2011-04-12, 18:48 »
O wilkach część 4.

Wilk zamieszkuje olbrzymie tereny Ameryki Północnej, Europy oraz Azji. Możemy go spotkać w bardzo różnych siedliskach życia od tundry poprzez lasy, góry oraz pustynie. Najchętniej poluje na duże zwierzęta kopytne: jelenie, sarny, daniele, bizony. Jednak w razie wielkiego głodu żywi się ślimakami, żabami, drobnymi ssakami, jaszczurkami, jajami, a nawet owadami. Widzimy więc jak wielkimi zdolnościami przystosowawczymi cechuje się ten największy gatunek Canidae.
Pomimo tego w skali światowej posiada najwyższą kategorię (E) zagrożenia wyginięciem. Nigdy bowiem nie przystosuje się do kul myśliwych, sideł, trucizn oraz wnyków.
Drodzy myśliwi na całym świecie pamiętajcie o tym dopóki jeszcze nie jest za późno. W imieniu wilków apeluję o zaprzestanie polowań oraz tępienia Canis lupus.

Jira z tego co wiem surowe mięso wieprzowe wywołuje u psów mogącą okazać się śmiertelną chorobę Aujeszky.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Jira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 99
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #184 : 2011-04-12, 22:34 »
Surowe mięso samo samo w sobie nie wywołuje chorób. Skąd w ogóle taka wiedza?
Choroby moga wywołać bakterie i pasożyty z mięsa. Przed podaniem zawsze na kilka dni takie mięso zamrażam. Jest to również obróbka termiczna, ale nie zabiera tylu walorów mięsa.

Poza tym - mało kto daje psom wieprzowinę. Ja tak samo. Jeśli już się zdarzy, to raczej maleńki kawałek jako przekąskę.


zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #185 : 2011-04-14, 19:08 »
Zgadza się, że samo mięso nie wywołuje choroby. Zastosowałem być może bardzo niefortunny skrót myślowy. Wirusy będące przyczyną choroby Aujeszky nie giną w niskich temperaturach. Owszem zapewne bardzo niski procent opiekunów psów karmi je surowym mięsem wieprzowym. Uważam jednakże, że edukacji kynologicznej nigdy dość.

Knut wypchanym eksponatem muzealnym?

Jak zapewne wiecie niedawno zmarł Knut najsłynniejszy obok Flocke niedźwiedź polarny na świecie. Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci Knuta. Pojawił się pomysł wypchania zwierzęcia i wystawienia w muzeum. Na takie zamierzenie odezwały się głosy sprzeciwu, do których dołączam także ja. Knut niebagatelnie przyczynił się wszakże do poznania przez szersze kręgi problemów nękających ten gatunek drapieżnych.
Zasługuje na pamiątkowy nagrobek usytuowany w pobliżu swojego wybiegu oraz godny pochówek. Tak sobie myślę, że Thomas Dorflein nie chciałby widzieć swojego wielkiego przyjaciela w postaci eksponatu muzealnego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #186 : 2011-04-18, 02:36 »
Zasługuje na pamiątkowy nagrobek usytuowany w pobliżu swojego wybiegu oraz godny pochówek. Tak sobie myślę, że Thomas Dorflein nie chciałby widzieć swojego wielkiego przyjaciela w postaci eksponatu muzealnego.

Słyszałem, że Knut pozostawił po sobie testament w którym napisał, że po śmierci chce być przerobiony na dywanik i w ten sposób wspomóc finansowo zoo, ale to tylko pogłoski. 
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #187 : 2011-04-18, 16:47 »
Grzesiek 89 to ironiczny dowcip na dodatek w złym guście. Ogólnie rzecz traktując kawały, nawet te z wysokiej półki, w których bohaterami są zwierzęta nie zaliczam do moich ulubionych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #188 : 2011-04-18, 17:45 »
Cytuj
Jira z tego co wiem surowe mięso wieprzowe wywołuje u psów mogącą okazać się śmiertelną chorobę Aujeszky.

choroba aujeszkiego jest zwalczana z urzedu i jest choroba dosc rzadka. Dodatkowo nie wywoluje jej mieso ieprzowe, a wirus, ktorego nosicielami moga byc swinie. Smiertelnosc 100%+ koszty ewentualnej kwarantanny i badania. (choroba aujeszkiego rozni sie szczegolami od wscieklizny - pewnosc co do tego ktora to choroba mozna zyskac tylko na podstawie badania mozgu)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #188 : 2011-04-18, 17:45 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #189 : 2011-04-18, 18:00 »
Grzesiek 89 to ironiczny dowcip na dodatek w złym guście.
de gustibus non est disputandum
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #190 : 2011-04-18, 18:09 »
Słyszałem, że Knut pozostawił po sobie testament w którym napisał, że po śmierci chce być przerobiony na dywanik i w ten sposób wspomóc finansowo zoo, ale to tylko pogłoski. 
Grzesiek, to jest Forum Miłośników Zwierząt, przebywanie tu osób spoza tego kręgu nie jest obowiązkowe. Zachowujesz się, jakbyś do nas nie należał, więc może pójdziesz pogadać z blokersami oko w oko... Rozładujesz napięcie i przestaniesz bredzić...
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #191 : 2011-04-22, 19:37 »
Rottweilery część 5.

