Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 43   Do dołu

Autor Wątek: Mohr 2 opowiada  (Przeczytany 188686 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #450 : 2012-02-03, 14:59 »
Poezja zoologa część 6.

Wyznania romantyka

Zachód Słońca
Blask Księżyca
Piosenki romantyczne
Dobrze kończące się filmy melodramatyczne
Szum morza
Polarna zorza
Tęcza na niebie
Wiara w siłę miłości
Nieustające pokłady radości
Skaczące w dal delfiny
Mijające zbyt szybko szczęścia godziny
Porywy serca i duszy
I umysł biologa, którego nawet robak wzruszy
To dla mnie romantyka
Najpiękniejsza życia muzyka.

Jak zwykle czekam na Wasze opinie i komentarze.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #451 : 2012-02-03, 16:13 »
Czytam wszystko, co piszesz, Zoologu, ale kompletnie nie mam teraz romantycznego nastroju... Toffik odszedł... :(

Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #452 : 2012-02-06, 19:49 »
Niezwykle mi miło IBDG, że czytasz wszystkie moje przemyślenia, refleksje, notatki itd.
Trzymaj się dzielnie, choć to niesamowicie trudne. Mnie również z tego powodu jest bardzo przykro i smutno. Gdy odchodzi wspaniały pies, który kochał całym sobą i był kochany sercem i duszą płaczą wszyscy przyjaciele tych wspaniałych zwierząt.

Dyskografia Lidiji Bacic z prywatnym komentarzem małego Chorwata część 7.

Omawiałem już jedną z piosenek dyskotekowych Lidiji Bacic. Przyszła kolej na następny utwór z tego zbioru tematycznego. Jest nim HALJINICA OD SATENA. Dla mnie stanowi muzykę disco z najwyższej półki. W Internecie natkniemy się także na krytyczne uwagi na temat tej piosenki. Ja jednak będę bronił owego utworu każdą cząstką swojej duszy, która po części przynależy do Chorwacji.
Piosenki dyskotekowe bowiem rządzą się innymi prawami, niż fragmenty muzyczne należące do innych kategorii np. piosenki aktorskie, dające do myślenia itd. Ich tekst powinien być prosty, czytelny, a melodia musi łatwo wpadać do ucha odbiorców. W związku z tym wskazane jest, aby krytyka takich piosenek biegła innymi torami niż odrębnych od nich grup tematycznych. W innym przypadku bardzo łatwo kogoś skrzywdzić.
Widzimy więc jak różnorodna jest dyskografia Lidiji Bacic, a przedstawiłem Wam przecież dopiero 7 Jej piosenek. Świadczy to o jednym: genialnym talencie tej piosenkarki oraz niepowtarzalnej osobowości artystycznej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #452 : 2012-02-06, 19:49 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #453 : 2012-02-06, 21:32 »
http://www.youtube.com/watch?v=ZLba0wyO-BU

Fajne gorące rytmy :)
 A Twoj wiersz zoologu jest jak egzotyczny obraz , milo sie patrzy, tęskni, marzy ....

Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #454 : 2012-02-07, 16:57 »
Hvala najlepsa Diuno za link do piosenki, oraz za komplement z najwyższej półki  :)

O Chorwacji część 16.

Główny Zarząd Chorwackiej Partii Prawa wręczył Ante Paveliciowi upoważnienie do przedsięwzięcia wszelkich poczynań w celu utworzenia niezależnego państwa chorwackiego. Taki był początek terrorystycznej organizacji ustaszy, która przedstawiała chorwacki ruch wyzwoleńczy (Ustasa, hrvatski oslobodilacki pokret). Powstała ona na emigracji. Jej manifestem programowym była całkowita niepodległość Chorwacji, ku której można zmierzać zdaniem ustaszy stosując wszelkie metody.
W 1934 roku w Marsylii zgodnie z poleceniem ustaszy został zabity król Aleksander. Następca Aleksandra na tronie Pavel z tej samej dynastii negocjował z chorwackimi partiami.
W wyniku owych negocjacji 26 sierpnia 1939 roku podpisano porozumienie serbsko-chorwackie (Sporazum). Podpisy złożyli ze strony rządowej premier Dragisa Cvetkovic, a ze strony chorwackiej przywódca Partii Chłopskiej Vlatko Macek. Powstała autonomiczna Banowina Chorwacka. W jej skład wchodziły tereny zamieszkane przez ludność chorwacką. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #455 : 2012-02-10, 09:16 »
Poezja zoologa część 7.

Pochwała wilka.

Właśnie wataha wilków atakuje
I ekosystem swój ratuje
Nie są one żadnymi krwiożerczymi bestiami
Tylko z krwi i kości zwierzętami
Które kochają, tęsknią i czują
Oraz dla dobra przyrody polują
Nie ich wina, że są drapieżnikami
Tymczasem dla niektórych z nas bywają śmiertelnymi wrogami

Porzućmy o nich mity
Wznieśmy obiektywne zachwyty
Nad ich przyjaznym wyciem
Rodzinnym życiem
Nad stadną koordynacją
Również zwierzęcą demokracją.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #456 : 2012-02-11, 20:37 »
Wiersz nastrojowy jak z książek Curwooda... Co prawda byl on mysliwym, ale nikt tak wstrzasająco nie pisal o życiu wilkow jak on ....Zresztą, w jego czasach zwierzaki mialy wiecej szans na przezycie niz przy dzisiejszych, kurczacych sie terenach łowieckich i nowoczesnym sprzecie do zabijania....
I dzięki za dalszą część o Chorwacji :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #457 : 2012-02-13, 18:50 »
To z mojej strony przesyłam Tobie Diuno wielkie podziękowania za wszystko. Wracając do książek Jamesa Olivera Curwooda, moimi ulubionymi są: "Łowcy wilków", oraz "Łowcy złota" (trzecią część owego cyklu czyli "Łowców przygód" napisał Jerzy Marlicz- tłumacz Curwooda).

O Chorwacji część 17.

Zaledwie 5 dni po tych wydarzeniach rozpoczyna się II wojna światowa. 5 września 1939 roku następuje ogłoszenie przez rząd w Belgradzie neutralności. W pierwszym etapie wojny Jugosławia odmówiła współpracy w ramach tzw Paktu Trzech (Niemcy, Włochy i Japonia). Naciski, a także obawa przed wojną do której nie była przygotowana zrobiły jednak swoje i 25 marca 1941 roku przystąpiła do tego paktu.
Z 26 na 27 marca w Belgradzie odbył się przewrót we władzach. Nadrzędną rolę w państwie przejął Petar-syn króla Aleksandra. Gdy dowiedział się o tym Hitler zarządził przygotowania do wojny z Jugosławią. Tymczasem z 5 na 6 kwietnia w Moskwie doszło do podpisania paktu o przyjaźni i nieagresji między Jugosławią, a Związkiem Radzieckim.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #458 : 2012-02-13, 22:58 »
To juz historia troche bardzij mi znana , choc dosc powierzchownie....
Zoologu- kto dzis czyta Londona i Curwooda...., a szkoda....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #458 : 2012-02-13, 22:58 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #459 : 2012-02-14, 19:55 »
Tak samo Diuno kto dzisiaj czyta Julesa Verna?

O Chorwacji część 18.

6 kwietnia Niemcy nie wypowiadając wojny zbombardowali Belgrad. Hitler doskonale zdawał sobie sprawę z dążeń Chorwacji ku niepodległości. Ten fakt stanowił powód jego zgody na utworzenie chorwackiego państwa. Przywódcą Chorwackiego Niezależnego Państwa (Nezawisna Drzava Hrvatska NDH) został Ante Pavelic. 15 kwietnia 1941 roku Pavelic razem z 250 ustaszami wmaszerował do Zagrzebia i zaczął organizować nowe państwo Chorwatów.
Należy podkreślić z całą rozciągłością, że nie spełniło ono nadziei wielu Chorwatów marzących i śniących o jakże innej Chorwacji. Zaczęto w nowym państwie eksterminować ludność żydowską, serbską oraz cygańską.
Wysiedlenia były na porządku dziennym, natomiast terror ustaszowski można spokojnie porównać z niemieckim. Prawosławni Serbowie niezwykle cierpieli z powodu masowych rzezi (byli uważani za zserbizowanych Chorwatów). Zmuszano ich do przejścia na wiarę katolicką. Aby przeprowadzane przez ustaszy czystki etniczne usprawnić w miejscowości Jasenovac powstał obóz koncentracyjny. Straciło w nim życie wielu Serbów, Żydów i Cyganów. Prześladowania dotknęły także komunistów i antyfaszystów.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #460 : 2012-02-14, 20:25 »
Heh, Verna to ja czytywałem w młodości: " Tajemnicza Wyspa ", " 20 Tysięcy Mil Podmorskiej Żeglugi ", " Dzieci Kapitana Granta ", " W 80 Dni Dokoła Świata ", itp. ;)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #461 : 2012-02-15, 19:20 »
O Chorwacji część 19.