Pozwolicie, że wrócę raz jeszcze do mojej ukochanej rasy psów. Niedawno będąc w księgarni przypadkiem natrafiłem na poradnik dotyczący tej rasy wydany przez Galaktykę. Znalazłem w nim takie oto stwierdzenie:rottweiler jest psem nieprzekupnym. Specjalnie wytłuściłem je w tej opowieści. To bowiem bardzo ważna oraz słuszna uwaga. Rottki mogą szczycić się posiadaniem tej cechy.
Jeżeli mówimy już o poradnikach tyczących się rottweilerów, to dla mnie kultowym bestsellerem z tego zakresu jest dzieło Jana Borzymowskiego "Rottweiler". Wielokrotnie zresztą wznawiane co świadczy o jego ponadczasowości. Jan Borzymowski to wspaniały przyjaciel i obrońca dobrego imienia rottweilerów. Nieśmiało marzę, abym o sobie usłyszał lub przeczytał takie same słowa.
Na jednym z for internetowych poświęconych tej rasie, jedna z użytkowniczek umieściła taki oto podpis:Rottweiler jest jak Media Markt, nie dla idiotów. Jakże proste i niezwykle prawdziwe. Pies ten w odpowiedzialnych rękach i mózgu jest wspaniałym,nieocenionym przyjacielem. Takim o którym pamiętamy przez całe życie.
Niektórym nie podobają się rottweilery z ogonami, wolą wygląd rottka z kopiowanym ogonem. Mnie wręcz przeciwnie, tym bardziej, że ta część ciała psa spełnia bardzo ważną rolę w jego życiu emocjonalnym.
Zapewne nie będzie to ostatnia część cyklu o rottweilerach. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Jira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 99
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #192 : 2011-04-22, 21:29 »
Rottweiler jest jak Media Markt, nie dla idiotów.

Niesamowicie mi się spodobało to stwierdzenie, brawo dla autorki za trafne porównanie.
Niestety takiego psa bez rodowodu może nabyć każdy 'idiota'... Szczerze - wątpie by w przykrych historiach o których się czyta miały udział psy z dobrych hodowli, w których hodowca starannie wybiera komu sprzeda szczeniaki.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #193 : 2011-04-23, 17:28 »
Tych strasznych historii coraz więcej, bo coraz więcej psów z pseudohodowli jest w rękach idiotów, niestety... A dla przeciętnego człowieka, nie interesującego się tematem, pies 'w typie' to to samo, co pies rasowy... Nie rozumieją różnicy, zresztą goniący za sensacją dziennikarze najmniej uwagi zwracają na szczegóły, choćby zmieniały one obraz całej sytuacji... I zaczyna się nagonka i panika... I znów cierpią psy...
Wczoraj czytałam, że jeden z psów, które ostatnio rzuciły sie na dziecko, od małego był bity przez... hmm... no nie opiekuna, raczej oprawcę... i zamykany w ciemnej łazience... Jak tak traktowany pies ma być zrównoważony i jak ma być przyjacielem człowieka, skoro to sam człowiek ustawił się w pozycji największego wroga...

Dopóki idioci będą mieli prawo mieć psy, dopóty będą cierpieć i zwierzęta, i ludzie z otoczenia idiotów... Czyli jeszcze dłuuugo nic się nie zmieni :/
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #194 : 2011-04-24, 16:36 »
Ataki na dzieci to zawsze wina człowieka," opiekuna " - ostatnio słuchałem trochę o tym,że dzieci nie powinny się zbliżać do nieznanego psa,a dzieci małe tym bardziej - dziecko takie,poruszające się na czworaka jest na wysokości psa i pies może się przestraszyć,uznać niektóre zachowanie za atak,zagrożenie - pies może zaatakować nie ze złości i agresywności a właśnie ze strachu.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #194 : 2011-04-24, 16:36 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #195 : 2011-04-25, 06:12 »
Rottweiler jest jak Media Markt, nie dla idiotów.

Niestety- do MM wpuszczają wszystkich i rottweilera może mieć każdy.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #196 : 2011-04-26, 15:54 »
Myślę, że wszyscy, którym leży na sercu dobro rottweilerów czekają z niecierpliwością na zmiany w tym względzie.

O wilkach cześć 5.