W Serbii odpowiednikami chorwackich ustaszy byli czetnicy. Na ich czele stał Dragoljub (Draza) Mihajlović. Czetnicy oczekując na powstanie Wielkiej Serbii walczyli tak z ustaszami, jak i z komunistami. Po kapitulacji Jugosławii Komunistyczna Partia Jugosławii, której przewodził Josip Broz-Tito rozpoczęła działalność partyzancką przeciw niemieckiemu okupantowi. Efektem tego było powstanie narodowowyzwoleńcze na całym obszarze Jugosławii.
Z komunistycznej partyzantki powstała silna armia (od marca 1945 roku nosiła nazwę Jugosłowiańskiej Armii Ludowej). Brała ona udział w wyzwalaniu coraz to nowych terenów (patrz słynne bitwy II wojny światowej czyli bitwa nad Neretvą w marcu 1943 roku oraz nad rzeką Sutjeską w czerwcu 1943 roku). Już wtedy myślano o kształcie i strukturach przyszłego, wspólnego państwa. W 1943 roku został powołany do życia tymczasowy rząd tzw. Narodowy Komitet Wyzwolenia Jugosławii.       
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #462 : 2012-02-17, 12:52 »
Dyskografia Lidiji Bacic z prywatnym komentarzem małego Chorwata cześć 8.

Istnieją piosenki, które na zawsze pragniemy zachować w naszych duszach, łaknących wspaniałej muzyki. Każdy z nas nosi w duszy inny, charakterystyczny tylko dla siebie zbiór takich utworów. Dla mnie taką właśnie pieśnią jest MARTINA. Utwór ten jest bardzo bliski memu sercu, również ze względu na tytuł o niezwykle podobnej strukturze do imienia, które z dumą noszę (czy zgadniecie jak mam na imię?).
W MARTINIE fascynująca jest melodia, w której zawarte zostało wszystko co najważniejsze dla tego dzieła muzycznego.
Genialne wykonanie MARTINY zostało zaprezentowane przez Lidiję Bacic w czasie ZAGREBFESTU 2011 w wersji orkiestrowej. Coś niebywałego i ekscytującego!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #463 : 2012-02-17, 14:37 »
http://www.youtube.com/watch?v=nQ5Qgu5-4CY

Rzeczywiscie piekna piosenka - Marcinie :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #464 : 2012-02-19, 19:32 »
Znowu wielkie dzięki Diuno za umieszczenie tego linku :) Wracając jeszcze do odgadniętego przez Ciebie mojego imienia, jego geneza jest rzymska. Oznacza ono: "pochodzącego od Marsa".

Poezja zoologa część 8.

O psach na wesoło.

Rottweilery są odważne
Jamniki jak najbardziej zabawne
Mopsy niezwykle poważne
Owczarki niemieckie często przerasowione
Zaś labradory na punkcie piłeczek i wody bardzo przewrażliwione
Owczarki szkockie collie wszystkich zaganiają
Golden-retrievery swą inteligencją nieodmiennie zachwycają
Husky uwielbiają na psie maratony chodzić
Szpice natomiast żałośnie zawodzić
Leonbergery są kudłate
Dalmatyńczyki z kolei pięknie łaciate
Yorki w upały z trudem ziają
Ludzie każdego bernardyna pochwalą
Lecz nie tylko one zasłużyły się ludzkości
Każdy pies potrzebuje naszej wielkiej miłości
Kochajmy je więc z wzajemnością
Gdyż zasługują na to swoją niesamowitą wiernością
I po zabraniu ze schroniska psią wdzięcznością.

Jestem niezwykle ciekaw opinii psiego eksperta Diuny po przeczytaniu tych rymów.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #464 : 2012-02-19, 19:32 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #465 : 2012-02-20, 17:21 »
Heh, Verna to ja czytywałem w młodości: " Tajemnicza Wyspa ", " 20 Tysięcy Mil Podmorskiej Żeglugi ", " Dzieci Kapitana Granta ", " W 80 Dni Dokoła Świata ", itp. ;)
Ja też, a także Karola Maya... Ach, ten Winnetou... Pierre Brice... ;)

Cytat: zoolog
Każdy pies potrzebuje naszej wielkiej miłości
Kochajmy je więc z wzajemnością
Gdyż zasługują na to swoją niesamowitą wiernością
I po zabraniu ze schroniska psią wdzięcznością.
O tak, my ciągle myślimy i mówimy o Toffiku, ale w domu od dwu tygodni mamy następnego psiaka ze schroniska... Tak jest trochę łatwiej, śmierć jednego przyniosła chociaż tyle dobrego, że inny pies ma dom... A właściwie, AŻ tyle...
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #466 : 2012-02-20, 17:39 »
Czyli - waleczny z Ciebie człowiek :
IBDG - pokaż swojego nowego przyjaciela :) Na pewno Tofik przyslal go do Was w swoim zastepstwie . One zawsze tak robią  :tuli:
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #467 : 2012-02-20, 18:09 »
IBDG - pokaż swojego nowego przyjaciela :) Na pewno Tofik przyslal go do Was w swoim zastepstwie . One zawsze tak robią  :tuli:
Moja mama i TZ też tak mówią... A oto Piegusek, czyli Pigi:



Ma 7 lat, tyle samo, ile miał Toffiś w chwili adopcji... O ile można wierzyć w schroniskowe szacunki na podstawie zębów...
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #468 : 2012-02-20, 19:40 »
Piegusek IBDG jest przepiękny. Diuno trudno nazwać mnie walecznym, poza jednym aspektem-ochroną przyrody i staraniami o dobro wszystkich zwierzaków.

O Chorwacji część 20.

29 listopada 1945 roku powstała Federacyjna Ludowa Republika Jugosławii. Jej części stanowiło 6 republik. Jedną z nich była Chorwacja. Najważniejszą osobą w rządzie został marszałek Josip Broz Tito. W 1948 roku Jugosławia zerwała swoje zależności komunistyczne z ZSRR (patrz Stalin). Cóż jednak z tego, skoro sam Tito był wielkim dyktatorem. Jego służbą porządkową była jugosłowiańska tajna policja czyli UDBA ( Uprava drzavne bezbednosti). Słynny Goli Otok leżący niedaleko wyspy Rab stał się obozem dla niepokornych.
Dopiero w 1990 roku odnaleziono zbiorowe groby jeńców wojennych- Chorwatów i serbskich przeciwników komunizmu bestialsko zamordowanych w 1945 roku przez oddziały jugosłowiańskiego Stalina w miejscowościach Kocevska Reka, Kocevski Rog oraz Sosice (patrz mapa Słowenii).   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #469 : 2012-02-20, 20:59 »
Dzięki za wszystko co piszesz  zoologu.

IBDG - toz to legalny szpicek , jeszcze troche smutku w oczach jest, ale jak Was juz pokocha - to na smierc i życie.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #470 : 2012-02-26, 10:25 »
Dzięki za wszystko co piszesz  zoologu.
I ja dziękuję :tak: Także za pochwałę szpicowatego ;) Pieguska... Niedługo porobimy mu fajniejsze zdjęcia i powklejamy do "Kundelkomaniaków".
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #470 : 2012-02-26, 10:25 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #471 : 2012-02-26, 13:16 »
Pochwała to mało powiedziane :) Jestem nim absolutnie ZACHWYCONA :) Niecierpliwie czekam na fotki  :jupi2:
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #472 : 2012-02-27, 19:46 »
To ja powinienem Wam IBDG i Diuno z całego serca podziękować za wszystko.

O Chorwacji część 21.