Niektórzy negują bezbłędną selekcyjną rolę wilków. Tymczasem jest ona faktem niezbitym oraz udowodnionym ponad wszelką wątpliwość. Wataha wilków mając do wyboru pogoń za silnym i zdrowym, lub słabym oraz chorym zwierzęciem kopytnym wybierze zawsze tą drugą alternatywę. Każdy drapieżnik bowiem chce upolować zdobycz tracąc przy tym jak najmniej energii organizmu. Jest to dla niego korzystniejsze z punktu widzenia gospodarki energią życiową.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #197 : 2011-04-26, 19:37 »
Wczoraj też czytałem że rola wilka jako selekcjonera to mit - według myśliwego najsilniejsze byki ( samce jelenia ) z największym porożem mają problemy z ucieczką przed wilkiem,zaplątują się w gałęzie i padają ofiarą wilka - z ucieczką nie mają problemu osobniki młode i ze słabszym porożem i dlatego wilk wybija," wyżyna " najlepsze,najsilniejsze jelenie i dlatego trzeba na nie / wilki / polować ...
niestety,myśliwym bardzo trudno jest coś wytłumaczyć,oni zawsze wiedzą lepiej.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #198 : 2011-04-26, 20:06 »
Myślę, że wszyscy, którym leży na sercu dobro rottweilerów czekają z niecierpliwością na zmiany w tym względzie.

O wilkach cześć 5.

Niektórzy negują bezbłędną selekcyjną rolę wilków. Tymczasem jest ona faktem niezbitym oraz udowodnionym ponad wszelką wątpliwość. Wataha wilków mając do wyboru pogoń za silnym i zdrowym, lub słabym oraz chorym zwierzęciem kopytnym wybierze zawsze tą drugą alternatywę. Każdy drapieżnik bowiem chce upolować zdobycz tracąc przy tym jak najmniej energii organizmu. Jest to dla niego korzystniejsze z punktu widzenia gospodarki energią życiową.

Oczywiście, naturalnie, istotnie dziś wtorek. Wilki pomagają bacą w selekcji owiec dzięki temu łoscypki są takie dobre.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #199 : 2011-04-26, 20:13 »
Grzesiek, mam wrażenie, że przestałeś pijać pod mostem, a pijesz przed kompem... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #200 : 2011-04-27, 15:35 »
Grzesiek89: kto żyje dłużej w Bieszczadach i w Tatrach - wilk czy baca?

w ludzkim myśleniu najbardziej wkurza mnie wiara w dominującą rolę naszego gatunku i w to,że to nam się wszystko należy:

ludzie mieszkający na terenach zalewowych nie mają obowiązku ubezpieczyć się na wypadek powodzi - winne powodzi są bobry
kierowcy wcale nie jeżdżą za szybko - winne wypadkom są jelenie,sarny i łosie - zabijać je
hodowcy owiec nie maja obowiązku chronić swoich stad przed wilkami - zabijać wilki
rolnik nie ma nawet prawa ubezpieczyć się na wypadek szkód wywołanych przez dzika zwierzynę - mają go chronić myśliwi wybijając zwierzęta
Państwo nie ma obowiązku płacić za szkody wyrządzone przez dziką zwierzynę,bo ludzi na to nie stać - zabijamy zwierzęta

zawsze myślimy tylko o sobie i o własnym interesie,będziemy go bronić za wszelka cenę,nie dostrzegając nawet cienia własnej winy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #200 : 2011-04-27, 15:35 »

Thorgal

  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #201 : 2011-04-27, 16:08 »
Lisie nie nakręcaj się tak z tym wybijaniem wszyskiego :) I co z tego, że wilk był wcześniej w górach niż baca. W tej chwili człowiek jest gatunkiem dominującym na Ziemi i to on aktualnie ustala zasady.
A co do selekcjonerskich zdolności wilka, to akurat w przypadku jeleni nie jest to takie oczywiste, szczególnie widać to zimą, kiedy to wilki potrafią wyrżnąć całą chmarę po zapędzeniu jej na zamarnięty akwen wodny, bez zwracania uwagi, który osobnik jest w lepszej, a który w gorszej kondycji.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #202 : 2011-04-27, 16:29 »
Mój powyższy post jest troszeczkę przerysowany aby naświetlić ogólny trend w rozumowaniu niektórych ludzi - zresztą,czytając niektóre wypowiedzi rolników czy kierowców mam wątpliwości czy wszystko to co opisałem jest aż tak przerysowane - specjalnie dla Ciebie zmienię jednak kontekst wypowiedzi.

Cytuj
W tej chwili człowiek jest gatunkiem dominującym na Ziemi i to on aktualnie ustala zasady.

No tak,wszystkowiedzący i wszystkomogący człowiek - pan całego świata ...