Po roku 1971 czyli po tzw. Chorwackiej Wiośnie (Hrvatsko proljece) Chorwatom w Jugosławii nie było łatwo. Zbieżność owej daty rocznej z pewnym wydarzeniem w moim życiu, którego nie pamiętam nie jest zapewne przypadkowa. Ale dajmy spokój prywatnym wynurzeniom i skoncentrujmy się na historii Chorwacji. Mianowicie pojęciem Chorwackiej Wiosny określamy masowy ruch polityczny, w którym między innymi inteligencja oraz studenci metodami demokratycznymi domagali się przyznania Chorwacji większych praw.
Ludzi, którzy zaczęli rozumować i czuć po chorwacku, a nie po jugosłowiańsku zwalniano z pracy, proponowano wyjazdy emigracyjne, a nawet zamykano w więzieniach (Lepoglava, Stara Gradiska).
Wbrew tym faktom chorwacka gospodarka kwitła szczególnie w takich jej gałęziach jak: turystyka, hotelarstwo, przemysł okrętowy i naftowy.
Ten boom gospodarczy trwał do lat 80-tych. Wówczas cała Jugosławia pogrążyła się w kryzysie. Wiosną 1981 roku, krótko po śmierci marszałka Tity zapanował niepokój w Pristinie- stolicy Kosova. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #473 : 2012-02-27, 20:31 »
To ja powinienem Wam IBDG i Diuno z całego serca podziękować za wszystko.

O Chorwacji część 21.

Po roku 1971 czyli po tzw. Chorwackiej Wiośnie (Hrvatsko proljece) Chorwatom w Jugosławii nie było łatwo. Zbieżność owej daty rocznej z pewnym wydarzeniem w moim życiu, którego nie pamiętam nie jest zapewne przypadkowa. Ale dajmy spokój prywatnym wynurzeniom i skoncentrujmy się na historii Chorwacji. 

Ty to potrafisz podrecic nastrój, teraz będe się cala noc zastanawiala co się wtedy stalo....I jak to- nie pamietasz ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #474 : 2012-02-28, 15:58 »
Ty to potrafisz podrecic nastrój, teraz będe się cala noc zastanawiala co się wtedy stalo....I jak to- nie pamietasz ?
Noo, malutki wtedy był... ;) Świeżo urodzony :D
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #475 : 2012-02-28, 16:30 »
Zgadza się IBDG 22 maja 1971 roku przyszedłem na świat w czasie burzy.


Poezja zoologa część 9.

Chciałbym przedstawić Wam najważniejszy w mojej twórczości poetyckiej wiersz.

Do Złotych Serc.

Złote Serca istnieją wśród nas
Opiekują się nami cały czas
Ja również doświadczam ich dobroci
Tymi skromnymi rymami ślę do Was dozgonne podziękowania
Ciesząc się jak dziecko na nasze wspólne spotkania
Jestem Waszym wielkim dłużnikiem
Przyjacielem i rozmów powiernikiem
Nie przejmujcie się złymi osobami
Pokonacie je z łatwością swymi gorącymi duszami
Jesteście niezwykłe, jesteście wspaniałe
W szlachetności charakterów doskonałe
Chciałbym Wam wszystko co najlepsze ofiarować
Lecz mogę jedynie ten wiersz podarować
Patrząc na jego pisma linie
Wspomnijcie czasem z łezką wzruszenia w oku o Marcinie. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #476 : 2012-02-28, 19:24 »
Nie wierzę w tą łatwośc bo własnie kolega Aka pojawil sie na forum, chyba,zeby o wszach pogadac i ciutke zamieszac  :idea:
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #477 : 2012-02-29, 15:25 »
E tam, Diuna... Różni ludzie chodzą po świecie, trzeba się uodpornić na niektórych... I cieszyć z tych, na myśl o których cieplej się robi na sercu... :VoV: Bywa, że czlowiek, którego nigdy się nie spotkało w realu, jest bliższy, niż ten widywany na co dzień... Lepiej rozumie, podobniej czuje... Ech, jak dobrze, ze jest net... :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #477 : 2012-02-29, 15:25 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #478 : 2012-02-29, 15:35 »
Pewnie,ze dobrze, ale nie przecenialabym go bo w necie latwiej udawac kogos innego, albo... łatwiej się odkryc :)
Nic jednak nie zastapi przyjaciela w realu :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #479 : 2012-02-29, 16:13 »
Ale w realu nie znajdziesz tylu "nawiedzonych" na ten sam temat, prędzej na inny... ;) I dogadaj się tu... Mam znajomych, których cenię, wiem, że są porządnymi ludźmi, ale o zwierzakach z nimi nie pogadam... Czasem z grzeczności zagadują, ale wiem, ze tak naprawdę nic ich ten temat nie obchodzi, nie rozumieją...
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 43   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 29 zapytaniami.