Cytuj
A co do selekcjonerskich zdolności wilka, to akurat w przypadku jeleni nie jest to takie oczywiste, szczególnie widać to zimą, kiedy to wilki potrafią wyrżnąć całą chmarę po zapędzeniu jej na zamarnięty akwen wodny, bez zwracania uwagi, który osobnik jest w lepszej, a który w gorszej kondycji.

Mimo wszystko istnieje istotna różnica przejawiająca się w motywacji; wilk poluje żeby przetrwać,myśliwi aby wykonać plan,nacieszyć się polowaniem i napchać troszeczkę Państwową kasę.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #203 : 2011-04-27, 17:46 »
No tak,wszystkowiedzący i wszystkomogący człowiek - pan całego świata ...
Pan jednej planety, póki co... ;) I to kiepski pan, patrząc na efekty naszych poczynań... Jakby nas nawiedzili kosmici, kto wie, może i my stalibyśmy się jednym z 'odnawialnych zasobów przyrody'... Bo niby czemu nie? ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #204 : 2011-04-28, 00:31 »
Jakby nas nawiedzili kosmici, kto wie, może i my stalibyśmy się jednym z 'odnawialnych zasobów przyrody'... Bo niby czemu nie? ;p

Życzę miłego oczekiwania na kosmitów.

No tak,wszystkowiedzący i wszystkomogący człowiek - pan całego świata ...

No tak wszechwiedzący wilk- pan całego świata.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #205 : 2011-04-28, 08:49 »
Życzę miłego oczekiwania na kosmitów.
A pewnie, że ma być miło... Tyle naszego, póki co... ;) A czy czekamy, czy nie, nie ma żadnego znaczenia...
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #206 : 2011-04-28, 17:19 »
Thorgal dobrze byłoby, gdyby Homo sapiens ustalał zasady harmonijnego i przyjacielskiego współżycia z przyrodą. Jest ich we współczesnym świecie zdecydowanie za mało. O takim zachowaniu wilków nie słyszałem, czy mógłbyś podać źródło tej informacji?

Mohr 2 poleca część 1.

W tym nowym cyklu, będę starał się przedstawiać Wam moim zdaniem rzeczy godne polecenia, wartościowe, mające dużą wartość edukacyjną, poznawczą. Czasami wyjdę poza obszary zwierzęce i popularnonaukowe.
Animal Planet emituje dwie wspaniałe serie o naszych pupilach: Dogs 101 oraz Cats 101 (w polskim tłumaczeniu "Wszystko o psach" i "Wszystko o kotach".) Przez całą ich dokumentalną treść przebija szacunek dla psów i dla kotów także. Jestem tym głęboko zbudowany. Serie te charakteryzuje ciekawa konstrukcja i często niekonwencjonalne typowo amerykańskie ujęcie tematu. Można się naprawdę dowiedzieć dużo ciekawego. Silną stroną programów są wspaniałe zdjęcia oraz wypowiedzi ekspertów.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #207 : 2011-04-29, 13:11 »
Oglądam, również polecam. :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #207 : 2011-04-29, 13:11 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #208 : 2011-04-30, 15:15 »
O wilkach część 6.

Pisałem już o różnorodności środowisk życia wilków. Równie urozmaicone jest umaszczenie Canis lupus. Jest ono uzależnione od stref klimatycznych.
Może ono być białe, kremowe, rudawe, szare, oraz czarne. Szczególnie pięknie i dumnie wyglądają czarne wilki spotykane np. w USA.
W Polsce najwięcej mamy wilków szarych (w rzeczywistości to połączenie włosów białych, czarnych, szarych i brązowych).
Podobnie jak w przypadku maści, tak samo sytuacja przedstawia się, kiedy rozpatrujemy osobowości poszczególnych osobników. Wilk wilkowi nierówny pod względem psychicznym. Swoją drogą ciekawe czy prowadzono w tym zakresie jakieś badania naukowe?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #209 : 2011-05-03, 15:09 »
Rottweilery część 6.

W moich wywodach tyczących się rottków nie poruszałem jeszcze tej kwestii. Dopiero niedawno bowiem z siłą wodospadu, jak mówiła jedna z telewizyjnych reklam dotarło do mojego umysłu to przemyślenie. Widziałem setki rottweilerów czy to na żywo, czy w książkach, lub na Youtube. Teraz uświadomiłem sobie, na co nie zwracałem należytej uwagi. Chodzi mi o oczy oraz spojrzenie rottków. Ich migdałowo-orzechowe oczy są porażająco piękne. Ale to przecież nie wszystko i nie cała prawda. W oczach tych psów można dostrzec jakąś magiczną i eteryczną moc. Lśnią one swoim tajemniczym blaskiem. Nie jestem w stanie tego doznania wytłumaczyć racjonalnie oraz naukowo. Tym niemniej coś w tym jednak jest.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 43   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 29 zapytaniami.